Ogrzewanie podlogowe

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

KobietaPostNapisane przez emilucha » 1 cze 2012, 00:56 Ogrzewanie podlogowe

Witam,
jako ze stoje przed generalnym remontem zastanawiam sie nad ogrzewaniem podlogowym ? polecacie czy raczej nie ?... opinie sa przerozne ... ja osobiscie mysle o wodnym ogrzewaniu podlogowym w pokoju dziennym a do lazienki i kuchni elektryczne? z tego co sie orientowalam to cenowo taniej jest zalozyc elektryczne ale drozej wychodzi to pozniej w rachunkach... no i jaki rodzaj podlogi na takie ogrzewanie ? z drewnem podobno trzeba byc ostrozynym (no i nie przewodzi tak ciepla) i dodatkowe czujniki sa potrzebne zeby temperatura nei byla za wysoka. glazura najlepiej przewodzi cieplo ale z kolei w pokoju dziennym glazura troche mi nie pasi ? jakie sa Wasze opinie ?

emilucha
Początkujący
 
 
Posty: 16
Wiek: 40
Dołączyła: 13 wrz 2010, 22:34
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 1 cze 2012, 06:41 Re: Ogrzewanie podlogowe

Wg mnie nadaje się tylko jako dodatkowa forma ogrzewania w łazience
1.wyklucza większość podłogowych materiałów podłogowych innych niż ceramiczne
2. Ustawienie jakichkolwiek mebli na podlodze ogranicza jego efektywność
3. Przyciąga kurz
4 mało ekonomiczne
5. Skarpetek z jego pomocą nigdy nie wysuszysz, kiepsko tez zdobyć przy takim ogrzewaniu ciepły ręcznik lub np rękawiczki

Ogrzewanie podlogowe aranzacyjnie daje większe możliwości bo kaloryfery nie zajmują miejsca na ścianie, niemniej jego minusy w porównaniu z tradycyjnymi grzejnikami nie maja szans

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 1 cze 2012, 07:03 Re: Ogrzewanie podlogowe

Ogrzewanie podłogowe może jak najbardziej zastąpić tradycyjne grzejniki. Rzadko się stosuje wodne tylko ze względu na koszta. Z tego samego względu elektryczne maty się najczęściej stosuje tylko jako podgrzewacz podłogi.
Podłogowe ogrzewanie stosuje się pod różnego rodzaju podłogi. Odpowiednio ustala się moc do rodzaju powierzchni. Przy drewnianych panelach trzeba patrzyć na zalecenia producenta czy podłoga się nadaje do podgrzewania.
Przy ceramice ogrzewanie podłogowe jest to oczywiście najbardziej sensowne, daje najlepsze efekty.
W sypialniach się nie stosuje, ze względu na kurz który się unosi z podłogi.
W salonach z drewnianą podłogą raczej się stosuje ogrzewanie podłogowe ze względów estetycznych niż użytkowych. Drewno nie jest zimne w odczuciu stopy jak ceramika.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Kitka » 1 cze 2012, 10:26 Re: Ogrzewanie podlogowe

Kładzenie ogrzewania pod panele to już trudniejsze zadanie. Pod panele raczej ogrzewanie wodne. Tu jest trochę imformacji http://klf.kronopol.pl/Montaz-i-uzytkow ... -podlogowe
W pokoju dziecinnym ceramiki bym nie kładła :?
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez karnecik » 1 cze 2012, 11:17 Re: Ogrzewanie podlogowe

a ja osobiście polecam mamy ogrzewanie podłogowe w salonie ponieważ położylismy ceramikę i był to trafny wybór.rachunek za prąd wcale nie jest kosmiczny i już powiedziałam mężowi,że gdy zdecydujemy się na remont kuchni oraz łazienki również ogrzewanie podłogowe zastosujemy.w naszym przypadku mąż wybrał mate grzewczą jeśli chcecie wiecej informacji pisz na priv...:)

karnecik
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 17 mar 2012, 20:56
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez P-C » 1 cze 2012, 13:59 Re: Ogrzewanie podlogowe

Sam kładłem, sam oceniam, sam płacę rachunki:]
Łazienka - pod glazurkę położyłem matę elektryczną. Nie dogrzewa łazienki do wystarczającej temperatury podczas ostrej, polskiej zimy. Dlatego zastosowałem dodatkowo suszarkę ścienna elektryczną. Jak pracują razem to temperatura w łazience około 23 - 25 stopni możliwa do osiągnięcia. Rachunki podskoczyły:/
W angielskich warunkach mata powinna sobie spokojnie sama poradzić.


Kuchnia - pod glazurę dałem ogrzewanie wodne. Kuchnia "otwarta" więc ciężko stwierdzić, czy to ogrzewanie by wystarczyło. Podłoga cieplutka i przyjemna.

Pokój dziecięcy - pod panele podłogowe wg producenta z możliwością stosowania przy ogrzewaniu podłogowym. Wężownice rozprowadziłem nie patrząc na to gdzie będą stały meble itp. Pokryłem calutką powierzchnię podłogi.
Przy średniej temperaturze podłogi - wrażenie przyjemne dla stóp, ciepła podłoga - pokój niesamowicie dogrzany nawet przy bardzo niskich temperaturach na zewnątrz.

Generalnie zdecydowanie polecam podłogowe systemy grzejne.
Ponad wątły umysł Twój bądź...
Avatar użytkownika
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posty: 377
Wiek: 52
Dołączył: 5 cze 2011, 16:18
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 61
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez abic660 » 1 cze 2012, 20:59 Re: Ogrzewanie podlogowe

Witam ogrzewanie podlogowe wodne jak najbardziej na pexie nie musisz miec dodatkowych czujnikow jesli zalozysz rozdzielacz z termostatami ktory nie posci wiecej niz 40st. A odnosnie tego co sie kladzie nastepnie na takie ogrzewanie z reguly z tym co sie osobiscie spotkalem ludzie kladli plytki jednak panele wchodzily takze w gre ale musiala byc polozona tasma delatacyjna w obu przypadkach. Owe ogrzewanie z reguly stosuje sie w przedpokoju, kuchni i lazience jak bys chcial wiecej inormacji sluze rada nie wiem dokladnie jak to wyglada tu w uk ale o systemach w pl moge cos podpowiedziec pozdrawiam ;)

abic660
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączył: 12 lut 2012, 14:18
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez emilucha » 4 cze 2012, 04:21 Re: Ogrzewanie podlogowe

super dzieki za opinie ....ja na pewno zastosuje polaczone ogrzewanie - podlogowe + scienne grzejniki - grzejniki w dzisiejszych czasach wygladaja jak dekoracje wiec efekt estetyczny az tak mi tu nie przeszkadza....
jeszcze jednej rzeczy sie obawiam w zwiazku z tym ze w jednej czesci pokoju podloga jest betonowa a w drugiej drewniania nie jestem pewna czy bedzie mozna zastosowac ten sam system ogrzewania podlogowego w obu czesciach pokoju? czy to raczej nie ma znaczenie

pozdrawiam

emilucha
Początkujący
 
 
Posty: 16
Wiek: 40
Dołączyła: 13 wrz 2010, 22:34
Reputacja: 1
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do DOM I OGRÓD