Hp czy potrzebne sterowniki ?

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

KobietaPostNapisane przez pomassage » 26 paź 2011, 00:12 Hp czy potrzebne sterowniki ?

Witam zainstalowałam w kompie stacjonarnym hp a6744 Windows Vista i nie mam pojęcia co zrobić aby internet zaczął działać. Gdy instalowałam ten sam Windows na Laptopie na forum pomogli mi dając linka ze sterownikami Wifi. Dlatego pytam czy ktoś może wie czy w tym komputerze też takie sterowniki są potrzebne lub co zrobić żeby internet działał. Nie znam się na tym dlatego was proszę o pomoc. Dodam że internet to Virginmedia.

pomassage
Początkujący
 
 
Posty: 39
Wiek: 35
Dołączyła: 15 lut 2011, 23:12
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 26 paź 2011, 07:20 Re: Hp czy potrzebne sterowniki ?

Droga pomassage, po kolei:
1. sterowniki są potrzebne do zmuszenia do współpracy z komputerem różnych urządzeń/podzespołów - drukarka, karta graficzna, karta dźwiękowa, modem itd.
2. jeżeli urządzenia są starsze, to sterowniki mogą być dostarczone wraz z systemem - albo specjalnie dla Tego urządzenia, albo uniwersalne. No, ale i system który zainstalowałaś nie jest najnowszy :)
Czy potrzebujesz sterowników? Nikt Ci na to nie odpowie, jeśli nie zajrzy do kompa. Ewentualnie możesz Sama sprawdzić uruchamiając Panel kontrolny/Control panel i tam System->Manager urządzeń/Device manager. Jeśli będziesz tam miała chociaż jeden wykrzyknik w żółtym trójkąciku to znak, że coś potrzebuje sterownika. Jeśli nie - wszystko jest OK.

A co do internetu, to przyczyn może być trochę. Przede wszystkim jak się łączysz z netem? Masz internet kablowy (modem/router w domu) czy radiowy (nic nie masz w domu tylko hasło i klucz do sieci)? Ale internet, nie połączenie do routera/modemu :) Zakładam, że masz kablowy, skoro Virginmedia.
Czy ktokolwiek jeszcze łączy się z tym samym internetem radiowo/po kablu? Jeśli tak, to można odrzucić złe skonfigurowanie modemu/routera.
Chcesz się połączyć drogą radiową, czy po kablu? Jeśli radiowo i ktoś już tak samo jest już podłączony to znaczy, że usługa na modemie/routerze jest włączona i aktywna.
Kiedy zakupiony pakiet? Bo jeśli niedawno, to może być jeszcze nieaktywny.
I takich pytań i miejsc, gdzie "coś może być nie tak" jest jeszcze trochę.
Dlatego wydaje mi się, że bez wizyty i oględzin "pacjenta" się nie obędzie ;)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez pomassage » 26 paź 2011, 09:59 Re: Hp czy potrzebne sterowniki ?

Hej Adam dzięki za pomoc teraz wiem że potrzebuję tego
realtek rtl8168/8111 family pci-e gigabit ethernet nic (ndis 6.0) vista Home premium do mojego komputera tylko nie mogę tego znaleźć byłbyś w stanie pomóc?
Odpowiadając na twoje pytanie w domu jest kilka komputerów i każdy działa na bezprzewodowym ten również działał, zanim zainstalowałam Viste, a wcześniej miał XP mądry koleś robił komputer siostrze i go wgrał. Internet jest z telefoni i ma ruter czyli można podłączyć przez kabel ale i również bezprzewodowo jak mówiłam tak było wcześniej gdy miał xp. Proszę mógłbyś mi pomóc z tym komputerem, ja już naprawdę nie mam sił na niego:( co zrobić aby działał ten internet. Już nawet myślę o tym żeby załatwić 7 i wgrać no nie mam bladego pojęcia możesz mi pomóc pliska.

pomassage
Początkujący
 
 
Posty: 39
Wiek: 35
Dołączyła: 15 lut 2011, 23:12
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 26 paź 2011, 14:14 Re: Hp czy potrzebne sterowniki ?

Brak sterownika do karty sieciowej
Może To Ci pomoże (podobny temat):
http://forum.dobreprogramy.pl/karta-sie ... 69330.html
Ale ważne, jaki rodzaj systemu masz - czy 32 czy 64 bitowy.
Jak będziesz szukała sterowników (driver) to ważne są: model karty (realtek rtl8168/8111), typ interfejsu (pci-e), system jaki jest w kompie (Vista Home Premium), wersja systemu (32 albo 64 bity). I chyba to wszystko.
A ten mądry koleś widać nie taki mądry, skoro nie wgrał sterowników do wszystkich urządzeń. "Uwielbiam" takich fachowców :)
Skoro inne kompy chodzą na tym necie w sieci bezprzewodowej, to jak mówiłem - odpadają problemy:
- braku internetu/sygnału
- niewłączenia sieci bezprzewodowej w routerze
- złej konfiguracji routera :)
Rozumiem, że masz gdzieś zapisane hasło do zalogowania się do routera? Chyba, że macie sieć niezabezpieczoną i poza waszymi kompami jeszcze pół dzielnicy jedzie na Waszym necie :D
Jeśli rozwiążesz problem sterownika, to zostanie konfiguracja podpięcia się do sieci bezprzewodowej w lapciaku. Może to być bezboleśnie i automagicznie, albo po kocich łbach :) Wszystko zależy od oprogramowania routera i tego co jest na CD. U mnie (Orange) wygląda to tak, że po włożeniu CDka do komputera, odpaleniu programu w pewnym momencie prosi o wciśnięcie jednego przycisku na modemie (weryfikacja komputera w sieci). I to wszystko :) Nie wiem, jak to u Ciebie będzie wyglądało. Ale skoro macie kilka kompów to jakoś powinniście sobie poradzić.
Ale jeśli za tydzień wciąż będziesz miała ten problem, to możemy się umówić :) Zobaczymy co da się zrobić.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez pomassage » 26 paź 2011, 16:39 Re: Hp czy potrzebne sterowniki ?

Tyle że mój komputer jest stacjonarny,a nie laptop. Z laptopem miałam ten sam problem że po zainstalowaniu Visty nie miałam neta weszłam na forum chłopak podał mi linka ze sterownikiem Wi-fi i wszystko działało, a tu już chyba na 5 forum pytam i proszę o pomoc, a każdy gada mi co innego wysyła co innego i wielkie nic z tego wychodzi, ja po prostu chciałabym, żeby ktoś poradził mi co naprawdę ulicha mam ściągnąć żeby te pieruństwo zaczęło chodzić. No niestety nie stać mnie na fachowca bo cenią się bardzo, a i po zatym gówno zrobią tak jak w przypadku tamtego na taki komputer wgrał Xp wziął kasę i wsio poszedł, porażka totalna. Ja naprawdę nie wiem gdzie tego szukać, nie znam się i nie umiem po prostu, dla niektórych może to się wydawać banałem dla mnie to czarna magia, dlatego poprosiłam ludzi o pomoc, żeby pomogli mi to znaleźć konkretnie i dane sprawdziłam jak chcieli, ale porażka naprawdę każdy co innego, a Windows to Vista home premium na pewno 32 b i realtek rtl8168/8111 family pci-e gigabit ethernet nic (ndis 6.0) No nie wiem co jeszcze mogę podać żeby oświecić z moim problemem. Tobie bardzo dziękuję za pomoc chociaż ty jeden okazałeś się spoko, ale na tej stronce co podałeś znowuż gościu poszukiwał do MS VISTA x64 czyli też nie to ja już mam załamkę:(;/

pomassage
Początkujący
 
 
Posty: 39
Wiek: 35
Dołączyła: 15 lut 2011, 23:12
Reputacja: 1
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 26 paź 2011, 22:01 Re: Hp czy potrzebne sterowniki ?

pomassage, jak nie uporasz sie z tym do soboty to bierz kompa do auta i mozesz wpasc do mnie na male piwko, w tym czasie zrobie tobie tego kompa.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez pomassage » 26 paź 2011, 23:17 Re: Hp czy potrzebne sterowniki ?

fajnie dziękuje miła propozycja ale ja nie mam auta i to siostry komputer i stacjonarny w dodatku bo laptop to pół biedy

pomassage
Początkujący
 
 
Posty: 39
Wiek: 35
Dołączyła: 15 lut 2011, 23:12
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 26 paź 2011, 23:21 Re: Hp czy potrzebne sterowniki ?

Tutaj masz linka do sterowników producenta:
http://yuulu.cn/downloads/downloadsView ... Down=false

A co do stacjonarki, to czy kiedykolwiek łączył się on z internetem bez kabla? Bo nie każdy komputer stacjonarny jest wyposażony w kartę WiFi. Jak się łączył, to na pewno ma. A jak nie, to zapewne nie ma :) Bo ten sterownik co go szukasz to jest do karty sieciowej (kabel), ale nie WiFi (radio). Karty WiFi są innymi urządzeniami, czy też raczej - osobnymi urządzeniami, dającymi ten sam efekt (podłączenie do sieci) ale poprzez różne technologie (kabel/radio).
No i w zasadzie w Twoim przypadku jest zupełnie bez znaczenia czy laptop czy stacjonarka. To takie same kompy, z tym wyjątkiem, że desktopa jest trudno wziąć pod pachę :D Tylko jak pisałem - lapciak na 90% będzie miał WiFi w standardowym wyposażeniu, desktop na 90% nie...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez pomassage » 27 paź 2011, 23:23 Re: Hp czy potrzebne sterowniki ?

hej niestety z tym co podałeś to jak ściągnę niestety nie mogę zainstalować, nie ma instalki:(

pomassage
Początkujący
 
 
Posty: 39
Wiek: 35
Dołączyła: 15 lut 2011, 23:12
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 28 paź 2011, 10:12 Re: Hp czy potrzebne sterowniki ?

Wszystko jest spakowane do plików zip. Rozpakowałaś zip (archiwum) przed instalacją?

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez pomassage » 29 paź 2011, 20:41 Re: Hp czy potrzebne sterowniki ?

słuchaj w tej kwestii to ja jestem tak ciemna że ja nie wiem nawet które mam ściągną :( próbowałam kilka i d.. blada Site 1 Site 2 czy 3? :(

pomassage
Początkujący
 
 
Posty: 39
Wiek: 35
Dołączyła: 15 lut 2011, 23:12
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 30 paź 2011, 07:16 Re: Hp czy potrzebne sterowniki ?

Patience, my young padawan :)
Site wszystko jedno który. To są 3 różne źródła (serwery) tego samego pliku. Ja bym wybrał Site1 - serwer w Londynie, więc zapewne powinien być najlepszy transfer (najkrótszy czas ściągania). Site2 to USA zachodnie wybrzeże, a Site3 USA wschodnie wybrzeże.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA