Drzwi wewnętrzne

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 15 wrz 2012, 11:58 Drzwi wewnętrzne

Mam pytanie ,ponieważ muszę wymienić w domu drzwi wewnętrzne ,chciałam się dowiedzieć jak to jest z klamkami ? Oglądam na róznych stronach różne drzwi i widzę, że na zdjeciach są same drzwi bez klamek .Jak to wygląda w praktyce? Jest jakaś dziura i mechanizm w srodku na klamkę ? Czy muszę kupić osobno wszystko i jeszcze sama strugać dziurę :) I co z furtynami mogę wkręcic drzwi w starą furtynę czy muszę wymieniać wszystko ? Ceny drzwi też widzę że od 15f do 299,- Czy jak kupię takie powiedzmy po środku, to muszę je jeszcze jakoś impregnować ,czy już moge powiesić ? Jedyne sklepy jakie znam gdzie mogłabym się przejechać i pooglądać jest b&q i wickes ,czy znacie jeszcze jakieś gdzie można poogladać pomacać wybrać odcień itd...?
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez marek1ba1 » 15 wrz 2012, 17:29 Re: Drzwi wewnętrzne

Coz musze Cie zmartwic Niestety musisz sama albo poszukac stolarza zeby Ci wstawil drzwi (polecam swoje uslugi)Drzwi kupuje sie tu bez okuc tz bez klamet zamkow itp.Niektore drzwi sa wykonczone na gotowo pomalowane ale to sa drzwi z drewna litego(drozsze)Jezeli chodzi o futryny to jezeli sa w dobrym stanie to wymienia sie tylko drzwi.Najwazniejsze to jest ze wszystko kupujesz oddzielnie.jezeli chcesz wiecej info to napisz.Pozdrawiam

Dodano: -- 15 wrz 2012, o 17:33 --

Aha Jezeli chodzi o sklepy to te sa najpopularniejsze dla ogolu sa inne sklepy do ktorych potrzebne sa karty niestety nie wszyscy moga w nich kupowac(selco,stax,travis perkins,jest ich sporo tzw.trade)

marek1ba1
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączył: 18 paź 2009, 21:22
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 15 wrz 2012, 18:19 Re: Drzwi wewnętrzne

W B&Q kupisz drzwi wewnętrzne od Ł22.98 np. te drzwi, już gotowe pomalowane, papierowe więc i niezbyt mocne. Z kartą "trade" będą chyba trochę taniej.
Jeżeli futryny masz w dobrym stanie to nie musisz ich wymieniać, ale musisz dobrze dopasować rozmiar nowych drzwi.
Gdziekolwiek nie wybierzesz się na zakupy, to wiertać będziesz musiała - tak to funkcjonuje. Okucia znacznie taniej kupisz w Screw-Fixie - z katą "trade" też oczywiście taniej.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agna78 » 15 wrz 2012, 23:04 Re: Drzwi wewnętrzne

VA jak je malaroksi pomaluje farba olejna to moze je wzmocni o 10%:) nawet:)

malaroksi jakbys chciala skorzystac z karty trade do ktoregos z wymienionych przez VA sklepow to mam nadzieje, ze wiesz do kogo wbijac na kawe:)

Pozdrawiam
Agna

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 16 wrz 2012, 09:00 Re: Drzwi wewnętrzne

Dzięki za odpowiedzi, załamałam się dlatego postanowiłam wymienić drzwi tylko na dole w salonie i to żeby iść na łatwiznę to wezmę te składane na pół ,będą mi mniej miejsca zajmować jak będą otwarte ,no i w takim wypadku chyba juz żadne mechanizmy nie są potrzebne :) A czym pomalować takie drzwi? Chciałabym jakiś brąz powiedzmy Walnut i muszę patrzeć za farbami typowo do drzwi czy do drewna, pewnie różnicy nie bedzie żadnej oprócz ceny :)
agna78, No karty nie potrzebuję bo do 2ch drzwi to aż wstyd, ale na kawę wbijemy się z Grześkiem niebawem , przygotuj psychicznie psa i siebie :)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agna78 » 16 wrz 2012, 11:41 Re: Drzwi wewnętrzne

Ale co za problem z ta karta? Przeciez czy kupujesz jedna czy 10 rzeczy to po co masz przeplacac. Moja madrzejsza polowka jest codziennie w tych sklepach. No moze prawie:) Tak wiec pozostaje mi juz tylko czekanie kiedy wbijesz. Pies Was zameczy na bank. Tak wiec to Wy sie przygotujcie:)

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do DOM I OGRÓD