Własne sadzonki czyli coś ala kółko gospodyń wiejskich :)

Przepisy kulinarne, potrawy, gotowanie.
Podczas obserwacji mojego kwiatka ktorego zaatakowala jakas wysypka okazalo sie ze ta "wysypka" zyje :shock: Sa to takie malutenkie, normalnie mniejsze od ziarnka maku robaczki, ale jest ich cale mnostwo. Wyczytalam w necie zeby pryskac kwiatka mlekiem rozcienczonym z woda, ale efekty nie sa spektakularne, podejrzewam ze tych paskudztw jest mniej jedynie z tego wzgledu ze je splukalam obficie pryskajac liscie ale calkowicie nie zniknely, za to kwiatek mi smierdzi :roll: Przeczytalam tez gdzies o tym by pryskac woda z plynem do mycia naczyn ale troche sie boje ze mi kwiatek zdechnie, sprobuje zatem z tym czosnkiem, dzieki Dorotka :)
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

dorotajab napisał(a):woda po rybkach w akwarium- przy wymianie wody, nie wylewaj tej brudnej, tylko podlej nią kwiaty, taka woda doskonale użyźni ziemię.


niestety juz slodkowodnego akwarium nie mam ale kiedys caly czas stosowalem ten sposob :) aha i nie przy wymianie, tylko przy podmianie wody w akwarium, to bardzo wazna roznica. chociaz jesli masz tak dobre zrodelko to moze wiesz czy woda zrzucana do sciekow z filtra RO sie nadaje do kwiatow? :)

Guest
 
 

Draco napisał(a): chociaz jesli masz tak dobre zrodelko to moze wiesz czy woda zrzucana do sciekow z filtra RO sie nadaje do kwiatow? :)


:lol: :lol: :lol:

zrodlo do dobry wujek google ;)

a o rybkach filtrach i sciakach wiem tylko tyle ze siostrzenica miala rybke dorotke ale jej zdechla ;) :lol: :lol: :lol:
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

dorotajab napisał(a):siostrzenica miala rybke dorotke ale jej zdechla


ciekawe dlaczego? :) czy to wlasnie przez te wymiany wody czy imie czy jeszcze cos innego? :) mam nadzieje, ze nie maczalas palcow w tej smierci hihi

Guest
 
 

mnie sie nie wolno zblizac do rybek bo moj organizm nie toleruje tego co one jedza- wiem tylko ze zyla ponad dwa lata... chyba calkiem niezle jak na rybe :lol:
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

witam
dostalam ostatnio miniaturke slonecznika do uprawy domowej, na pudelku jest napisane "indoor dwarf sunflower" wczoraj to 'zasialam' i sie zastanawiam co to z tego wyrosnie :roll: na rysunku wyglada bujnie... mial ktos kiedys takie cudo? :)
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

Gaba76, Lepiej nie znać odpowiedzi i oczekiwać efektów hehe
Ja zasiałam koperek i pietruszkę i jestem załamana koper wyrósł na 6cm i zaczął opadać obecnie jest już żółty i nic z niego nie będzie a pietruszka stanęła w miejscu i nie chce rosnąć. Nie wiem czy mogę już użyć jej do zupy czy ją zabiję ale tak długo czekałam że mnie aż nosi by jej spróbować nim mi umrze jak koperek :?
Dodam że tym razem zasiałam w doniczce razem pół na pół i powiesiłam na płocie zadaszonym pleksą i nie wiem czy to zbyt ciepło ,zbyt słonecznie, zbyt sucho brak powietrza czy mało miejsca ech, żadna ze mnie gospodyni.... :roll:
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

no wlasnie tych efektow cos nie widac a to juz chyba z 5 dni ;-) a moze producenci tego cudka zapomnieli ziarenka do srodka wlozyc ;-)
ja w tym roku nic nie robilam w ogrodzie... jakos ani checi ani pogody na to nie bylo ale za to chwasty mi pieknie wyrosly :D
mysle ze to musi byc cos w powietrzu ze tak Ci ten koperek padl, albo moze te ciagle deszcze... u mnie na ogrodzie bylo takie male drzewko, w tamtym roku mialo biale ladne kwiaty a w tym roku na wiosne wygladalo jak jesienia, to znaczy liscie pozolkly i opadly a teraz wyglada jakby uschlo, nie wiem o co to chodzi :roll: a w kuchni na oknie mam bazylie w doniczce, taka z marketu i tez powoli zaczyna byc zolta :roll:
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

Hejka jak wczesniej zasialam w czerwcu to padlo bo za zimno bylo, wyrosly kielki ale siadly, mialam to pod tym skladanym kondomem ogrodowym w domu :)
Teraz z tydzien temu wysialam rzodkiewe, cukinie, pietruszke, paprycze chili i szczypior, i stoi w ogrodzie na stole, podlewam grubo i rzodkiewka juz sie wybujala, pietruszka rosnie powoli, cuknia zakielkowala, , chili tez sie pnie. Pogoda byla tropikalna wiec poszlo.

Znajoma angielka co regularnie sieje warzywa w swoim ogrodzie polecila mi chicken fertilizer jako naturalny nawoz do warzyw, kupilam spory woreczek za 1.20 £ i powtykalam kilka tych granulkow w kazda doniczke, podobno dokladac co 2 tygodnie, nie za duzo no i podlewac. Postawic to wszystko tak zeby nei smazylo sie caly dzien na sloncu. Zobaczymy.

Bezposrednio w ogordzie nie moge zasiac bo okoliczne koty robia sobie z niego kuwete od czasu so czasu :/ Moze nie jakos dramatycznie ale jakies klocki sie tam walaly wiec bleeeh.

Dodano: -- 27 lip 2012, o 22:03 --

A no i stara zasada, do roslin trezba gadac, moja mama tak robi i ma dzungle w domu, jak tak kiedys robilam tez roslo, ale gadanie nie pomoglo jak zapomnialam podlewac :) Kwiatki ususzyly sie w doniczkach, szczesliwe.
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

Hej!
Do kiedy można/opłaca się sadzić trawę?
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

Kitka, Jak masz dobre warunki to można cały rok, a opłaca się dopóki masz zbyt ;) :blant:
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

malaroksi napisał(a):Kitka, Jak masz dobre warunki to można cały rok, a opłaca się dopóki masz zbyt ;) :blant:

buahahaha :lol: :lol: :lol:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KUCHNIA