Co wybrac?

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 4 lip 2007, 19:39 Re: Co wybrac?

nie wiem czy to bedzie mozliwe ale myslalem o przeznaczeniu kwoty do 4000f. Moj znajomy kupil passka (ladny) 2001-2002 90tys.mil za 3200f. Patrzac na autotradera srednia cen za diesla to ok 3500-4000.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Mlody » 5 lip 2007, 07:45 Mazda

Co mozna powiedziec o niemcach, to ze musisz miec cholernego pecha, jezeli bedziesz mial z nim wieksze problemy, nic na F (Ford, Fiat, Francuz), mam mazde 6, 2.0TD, 136KM, 2002r. od roku ja ujezdzam i naprawde auto daje rade. Nigdy nie bylem za japonczykami, ale musze przyznac ze robia dobre i solidne auta, no i zmiescisz sie z kaska.
Diabeł jest optymistą, o ile sądzi, że można ludzi uczynić gorszymi.

Mlody
Rozeznany
 
 
Posty: 238
Wiek: 45
Dołączył: 22 cze 2007, 18:40
Lokalizacja: West Midlands :>
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Luk-rom » 10 lip 2007, 20:18 Re: Co wybrac?

Cytat z www.audiklub.org:

"Podam Ci dwie zasady:

Zasada nr 1:

Największym problemem TDI jest jego poprzedni właściciel.

Zasada nr 2:

Właściwie eksploatowany silnik turbodoładowany może być niezawodny (tutaj mała uwaga dla wszystkich sceptyków - może to być również V6 2,5 TDI). Nie wybaczy jednak swojemu właścicielowi żadnych zaniedbań w obsłudze.
Tutaj leży sedno problemów... "

carlnova

Posiadam Audi w polsce, należe do tego klubu od ponad 2 lat i powiem tak audi jest autem bardziej luxusowym od VW, auta maja identyczne silniki chociaż audi potrafia miec lekką modyfikacje programową polepszająca Moc/moment, co oczywiście odbija sie na cenie :grin:
Avatar użytkownika
Luk-rom
Raczkujący
 
 
Posty: 91
Dołączył: 4 kwi 2007, 07:37
Lokalizacja: Augustów/Bham
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rafal » 14 lip 2007, 08:46 Re: Co wybrac?

Co myslicie o autku mazda 323 ? Wlasnie kupilem takiego 10 latka ,dzis go odbieram ;).Czytalem opinie sa raczej b.dobre . :roll:
Avatar użytkownika
rafal
Stały Bywalec
 
 
Posty: 545
Wiek: 42
Dołączył: 20 cze 2006, 21:39
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 14 lip 2007, 15:55 Re: Co wybrac?

mazda ogolnie jest w porzo.... pod warunkiem w miare sensownego przebiegu. powino byc ok

pozdrawiam

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 14 lip 2007, 19:14 Re: Co wybrac?

moi starzy maja tylko 626 zadowoleni, raczej nic nie robili poza normalnymi sprawami serwsowymi przez jakies 10 lat
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez herbert » 14 lip 2007, 19:55 Re: Co wybrac?

wiesz jakbym mial 4 kaafle to kupilbym audi a6!!!diesielka oczywiscie!!!
...lubie gnój ale w kubkach...!
Avatar użytkownika
herbert
Rozeznany
 
 
Posty: 295
Wiek: 41
Dołączył: 4 lut 2007, 19:02
Lokalizacja: bydgoszcz
Reputacja: 3
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 15 lip 2007, 11:09 Re: Co wybrac?

herbert napisał(a):wiesz jakbym mial 4 kaafle to kupilbym audi a6!!!diesielka oczywiscie!!!




to chyba zabytek jakis za tyle???????



pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez herbert » 15 lip 2007, 11:15 Re: Co wybrac?

no co ty ka i pe?za cztery klocki nieznajdziesz?znajdziesz!!!!!!!!!!!




........w polsce juz bys wychaczyl jakbys poszukal!

[ Dodano: Nie Lip 15, 2007 13:29 ]
do 4000gbp znalazlem 5 audi a6 diesiel,roczniki 1998,99,00!1.9tdi i 2.5tdi(te mniejsze niby sa lepsze?)wszystkie kolo 100tys.mil przebiegu!podobno?

[ Dodano: Nie Lip 15, 2007 13:34 ]
no ale niema to jak kupic cos do kafla i za te pozostale trzu kafle w nim pogrzebac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ale by mozna za te 3kola pogrzebac oj joj!!!!!mozna miec nawet 300kucykow!!!albo lepiej zalezy jakie to auto?

SZACUNEK DLA WSZYSTKICH CO GRZEBIA!!!!W GABLOTACH A NIE W GACIACH OCZYWISCIE!
Avatar użytkownika
herbert
Rozeznany
 
 
Posty: 295
Wiek: 41
Dołączył: 4 lut 2007, 19:02
Lokalizacja: bydgoszcz
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez biff30 » 24 sie 2007, 06:02 Re: Co wybrac?

od pol roku bujam sie mondeo 2000 tddi z 2001 roku bylem dwa razy w polsce wymienilem tylko pasek olej i opony i jak narazie super sie sprawuje spalanie mnie milo zaskoczylo i wygoda jak w autobusie wczesniej mialem peug 306 w d tez spoko ale mial juz swoje lata pozdro
pije by paść padam by wstać wstaje by pić , pije by żyć

biff30
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Wiek: 48
Dołączył: 17 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: redditch/tarnobrzeg
Reputacja: 1
Neutralny

Nie wybranoPostNapisane przez owen » 24 sie 2007, 08:56 Re: Co wybrac?

Ja pol roku temu spedzilem sporo czasu na szukaniu Forda Mondeo w koncu zobaczylem Honde Accord i sie zakochalem. 2.0 litry benzyna co prawda ale komfort i moc sa niesamowite.

Diesel - Benzyna, szukalem diesla no bo wczesniej jezdzilem LPG az w koncu policzylem koszty. I wyszlo mi ze tak duzo jezdzic nie bede i roznica miesiecznie to bedzie jakies 20-30 funtow. Stwierdzilem ze stac mnie to i ze fajnie bedzie miec szybki samochodzik. W razie czego zawsze mozna pojechac do PL i zamontowac LPG sekwencyjny ;-) Pamietaj ze przy dieslu powinienes lac dobra rope a nie koniecznie najtansza. Szczegolnie jakbys sie wybral do PL ;-)

Odnosnie Mondeo vs Passaat to ja bym wybral mimo wszystko Mondeo.
Passat robi wrazenie samochodu dla starszych panow i z tego co slyszalem jest dosc miekki w zawieszeniu. Moj brat kiedys w Polsce qpowal nowe mondeo i tez rozwazal passata i zdecydowal sie na forda w koncu. Do tego wydaje mi sie ze serwis Ford'a bedzie troche tanszy.

Z drugiej strony jak wszyscy pisza tutaj na forum, te samochodu tutaj sa w miare wytrzymale. Jednak brak dziur, brak mroznych zim pomaga i to bardzo zywotnosci samochodow.

owen
Stały Bywalec
 
 
Posty: 332
Dołączył(a): 22 cze 2006, 21:51
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 7 maja 2011, 16:21 Re: Co wybrac?

Thomas co prawda prawda widzialem na czacie chyba chce juz sprzedac passka ale dodam swoje 3 grosze. Ojechalem osobiscie wszystkie samochody, ktore sa w temacie najlepsza opcja passat jedyny mankamet tego auta to zawieszenie, ktore juz dzisiaj nie jest strasznie drogie 2 w opcji 130 koni dynamiczny dosyc wygodne. Auto godne uwagi

Laguna jedyna zaleta tego auta jest konfort naprawde zadnego auta nie mialem tak wygodnego jak laguna, a robilem trasy po 2000km. Teraz minusy Kupilem ja miala 130000km przebiegu i wiem na 100% na dzien dobry wymienilem skrzynie biegow. Pewnego razu jechalem do Belgi w Pradze wyjezdrzalem ze stacji benzynowej wlaczalem sie na autostrade deplem jej dosyc mocno na 3 biegu zaswiecilo sie wszystko na czerwono zgasla zepchnelismy ja spowrootem na stacje, a ze mialem w niej caly warsztat wymienilem filtr paliwa no zapalila pojechalismy dalej ale nie mozna bylo agresywnie naciskac na pedal gazu puzniej jak wrocilem to kolega pokasowal jakies bledy i bylo ok. Kolejna sytuacja jechalem do Francji wjechalem w Niemczech na parking zgasilem wsiadam w auto kreci kreci ale nie zapali z godzine powalczylem dzwonie do kumpla, ze auto mi padlo, zeby wyslal po mnie lawete,a ze byla 1 w nocy mial sie zajac tym rano. Wstalem o 6 jak sie jasno zrobilo a na werzu paliwowym byla taka papka nacisnolem kilka razy zapalila sytuacja powtorzyla sie kilka razy. Wrocilem oddalem auto mechanikowi nagle naprawilo sie samo stala u niego 2 tygodnie ani razu sie to nie stalo i juz nigdy sie nie powtorzylo. Zrobilem nia w pol roku okolo 70000 km i przy 193000 nagle zaczelo sie psuc wszystko centralny zamek zamykal tylko pol auta najpierw padla elektryczna szyba kierowcy dwa tygodnie puzniej pasarzera puzniej wprowadzilem zakaz dodytkania tylnych i sie w te pedy pozbylem tego auta.

Ford mondeo auto nawet spoko nie mam do niego wiekszych zastrzezen poza tandetnym wykonaniem wnetrza.

Peugot 307 podobna sytuacja ja z laguna ale za to dobrze mi sie prowadzilo to auto. Generalnie jak to kiedys stwierdzil moj kolega francska to jest dobra milos ale nie samochody, a drogi dodal i to nie w karzdym przypadku

Co do volvo bo tez tu sie temat przwija nie polecam to jest mieszanina wszystkiego plyta podlogowa forda silnik renault itd...

a co do silnika 2,5tdi mankamet padajace pompy paliwa ale w dzisiejszych czasach koszty regeneracji nie sa duze. Niestety prawda jest taka, ze era dobrych aut zakonczyla sie na 1,9 tdi. Jego nastepca 2,0tdi dramat tak w dwuch slowach z powodu malo wydajnej pompy olejowej silniki sie zacieraja to tak w wielkim skrucie. W 2007 roku zostala wprowadzona modyfikacja ale znowu problemem sa pekajace glowice

Guest
 
 

Poprzednia strona

Powrót do MOTORYZACJA