Jaka lustrzanka?

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 7 gru 2009, 00:43 Re: Jaka lustrzanka?

Kitowy obiektyw to poprostu obiektyw, który jest zazwyczaj w zestawie z aparatem. Jest to obiektyw (zazwyczaj) średniej jakości, bo wiadomo, że za dobry obiektyw trzeba dać dużo, dużooooo, za dużooooo... Kitowy na pewno nie oznacza kiepski.

Co do obiektywów to 18-105 ma stabilizację, 18-70 nie ma, ale jej nie potrzebuje przy takiej ogniskowej, zresztą z tego co wiem to d5000 ma stabilizację w korpusie. Od sigmy chyba tamrony są lepsze, ale znowu od tamronów nikony, więc jeżeli masz kaskę kupuj nikona. Zamiennik to zawsze zamiennik.
Tak jak napisałem wyżej 18-70 to dobry, sprawdzony obiektyw, 18-105 to nowy obiektyw, poczytaj o nim na forach na pewno coś pisze i wybierz któryś z nich.
Co do samej d5000, nowoczesny, fajny aparacik, myślę, że będziesz bardzo zadowolony.
Pozdrawiam.
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 7 gru 2009, 23:05 Re: Jaka lustrzanka?

Witam

Myśle ze zdecuduje sie na tego nikosia d5000.
Z tego co wiem d5000 nie ma stabilizacji w korpusie jak i silniczka do AF.
W silniczki zaopatrzone sa wyższe modele jak d80 czy d90 natomiast stabilizacje z tego co sie zdązylem zorientować maja sonówki.

Nadal jeszcze nie jestem zdecydowany co do obietywu, wiem ze polecasz nikona 18-70 i zapewne na niego sie zdecyduje ale zerknij na to:
http://www.thedigitalcamerashop.co.uk/p ... php?id=840

Prawie polowa ceny nikona 18-70 a ma to co chciałbym miec czyli spory zoom.
Powiedz tak szczerze czy taki zwykly śmiertelnik jest w stanie zauwazyc róznice w jakości zdjeć pomiedzy tymi obiektywami??? Bo moze niepotrzebnie sie stresuje a moze róznica jest zauwazalna przy pracy w PS na pojedynczych pixelach.

Pozdrawiam!!!
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Luiza » 8 gru 2009, 09:39 Re: Jaka lustrzanka?

Nie zauwazysz roznicy. Dla nas zwyklych smiertelnikow, nic wiecej nie potrzeba.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 8 gru 2009, 17:23 Re: Jaka lustrzanka?

Jest różnica w jakości zauważalna dla każdego, ale jak nie położysz zdjęć z dwóch obiektywów koło siebie to faktycznie możesz nie zwracać na to uwagi. Tamron bez stabilizacji chyba, do tego ciemny obiektyw. Ja bym i tak brał Nikona 18-70.

Tutaj masz test tego Tamrona: http://www.optyczne.pl/65.1-Test_obiekt ... erical_(IF)_Wstęp.html
Pozdrawiam

PS. Mój D50 ma silnik więc chyba nie tylko wyższe modele to mają :)
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 8 gru 2009, 20:50 Re: Jaka lustrzanka?

mahol napisał(a):Jest różnica w jakości zauważalna dla każdego, ale jak nie położysz zdjęć z dwóch obiektywów koło siebie to faktycznie możesz nie zwracać na to uwagi. Tamron bez stabilizacji chyba, do tego ciemny obiektyw. Ja bym i tak brał Nikona 18-70.

Tutaj masz test tego Tamrona: http://www.optyczne.pl/65...(IF)_Wstęp.html
Pozdrawiam

PS. Mój D50 ma silnik więc chyba nie tylko wyższe modele to mają


Przeglądałem te testy.
Opinie są przewidalne, zwykle jest tak że przy tych obiektywach z niższej półki i na dodatek uniweralnych ze względu na zoom opinie wystawiane przez profesionalistów są fatalne a przez amatorów jak najbardziej pochlebne.
Amator patrzy na cene, uniweralność i na końcu na jakość profesionalista natomiast zupelnie odwrotnie.
Jeśli chodzi o stabilizacje, faktycznie nie doczytałem tego szczególu a faktycznie jest to przydatne szególnie przy ogniskowej 200 czy wyższych iSO.
Czytałem równiez o firmowym obiektywie nikon 18-70 i tak jak wyżej, to samo tylko znacząca przewaga opini wystawionych przez profesionalistów (oczywiście pozytywnych).

Apropo silniczka to wszystkie modele Dxx i dxxx są modelami profesionalnymi przeciwieństwie do modeli Dxxxx skierowanych do takich jak ja:)

Jasność z tego co patrzałem wszystkie za tą cene maja taką samą f3,5.

Chętnie jeszcze poczytam o waszych sugestiach i opiniach:-)
Pozdawiam!!!
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 9 gru 2009, 15:34 Re: Jaka lustrzanka?

Tamron jasność na końcu ma 6.3 bez stabilizacji to na prawdę ciemność :P Nikon 18-200 ma 5.6 + stabilizacja to zdjęcie możesz zrobić nawet przy gorszej pogodzie.
Bierz 18-70 :P :)
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez 33studio » 9 gru 2009, 19:27 Re: Jaka lustrzanka?

canon, zdecydowanie canon.

33studio
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączył: 1 sty 2009, 21:24
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 10 gru 2009, 21:07 Re: Jaka lustrzanka?

33studio napisał(a):canon, zdecydowanie canon.


Gdyby nie cena to byłby canon.
Ale porównywalny z nikonem d5000, canon 500d jest o droższy nie wiele bo ok 70f ale za to obiektywy to szkoda nawet gadać:(

[ Dodano: Sob Mar 13, 2010 17:38 ]
Witam troche mój zakup sie odwlekł w czasie ale mogę oznajmić z dumą
ze jestem szczęsliwym posiadaczem NIKON D90 +18-105VR :mrgreen:

[ Dodano: Sob Mar 27, 2010 23:10 ]
33studio napisał(a):Jezeli chcesz Zoom to moge nawet ja ci sprzedac jeden bo mam na zbyciu, canon 90-300mm z USM , bardzo dobry na poczatek do focenia ptakow ( nawet niewiem czy zrobilem nim 100 zdjec )


Czy ten obiektyw pasuje do Nikona d90???

A tak wogule, przydałaby mi sie jakaś ekspresowa lekcja pewnych "trików" w fotografii, szczególnie obsługa przesłony.

Znajdzie sie jakiś chętny :razz:
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 8 sty 2013, 11:54 Re: Jaka lustrzanka?

halo :) 4 lata pozniej ja prosze o pomoc w zakupie aparatu
mysle o Nikonie- bo podobno sympatyczny. Chce prosta w obsludze lustrzanke, ktora robi piekne zdjecia, ale okiem amatora :D nie specjalnie sie znam na aparatach i nawet nie wiem czym sie kierowac podczas zakupu...

moze ktos d arade doradzic ? ;srece:
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Magnus » 8 sty 2013, 14:56 Re: Jaka lustrzanka?

Jeśli szukasz aparatu prostego w obsłudze do fotografii amatorskiej to nie polecał bym lustrzanek które są drogie, duże i ciężkie i posiadają funkcje z których nie będziesz korzystać, chyba że uprawiasz jakiś specyficzny rodzaj fotografii który tych funkcji wymaga.
Rozpiętość cen sprzętu fotograficznego jest olbrzymia, więc żeby doradzić zakup konkretnego modelu przydało by się wiedzieć ile pieniędzy przeznaczyłaś na zakup aparatu.

Magnus
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 12 paź 2012, 14:17
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 10 sty 2013, 19:17 Re: Jaka lustrzanka?

Witam,
Mogę polecić Nikona d90, chociaż obecnie wyszedł wypasniejszy jego następca ponoć jeszcze lepszy.
Chociaż miałem chwile zwątpienia w swój aparat kiedy się w nim coś popsuło i musiałem oddać do serwisu. Na moje szczęście usterka pojawiła się zaledwie 2 tygodnie przez końcem dwu rocznej gwarancji (co za fart)
Aparacik naprawiony i strzela jak marzenie.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez joannanobig5 » 10 sty 2013, 20:31 Re: Jaka lustrzanka?

Witam. ja interesuja sie fotografia. od kilku lat ale caly czas amatorsko. tez myslalam o lustrzance ale po wzieciu do reki trzech, zrezygnowalam. duze, ciezkie.... do tego sprzedawca powiedzial mi,ze "musze" dokupic inne obiektywy i ze poleca mi do zdjec nocnych, do makro,do portretow itp. cena kazdego obiektywu zaczynala sie od 110 o ile pamietam. troche sporo. poza tym lustrzanki sa dla tych co sie znaja na ustawieniach,parametrach itp. moj wybor padl na brigde, czyli pomostowke pomiedzy kompaktem a lustrzanka. sony dsc hx100v
prosta w obsludze, ma 30 zoomu,ponad 16 mega pikseli, mozna nagrywac filmy hd, ma sporo funkcji - nawet ma gps! :)
jestem z niego bardzo zadowolona.
bardzo dlugo sie zastanawialm nad wyborem aparatu i okazalo sie ,ze moj wybor byl sluszny
oto dwa linki odnosnie tego aparatu:
http://foto.recenzja.pl/Sony_Cyber_shot ... -rec-2303/

http://www.pcworld.pl/testy/opis/AK0022 ... X100V.html
NIE PLACZ Z POWODU FACETA - MAKIJAZ WAZNIEJSZY! DON'T CRY BECAUSE OF MEN - MAKE-UP IS MORE IMPORTANT!

joannanobig5
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączyła: 17 cze 2012, 15:06
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 15 lut 2013, 13:15 Re: Jaka lustrzanka?

dorotajab, przede wszystkim ile planujesz wydać ?;)
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez erka » 17 lut 2013, 09:41 Re: Jaka lustrzanka?

A moze myslales o canon 600D? Ma tez funkcje rec i to 60fps i cena tez przyzwoita bo do 500f napewno kupisz z obiektywem. Albo Olympus Pen, mala, kompaktowa lustrzanka.

Jesli chodzi o obiektywy zaden powyzej f/2.8 nie bedzie profesjonalny, mam canon EF L 24-70mm f/2.8 i sprawuje sie idealnie do codziennej fotografii ale najlepsze wykorzystanie ma w pelno klatkowcu wiec jesli kupisz super obiektyw to nie pakuj go w tanie body i odwrotnie.
Z tego co piszesz to nie wiem czy jestes amatorem czy szukasz czegos lepszego, bo jesli masz troche wieksze wymagania to uzbieraj wiecej pieniedzy i kup lepszy aparat. Ja swoje kroki stawialam na 400D co pare lat temu bylo "wow" no ale teraz to przezytek. A wracajac do obiektywow to np do portretowki super sa 85mm, i mam Jupitera 9 dolaczonego do swojej DSLR-ki, 50mm jest tez super jako uniwersalny tyle ze to stalo ogniskowy wiec zadnego zooma nie bedziesz mial.
faber est quisque suae fortunae

erka
Rozeznany
 
 
Posty: 121
Dołączyła: 13 cze 2010, 12:29
Reputacja: -7
Wyśmiewca

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 19 lut 2013, 11:39 Re: Jaka lustrzanka?

Hej. nie wiedzialam co chce i od czego zaczac. Z jedne strony jestem kompletnym amatorem, a z drugiej chce rozwijac umiejetnosci fotografi z racji mojego zawodu. Na studiach mialam nawet fotografie przez rok, a i w pracy duzo pracuje z aparatem. Dlatego nie chce stanac w miejscu.
Po przeczytaniu waszych rad- wiedzialam przynajmniej jak zaczac szukac.
Stanelo na Nikon D3000. Prosty, tani, mocno pomocny aparacik ktory da mi dobry start na zapoznanie sie z tematem. Za pare miesiecy go zmienie na cos lepszego jak juz bede wiedziec co umiem, co potrzebuje, co by sie przydalo, a czego nie mam.
No i wowczas wydanie wiekszej kwoty nie bedzie problemem bo dokaldnie bede wiedziec za co place. aktulany aparacik pewnie trafi w rece mojej siostry... :D
dzieki za wskazowki :*
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA