OZDOBNY KAMIEŃ

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

MężczyznaPostNapisane przez mirekn » 24 sty 2011, 21:27 OZDOBNY KAMIEŃ

Czesć czy ktoś ma pojęcie gdzie można kupić kamień dekoracyjny , jażeli nie wiecie o czym mówie to chodzi mi o dekoracyjny kamień którym można wyłożyć np. ściany w mieszkaniu, w polsce bardzo popularny natomiast tu w uk jeszcze go nigdzie nie spotkalem może ktoś z was przypadkiem będąć na zakupach widział takowy?
Avatar użytkownika
mirekn
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 42
Dołączył: 12 sty 2011, 14:47
Lokalizacja: TAMWORTH
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 24 sty 2011, 22:13 Re: OZDOBNY KAMIEŃ

Ja mieszkam blisko B&Q i tak nie raz z nudów zapuszczam się tam pooglądać i ostatnio tam widziałam takie kamienie , wyboru dużego nie ma bo sprawdzałam na ich stronie , ale w necie jest tego pełno :)
http://www.diy.com/diy/jsp/bq/nav.jsp?i ... rt_index=0 tu link do B&Q
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kapik » 25 sty 2011, 09:45 Re: OZDOBNY KAMIEŃ

witam ja taki kamien kupowalam, ale sprowadzalam go z polski placilam 52zl za m2, z firmi elkaminodom, za dowoz tego z polski do anglii zaplacilam £60 (bylo 6m2), pozdrawiam

kapik
Początkujący
 
 
Posty: 38
Dołączyła: 6 paź 2010, 11:35
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 25 sty 2011, 16:02 Re: OZDOBNY KAMIEŃ

Wlasnie,chcialam napisac o tym sklepie co malaroksi...
Mowia na ten kamien-piaskowiec.Bardzo popularny w Pl :) Mi tez sie bardzo podoba ozdobiona sciana albo tez zamiast drzwi zrobic luk i dookola zrobic tym piaskowcem,tez fajny efekt mozna osiagnac.
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 26 sty 2011, 15:49 Re: OZDOBNY KAMIEŃ

Ładny na zdjęciu - nie powiem. Ale wydaje mi się, że kamień oziębia pomieszczenie. Zarówno jako kamień jak i jego barwa. Byłem kiedyś u koleżanki która miała marmur na podłodze w przedpokoju. Pierwsze wrażenie - super, a po 3 minutach stwierdziłem, że nigdy w życiu bym sobie czegoś takiego nie zafundował.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez mirekn » 26 sty 2011, 21:09 Re: OZDOBNY KAMIEŃ

Nie sądzę aby kamień oziębał pomieszczenie , no chyba że wizualnie, natomiast co do koloru to zawsze możesz go zmienić jeżeli nie lubisz naturalnej barwy kamienia. Chodzi o efekt jaki możesz osiągnąć wykładając część ściany strukturą jaką zapewnia właśnie kamień i do tego jeszcze odpowiednie oświetlenie.
Jest kilka fajnych fotek na tej stronce.

http://www.stonemaster.com.pl/sm_pl/ofe_rustic.html
Avatar użytkownika
mirekn
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 42
Dołączył: 12 sty 2011, 14:47
Lokalizacja: TAMWORTH
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 27 sty 2011, 10:27 Re: OZDOBNY KAMIEŃ

AdamBoltryk,zalezy jaki odcien kamienia sobie zapodasz hihi...
Jeszcze jak sobie zapodasz na sciane halogeny to bedzie ladnie to oswietlac tak jak na zdjeciu nr.9 w linku co mirekn podal.Fajnie tez wyglada ten bareczek ozdobiony piaskowcem(fotka nr.8).
Moze oziebly efekt daje,jak ktos przesadzi z tym kamieniem,ze np.caly pokoj ozdobiony,ale w malej ilosci to ciekawie wyglada.Z reszta kazdy ma swoj gust,a o tym sie nie dyskutuje :wink:
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 27 sty 2011, 15:51 Re: OZDOBNY KAMIEŃ

mirekn napisał(a):Nie sądzę aby kamień oziębał pomieszczenie ,(...)

No to spróbuj pochodzić po takim w zimie bez kapci... albo skarpet... No, chyba, że masz ogrzewanie podłogowe. No ale te rachunki.
A skoro na podłodze się nie nagrzeje to i na ścianie również. Albo się nagrzeje, ale po jakim czasie.
Piaskowiec ma akurat barwę nie zimną. Także, może i będzie działać.
Tylko nie zawsze to co jest ładne na zdjęciach jest również funkcjonalne.
Najlepiej znaleźć kogo, kto już coś takiego ma i - jak się da - chwilę pomieszkać, żeby się samemu przekonać czy _mi_ pasuje czy nie :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kapik » 27 sty 2011, 18:07 Re: OZDOBNY KAMIEŃ

jak pisalam wczesniej juz mam taki kamien na jednej scianie gdzie wisi kominek i sa te kamienie podsietlone z gory takze super wyglada, ale co chcialam powiedziec ze wcale nie oziebiaja pomieszczenia i nie jest w tym pokoju zimno przez takie wlasnie kamienie:-) pozdrawiam

kapik
Początkujący
 
 
Posty: 38
Dołączyła: 6 paź 2010, 11:35
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 27 sty 2011, 20:36 Re: OZDOBNY KAMIEŃ

OK, spoko, ja mówiłem o moim subiektywnym odczuciu. I bardziej przy oziębianiu miałem na myśli podłogę, niż ścianę.
Jedyny kamień jaki mi się marzy w moim domu to na podłodze tuż przed kominkiem. Kominek już mam :P Taki prawdziwy, nie elektryczny, czy gazowy :P Ale tylko tuż przed nim. Półokrąg, albo prostokąt.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do DOM I OGRÓD