Talerz satelitarny

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez Krzysiek2099 » 9 lut 2014, 13:34 Talerz satelitarny

Mieszkam w takim miejscu, że bardzo mocno wieje akurat prosto w mój talerz. Mam zwykły talerz biały jak od cyfry czy polsatu i od siły wiatru już mi uchwyty wygina i antena delikatnie się rusza i trace sygnał HD. Widziałem, że ludzie mają jakieś czarne półprzeźroczyste talerze. One są z jakieś siateczki, która przepuszcza wiatr? Mam talerz 60cm, ale sygnał zahacza o drzewo i max wyciągam 91% siły i 75% jakości. Jakbym kupił ten czarny talerz 80cm to mocno by pomogło? I gdzie w Birmingham można go dostać? Maplin w centrum? Byłem i nie zwróciłem uwagi czy mają coś takiego.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posty: 151
Dołączył: 2 cze 2013, 23:02
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 9 lut 2014, 13:42 Re: Talerz satelitarny

W maplinie kupisz na 100% ale zyskać nic nie zyskasz jedynie stracisz bo one są za małe nie złapiesz sygnału HD.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez karmelek » 9 lut 2014, 14:04 Re: Talerz satelitarny

♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Wiek: 39
Dołączyła: 30 paź 2007, 08:47
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez rybka81 » 9 lut 2014, 15:35 Re: Talerz satelitarny

Mąż ostatnio wymieniał talerz na taki:
http://www.ebay.co.uk/itm/Freesat-80cm- ... 5af8fe05ef
Sam ustawiał NC plus i każdy kanał HD chodzi bez problemu, nawet przy obecnych wiatrach.
Ps. U nas 39% jakosci na TVN (który jest najbardziej czuły z wszystkich kanałów) wystarcza by spokojnie HD odbierać.

rybka81
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 29 wrz 2012, 20:47
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marek55 » 9 lut 2014, 15:41 Re: Talerz satelitarny

talerze sa na handsworth naprzecieko lidla jest skleo talerz 20 funtow ja mam taki siatkowy i odbieram wszysko dobrze a mam problem z drzewami latem

marek55
Raczkujący
 
 
Posty: 81
Dołączył: 23 maja 2010, 21:04
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 9 lut 2014, 16:18 Re: Talerz satelitarny

Jakiej anteny potrzebujesz żeby odbierać Polską telewizję w UK ? Aby zapewnić odbiór dobrej jakości bez niespodzianek w trakcie opadów deszczu ( który pada 70% dni w roku , zalecam używać anten o średnicy nie mniejszej niż 70 cm. Wielu naszych rodaków używa anten sky 1 czyli te małe które służą się do odbioru angielskiej telewizji satelitarnej, ale trzeba liczyć się z tym, że podczas opadów możemy być niemile zaskoczeni, jeśli nasz ulubiony program w wysokiej jakości HD przestaje działać.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA