Jak przywrócić ustawienia fabryczne?

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 29 mar 2010, 14:10 Jak przywrócić ustawienia fabryczne?

Dostałem za wykonaną pracę od pewnego Anglika zamiast pieniędzy komputer PC. firmy HP. Windows XP.
Problem polega na tym że nie mam pojęcia jak można przywrócić ustawienia fabryczne, aby poznikały wszystkie rzeczy jakie gromadził on przez rok w komputerze.
Właściciel komputera, dał mi wszystkie klucze dojść wszędzie, jednak nic więcej sam nie potrafił mi doradzić.
Troszkę znam się na laptopach dlatego wiem że w laptopie wystarczy znależć wyraz RECOVERY,i dalej kontynuować przywracanie systemu oryginalnego. W dużym PC, jednak nie wiem jak to się robi . Mam jakieś płyty, ale mam ich tak wiele że nie znam sie na tym. Wolał bym skorzystać z opcji komputera czy posiada taką możliwość przywrócenia ustawień fabrycznych.
Dodam że nie znam sie na komputerach dlatego jeśli juz ktoś może mi pomóc, prosiłbym o proste wytłumaczenie.
Bardzo dziękuję za pomoc.
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 29 mar 2010, 19:08 Re: Jak przywrócić ustawienia fabryczne?

Najprawdopodobniej masz windowsa na cd. Wkładasz płytkę, resetujesz komputer, wchodzisz do biosa (najczęściej w PC klawisz DELETE). Ustawiasz pierwsze bootowanie na cd, tzn żeby przy uruchomeniu komputer najpierw czytał CD. Zapisujesz zmiany i dajesz exit. komputer uruchomi się od początku, wyskoczy komunikat "naciśnij dowolony klawisz aby spowodować rozruch Cd" (u Ciebie angielski zamiennik :P ) naciszkasz jakiś klawisz i wyskoczy Ci instalator windowsa. Dalej już krok po kroku formatujesz dysk C i jeżeli jest taka konieczność pozostałe... instalujesz windowsa... na końcu sterowniki, które masz na płytach.
Pozdrawiam
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 29 mar 2010, 19:41 Re: Jak przywrócić ustawienia fabryczne?

Masz instrukcję obsługi? Jeżeli tak to tam możesz coś znaleźć. HP często montował ukrytą Recovery Partition na dysku. Uruchamia się takie coś najczęściej przez kombinację klawiszy przy starcie kompa.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 29 mar 2010, 21:27 Re: Jak przywrócić ustawienia fabryczne?

Chyba poddam sie bo boje się że coś z chrzanie i potem się nie połapie.
Nie wiem czy któraś z płyt którą podam poniżej ma coś wspólnego z przywróceniem ustawień fabrycznych?:
HP RESTORE PLUS! START WITH THIS CD FOR RESTORE.

OPERATING SYSTEM CD. MICROSOFT, WINOWS XP HOME EDITION SERVICE PACK 2

HP BUSINEE DESKTOP. DOCUMENTATION CD

EASY MEDIA CENTER CREATOR. BASIC EDITION.
Więcej płyt nie mam.

Instrukcje do komputera, facet szuka, ale chyba nie znajdzie.
Widzę że to nie takie proste jak w moim laptopie sony, co wchodzę na ALL PROGRAM i wyszukuję tam sony recovery center. a potem łatwiutko się samo wszystko robi. Myślałem że tutaj będzie podobnie ale sprawa się komplikuje. Jeśli ktoś zna łatwy sposób bede wdzięczny a jeśli trudny, to proszę nie starć się z pomocą.
Bardzo dziękuje.
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 29 mar 2010, 21:43 Re: Jak przywrócić ustawienia fabryczne?

To ta pierwsza płytka. Startujesz kompa z tego cd i robisz restore.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 30 mar 2010, 06:45 Re: Jak przywrócić ustawienia fabryczne?

VA napisał(a):To ta pierwsza płytka. Startujesz kompa z tego cd i robisz restore.

Na pewno 1 płyta wystarczy na której pisze;HP RESTORE PLUS! START WITH THIS CD FOR RESTORE. :?:
Boje się że stanę w połowię i nie będę miał nic :roll: W przypadku mego laptopa sony, gdy przywracam ustawienia fabryczne, mam płytek dwie . Czyżby tutaj wszystko było w jednej płycie CD ?
Dziękuję.
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 30 mar 2010, 07:30 Re: Jak przywrócić ustawienia fabryczne?

Na pewno ta :)
Jedna powinna styknąć, bo na 90% system jest na ukrytej partycji na twardzielu i program na płytce jest potrzebny żeby się do niej dostać.

Pozdrawiam
PS. Tutaj słowem-kluczem jest RESTORE - znaczy mniej więcej to samo co RECOVERY :D Przynajmniej w slangu informatycznym.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez VA » 30 mar 2010, 10:45 Re: Jak przywrócić ustawienia fabryczne?

AdamBoltryk napisał(a):Na pewno ta :)
Jedna powinna styknąć, bo na 90% system jest na ukrytej partycji na twardzielu i program na płytce jest potrzebny żeby się do niej dostać.

Dokładnie. Zapewne Ghost w którejś wersji. Już w jakimś kompie się z tym spotkałem, chyba laptop Toshiba.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 30 mar 2010, 17:37 Re: Jak przywrócić ustawienia fabryczne?

Jestem w trakcie i wystraszyłem się bo po włożeniu płyty z napisem :
HP RESTORE PLUS! START WITH THIS CD FOR RESTORE.
popewnym czasei wyżuciło płyte i poprosiło o kolejną a dokładnie porosiło o włożenie płyty znapisem:

OPERATING SYSTEM CD. MICROSOFT, WINOWS XP HOME EDITION SERVICE PACK 2
W 100 % się zgrało i juz myślałem że będzie ok. ale znów po pewnym czasei płytę wyrzuciło z kompa i poprosiło mnie teraz o włożenie płyty:
PLEASE INSERT THE RESTORE SUPPLEMENTAL SOFTWARE CD

I stanąłem załamany :cry:
zostałymi tylko dwie płyty w ręku jakich nie włożyłem mianowicie:
HP BUSINEE DESKTOP. DOCUMENTATION CD

i
EASY MEDIA CENTER CREATOR. BASIC EDITION.

Czy mam włożyć jakąś z nich?
Jeśli nie, to mam dzwonic do gościa by szukał czegoś?
A jak nie znajdzie to czy wszystko straciłem ? Tzn, musze iść do sklepu i kupować windowsa?
Komputer ten nazywa się:

HP PC - dx 5150 SFF
Coś takiego jak tutaj:

http://www.sklep.sck.com.pl/product_inf ... ts_id/8018

Dziękuje za pomoc.
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 30 mar 2010, 18:37 Re: Jak przywrócić ustawienia fabryczne?

No to wychodzi na to, że nie masz jednej płytki.
Skoro piszesz na tym forum = masz dostęp donetu. Zagooglaj i ściągnij (na 100% GDZIEŚ to jest). A jak nie, to oddaj do serwisu i zapłać komuś, żeby to znalazł i Cię wyręczył.

Pozdrowienia

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez VA » 30 mar 2010, 22:58 Re: Jak przywrócić ustawienia fabryczne?

soniac napisał(a):OPERATING SYSTEM CD. MICROSOFT, WINOWS XP HOME EDITION SERVICE PACK 2

Jeżeli wiesz jak się system instaluje, to z tej płytki powinieneś być w stanie to zrobić.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 31 mar 2010, 12:59 Re: Jak przywrócić ustawienia fabryczne?

VA napisał(a):Jeżeli wiesz jak się system instaluje, to z tej płytki powinieneś być w stanie to zrobić.

Niestety nie mam pojecia jak to się robi. Poprzedni właściciel nie znalazł dziś żadnej płyty, jakiej potrzebowałem, tak że zostałem na lodzie i trochę żałuje że podjąłem sie tych przywracań fabrycznych, bo wcześniej jeszcze komputer chodził a teraz nic a nic :roll:
Chciałem jednak podziękować za pomoc.
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 31 mar 2010, 14:19 Re: Jak przywrócić ustawienia fabryczne?

W pierwszym poście napisałeś:
soniac napisał(a):Dodam że nie znam sie na komputerach dlatego jeśli juz ktoś może mi pomóc, prosiłbym o proste wytłumaczenie.

Więc fakty mijają się z prawdą.

Wystartuj powyżej wspomnianą płytę jako boot, czyli przy starcie kompa, i podążaj za instrukcjami o ile się takie pojawią.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 31 mar 2010, 16:34 Re: Jak przywrócić ustawienia fabryczne?

VA napisał(a):Wystartuj powyżej wspomnianą płytę jako boot, czyli przy starcie kompa, i podążaj za instrukcjami o ile się takie pojawią.


Włozyłem ponownie drugą płytę z napisem:
OPERATING SYSTEM CD. MICROSOFT, WINOWS XP HOME EDITION SERVICE PACK 2

potem próbowałem różnych sposobów, bop samo włożenie nic nie dawało ze względu na wyżucanie płyty z prośba o włożenie inej. Są różne opcje, raz można nacisnąć klawisz F4, lub f6, lub F10, lub F12. Potem znów pojawiają się różne MENU, lecz mimo mych różnych prób naciskania na slepo obojetnie co nie robię, kończy się to samoistnym wyciągnięciem kieszonki i ponowieniem prośby o jakieś: RESTORE PLUS! CD.
Naciskałem nawet klawiszami po wyłączeniu komputera i ponownym włączeniu bez płyty, lecz też jakieś menu się pokazało i nic nie pomogło.
Gdybym wiedział co ściagnąć z internetu, jak ściągnać, na co ściągnąć. Nie wiem nic. Nawet nie wiem czy ta płyta której brakuje to ostatnia czyli trzecia, czy po niej jeszcze brakuje wielu innych, Nie wiem czy można dokupić taką płyte , nie wiem nic.
Trochę żałuję bo przed przywracaniem komputera do ustawień fabrycznech znalazłem opcje przywracania punktu, czyli do pewnego dnia do tyłu i znalazłem tam najwcześniejszy punkt rok temu, może tam mogłem powrócić? Ale teraz to juz chyba za pózno by można się było wrócic do momentu przed mym restorowaniem?
Właściwie dużo pisze a sam niczego nie wiem. Sory :roll:
Jeszcze kilka dni i wyżuce na śmieci ten komputer :!: ;)
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 1 kwi 2010, 00:01 Re: Jak przywrócić ustawienia fabryczne?

soniac skad jestes? moze ja tobie w tym jakos pomoge? postawisz jakies piwko i powoli popijajac wymeczymy tego kompa :)

Guest
 
 

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA