kuchnia- pomocy !!!!!!!!!

Przepisy kulinarne, potrawy, gotowanie.

KobietaPostNapisane przez bluebery » 6 lis 2009, 10:21 Re: kuchnia- pomocy !!!!!!!!!

Ja wroce jeszcze na chwilke do kotletow miel. Ja robie z miesa drobiowego mielonego ( mozna poprosic w miesnym o zmielenie konkretnych czesci :wink: ) i dodaje drobno posiekany koperek , naprawde dodaje aromatu, a poza tym takie kotlety nie wymagaja dluuuugiego smazenia. W koncu to drob :-)
Avatar użytkownika
bluebery
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Dołączyła: 10 mar 2009, 23:25
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 6 lis 2009, 12:17 Re: kuchnia- pomocy !!!!!!!!!

bluebery napisał(a):W koncu to drob
No wlasnie niedogotowany drob jest bardziej niebezpieczny niz jakiekolwiek inne miesko, choc faktycznie gotuje sie szybciej ;)
Wegetarianka :mrgreen:
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez vanilia » 6 lis 2009, 12:54 Re: kuchnia- pomocy !!!!!!!!!

http://www.wielkiezarcie.com/ wejdź na tą stronę tam znajdziesz z milion przepisów i są naprawę są fajne i jedzonko wychodzi pyszne :). Pozdrawiam i życzę powodzenia
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez bluebery » 6 lis 2009, 17:37 Re: kuchnia- pomocy !!!!!!!!!

:584: oj Luizka , Luizka :wink: moze jednak pezjdziesz na ciemna strone miesozercow :522:
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Avatar użytkownika
bluebery
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Dołączyła: 10 mar 2009, 23:25
Reputacja: 1
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 6 lis 2009, 17:44 Re: kuchnia- pomocy !!!!!!!!!

moniavika napisał(a):Szybki obiad...mieso pokrojone w male kosteczki (piers kurczaka,wolowina,wieprzowina,piers z indyka-co kto woli),podsmazyc dodac paczke warzyw (do kupienia w asdzie-okolo £1za paczke tam sa kielki,marchew,kapusta,pieczarki),wszystko dusic na malym ogniu jakies 15min zalac polowa butelki sosu sojowego(sos kupic w lidlu z niebieskim smokiem na etykiecie-pycha) i do tego sos do potraw chinskich z polskiego sklepu.Fantastyczne danie z ryzem lub z bagietka.Naprawde szybko i tanio.A jak ktos nie lubi mieska to same warzywa.


dosyć często to robiłem swego czasu, ale dużo lepsze jest jeśli damy zamiast mięsa to owoce morza (krewetki, małże, kalmary itp.) natomiast zamiast typowych warzyw lepsze będą specjalne do kuchni chińskiej z takimi grzybkami czarnymi w składzie (do dostania w lidlu)

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 7 lis 2009, 10:25 Re: kuchnia- pomocy !!!!!!!!!

salatki- od wczoraj robimy w kuchni saltki dla sobotnuch gosci

moja ulubiona to
kalafior wyparzony, jajka, kukurydza majonez i mnostwo pieprzu

kolejna

makaron, szynka, czerwona fasola, szczypiorek, majonez

tradycyjna tunczykowa-
tynczyk wyciszniety z wody, kukurydza, ogorek konserwowy, (ewentulanie ryz)
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ilonek » 7 lis 2009, 22:08 Re: kuchnia- pomocy !!!!!!!!!

Witam serdecznie i ja dołoze cos z sałatek na sobote nam smakuja mam nadzieje ze i Wy bedziecie zadowoleni :smile:
sałatka gyros z kurczaka

1 duża pierś z kurczaka

słoik ogórków konserwowych

1 puszka kukurydzy

1 duża cebula

ketchup pikantny i łagodny mały

0.5 l majonezu Winiary

0.5 kapusty pekińskiej (drobno posiekanej)

1 przyprawa gyros
Pierś pokrojoną w kostkę usmażyć na oleju z jedną przyprawą gyros. Usmażoną pierś przełożyć do naczynia i kolejno układając warstwami: ogórek pokrojony w kostkę, cebulę, kukurydzę, majonez wymieszany z ketchupami i posiekaną drobno kapustę pekińską.

[ Dodano: Sob Lis 07, 2009 22:13 ]
i jeszcze jedna ;)
TORTELLINI
tortellini opakowanie 250 g szynka 10 dag papryka czerwona cebula puszka kukurydzy
ogórek kiszony 3 sztuki majonez ew. jogurt naturalny pieprz
Pierożki ugotować wg przepisu na opakowaniu. Ja robię z mięsnym nadzieniem, ale można spróbować z innym. Paprykę, ogórka, cebulkę i szynkę posiekać w kostkę, wymieszać z ostudzonym tortellini i kukurydzą oraz majonezem - zamiast kolejnej porcji majonezu można dodać jogurt naturalny. Do smaku dodać pieprzu, ewentualnie soli.Odstawić na chwilę w zimne miejsce, żeby się "przegryzło" i GOTOWe :smile:
wbrew nadziei osmielam sie miec nadzieje..
Avatar użytkownika
ilonek
Raczkujący
 
 
Posty: 77
Wiek: 48
Dołączyła: 25 sie 2008, 18:41
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 7 lis 2009, 23:38 Re: kuchnia- pomocy !!!!!!!!!

Hej :)
:arrow: ilonek,salatka gyros jest przepyszna,rowniez polecam!
Ja tez dorzucam przepisik na salatke.Jest to salatka z zupek chinskich.

2 zupki chinskie
2 piersi z kurczaka
puszka kukurydzy
puszka groszku
3 jajka na twardo
6 ogorkow konserwowych lub kwaszonych(jak kto lubi)
sloik majonezu
pieprz do smaku

Zupki chinskie zalac woda i doprawic tymi przyprawami z zupek(odczekac az makaron wsiaknie cala wode).Piersi z kurczaka pokroic w kosteczke,przyprawic wegeta i podsmazyc na zlocisty kolor,poczym poddusic(zeby nie byly za twarde).
Jajka oraz ogorki rowniez pokroic w kostke.Do wystudzonego makaronu dodac te piersi z kurczaka i wszystkie inne skladniki,na koniec wymieszac z majonezem i dodac pieprzu.Wstawic do lodowki by wszystkie skladniki sie przezarly.Smacznego :)
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez testowy » 9 lis 2009, 08:47 Re: kuchnia- pomocy !!!!!!!!!

Dorota,
napisz do Mikołaja, że chcesz książkę kucharską,
internet internetem,
ale książka to podstawa
:mrgreen:
a my z chłopakami postanowiliśmy sobie w najbliższą niedzielę zrobić max polski obiad,
na pierwsze będzie rosół z kury z makaronem,
a na drugie schabowy, ziemniaczki i kapustka oczywiście
:mrgreen:
All tragedies are finished by death; all comedies are ended by a marriage (Bayron).
Avatar użytkownika
testowy
Zaangażowany
 
 
Posty: 1028
Dołączył: 28 wrz 2008, 16:21
Lokalizacja: i owszem, głównie w soboty
Reputacja: 78
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 9 lis 2009, 11:39 Re: kuchnia- pomocy !!!!!!!!!

Oooo prosze,dzial kuchni utworzony :D mowisz i masz!Napewno duzo ludzi teraz tu bedzie zagladac :)
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Luiza » 9 lis 2009, 17:21 Re: kuchnia- pomocy !!!!!!!!!

A ja eczoraj zrobilam angielska zupke :mrgreen: Leek & Potato soup - zupa porowo ziemniaczana.

2 lyzki margaryny lub masla (ja uzywam olej kokosowy)
1 zabek czosnku (ja daje wiecej bo lubie czosnek)
0.5 kg pora
0.5 kg ziemniakow
900 ml bulionu warzywnego
1/4 lyzeczki pieprzu (a ja oczywiscie dodaje wiecej :mrgreen: )
smietanka lub mleko skondensowane

pory drobno pokroic, zeszklic na maselku wraz ze zmiazdzonym czosnkiem ok 10 min (nie dopuscic do rumienienia)
Ziemniaczki pokroic w drobna kosteczke
dodac do porow wraz z pozostalymi skladnikami oprocz mleka/smietanki
gotowac pod prykryciem ok 15 min (az ziemniaczki beda miekkie)
Utluc tluczkiem lub zmiksowac na krem.
Juz w talerzu dolac mleczko/smietanke
Podawac z grzankami

Smacznego
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez hanoka77 » 9 lis 2009, 20:41 Re: kuchnia- pomocy !!!!!!!!!

To i ja cos od siebie dorzuce :mrgreen: przepis na pikantne placuszki

2 szklanki maki
3 jajka
2 lyzeczki proszku do pieczenia
20 dag pikantnej kielbasy(np.salami)
2 pomidory
1 zielona i 1 zolta papryka
20dag startego zoltego sera
oregano



Make wymieszac z proszkiem do pieczenia,dodac poltorej szklanki zimnej wody,jajka i wszystko zmiksowac.Wedline,papryke,pomidory(bez skorki)pokroic w drobna kostke,wymieszac z oregano,ciastem i zoltym serem.Na patelni rozgrzac troche oleju,nakladac lyzka porcje ciasta i smazyc z obu stron.Mozna je jesc i na zimno i na goraco ;)
Avatar użytkownika
hanoka77
Stały Bywalec
 
 
Posty: 314
Wiek: 47
Dołączyła: 5 lut 2009, 15:23
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 20
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Luiza » 12 lis 2009, 10:41 Re: kuchnia- pomocy !!!!!!!!!

Supermarketowa salatka pesto & pinenuts :mrgreen:
Makaron swiderki
Pesto
Rocket salad (nie pamietam jak to to sie po polsku zwie, chyba rukola czy cos)
Pomidorki koktailowe
Orzeszki piniowe.

Wszelkie proporcje robie na oko wiec najlepiej obejrzec taka salatke w supermarkecie, i zrobic tak zeby wygladala tak samo :mrgreen: Ja tak wlasnie zrobilam
Pychota
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

PostNapisane przez alojzy » 13 lis 2009, 00:09 Re: kuchnia- pomocy !!!!!!!!!

hanoka77 napisał(a):To i ja cos od siebie dorzuce :mrgreen: przepis na pikantne placuszki

2 szklanki maki
3 jajka
2 lyzeczki proszku do pieczenia
20 dag pikantnej kielbasy(np.salami)
2 pomidory
1 zielona i 1 zolta papryka
20dag startego zoltego sera
oregano



Make wymieszac z proszkiem do pieczenia,dodac poltorej szklanki zimnej wody,jajka i wszystko zmiksowac.Wedline,papryke,pomidory(bez skorki)pokroic w drobna kostke,wymieszac z oregano,ciastem i zoltym serem.Na patelni rozgrzac troche oleju,nakladac lyzka porcje ciasta i smazyc z obu stron.Mozna je jesc i na zimno i na goraco ;)

no ta te placuszki to się chyba skusze

alojzy
 
 

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 13 lis 2009, 15:46 Re: kuchnia- pomocy !!!!!!!!!

testowy napisał(a):Dorota,
napisz do Mikołaja, że chcesz książkę kucharską,
internet internetem,
ale książka to podstawa
:mrgreen:
a my z chłopakami postanowiliśmy sobie w najbliższą niedzielę zrobić max polski obiad,
na pierwsze będzie rosół z kury z makaronem,
a na drugie schabowy, ziemniaczki i kapustka oczywiście
:mrgreen:


mam troche ksiazek- az mi sie polka ugina :)

a temat sie zaczal bo lubie jak ludzie opowiadaja o czyms co im wyszlo
no i chcialam prezent mikolajowy alicji zrobic
i chyba sie udalo
prawda Alicjo :mrgreen: ???? :mrgreen:
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KUCHNIA