Piec grzewczy jednofunkcyjny

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

MężczyznaPostNapisane przez Thorwald » 22 lip 2013, 10:04 Piec grzewczy jednofunkcyjny

Witam,

Moze jest tutaj ktos kto zajmuje sie tego typu instalacjami. Mam pytanie.
W domu u rodzicow jest piec jednofunkcyjny. Grzeje wode i kaloryfery wedle ustawien czasowych zaprogramowanych na programatorze. Woda jest nagrzewana w baniaku. Ostatnio moi rodzice zauwazyli, ze jak wlacza sie ogrzewanie wody (jak zawsze zreszta) to grzeja sie tez kaloryfery. Tak wczesniej nie bylo. Kaloryfery byly zimne. Sprawdzalem termostat jest skrecony na min (< 16 stopni), temperatury wiadomo jakie sa ostatnio, wiec wedlug mnie kaloryfery nie powinny sie wlaczac. Na moje oko jest cos nie tak z termostatem i nie odlacza on obiegu tak jak trzeba. Problem jest taki ze sie na tym nie znam i nie za bardzo wiem od czego zaczac i co moze byc zle.
Moze ktos cos podpowiedziec na ten temat ? Moze ktos zna jakiegos fachowca (albo nim jest) i moze oszacowac koszta naprawy tego no chyba ze idzie to zrobic samemu ?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Hereford
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ps » 22 lip 2013, 19:32 Re: Piec grzewczy jednofunkcyjny

Czesc...jezeli dobrze zrozumialem to masz taki sam uklad jak u mnie. ja po prostu jak przestaje grzac to zakrecam termostaty ta bialo-kremowa gałka :oops: na zero i problem z glowy..jak jest potrzeba wlaczenia kaloryferow to odkrecam na tyle ile potrzebuje....
nie wiem czy pomoglem :mrgreen:
poza tym to bardzo energo-chlonny uklad grzewczy...lepiej w przyszlosci chyba wymienic na wielofunkcyjny piec...
pozdrawiam
Avatar użytkownika
ps
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączył: 25 lis 2007, 16:33
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thorwald » 22 lip 2013, 19:43 Re: Piec grzewczy jednofunkcyjny

No tylko ze termostat jest skrecony, a kaloryfery dalej grzeja. Musialem pozakrecac tymczasowo wszystkie kaloryfery zeby przeplywu wody nie bylo.

Juz mam chyba odpowiedz. Jest gdzies kolo baniaka z woda zawor regulowany elektronicznie. Ma on silniczek ktory otwiera i zamyka przeplyw wody. Najprawdopodobniej jest 3 stronny (nie wiem bo nie bylem jeszcez u rodzicow) i na 99% silniczek sie w tym zaworze spalil przez co jest ciagle otwarty we wszystkie strony i dlatego grzeje. Wymiana motora to ponoc chwila pracy.

Wymienic piec to ja wiem, problem w tym ze trzebaby przerabiac troche i to pewnie kolo 2000f jak nic (bo piec tez trzeba kupic).
Avatar użytkownika
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Hereford
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez asiok2 » 23 lip 2013, 09:26 Re: Piec grzewczy jednofunkcyjny

Cześć,

Koło baniaka powinieneś mieć niebieską kostkę z przewodem i suwakiem. Zobacz czy suwak się nie przemieścił, bo mój robił to często,

Pzdr,

asiok2
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 30 sty 2013, 09:39
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 23 lip 2013, 10:34 Re: Piec grzewczy jednofunkcyjny

Thorwald napisał(a):
Wymienic piec to ja wiem, problem w tym ze trzebaby przerabiac troche i to pewnie kolo 2000f jak nic (bo piec tez trzeba kupic).

Nam odrobine ponizej tej kwoty zmiescilo sie zupelnie nowe centralne:
Kaloryfery, rury PVC, bojler, koszt uslugi zwiazanej z polozeniem nowej instalacji I montazem grzejnikow I koszt podlaczenia bojlera wraz z certyfikatem.

Wszystko zalezy jaki bojler wybierzesz

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do DOM I OGRÓD