Problem z zamykaniem seata

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MężczyznaPostNapisane przez skolimek22 » 4 kwi 2009, 18:44 Problem z zamykaniem seata

Witam.
Mam problem z zamykaniem seata toledo. Popsol mi sie pilot do zamka centralnego a zamykanie z klucza tez cos szwankuje.
Zamykajac od strony kierowcy zamykaja sie tylko te drzwi a pozostale pozostaja otwarte, a zamykanie od strony pasazera bylo ok a teraz jest tak samo jak z drzwiami od kierowcy.
Czy zna ktos moze jakiegos dobrego elektronika co zajmuje sie takim rzeczami?
A programowal ktos moze klucze z pilotem to w Birmingham lub okolicach?
Z gory dziekuje.

skolimek22
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 13 lut 2007, 16:49
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez 33studio » 4 kwi 2009, 19:50 Re: Problem z zamykaniem seata

siemanko,
w takich momentach najlepiej podjechac do salonu seata. to kosztuje ale coz, wiem ze w programie autodata jest jak programowac piloty itp.
mo brat jest mechanikiem i ma zaklad, ale niestety on mieszka w coventry.
wiem ze mi programowal pilot do forda i dziala wszystko ok.
pozdrawiam

33studio
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączył: 1 sty 2009, 21:24
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez r.obert » 5 kwi 2009, 06:19 Re: Problem z zamykaniem seata

Sprawdz akumulator i bateryjki w pilocie - tez tak mialem ze otwieraly sie tylko drzwi od strony kierowcy. Nowe bateryjki i podladowanie akumulatora zadziałało. A jesli pilot sie rozkodowal -co tez sie czasami zdarza .... Instrukcja programowania pilotów. GRUPA VAG ( Audi, Seat, Skoda, VW).
Do programowania pilota zdalnego sterowana muszą być dwa kluczyki.
1. - Wkładamy kluczyk do stacyjki i włączamy zapłon.
2. - Zamykamy wszystkie szyby i wychodzimy z samochodu.
3. - Zamykamy samochód.
4. - Wkładamy kluczyk do zamka drzwi od strony kierowcy z pilotem do programowania i naciskamy jeden przycisk otwóż lub zamknij przez ok. 3 sekundy. Powinien nam się odezwać klakson choć nie jest to regułą.
5. - Otwieramy kluczykiem drzwii samochodu ( nie pilotem ), wyjmujemy kluczyk ze stacyjki. Proces programowania pilota zakończony. Pilot powinien być już aktywny.

r.obert
Początkujący
 
 
Posty: 26
Wiek: 42
Dołączył: 19 mar 2009, 10:18
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez artur01 » 5 kwi 2009, 09:40 Re: Problem z zamykaniem seata

na 90% masz padniety moduł komfortu(napisz co to za seat i z którego roku)Pozdrawiam

artur01
Raczkujący
 
 
Posty: 86
Dołączył: 9 kwi 2008, 17:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez skolimek22 » 5 kwi 2009, 09:52 Re: Problem z zamykaniem seata

jest to seat toledo z 1999 roku, 1.9 TDI

skolimek22
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 13 lut 2007, 16:49
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez artur01 » 5 kwi 2009, 10:47 Re: Problem z zamykaniem seata

Nie jestem pewien ale sprawdz pod nogami pasazera pod dywanikeim powinien sie znajdowac ten moduł (jest to taka czarna skrzynka plastikowa w ktorej jest umieszczony uklad elektroniczny on jesd odpowiedzialny za centralny ,szyby, podswietlenie kabiny) mozliwe ze jest zawilgocony jest to normalne w VW i Audi i Seat jezeli nie bedzie go tam to moze jeszcze byc zamontowany pod tylnym siedzeniem pasazera.Jest bardzo duzo o tym na forum Seata w internecje.Jak sobie nieporadzisz to napisz na priva to podam ci numer i namiary na elektryka samochodowego w Birmingham koło Pery Baru nie jest to polak ale ale profesionalista i ci to na 100% zrobi.
Ps. mozesz tez kupic na alegro tylko musisz spisac dokladnie numery z obudowy wtedy tylko przepniesz i zalatwione .Pozdrawiam

artur01
Raczkujący
 
 
Posty: 86
Dołączył: 9 kwi 2008, 17:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez skolimek22 » 5 kwi 2009, 11:05 Re: Problem z zamykaniem seata

Srawdzilem zamykanie i otwieranie z tylnej klapy i o dziwo wszystko dziala OK. czemu nie chce sie otwierac i zamykac poprawnie od strony kierowcy lub pasazera?

skolimek22
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 13 lut 2007, 16:49
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez artur01 » 5 kwi 2009, 11:41 Re: Problem z zamykaniem seata

Mozesz miec tez problem z pompka podcisnienia ktory popycha zamek w dzrawiach kierowcy sygnal podcisnienia idzie slaby ale ja obstawiam na 99% modul komfortu mailem to samo w szaranie i audi a6 otwieral z klapy a z pilota i od kierowcy nieotwieral sprawdz jeszcze czy po zamknieciu z klapy jak masz zamontowana kontrolke w dzrwiach (czerwona mała dioda wielkosci glowki zapałki)czy błyka jezeli nie to 100% moduł komfortu Pozdrawiam

artur01
Raczkujący
 
 
Posty: 86
Dołączył: 9 kwi 2008, 17:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez skolimek22 » 6 kwi 2009, 13:07 Re: Problem z zamykaniem seata

ta mala czerwona dioda blyska

skolimek22
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 13 lut 2007, 16:49
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez diwad » 6 kwi 2009, 19:43 Re: Problem z zamykaniem seata

podjedz do mnie do warsztatu(WALSALL) to podlacze diagnostyke i sprawdze ten magiczny modul za friko..., ale na moje to zacznij od bateryjki albo kup nowy pilot za 30 funa i problem z glowy...

diwad
Raczkujący
 
 
Posty: 78
Wiek: 42
Dołączył: 1 sie 2007, 22:01
Reputacja: 0
Neutralny


Powrót do MOTORYZACJA