Kominek do palenia drewnem

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

KobietaPostNapisane przez myszka2010 » 6 gru 2013, 13:35 Re: Kominek do palenia drewnem

Rozmawiałam z angielką która ma i używa kominek , powiedzieła że wystarczy wezwać kominiarz (chimney-sweep). Sprawdzi , wyczyści i można palić ile się chce .
Pozdrawiam.
Najlepszym przyjacielem jest ten,kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić,że wraca radość

myszka2010
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 12 kwi 2011, 10:18
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 6 gru 2013, 18:53 Re: Kominek do palenia drewnem

to, że przepisy zabraniają nie oznacza, że ludzie tego nie robią.
Tylko tutaj jest tak, że jak 1-2 osoby w okolicy zrobią, to przymykają oko. A jak więcej kominów zacznie dymić (szczególnie jak komuś nawieje do ogródka i złoży skargę), to ktoś sobie przypomni o przepisie, wyciągnie go na światło dzienne i wtedy masz pozamiatane.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez myszka2010 » 6 gru 2013, 20:17 Re: Kominek do palenia drewnem

A gdzie widziałeś przepis który by zabraniał palenia w kominku ?

Dodano: -- 6 gru 2013, o 20:30 --

Rozmawiałam też z kominiarzem 35 funa płacisz za czyszczenie i możesz palić .Bez czyszczenia pewnie też , jednak lepiej sprawdzić bo zawsze bezpieczniej. Oczywiście drewnem a nie ,nie wiadomo czym .Bo spalanie smieci to pewnie jest zabronione.

Pozdrawiam.
Najlepszym przyjacielem jest ten,kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić,że wraca radość

myszka2010
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 12 kwi 2011, 10:18
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 6 gru 2013, 23:22 Re: Kominek do palenia drewnem

ten wątek ma tylko półtorej strony postów.
Krótki do przejżenia.
Znajdziesz odpowiedź.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez myszka2010 » 9 gru 2013, 22:13 Re: Kominek do palenia drewnem

To jest lista paliw które możesz używać , a nie zakaz palenia .
Dzwoniłam też do Councilu , facet się zaśmiał i stwierdził że sam by używał gdyby miał bo zakazu nie ma .
Pozdrawiam.
Najlepszym przyjacielem jest ten,kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić,że wraca radość

myszka2010
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 12 kwi 2011, 10:18
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 10 gru 2013, 07:57 Re: Kominek do palenia drewnem

Jeszcze raz -
JEST Przepis o strefie wolnej od dymu, albo kontrolnym poziomie zadymienia. Jak zwał tak zwał wiadomo o co chodzi.
NIE ZNAM przepisu zakazującego kominka jako takiego,
ALE
Jeśli na jakimś obszarze/ulicy zaczęłoby dymić coraz więcej kominów, to wystarczyła by 1-2 skargi sasiadów i zaraz by był zakaz.

A kominki - nawet te najekologiczneijsze palone wyłącznie drewnem - potrafią dymić i to nieźle. Mam 10 letnie doświadczenie z takowym w domu, więc wiem co piszę.

Poza tym kominek, to nie tylko komin. To także dostarczenie do pomieszczenia powietrza z zewnątrz tak, żeby zminimalizować zagrożenie powstania czadu. W pomieszczeniu z plastikowymi oknami bez wywietrzników możesz zapomnieć.

Kominek sam w sobie fajnie wygląda, tylko trzeba mieć świadomość zagrożeń z nim związanych.

Jakby kogoś interesowało, i o ile nie zapomnę, to mogę przywieźć z Polski projekt instalacji kominka w domu zrobiony przez uprawnionego projektanta na potrzeby pozwolenia od Urzędu Gminy, a więc z zachowaniem wszelkich formalności i przepisów. A przepisy bezpieczeństwa p-poż, wymagania wentylacyjne itd powinny byc podobne. Toż to tylko fizyka. Taka sama tam i tutaj. Problem jedynie taki, że najbliższy termin wizyty w kraju to wakacje.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez myszka2010 » 10 gru 2013, 18:52 Re: Kominek do palenia drewnem

Adam tak jak pisałam wcześniej w counsilu wyśmiali moje pytanie , wiec może w mojej okolicy nie ma tej strefy wolnej od dymu .
Mam nadzieje że sąsiadom nie będzie przeszkadzało jeśli czasem napale .
Wywietrzniki mam w salonie i dzięki za informacje o nich bo nie wiedziałm ze są potrzebne .
Teraz jeszcze tylko kominiarz w przyszłym tygodniu i sie okaze czy komuś dymie .
Pozdrawiam.
Najlepszym przyjacielem jest ten,kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić,że wraca radość

myszka2010
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 12 kwi 2011, 10:18
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 10 gru 2013, 19:41 Re: Kominek do palenia drewnem

Jak masz dziecko/-ci to warto pomysleć o ekranie ochronnym.
No i coś niepalnego na podłogę z przodu kominka. Jakas blacha (fuj), kafelki, kamień. Żar ma to do siebie, że czasami "wyskakuje" z paleniska :)
No i metalowy kubeł na śmieci, coby było gdzie popiół wyrzucać.
I parę innych :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez myszka2010 » 10 gru 2013, 21:49 Re: Kominek do palenia drewnem

Kominek jest z jakiegos kamienia typu marmur czy coś .....no i ekran ochronny też jest .
Co do reszty to zdaje sobie z tego sprawe , w PL przez chwile wynajmowałam mieszkanko z piecem kaflowym więc praktyka w paleniu jest :)

Pozdrawiam.

:)
Najlepszym przyjacielem jest ten,kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić,że wraca radość

myszka2010
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 12 kwi 2011, 10:18
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 2
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do DOM I OGRÓD