co zrobic do jedzenia.

Przepisy kulinarne, potrawy, gotowanie.

KobietaPostNapisane przez Kitty » 6 paź 2010, 17:55 Re: co zrobic do jedzenia.

kindzulinaa napisał(a):
TheRektor napisał(a):Cava napisał/a:
marzencia2333 napisał/a:
Moja nauczycielka nie jada miesa ani ryb natomiast je tylko produkty zwierzece np jak jajka mleko itd.

W takim razie tylko jajecznica albo po prostu smazone jajka. Z mlekiem moze. Skoro nie moze jesc nawet warzyw...dziwna ta dieta, ale jajko z mlekiem pewnie ja zadowoli ;)


Że tak zapytam, co to to to jajko z mlekiem, nie to żebym się czepiał albo był wybredny?

Podobno niektorzy robiac jajecznice dolewaja mleka.O!Taka ciekawostka ;)


Moj maz tak robi i musze przyznac, ze takowa jajecznica smakuje o wiele lepiej :-D
Avatar użytkownika
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posty: 803
Dołączyła: 7 sty 2010, 16:01
Reputacja: 19
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kamalena » 10 paź 2010, 09:40 Re: co zrobic do jedzenia.

jajecznica ne mleku do szkoly ? :D
moze jednak, oprocz wczesniej wymienianych, uszka z grzybami i kapusta
bigos ze sliwka
ryba po grecku
karp w galarecie
grzybki marynowane]sledz marynowany
salatka sledziowa
kutia
itp
wybor polskich potraw jest olbrzymi, po co nam jajka na mleku ? :D

kamalena
Początkujący
 
 
Posty: 49
Dołączyła: 2 wrz 2009, 00:36
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez TheRektor » 10 paź 2010, 21:31 Re: co zrobic do jedzenia.

@Kitty no ja rozumiem... wychodzi coś jak omlet tylko bez mąki - jeśli to razem "zbite". Ja tam wolę normalny omlet, nie coś jak omlet. A może to ma być jak naleśnik, tylko nie jak naleśnik? Koszmar...

TheRektor
Rozeznany
 
 
Posty: 163
Dołączył: 16 sty 2010, 18:10
Lokalizacja: Mint Lxde & Xfce
Reputacja: 11
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 11 paź 2010, 13:03 Re: co zrobic do jedzenia.

placki ziemniaczane - u mnie w pracy wszyscy o tym mowia jakby pochodzily co najmniej z Jowisza ;)

napisz jakie zrobily wrazenie owe krokiety w tak wyborowym towarzystwie ? :)


co do jajecznicy to ja kiedy zrobilam dla angielskiej rodziny jajecznice z 10ciu jaj.... a pozniej musialam ja zjesc sama bo w opini owej rodziny "dziwnie wygladala" :mrgreen:
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Kitty » 11 paź 2010, 18:11 Re: co zrobic do jedzenia.

dorotajab napisał(a):placki ziemniaczane - u mnie w pracy wszyscy o tym mowia jakby pochodzily co najmniej z Jowisza ;)


Ojj taak :-D !! Moj maz je uwielbia, sasiedzi tez..do tego kilka tygodni temu kolezanka przyjechala w odwiedziny, a ze ja akurat robilam placki ziemniaczane z sosem grzybowym, to zapakowalam troche dla niej i jej meza :-D Podobno teraz maz ja ciagle prosi, zeby jej takie same zrobila, a jak nie to, zeby do mnie przyjechala i poprosila :-P A przeciez, to tylko utarty ziemniak i kilka dodatkow ;)

TheRektor, ale przeciez do omleta maki sie nie dodaje :-P Tylko do nalesnikow ;) jak zrobisz omlet z maka to Ci wyjdzie taki wlasnie nalesnik :-D :-P
Avatar użytkownika
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posty: 803
Dołączyła: 7 sty 2010, 16:01
Reputacja: 19
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 11 paź 2010, 19:12 Re: co zrobic do jedzenia.

Do tego bigosu bedzie ci ciezko kupić pork halal :mrgreen:
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez TheRektor » 14 paź 2010, 16:41 Re: co zrobic do jedzenia.

@Kitty czy w kuchni od niedawna? Chyba tak!!! Przepisów jest mnóstwo, może tyle ile ludzi. Ale co tam... masz do poczytania http://pl.wikipedia.org/wiki/Omlet

TheRektor
Rozeznany
 
 
Posty: 163
Dołączył: 16 sty 2010, 18:10
Lokalizacja: Mint Lxde & Xfce
Reputacja: 11
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitty » 14 paź 2010, 18:32 Re: co zrobic do jedzenia.

TheRektor napisał(a):@Kitty czy w kuchni od niedawna? Chyba tak!!!


ojjj, ale dlaczego tak niegrzecznie odrazu :o :?: :!: Jak sam widzisz jest wiele odmian omletow a mi jest znana ta bez maki :roll: ;) Widac omlet jest Twoja specjalnoscia skoro tak Cie urazilam, a dla mnie jest to tylko omlet wiec klucic sie nie bede ;)[/b]
Avatar użytkownika
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posty: 803
Dołączyła: 7 sty 2010, 16:01
Reputacja: 19
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez TheRektor » 15 paź 2010, 08:35 Re: co zrobic do jedzenia.

Jako kobieta powinnaś wiedzieć, że "potoczny" przepis zawiera mąkę... no i teraz będziemy się na wzajem przepraszać. Nie bierz tego do siebie... Wszystkiemu co zawiera mąkę mówię stanowcze tak.
Jasne, że omlet można zrobić bez mąki, przepisów jest masa. Podstawowy przepis ją zawiera.


... jajka bez mąki to już jajecznica, albo jeden z działów forum ale to już jaja.

TheRektor
Rozeznany
 
 
Posty: 163
Dołączył: 16 sty 2010, 18:10
Lokalizacja: Mint Lxde & Xfce
Reputacja: 11
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 21 paź 2010, 18:34 Re: co zrobic do jedzenia.

TheRektor- czytales ten opis omletu, ktory sam wkleiles?Przeczytaj sobie wersje angielska moze tez.

Omlet to dobrze roztrzepane jajka z odrobina wody smazone na bardzo goracej patelni. To jest najbardziej podstawowy i potoczny omlet.
Ma byc lekki- maka sprawia,ze jest "ciezszy".
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 22 paź 2010, 15:54 Re: co zrobic do jedzenia.

Tylko sie nie pobijcie o omleta :mrgreen:
Klasyczny polski omlet jest z odrobinka mąki, klasyczny angielski omlet jest bez mąki. A to jak jest przyrządzony omlet zależy także od regionu, a nawet każda gospodyni ma swój sposób.
Ja wzrosłam z omletem z ubitej piany. Bardziej on przypomina suflet, albo biszkopt i innego omleta nie uznaję :-P
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez TheRektor » 27 paź 2010, 15:53 Re: co zrobic do jedzenia.

Jaja mają być dokładnie ubite :). To tzw, omlet cesarski.
Kod: Zaznacz cały
Omlet cesarski, Kaiserschmarrn
Porcja dla 2 osób (plus małego niejadka)

4 jajka plus szczypta soli
3 płaskie łyżki mąki
1 łyżka masła plus 1 łyżka oliwy lub oleju
1/2 łyżeczki cynamonu
1-2 łyżki cukru, do karmelizowania
opcjonalnie: garść rodzynek, 2 łyżki płatków migdałowych
Białka oddzielamy od żółtek.
Białka i sól ubijamy na sztywną pianę, dodajemy żółtka, które delikatnie mieszamy, jednocześnie powoli wsypując mąkę - chodzi o to, żeby wszystko się połączyło, ale zachowało puszystą strukturę. Nie miksujemy. Jeśli dodajemy rodzynki - wsypujemy je do ciasta razem z mąką.
Na dużej patelni (26 cm), na małym ogniu rozgrzewamy oliwę/olej z masłem.
Wlewamy ciasto. Smażymy na średni ogniu. Kiedy spód jest przypieczony, łopatką dzielimy omlet na małe kawałki - należy to robić szybko, by omlet się nie przypalił. Posypujemy cukrem i cynamonem, mieszamy przewracając kawałki tak, by się równo podpiekały i ok. minuty karmelizujemy na patelni.
Przed podaniem można oprószyć cukrem pudrem i posypać płatkami migdałów.

TheRektor
Rozeznany
 
 
Posty: 163
Dołączył: 16 sty 2010, 18:10
Lokalizacja: Mint Lxde & Xfce
Reputacja: 11
Neutralny

KobietaPostNapisane przez xvioletx » 13 lis 2010, 11:22 Re: co zrobic do jedzenia.

ja lubie wszystkie omlety, z maka i bez. Ciasto nalesnikowe jest rzadkie i tez sa rozne opcje - np moja mama dodaje wode. Tez lubie wszystkie wersje nalesnikow (wole bez proszku do pieczenia, ale tez zjem).

Ale wszystko na slono, nie na slodko... Moze macie jakies pyszne inspiracje?
...catch me if you can...
Avatar użytkownika
xvioletx
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 40
Dołączyła: 28 lis 2007, 16:06
Lokalizacja: Birmingham City Centre
Reputacja: 11
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 13 lis 2010, 14:02 Re: co zrobic do jedzenia.

dorotajab napisał(a):co do jajecznicy to ja kiedy zrobilam dla angielskiej rodziny jajecznice z 10ciu jaj.... a pozniej musialam ja zjesc sama bo w opini owej rodziny "dziwnie wygladala"
_________________

bez przesady ...anglicy jedza : scrambled eggs co wyglada i smakuje jak nasza jajecznica wlasnie :DD
TheRektor napisał(a):Jako kobieta powinnaś wiedzieć, że "potoczny" przepis zawiera mąkę
a co ma zaznaczenie..,co to za tekst,,jako kobieta,, bo co kobieta mosi wszystko wiedziec i w garach cale zycie siedziec???:D
zalezy dla kogo potoczny.. ja znam dwa takowe ,,pootoczne,,
jeden bez maki i z dodatkami np wedliny cebuli, sera, szczypiora pomidorow kto co tam lubi
drugi z ubitych jajek z malym dodatkiem maki taki ala biszkopt na slodko z dzemem np czy cukrem pudrem....

[ Dodano: Sob Lis 13, 2010 14:06 ]
kindzulinaa napisał(a):Podobno niektorzy robiac jajecznice dolewaja mleka.O!Taka ciekawostka
ja dodaje troche czasami
a do naleznikow troche mineralnej wody gazowanej sa bardziej puszyste wtedy ;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez xvioletx » 13 lis 2010, 14:25 Re: co zrobic do jedzenia.

bogini8 napisał(a):bez maki i z dodatkami np wedliny cebuli, sera, szczypiora pomidorow kto co tam lubi
to moj ulubiony!
...catch me if you can...
Avatar użytkownika
xvioletx
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 40
Dołączyła: 28 lis 2007, 16:06
Lokalizacja: Birmingham City Centre
Reputacja: 11
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KUCHNIA