Akumulator czy alternator

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

KobietaPostNapisane przez agniecha » 3 gru 2011, 10:53 Akumulator czy alternator

Wczoraj mojemu narzeczonemu cos sie zepsulo. Jadac auten nie swiecily zadne swiatla(lekko sie ćmiły)radio nie dzialalo,ogrzewanie w samochodzie wylaczone. No i midala kontrolka akumulatora(wlasciwie to juz nie miala nawet sily mrugac bo taki slaby byl akumulator),zegarek sie zresetowac,predkosciomierz nawet przy jezdzie okolo 40km/h pokazywal ze jedziemy 0km/h. Po zgaszeniu auta mozna bylo go odpalic tylkona kable. dojechalismy do domu bez swiatel jakichkolwiek(bylo juz po 17:00 wiec juz ciemno) na szczescie bylo blisko do domu. No i narzeczony podlaczyl akumulator na noc do naladowanie ale mimo ze byl naladowany to auto odpalilo ale dalej zdazyl dojechac do pracy i akumulator praktycznie juz mocy nie ma. No i chce zapytac d;laczego tak sie dzieje?? Jest umowiony do mechanika na jutro ale lepoiej wiedziec juz co jest nie tak. Czy to akumulator juz zajezdzony czy alternator ciagnie prad od akumulatora? A moze jakas dioda sie przepalila,albo szczotki od alternatora ze starosci sie rozpadly?? ktos mi mowiel ze mogly kable zgnic i dlatego tak jest?
Kurde czyms trzeba do pracy jezdzic,a na rower za zimno. i jak ktos siem orientuje to ile moze kosztowac tu alternator??
bo juz wiemy ile akumulator kosztuje. Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
agniecha
Rozeznany
 
 
Posty: 144
Wiek: 33
Dołączyła: 20 wrz 2009, 11:55
Lokalizacja: wigan
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 3 gru 2011, 11:31 Re: Akumulator czy alternator

Padł alternator lub regulator. Alternator nie ciągnie prądu z akumulatora, ale cała elektronika w samochodzie działa na akumulatorze i ten się rozładowuje.
Domyślam się że to diesel, bo benzyna bez prądu daleko nie pojedzie.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agniecha » 3 gru 2011, 11:46 Re: Akumulator czy alternator

VA, tak,to diesel. Stary samochod i mnie nie dziwi ze sie sypie. A wiesz moze ile taki alternator kosztuje??
Avatar użytkownika
agniecha
Rozeznany
 
 
Posty: 144
Wiek: 33
Dołączyła: 20 wrz 2009, 11:55
Lokalizacja: wigan
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 3 gru 2011, 11:53 Re: Akumulator czy alternator

Nie wiem jaki samochód, ale mój ok. Ł350. Niedawno naprawiałem i za regenerację z robotą zapłaciłem Ł95. Cena może być niższa w zależności od marki i dostępności części.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez piopaw » 3 gru 2011, 13:42 Re: Akumulator czy alternator

Tutaj zobacz ile kosztuje http://www.eurocarparts.com/

piopaw
Rozeznany
 
 
Posty: 158
Wiek: 42
Dołączył: 7 gru 2007, 18:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agniecha » 3 gru 2011, 13:57 Re: Akumulator czy alternator

piopaw, dzieki. Sprawdzilam i ceny sa od 130 do 180 Funtów. Nasz złonek to VW Vento. Stary gratek. Byl kupiony na szybkiego bo w poprzednim aucie (audi A4) poszlu 2 katalizatory i cos tam jeszcze) no i bylo taniej kupic te Vento niz naprawiac audi. No nic. A mozna na szrocie kupic taki alternator czy lepiej kup[ic nowy i miec spokuj?? Dzieki jeszcze raz.
Avatar użytkownika
agniecha
Rozeznany
 
 
Posty: 144
Wiek: 33
Dołączyła: 20 wrz 2009, 11:55
Lokalizacja: wigan
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 3 gru 2011, 14:02 Re: Akumulator czy alternator

VA napisał(a):Alternator nie ciągnie prądu z akumulatora

Odkąd kiedykolwiek alternator ciągnie albo ciągnął prąd z akumulatora???
Agniecha alternator to jest prądnica, która ładuje nieustannie akumulator tak,że jak tylko silnik się kręci alternator uzupełnia to, co zostało wyczerpane z akumulatora różnymi odbiornikami prądu.
jeżeli alternator padnie, nic nie ładuje akumulatora, a więc jest tylko rozładowywany światłami itd i nic go nie ładuje.
Dojechaliście do domu już na resztkach energii w akumulatorze, natomiast po naładowaniu go prostownikiem w domu auto znowu już tylko eksploatowało energię z tego akumulatora nie ładując go i dlatego aku padł znowu.
Pierwsze co trzeba zrobić, to sprawdzić napięcie ładowania na wolnych obrotach i na wysokich.
Przypuszczam, że alternator nie ładuje wogóle.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez agniecha » 3 gru 2011, 14:13 Re: Akumulator czy alternator

krisbrumm, ja nie wiem czy alternator laduje akumulator czy nie. (NO teraz juz wiem) Nie jestem kierowca i absolutnie nie znam sie na samochodach. No nie laduje alternator bo jakby ladowal to aku by nie byl znow rozladowany-tak??
Avatar użytkownika
agniecha
Rozeznany
 
 
Posty: 144
Wiek: 33
Dołączyła: 20 wrz 2009, 11:55
Lokalizacja: wigan
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 3 gru 2011, 15:03 Re: Akumulator czy alternator

jeśli niemcowy samochód to pewnie bosh'a bajery siedzą, a bosh ma mega fajny program regenerowanych części:

http://www.autocentrum.pl/newsy/nowosci ... nne-bosch/
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 3 gru 2011, 16:18 Re: Akumulator czy alternator

agniecha napisał(a):krisbrumm, ja nie wiem czy alternator laduje akumulator czy nie. (NO teraz juz wiem) Nie jestem kierowca i absolutnie nie znam sie na samochodach. No nie laduje alternator bo jakby ladowal to aku by nie byl znow rozladowany-tak??

Tak, dokładnie tak jak piszesz!
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez maniek2140 » 3 gru 2011, 16:36 Re: Akumulator czy alternator

tak jak tu juz kolega napisał wczesniej to na 100 procent bedzie alternator !!!! bo alternator w czasie jazdy laduje akumulator tak mozna to szybko kobiecie wyjasnic a poniewaz pisalas ze nawet w czasie jazdy sie rozladowal to wypada na alternator !! przyczyn moze byc wiele !! moga to bys szczotki diody i wiele wiecej najlepiej go wymienic na alternator po regeneracji wiem ze na soho road na handsworth jest jakis warsztat ze odddajesz swoj stary i doplacasz kaske i daja tobie po regenerascji z roczna gwarancja ale nie wiem gdzie to dokladnie jest moze ktos pomoze i wie gdzie to jest i wiem ze to nie wychodzilo az tak drogo pozdrawiam

maniek2140
Raczkujący
 
 
Posty: 54
Dołączył: 12 sty 2007, 22:08
Reputacja: -7
Wyśmiewca

KobietaPostNapisane przez agniecha » 5 gru 2011, 17:27 Re: Akumulator czy alternator

maniek2140, nie mieszkam w Birmingham tylko kolo Manchester. Narazie ladujemy akumulator i jezdzimy puki nie padnie a po nowym roku kupimy innego zlomka. Jakos trzeba sie przemaczyc. Dopuki est naladowany maxcymalnie akumulator to auto jezdzi bez zadnego ale. Na szczescie.
Dzieki.




Sorki za błedy.Szybko pisze.
Avatar użytkownika
agniecha
Rozeznany
 
 
Posty: 144
Wiek: 33
Dołączyła: 20 wrz 2009, 11:55
Lokalizacja: wigan
Reputacja: 4
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA