kopytka

Przepisy kulinarne, potrawy, gotowanie.

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 13 gru 2009, 13:25 kopytka

Hej zazwyczaj robię kluski śląskie na obiad w niedzielę ale mam jakoś ochotę na kopyka z masełkiem i cebulką , tylko jest jeden problem nie wiem jak się je robi no oprócz kształtu i cebulki :) Dajcie mi jakiś sprawdzony przepis krok po kroku jaki rodzaj mąki jakie proporcje itd. Dzięki
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez anarek7 » 13 gru 2009, 19:36 kopytka

wiesz ja sama miałam ten problem jakiś miesiąc temu ale jak zwykle w takich sytuacjach zadzwoniłam do mamy no i pomogła tzn prawie bo jak zwykle gdy spytałam o proporcje to powiedziała mi no wiesz '' na oko '' hehehe no ale spróbowałam i wyszło więc tak ziemniaki najlepiej gdy ci zostaną z obiadu a jak nie to wcześniej je ugotuj no i tak na ok 5 średniej wielkości ziemniaków ok 600 gr mąki jakiejkolwiek jedno jajo no i sól i teraz tak ziemniaki zmiel na maszynce do mięsa ( jeżeli ci zostaną z obiadu to nie takie z pure tylko bez masła bo bardziej się kleją) no i później dodajesz makę i jajko to zależy też na jakie trafisz ziemniaki to mąki dodajesz tyle aby ciasto się nie kleiło ale też nie było zbyt twarde no zagniatasz ,odcinasz po kawałku robisz wiesz takie rureczki no i potem kroisz i do osolonego wrzątku na jekieś osiem minut no ale to już chyba wiesz ,życzę udanego gotowania

anarek7
Rozeznany
 
 
Posty: 121
Dołączyła: 3 paź 2009, 08:24
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 14 gru 2009, 18:23 Re: kopytka

malaroksi, jesli umiesz zrobic kluski slaskie to i kopytka. Jedyna roznica to zamiast maki ziemniaczanej jak do slaskich, wez przenna. No i zmaiast kuleczek z dziurka, zrob kopytka :mrgreen:
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 14 gru 2009, 18:55 Re: kopytka

no i o to mi chodziło, zrobiłam wczoraj kopytka ale nie wyszły rozwaliły się podczas gotowania i na talerz trafiła papka ale teraz już bede wiedziała że więcej mąki i jajko też dać :)
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 14 gru 2009, 19:52 Re: kopytka

a ja tobie kopytka z twarogiem. robi sie wszytsko tak samo tylko mieli sie dodatkowo twarog. po ugotowaniu posypac cukrem i cynamonem. pychotka :P

[ Dodano: Pon Gru 14, 2009 19:53 ]
znaczy sie robie mialam napisac;)
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 14 gru 2009, 22:47 Re: kopytka

A z twarogiem to robie kluski leniwe, bez ziemniakow i w ksztalcie kopytek :-)

No prosze, ilez to wersji kopytek mozna zrobic.


Jezzuuu.. wlasnie przeczytalam swojego poprzedniego posta.... ale byka walnelam :shock: ..sorry :roll:
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Kitka » 15 gru 2009, 13:31 Re: kopytka

Uwielbiam takie mączne jedzenko, ale jakoś nie moge się zmobilizować, żeby zrobić. Kluski śląskie to jem z gulaszem, kopytka też moga byc z mięskiem, albo z masłem i cukrem, jak leniwe :wink:
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy


Powrót do KUCHNIA