Problem ze sterownikami ATI

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez rad » 30 gru 2013, 11:42 Problem ze sterownikami ATI

Witam,
posiadam kartę Saphire ATI Radeon HD 4670. I mam następujący problem.
Po instalacji oryginalnych sterowników, wszystko ładnie śmiga, gra i brzęczy.
Ale, w trakcie instalacji niektórych programów wyświetla mi komunikat, iż mam nieodpowiednie sterowniki karty graficznej. Np. emulator Androida. Po aktualizacji softu, wszystko ładnie się instaluje i działa. I tu jest zonk. Problem z czcionką. Rozmywa się, czasem zanika...
Ostatnio edytowano 30 gru 2013, 13:39 przez rad, łącznie edytowano 1 raz

rad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączył: 28 sty 2008, 21:07
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thorwald » 30 gru 2013, 12:34 Re: Problem ze sterownikami ATI

Moja personalna opinia jest taka, ze ATI generalnie ssie.

Wklej dokladny blad jaki Ci wyskakuje, moze sprobujemy cos razem wygooglac, bo nie wierze ze jestes jedyny z takim problemem.
Avatar użytkownika
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Hereford
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rad » 30 gru 2013, 12:40 Re: Problem ze sterownikami ATI

Usunąłem stery. I wszystko chodzi, poza emulatorem Androida. Problemem jest to, iż po aktualizacji czcionka się wali, i czasem wyskakuje błąd odnośnie pliku (nazwy nie pamiętam) kbgxxx, czy jakoś tak.

rad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączył: 28 sty 2008, 21:07
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thorwald » 30 gru 2013, 12:50 Re: Problem ze sterownikami ATI

Moze Ci po prostu karta siada ? Nie wiem ja mialem kiedys takie "cuda" na ekranie jak mi sie grafa grzala - w sensie ze zaniki czcionek czy krzaczenie.

Daj dokladny opis bledu, bez niego nie ma szans Ci pomoc, a nie mam krysztalowej kuli zeby wywrozyc Ci rozwiazanie problemu.
Avatar użytkownika
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Hereford
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rad » 30 gru 2013, 12:59 Re: Problem ze sterownikami ATI

Nie podam Ci w tej chwili opisu, ponieważ przywróciłem stare sterowniki, i wszystko normalnie jest. Problem pojawia się dopiero, po aktualizacji sterowników, jak wspomniałem wcześniej. Więc nie sądzę, aby grafika się grzała...

rad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączył: 28 sty 2008, 21:07
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thorwald » 30 gru 2013, 13:02 Re: Problem ze sterownikami ATI

Moze te sterowniki sa po prostu... z dupy ? :). Albo za nowe. Nie wiem. Mi sie zdarzalo czasami tak, ze pewne rzeczy na "najnowszych" sterownikach nie dzialalo tak jak powinno, albo nawet przymulalo. Szczegolnie na Linuxie, ale to inny temat.
Takze nie zawsze "ostatnie" oznacza najlepsze szczegolnie dla starszych kart.
Avatar użytkownika
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Hereford
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 30 gru 2013, 13:05 Re: Problem ze sterownikami ATI

Nie 1szy (i zapewne nie ostatni) raz kiedy karta działa poprawnie jedynie na sterownikach dostarczonych na płycie CD.
Zapewne masz kartę z odblokowanymi (przez producenta) funkcjami, które normalnie były zablokowane na chipsecie. Producent napisał łatkę obsługującą te nowe procedury i zawarł ją w sterowniku na CD, których nie masz w standardowych (najświeższych) sterownikach.

Spróbuj zaktualizować sterownik ze strony producenta karty, podając dokładnie swój model.

Może pomóc. Ale nie musi...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez rad » 30 gru 2013, 13:09 Re: Problem ze sterownikami ATI

AdamBoltryk, Próbowałem ze strony producenta. I kiszka.
Albo przywyknę, albo kartę zmienię ;)

rad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączył: 28 sty 2008, 21:07
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thorwald » 30 gru 2013, 13:14 Re: Problem ze sterownikami ATI

A jakie funkcje ukrywaja albo blokuja producenci kart ?
Avatar użytkownika
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Hereford
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 30 gru 2013, 19:03 Re: Problem ze sterownikami ATI

Nikt nie ukrywa, ale wyłącza ich obsługę.
Poczytałbys o produkcji chipsetów, wiedziałbyś jak to działa.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 30 gru 2013, 20:26 Re: Problem ze sterownikami ATI

S nie pomyślałeś może że to te programy mogą mieć problem z czcionką lub wywalać inne krzaczki gdyż nie są najzwyczajniej w świecie kompatybilne z Twoją grafiką? Grafika w systemie i w grach działa i wyświetla obraz poprawnie więc tutaj i w sterownikach problemu bym nie szukał a poprostu odpuścił sobie emulator który stwarza problem lub najzwyczajniej w świecie napisał do firmy która napisała ten emulator by poprawiła czcionki. Nie szukajmy rudnych i zawiłych rozwiązań i tyle
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 31 gru 2013, 07:42 Re: Problem ze sterownikami ATI

Ja mam w lapie ATI Radeon HD 4200 series i podobne problemy. System na automatycznym wykrywaniu sciaga sterownik nie taki jak byl orginalnie i tez czcionki szaleja. Jak wrocilem do orginalnego to jest ok ale przy niektorych grach pokazuje sie komunikat ze karta ma nieodpowiedni sterownik. ATI juz tak ma.....
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Thorwald » 31 gru 2013, 09:07 Re: Problem ze sterownikami ATI

AdamBoltryk napisał(a):Nikt nie ukrywa, ale wyłącza ich obsługę.
Poczytałbys o produkcji chipsetów, wiedziałbyś jak to działa.

Pozdrawiam

Ale po co strzelac od razu brzydkiego focha? Zapytalem, a Twoja powyzsza odpowiedz sugeruje mi, ze nie masz pojecia o czym piszesz albo ze walnales babola, a teraz mi kazesz latac po googlu i czytac :). Skoro napisales, ze jest to powszechny przypadek to myslalem, ze jestes w stanie sypac przykladami. Z ciekawosci zapytalem tak naprawde, nie bedac ani troche zlosliwym. Budowe chipsetow mialem 8 czy 10 lat temu na studiach, ale pomijajac ten fakt, po prostu probuje znalezc zaleznosc pomiedzy tym co napisales, a tym jak to sie ma do sterownika... bo to tak (jakby sie dalo w ogole) jakbys chcial w systemie zmienic sterownik ze Twoj 32bitowy procesor nagle stanie sie 64bitowy, bo "odblokowales" pewne funkcje.
Avatar użytkownika
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Hereford
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rad » 31 gru 2013, 09:17 Re: Problem ze sterownikami ATI

anirad napisał(a):Ja mam w lapie ATI Radeon HD 4200 series i podobne problemy. System na automatycznym wykrywaniu sciaga sterownik nie taki jak byl orginalnie i tez czcionki szaleja. Jak wrocilem do orginalnego to jest ok ale przy niektorych grach pokazuje sie komunikat ze karta ma nieodpowiedni sterownik. ATI juz tak ma.....


I wszystko jasne. Mogę zapomnieć o aktualizacji, czy niektórych programach.

rad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączył: 28 sty 2008, 21:07
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thorwald » 31 gru 2013, 09:21 Re: Problem ze sterownikami ATI

rad napisał(a):
anirad napisał(a):Ja mam w lapie ATI Radeon HD 4200 series i podobne problemy. System na automatycznym wykrywaniu sciaga sterownik nie taki jak byl orginalnie i tez czcionki szaleja. Jak wrocilem do orginalnego to jest ok ale przy niektorych grach pokazuje sie komunikat ze karta ma nieodpowiedni sterownik. ATI juz tak ma.....


I wszystko jasne. Mogę zapomnieć o aktualizacji, czy niektórych programach.

A mi sie kojarzy cos, ze kiedys byly 3rd party drivery do ATI. Pogooglaj moze inne beda dzialac.
Avatar użytkownika
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Hereford
Reputacja: 11
Neutralny

Następna strona

Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA