Szukam sklepu z częściami elektronicznymi.

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez TheRektor » 4 mar 2010, 10:24 Szukam sklepu z częściami elektronicznymi.

Potrzebuję wtyczki female rs232, male PS2 i kawałek przewodu co najmniej 5-cio żyłowego. W maplinie patrzyłem gotowe przewody, tylko że nie mają i nie będą mieli tego czego chcę (został wycofany ze sprzedaży) a poza tym drogo jak cholera. Sprzedawca zaproponował podłączyć przez przelotki tylko że koszt to około 30 funtów. Czy jest tu jakiś inny tańszy sklep tego typu?
...no i masz babo plecak.

TheRektor
Rozeznany
 
 
Posty: 163
Dołączył: 16 sty 2010, 18:10
Lokalizacja: Mint Lxde & Xfce
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 4 mar 2010, 13:05 Re: Szukam sklepu z częściami elektronicznymi.

Obawiam się że nie ma. Ja czego nie kupię w Maplinie to kupuję na e-bay'u i to też nie zawsze jest tańsze.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez TheRektor » 4 mar 2010, 13:18 Re: Szukam sklepu z częściami elektronicznymi.

No tak, zapomniałem o ebay'u. Może nawet udałoby się kupić gotowy przewód bez lutowania. Po pracy luknę, wychodzę już. Dzięki @VA.
...no i masz babo plecak.

TheRektor
Rozeznany
 
 
Posty: 163
Dołączył: 16 sty 2010, 18:10
Lokalizacja: Mint Lxde & Xfce
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 4 mar 2010, 13:20 Re: Szukam sklepu z częściami elektronicznymi.

TheRektor napisał(a):Potrzebuję wtyczki female rs232, male PS2 i kawałek przewodu co najmniej 5-cio żyłowego. W maplinie patrzyłem gotowe przewody, tylko że nie mają i nie będą mieli tego czego chcę (został wycofany ze sprzedaży) a poza tym drogo jak cholera. Sprzedawca zaproponował podłączyć przez przelotki tylko że koszt to około 30 funtów. Czy jest tu jakiś inny tańszy sklep tego typu?



siemka, poszukaj w sklepie rs componens, sa w birmingham.
http://uk.rs-online.com/web/

ostatnio musialem kupic kilka kondensatorkow elektrolitycznych, maplin mial niemarkowe. ja potrzebowalem low esr. na ich stronie znajdziesz wiekszosc podzespolow dla elektronikow/elektrykow :)

pozdro
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 4 mar 2010, 13:42 Re: Szukam sklepu z częściami elektronicznymi.

Bartsun napisał(a):siemka, poszukaj w sklepie rs componens, sa w birmingham.
http://uk.rs-online.com/web/

Mi też się na pewno przyda, ale nie widzę na ich stronie store locator'a. Jesteś pewien że mają sklep w Brum?
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 4 mar 2010, 13:57 Re: Szukam sklepu z częściami elektronicznymi.

http://uk.rs-online.com/web/generalDisp ... s&file=tc1
http://documents.rs-components.com/EITC ... gham08.pdf

tak jestem pewien :) bo sam jezdzilem do nich po odbior :) co najlepsze koles z maplina mi powiedzial o tym sklepie.

ceny maja troche wysokie ale jesli szukasz jakichs konkretnych czesci to powinienes je znalesc... pozdro
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez TheRektor » 5 mar 2010, 02:14 Re: Szukam sklepu z częściami elektronicznymi.

Dzięki @Bartsun, wiedziałem o tym sklepie ale nawet nie przyszło mi na myśl że można u nich kupić przez internet i "w małych ilościach". Miałem taką informację że sprzedają tylko hurtowo. Dlatego nawet nie brałem pod uwagę.
...no i masz babo plecak.

TheRektor
Rozeznany
 
 
Posty: 163
Dołączył: 16 sty 2010, 18:10
Lokalizacja: Mint Lxde & Xfce
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 6 mar 2010, 02:18 Re: Szukam sklepu z częściami elektronicznymi.

TheRektor napisał(a):Dzięki @Bartsun, wiedziałem o tym sklepie ale nawet nie przyszło mi na myśl że można u nich kupić przez internet i "w małych ilościach". Miałem taką informację że sprzedają tylko hurtowo. Dlatego nawet nie brałem pod uwagę.



hurtowo tez sprzedaja.... czasami jezdze do nich po ladunek do nuneaton - centrum dystrybucji na sklepy w uk. najlepiej jest zamowic na necie, podac dzien odbioru gdzie platne przy odbiorze. jak w sklepie to bierzesz karteczke i dlugopis jak w argosie, idziesz do katalogu albo na kompie szukasz, spisujesz nr katalogowy podzespolu i do kasy. a no i czasem niech Ci do glowy nie przyjdzie ich sie cokolwiek pytac.... ja gosciowi pod nos podalem kondziorka pytajac czy maja ale lepszej klasy a on mi na to ze mam sobie w ksiazce zobaczyc... na pytanie czy nihicon lepszy od panasonica kolo wzruszyl ramionami :)

ps, zajmujecie sie tym amatorsko czy zawodowo (grzebanie w elektronice)?

pozdro
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez TheRektor » 7 mar 2010, 03:28 Re: Szukam sklepu z częściami elektronicznymi.

@Bartsun dziękuję jeszcze raz. "Grzebanie" wyłącznie amatorszczyzna i nie planuję zmieniać.
...no i masz babo plecak.

TheRektor
Rozeznany
 
 
Posty: 163
Dołączył: 16 sty 2010, 18:10
Lokalizacja: Mint Lxde & Xfce
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 7 mar 2010, 10:40 Re: Szukam sklepu z częściami elektronicznymi.

Obecnie całkiem amatorsko. Wcześniej zajmowałem się zawodowo telefonami komórkowymi - taka mini kategoria.
Mam ten RS sklep niedaleko, jak będę miał trochę czasu to go obadam.

Dodano: -- 4 gru 2011, o 19:01 --

Może ktoś z Was wie gdzie kupić Massuse przekaźniki? Szukałem na necie, ale wszystko co znajduję to tylko w Chinach. Potrzebuję je do wzmaka Cambridge Audio. Nie rozumiem czemu zastosowali jakąś tandetną chińszczyznę :507: Próbowałem naprawiać, ale bezskutecznie.

P.s. Odnośnie powyższego tematu:
Obadałem RS Components, całkiem niezły sklep, spore zaopatrzenie. Może nie najtańszy na necie, ale odbierając w sklepie nie trzeba płacić za przesyłkę, co czyni go w tej sytuacji wielokrotnie znacznie tańszym od innych. Można zamówić na necie i odebrać oraz zapłacić w sklepie.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA