Broadband virgin-problem z instalacja :/

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez Kiju » 7 lip 2008, 11:57 Broadband virgin-problem z instalacja :/

witam

Moze mi jakos pomozecie,w sumie szukalem w necie odpowiedzi ale jakos nie znalazlem..

Jaki jest problem?
Otoz mam net z virgin,do tej pory net chodzil na jednym kompie,lecz w koncu doslano mi drugiego kompa...kupilem switcha,rozdzielilem sygnal ,kiedy podlaczylem kabel do swojego kompa net nie chodzil,oczywiscie wlozylem plytke instalacyjna i wyskoczyl problem :-------the language your operating system is configured to use is not supported by this program-----.


Probowalem to jakos zainstalwoac recznie,ale nie daje rady...czyli co,musze zainstalowac winowsa w angielskiej wersji?Przeciez to jest kretynskie...(mam tylko plyte z polska wersja xp)


acha...w ustawieniach na moim windowsie wszelkie rzeczy,pisowanie poprzestawialem na czas angielski itd-ale nie zdalo to egzaminu.

Moze ktos z was mial podobny problem??


Tak przy okazji,zna sie ktos na skladaniu kompow?

Kiju
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 7 lip 2008, 11:33
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 7 lip 2008, 12:44 Re: Broadband virgin-problem z instalacja :/

Płytka virgin jest potrzebna tylko wtedy jesli używasz kabla USB.
Jesli sie lączysz przez kabel sieciowy plytka jest zbedna(musisz poprostu miec zainstalowany sterowniki go karty sieciowej)
Moja rada
Sprawdz czy w komputerze masz ustawione zeby przdzielalo IP automatycznie jak nie to ustawa tak
Wyłacz i ponownie wlacz modem
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Kiju » 7 lip 2008, 13:13 Re: Broadband virgin-problem z instalacja :/

Adam napisał(a):Płytka virgin jest potrzebna tylko wtedy jesli używasz kabla USB.
Jesli sie lączysz przez kabel sieciowy plytka jest zbedna(musisz poprostu miec zainstalowany sterowniki go karty sieciowej)
Moja rada
Sprawdz czy w komputerze masz ustawione zeby przdzielalo IP automatycznie jak nie to ustawa tak
Wyłacz i ponownie wlacz modem


Nie bardzo rozumiem...

Komputery sa polaczone z modemem kablem,sygnal rozdzielilem przez switcha...

Sygnal do mojego nowego kompa dochodzi,bo widac to na switchu oraz na mojej sieciowce.

Tutaj chlopak mial podobny problem,ale w sumie chyba tez nie uzyskal odpowiedzi...

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=138343


"Sprawdz czy w komputerze masz ustawione zeby przdzielalo IP automatycznie jak nie to ustawa tak "

hmmm...a gdzie sie to ustawia :oops:

Kiju
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 7 lip 2008, 11:33
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 7 lip 2008, 13:43 Re: Broadband virgin-problem z instalacja :/

Kiju napisał(a):hmmm...a gdzie sie to ustawia

Start->Ustawienia->polaczenia sieciowe->Właściwości połączenia sieciowego-> Protokół internetowy wersji 4 (TCP/IP),-> uzyskaj adres IP automatycznie.
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Kiju » 7 lip 2008, 15:43 Re: Broadband virgin-problem z instalacja :/

Adam napisał(a):
Kiju napisał(a):hmmm...a gdzie sie to ustawia

Start->Ustawienia->polaczenia sieciowe->Właściwości połączenia sieciowego-> Protokół internetowy wersji 4 (TCP/IP),-> uzyskaj adres IP automatycznie.



Przez chwile zawylem z radosci,a na mej twarzy pojawil sie wielki banan...ale niestety,przeciez cos musialo sie zjebac(ostatnie dni to pasmo przykrych niespodzianek).

Na moim kompie uzyskalem polaczenie,lecz wtedy netu zabraklo na pierwszym kompie :/
Wylaczylem modem a po jego wlaczeniu wszytko wrocilo do punktu wyjsci...czyli net jest na starym kompie a na moim go nie ma...ide do ci..a po linke i chyba sie targne :/

...ale przez chwile nadzieja byla ;)

Kiju
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 7 lip 2008, 11:33
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DD » 7 lip 2008, 18:41 to dlatego

ze nie masz czegoc co oddziela Twoja siec od zewnetrznego adresu IP.

musialbys miec router - czyli z modemu zamiast switcha router i wtedy na 2 kompy.

automatyczne IP zostawiasz dalej na kompach i wtedy router Ci przydziela adresy, nie ma routera to dostajesz net na jednego kompa - masz dokladne lustro netu idacego z modemu.
a router to po prostu switch z opcja oddzielenia od swiata zewnetrznego.

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Tomk » 7 lip 2008, 21:34 Re: Broadband virgin-problem z instalacja :/

Hej,

Zgodze sie z przedmowca... Najlepiej kupo router DSL. Wiekszosci wychodza one z 4 switch portami jak i oczywiscie polaczeniem wireless... Bedziesz mogl wybrac co bardziej pasuje. Po zainstalowaniu owego urzadzenia bedziesz mogl podlaczyc 254 usytkownikow wireless + 4 na kablu haha... Nie wiem tylko jak wydola przepustowosc haha... Sloze porada jezeli bedziesz mial jakies pytania...

Serdecznie pozdrawiam,
T.
Avatar użytkownika
Tomk
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączył: 11 cze 2008, 19:29
Lokalizacja: Bristol/Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 7 lip 2008, 22:08 Re: Broadband virgin-problem z instalacja :/

ja mam jeden router na sprzedaz mialem rok umowe z virgin , bedzie idealny router adsl cena do uzgodnienia bo u mnie lezy i kisnie
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Kiju » 8 lip 2008, 09:10 Re: Broadband virgin-problem z instalacja :/

Tomk napisał(a):Hej,

Zgodze sie z przedmowca... Najlepiej kupo router DSL. Wiekszosci wychodza one z 4 switch portami jak i oczywiscie polaczeniem wireless... Bedziesz mogl wybrac co bardziej pasuje. Po zainstalowaniu owego urzadzenia bedziesz mogl podlaczyc 254 usytkownikow wireless + 4 na kablu haha... Nie wiem tylko jak wydola przepustowosc haha... Sloze porada jezeli bedziesz mial jakies pytania...

Serdecznie pozdrawiam,
T.



oki,czy ten ruter ktory oferuje "wsiaz" bedzie oki??

Jezeli nie,to zapodaj mi moze jakis link z ebaya z odpowiednim modelem...nie znam sie na ruterach...a ten dla mnie to nie musi byc nic wypasionego,po prostu maja pod nim smigac dwa kompy...aaaaa...czy z ruterem moge sie polaczyc kablem,czy musze to zrobic poprzez sieciowki?

Sorry za glupkowate pytania,ale nigdy nie mialem z tym do czynienie.


Jeszcze przyokazji,znacie moze kogos,kto moglby mi zlozyc kompa?Tzn bardziej chodzi o uprgade-zakupilem nowego proca,plyte glowna,karte muzyczna,ostatnio to zlozylem,wydaje mi sie ze to dobrzez zlozylem,lae komp nie odpalil,nie wiem czy mam dwie lewe lapy,czymoze zepsuty towar kupilem(choc nie sadze).

Oczywiscie nie za darmo,co do ceny mozemy sie dogadac-normalna sprawa.

Kiju
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 7 lip 2008, 11:33
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DD » 8 lip 2008, 13:43 tak

kolega wsiaz ma dobry router dla Ciebie.

co do sprzetu - skad jestes? wyslij na priva info, pomoge Tobie.

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez me72 » 8 lip 2008, 18:04 Re: Broadband virgin-problem z instalacja :/

Kiju napisał(a):
oki,czy ten ruter ktory oferuje "wsiaz" bedzie oki??

Jezeli nie,to zapodaj mi moze jakis link z ebaya z odpowiednim modelem...nie znam sie na ruterach...a ten dla mnie to nie musi byc nic wypasionego,po prostu maja pod nim smigac dwa kompy...aaaaa...czy z ruterem moge sie polaczyc kablem,czy musze to zrobic poprzez sieciowki?

Sorry za glupkowate pytania,ale nigdy nie mialem z tym do czynienie.


Po pierwsze napisz czy masz broadband przez telewizję kablową, czy telefoniczną (ADSL). Virgin oferuje oba warianty.
Router ADSL będzie działał tylko w tym drugim przypadku. W pierwszym potrzebujesz zwykły router z samymi ethernetami (Cable Router).
--
Pozdrawiam
Rafal

me72
Początkujący
 
 
Posty: 36
Wiek: 51
Dołączył: 24 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Solihull/Warszawa
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Kiju » 9 lip 2008, 09:41 Re: Broadband virgin-problem z instalacja :/

me72 napisał(a):
Kiju napisał(a):
oki,czy ten ruter ktory oferuje "wsiaz" bedzie oki??

Jezeli nie,to zapodaj mi moze jakis link z ebaya z odpowiednim modelem...nie znam sie na ruterach...a ten dla mnie to nie musi byc nic wypasionego,po prostu maja pod nim smigac dwa kompy...aaaaa...czy z ruterem moge sie polaczyc kablem,czy musze to zrobic poprzez sieciowki?

Sorry za glupkowate pytania,ale nigdy nie mialem z tym do czynienie.


Po pierwsze napisz czy masz broadband przez telewizję kablową, czy telefoniczną (ADSL). Virgin oferuje oba warianty.
Router ADSL będzie działał tylko w tym drugim przypadku. W pierwszym potrzebujesz zwykły router z samymi ethernetami (Cable Router).



nie mamy telefonu ani tv kablowej.

mamy tylko net z virgin,przez maly czarny modem,interenet do modemu doprowadzony jest grubym bialym kablem.

Kiju
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 7 lip 2008, 11:33
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 10 lip 2008, 05:11 Re: Broadband virgin-problem z instalacja :/

to widze, ze kolega ma chyba net jednak z virgin -kablowy, wiec lipa musisz miec net przez gniazdko bt adsl, zeby moc podlaczyc ten moj router.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Amigo_uk » 10 lip 2008, 11:49 Re: Broadband virgin-problem z instalacja :/

Widze ze moi przedmowcy wszystko mi wypisali ;)
Ale dodam jeszcze swoje 3 grosze (piki?)
ten router bedzie ok: Currys.co.uk
Obrazek
koszt ok 29.99f
Koszt karty wifi usb/pcimcia/pci to ok 19.99f
posiada takze 4 porty kablowe. Nie kupuj routera tradycyjnego - LAN, niewielka roznica w cenie a pozniej wielki problem ze zbyciem np w przypadku zmiany operatora
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Obrazek :)
Avatar użytkownika
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 246
Wiek: 49
Dołączył: 10 maja 2007, 18:10
Lokalizacja: Sandwell
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Kiju » 10 lip 2008, 15:58 Re: Broadband virgin-problem z instalacja :/

Amigo_uk napisał(a):Widze ze moi przedmowcy wszystko mi wypisali ;)
Ale dodam jeszcze swoje 3 grosze (piki?)
ten router bedzie ok: Currys.co.uk
Obrazek
koszt ok 29.99f
Koszt karty wifi usb/pcimcia/pci to ok 19.99f
posiada takze 4 porty kablowe. Nie kupuj routera tradycyjnego - LAN, niewielka roznica w cenie a pozniej wielki problem ze zbyciem np w przypadku zmiany operatora



Pospieszylem sie..dzisiaj kolega wyslal mi ruter...mam nadzieje ze bedzie pasowal do virgina...inaczej oszaleje:/

[ Dodano: Nie Lip 20, 2008 11:37 ]
DZieki za rady,z ruterem problem zniknol...

Mam ten ruter

http://cgi.ebay.co.uk/D-Link-DIR-655-Wi ... .m20.l1116


Wszystko dziala super,nawet programow z plytki nie instalowalem.


ps

gdyby ktos chcial kupic nowe produkty d-linka ,po dobrych :wink: cenach,to zapraszam na priv :D

Kiju
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 7 lip 2008, 11:33
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA