Porady remontowe

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 25 sty 2012, 09:33 Porady remontowe

Tydzien temu zalozylam watek dotyczacy mebli kuchennych i otrzymalam bardzo przydatna wskazowke dotyczaca zakupu kupni bezposrednio od dystrybutora takowych mebli.

Pomyslalam ze warto byloby powymieniac sie innymi pomyslami na obnizenie kosztow remontu bez uszczerbku na jego jakosci

W watku kuchennym zadalam kilka pytan nie dotyczacych mebli kuchennych, ktore pozostaly bez odpowiedzi, a moblyby byc przydatne dla tych ktorzy sie rementuja lub beda remontowac w przyszlosci.

Nie chodzi tutaj o polecanie sobie sklepow typu Selco, Wicks, Argos, B&Q HomeBase itp bo te kazdy remontujacy powinien znac, ale o mniej szablonowe pomysly takie jak dane outletow, miejsc typu trade only itp.

Ja obecnie szukam pomyslow na
-armature lazienkowa, baterie
W chwili obecnej sklaniam sie ku zakupom na ebay np sklep http://stores.ebay.co.uk/ibathuk
Ceny duzo nizsze niz w sklepach posiadajcych showroomy, wiekszosc artykulow wydaje sie byc tymi samymi artykulami ktore sa dostepne sa w okolicznych sklepach. Powyzszy sklep ma sklad w Coventry, daje 10 lat gwarancji na wiekszosc wyrobow i dostawa jest gratis

-paneli podlogowych, glazury
sporo skladow z takimi materialami jest na Tyburn Rd, Najfajniejsze panele w najlepszej cenie znalezlismy w skladzie Floor Direct znajdujacym sie na Tyburn Rd przy samym Spaghetti Jc.
Spory wybor tanich pytek jest w sklepie chyba nazywajacym sie Tile Warhouse i znajdujacym sie kolo Floor2Go na Kingsbury Rd przy skrzyzowaniu z Tyburn Rd

-farb do malowania scian ktore nie bylyby winylowe i odpowiadalyby wlasciwosciom polskich farb akrylowych (sciennych, wewnetrznych)

Dulux ma sklep na Erdigtonie ale jeszcze nie sprawdzilam tematu

-karniszy okiennych, ktore bylyby dwubiegowe i estetyczne
Juz zakupilam w jednym z polskich sklepow internetowych beda przywiezione jednym z kurierow reklamujacych sie obecnie na bham.pl

-firan (ktorych tu w zasadzie nie ma), zaslon (zwykle szytych tutaj na podszewkach)
Zastanawiam sie nad zakupami w Polsce

- dobrych jakosciowo dywanow (welna) ktore nie spowoduja naszego bankructwa
Brak pomsylow

-pomyslu na schody innego niz ich wymiana badz oblozenie wykladzina
brak pomyslow

-meble kuchenne -zarekomendowane przez Krissbrum w poprzednim watku mozna nabyc w Allied Kingswood, Serena House, Unit 3 Bromford Mills, Bromford Lane, Birmingham, B24 8DP. W celu dokonania tam zakupu wymagany jest znajomy prowadzcy firme budowlana dekoratorska itp, Firma poza meblami kuchennymi sprzedaje zabudowy sypialniane, meble biurowe oraz zestwy do living roomow

ponadto polecam Clearance Bragins w Walsall - ogromny sklad pokatalogowy Argosa i Homebase, meble niskiej jakosci, ale mozna tam zdobyc wiele sprzetow domowych (AGD, posciel, zastawy stolowe, sztucce, oswietlenie, akcesoria ogrodowe itp) w smiesznych cenach

Wszelkie inne rady i sugestie remontowe mile widziane

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez LukasziGosia » 25 sty 2012, 11:35 Re: Porady remontowe

widze ze juz odkrylas wiele przydatnych miejsc w Bham gdzie co kupis.
Do paneli i dywanow pojecam NCF. To jest przy skrzyzowaniu Kingstanding rd i College rd maja b dobre ceny i dobra jakosc.

http://www.ncffurnishings.co.uk/

Farb nie bierz z Wicksa lub selco bo sa tragicznej jakosci. Pisza ze zmywalna a wcale tak nie jest. Malo tego w selco to nie maja nawet komputerowego mieszalnik tylko jakies strzykawki plastikowe!! Ja ostatnio farby zamawialam z polskiej hurtowni w Bham i dzien do nocy. Maja duzy wybor rodzai i kolorow. Polecili mi silikonowa farbe i jest naprawde super, latwo sie czysci i nie zmienia kolorow tak jak ta z wicksa.

http://bham.pl/directory/IBB-Polska-Hur ... ngham.html

A nie wiesz przypadkiem gdzie moge niedrogo dostac umywalki i ubikacje??

Pozdrawiam

Goska

LukasziGosia
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 10 sty 2011, 09:51
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ola78 » 25 sty 2012, 16:54 Re: Porady remontowe

Fajny pomysl z tym tematem. i bardzo przydatny.
Ja mam pytanie odnosnie zabudowy w sypialni - potrzebna duza ale plytka szafa z drzwiami przesuwanymi. Ciezko cos takiego znalezc a jesli juz to w kosmicznych cenach. Jedyne rozsadne rozwiazanie, ktore na razie biore pod uwage to ikea - maja szafe o glebokosci jedynie 45 cm, ale nie jestem przekonana do trwalosci ich mebli, bo mamy juz komode od nich, ktora rozlatuje sie na kawalki. Gdzie jeszcze szukac?

Ola78
Początkujący
 
 
Posty: 19
Dołączyła: 31 maja 2008, 20:42
Lokalizacja: Wroclaw
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 25 sty 2012, 21:14 Re: Porady remontowe

Gosia, dzieki za panelowe rady, z Polska hurtownia sie kontaktowalam, ale oni mieszaja w Londynie Troche to upierdliwe, szczegolnie jak ktos sobie wymarzyl mniej standardowe kolory... Jesli Ci zabraknie to trzeba bedzie czekac tydzien az wymieszaja i dowioza nowa porcje....

Co do ubikacji i zlewow to napisalam powyzej ze my z ebaya bedziemy kupowac i podalam powyzej link do jednego ze sklepow on line. Takich sklepow jest sporo na ebayu, niemniej ten pozyzszy daje 10 lat gwarancji i gdybys chciala obejkjzec przed zakupem to zawsze mozna do Coventry podjechac, ceny jakies 30-50% nizsze niz w sklepach,szczegolnie w przypadku baterii


Ola, dzieki za komplement. Co do meblii z Ikea zgadzam sie w 100% ze sa kiepskie, jak zreszta wiekszosc sklejkowych mebli.... nie wiem czy konstruowanie tak plytkiej szafy jest dobrym rozwiazaniem tym bardziej ze drzwi przesuwane maja swoja grubosc (podwojna bo zachodza na siebie).Niemniej w przypadku zabudowanych mebli sugerowalabym zlecenie indywidualnego projektu. Wysle Ci na priv kontakt do kogos kto moze Ci w tym pomoc.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Kitka » 27 sty 2012, 23:34 Re: Porady remontowe

Hej!
Fajowy temat! Szkoda, że wcześniej nie wypłynął, bo miałabym więcej możliwości wyboru :neutral:

Ola78 Głębokośc szafy 45cm nie fajny pomysł. Będzie ciężko zamykać szafę, bo ubrania będą się przycinać. Wiem, że na Erdington jest przedstawiciel Komandora, nie znam jednak cen ani obsługi.

ktosienka Też chciałam schody przykryć wykładziną, ale jednak kolega nas przekonał i zrobił nam drewniane. Materiały z tego co pamiętam w jakis dużych sieciówkach zakupił Wicks lub B&Q.
Firanki na ebayu dostępne :wink:

LukasziGosia Dzięki a link do NCF, właśnie jestem na etapie szukania dywaników :grin: Wymiary mi zazwyczaj nieodpowiadają :roll:

Długo szukałam mebli do sypialni i jakoś nigdzie nie mogłam wpaść na te wymarzone i z ceną nie przesadzone. Przez przypadek znalazłam ta stronę i mebelki wyszukałam http://www.eurodeko.co.uk/ Firma jest z Londynu, więc z oglądaniem ciężko, ale zaufałam i nie przejechałam się :wink:

Jesli chodzi o sofy, fotele czy rogówki to polecam ta firmę http://www.leathersofaworld.com/ . Ceny przystępne, jakość i obsługa bez zarzutu. Można pojechać na miejsce i obejrzeć towar.

Sprzęt AGD zakupiliśmy tu http://www.jadetechnology.co.uk/, polecm! Lodówka, pralka i kuchenka, wszystko taniej niż dużych znanych sklepach.

Natomiast na http://www.floors2go.co.uk/ się przejechaliśmy. Nie chodzi o jakość towaru, bo jak na razie jesteśmy zadowoleni, podłoga bardzo nam się podoba. Niestety dostawa przedłużyła się z 3-5 dni do ponad 21 :evil: Kilka razy wmawiali nam, że dostawa będzie na jakiś tam dzień po czym po prostu nie przyjeżdżali. Głupka z człowieka robią... nigdy więcej!

Z roletami też mieliśmy jazdę, bo roleta 120cm w jednym wzorze a roleta 120cm w innym nie jest równa :evil: :roll: Zamontowalismy rolety, ale okazało się, że prześfitują, co w sypialni nie jest wskazane :wink: Kupiliśmy nowe w innym wzorze, ale tej samej firmy i doopa. Nie pasowały w zamontowane już prowadnice, trzeba było jeszcze raz nawiercać :roll:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 29 sty 2012, 06:23 Re: Porady remontowe

Hej Kitka,
A pamietasz ile kosztowalo Was zrobienie tych drewnianych schodow
I z jakiego drwna sa.
Tez marza mi sie niwe schody, ale realia finansowe przytlaczaja...
Znalezlisly we Floor Direct system paneli do oblozenia schodow i wlasnie sie nad tym rozwiazaniem zastanawiam.
W oglole bardzo polecam ten sklep, zakupilismy panele 12mm (bardzo solidna grubosc) -takie imitujace deski-z rowkami pomiedzy kazda deska za £11/m2. To mala firma maja tylko jeden sklep i majaca wiekszosc sprzedazy przez internet (pewno mozna ich wygooglac), wlasciciel sam pracuje na miejscu i zajmuje sie sprzedaza, wiec za reklame i inne cuda klient nie placi

Floors2Go bankrutuja, pozwalniali pracownikow i pozamykali juz sporo swoich sklepow, stad pewno ten straszny poslizg z dostawa. Domyslam sie ile stresu to Was kosztowalo i wspolczuje. Niemniej oni teraz maja sporo przecen, ale nie ma wyboru, towar jest przebrany.

Mi marzy sie wygodna sofa-bed w salonie, taka ktorej glowna funkcja bedzie siedzenie, a dodatkowa spanie dla niezbyt czestych gosci. Sofa oczywiscie powinna nie wygladac jak tradycyjna polska wersalka i byc bardzo wygodna i najchetniej z naturalnej skory. Ogladalam juz sporo sof w roznych miejscach i rozych cenach i nic nie wpadlo mi w oko. Lubie zakupy przez internet, ale boje sie zakupiona kanapa moze nie byc wystarczajaco wygodna, w koncu akurat tego na podstwaie zdjecia nie da sie ocenic no i tak naprawde do najwarzniejszy parametr sofy.
Co prawda bardzo daleko jestesmy od zakupu sofy i w kwesti etapu remontu na ktorym jestesmy i finasowania- niemniej jesli ktos z Was ma lub widzial gdzies fajna i mega wygodna kanape, ktora da sie rozkladac bede wdzieczna za informacje

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Kitka » 29 sty 2012, 22:00 Re: Porady remontowe

ktosienka W takim razie mamy podobną podłogę :wink: Tylko, że ja trochę przepłaciłam w takim razie :roll: Nasza podłoga z tego co pamiętam ma 8mm, ale wear layer ma AC5, więc najwyższą jaką znalazłam. Przy dziecku w domu musi być niezniszczalna :D Na początku chciałam prawdziwa drewnianą, taką jaką miałam w PL, ale niestety dość miękka była i ślady zostawały na niej.

Co do schodów, to na pewno materiały mąż kupił w B&Q, niestety nie pamięta kosztów, bo w tym czasie masę rzeczy na raz kupowaliśmy i wyleciało z głowy. Nie były to jednak jakieś straszne koszty.

Też nie kupiłabym sofy bez sprawdzenia czy wygodna :wink: W necie wybrałam sofy, które mi się wizualnie podobały, ale po sprawdzeniu na miejscu okazało się, że nie były wygodne ( za niskie, głowy nie było gdzie oprzeć). Usiadłam chyba na wszystkich w sklepie i wybralismy, tylko kolor pozostał bez zmian :grin:
Sofa bed fajna sprawa, ale niestety nie znalazłam kompletu sofa bed i 3 seater, w moim przedziale cenowym, zawsze coś zresztą nie pasowało :neutral: Także dwie sofy 2s i 3s musiały starczyć. Na szczęście mam sofkę do spania w gościnnym i podwójny dmuchany materac :wink:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez robertbham » 16 wrz 2012, 13:32 Re: Porady remontowe

jesli chodzi o lazienki to plumers on tap na erdingtonie maly sklep na mason road naprawde godne polecenia

robertbham
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 31 lip 2009, 13:58
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marek1ba1 » 16 wrz 2012, 20:17 Re: Porady remontowe

Czy wie ktos kto moze zrobic podloge z drewna litego Mozaika DAB,JESION,MAchon itp.Chodzi mi zeby to bylo orginalne i jedyne.Np.zrobie projekt a ktos to wykona lub ktos zrobi projekt.Takie jak w polsce robia gwiazda rozety itp

marek1ba1
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączył: 18 paź 2009, 21:22
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 17 wrz 2012, 06:45 Re: Porady remontowe

We Floors2go mają system na schody. Wykłada sie je panelami podlogowymi na na krawędź schodów przykleja sie profil (kontownik) drewniany. Mają to pokazane w swoim katalogu.

Dodano: -- 17 wrz 2012, o 19:42 --

Przydatny temacik, za kilka dni biore sie za remont lazienki, i ciekawi mnie czy ktos z was juz przez to przechodzil?

moze ktos poradzi mi jaki kupic klej do plytek na podloge drewniana do plytek porcelanowych?
Jakie fugi?
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do DOM I OGRÓD