Htc

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez gucio81 » 7 lip 2011, 18:38 Htc

witam czy wie ktos gdzie naprawie telefon szukam taniego i dobrego elektronika dzieki

gucio81
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Dołączył: 27 lip 2009, 18:48
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez artkor » 10 lip 2011, 00:46 Re: Htc

Jak masz na gwarancji do zadzwoń do serwisu (zrób tylko fotki bo serwis Htc w UK często oszukuje)
Jak nie masz gwarancji to raczej sobie podaruj, chyba nie ma na rynku telefonu który był by wart naprawiania:)

artkor
Raczkujący
 
 
Posty: 99
Dołączył: 22 cze 2010, 23:22
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 10 lip 2011, 09:05 Re: Htc

gucio81 napisał(a):witam czy wie ktos gdzie naprawie telefon szukam taniego i dobrego elektronika dzieki

Naprawiałem kiedyś komórki i wiem, że, przynajmniej tutaj, tani nigdy nie będzie dobry. Większość napraw telefonów wymaga maszyny BGA, która kosztuje fortunę (można by dom za to kupić), a wymiana komponentów bez tego jest loterią.

Z doświadczenia wiem, że jakieś 80-90% uszkodzonych telefonów to uszkodzenie wodą. Wiele się z czymś takim zrobić nie da, lepiej od razu wrzucić do śmieci.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez TheRektor » 10 lip 2011, 12:19 Re: Htc

@VA przesadziłeś z tymi cenami. Nie są to tanie zabawki ale dla profesjonalistów niezbędne.BGA rework station ceny Co do napraw w 100% się zgadzam to jest loteria. Mam laptopa po zalaniu (żona się postarała jakieś 2 lata temu). Laptop wyczyszczony nie uruchamiał się, żadnych oznak życia (podmieniałem elementy, wszystko było na śmietnik). Po dwóch latach w szafie ożył, Mam super szafę. :D
...no i masz babo plecak.

TheRektor
Rozeznany
 
 
Posty: 163
Dołączył: 16 sty 2010, 18:10
Lokalizacja: Mint Lxde & Xfce
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez gucio81 » 10 lip 2011, 12:28 Re: Htc

hej wszystkim telefon nie byl zalany poprostu sie zawieszal jak komp bo jestam windos 6.1 i szkoda go wyrzucac bo troche kosztowal. kolega mial ten sam problem tyle ze mial na gwarancji i wgrali nowy system i jest ok jesli macie namiary na jakis serwis bede wdzieczny

gucio81
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Dołączył: 27 lip 2009, 18:48
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 10 lip 2011, 17:27 Re: Htc

Jeżeli tylko system to mógłbyś to sam zrobić w domu na kablu.

TheRektor, przykłady z e-baya które pokazałeś nie należą raczej do profesjonalnych sprzętów, zapewne mają taką samą precyzję jak przeciętna ręka lutującego. Za Ł300 to nawet dobrego hot-air'a nie kupi.
Znam magików, którzy nawet procki w telefonach ręcznie wymieniali, ale jak napisałem to była loteria.
Profesjonalny sprzęt z pełną obsługą komputerową, kontrolą programów i temperatury, kamerą, antyelektrostatyczny to koszta nawet powyżej Ł100k.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez TheRektor » 11 lip 2011, 18:07 Re: Htc

@VA Tu masz porządny sprzęt i cena wcale nie powala. Trochę chyba się rozpędziłeś, nie kupujesz zakładu wulkanizacyjnego żeby sobie zmieniać opony, czy może tak robisz?
...no i masz babo plecak.

TheRektor
Rozeznany
 
 
Posty: 163
Dołączył: 16 sty 2010, 18:10
Lokalizacja: Mint Lxde & Xfce
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 12 lip 2011, 13:42 Re: Htc

Cóż, patrzę z perspektywy własnych doświadczeń, a spędziłem ponad dwa lata w autoryzowanym serwisie Nokii, a tam nie dopuściło by się napraw przypadkowych, tylko stuprocentowe.
Obecnie pracuję w serwisie Sky'a, ale jak na razie Sky zrezygnował z takowych napraw ze względu na koszty :lol:
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany


Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA