Rosnaca niechec do Polakow?

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez wojtaszek » 14 kwi 2007, 18:55 moje 3 grosze

Moim skromnym zdaniem kazda nacja zarowno zacheca do siebie jak i zniecheca. Ale niestety w stereotypach wymienia sie albo skrajnie negatywne sprawy lub skrajnie pozytywne. Wezmy Polakow: pracowici, swietni fachowcy w swoich dziedzinach. Negatywnie wymienie cytat gdzies wyczytany "tysiace pijanych roboli...". Poza tym stanie pod sklepami Hindusow, uzywanie slowa "kur..." w formie przecinka, czesto smród. I wlasnie na podstawie tego Anglicy wyrabiaja sobie opinie. Po prostu takie zachowania wplywaja na osad nas. A ze sa glosy sprzeciwu ze Polacy zabieraja prace? Wiadomo Polak tanszy, a i lepszy fachowiec. W zyciu bym Anglika, Hindusa czy Pakistanca nie wzial, zeby mi dom remontowal i juz wolalbym Polaka po dwoch piwach. Z drugiej strony sie nie dziwie bo co by sie mowilo w Polsce jakby nagle przyjechalo 300 tys. Rumunow. Polacy z kolei maja okreslone zdanie na temat "ciemnych". "Ciemni" na temat Polakow. I tu wlasnie wychodzi ta beznadziejna poprawnosc polityczna Anglikow ktorzy nie wypowiedza sie negatywnie na temat murzynow, Hindusow czy Pakistanczykow, ale o Polach owszem. Gdyby sie pojawily glosy krytyki na temat "ciemnych" to od razu by sie odezwali obroncy praw czlowieka. A jaka jest prawda na temat chocby przestepczosci kazdy wie, ale glosno tego nie powie. A Polacy mowie pewne rzeczy glosno i juz sa rasistami. Moja rada do kolegi z Hiszpanii - chcesz zyc spokojnie? Znajdz biala dzielnice i wszystko bedzie ok.

wojtaszek
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Dołączył: 17 lut 2007, 12:28
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mike » 14 kwi 2007, 20:25 Re: Rosnaca niechec do Polakow?

Adam napisał(a):Niestety nie pamietam ale kiedys przegladajac net wpadlem na kilka tematow.
Ogolnie nie byly mile.


a to szkoda jak bys cos jeszcze kiedys mial to zarzuc linkiem...

camilozeta napisał(a):No te preocupes, podemos practicar un poquito cuando ya estaré en Inglaterra :-)


Insanity tienes suerte, yo no tengo nadie para practicar :sad:
Ofrece tu sonrisa
No cuesta dinero
Intentalo!
Avatar użytkownika
Mike
Zadomowiony
 
 
Posty: 782
Dołączył: 22 cze 2006, 10:14
Lokalizacja: znienacka
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez oXide » 14 kwi 2007, 21:28 Re: Rosnaca niechec do Polakow?


Pakistanie i Hindusi zazdrośni są
np. W pracy pytają mnie dlaczego
tylu Polaków przyjechało na wyspy.
I wprost twierdzą ze zabieramy im prace!D


Winą organizacje rządowe za starcia i wywoływanie wojen
miedzy społecznościami innymi niż Angielskie i Irlandzkie np. starcia na Pery Barr w tamtym
roku miedzy Afrykanami-(Jamajczykami) i Indusami.



Trochę to dziwne ... to ich rozumowanie.
Avatar użytkownika
oXide
Stały Bywalec
 
 
Posty: 379
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2007, 23:02
Lokalizacja: Wroclaw
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Insanity » 14 kwi 2007, 21:38 Re: Rosnaca niechec do Polakow?

Zawsze gdy się Anek wypowiesz, to ja piszę- 'Dokładnie Anek, zgadzam się z Tobą'

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2022
Wiek: 37
Dołączył: 6 sty 2007, 10:32
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anek » 14 kwi 2007, 21:43 Re: Rosnaca niechec do Polakow?

Insanity napisał(a):Zawsze gdy się Anek wypowiesz, to ja piszę- 'Dokładnie Anek, zgadzam się z Tobą'


Jak milo, widocznie mamy podobny sposob myslenia. Sprawdzi sie to w realuuuuuuuuu :wink:
Poza tym moze zdradzisz tego swojego bloga :wink:
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
Avatar użytkownika
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1682
Wiek: 43
Dołączyła: 15 sie 2006, 19:58
Lokalizacja: Sutton Coldfield
Reputacja: 27
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Insanity » 14 kwi 2007, 21:49 Re: Rosnaca niechec do Polakow?

a skąd Ty wiesz, ze mam?

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2022
Wiek: 37
Dołączył: 6 sty 2007, 10:32
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anek » 14 kwi 2007, 21:53 Re: Rosnaca niechec do Polakow?

Gubisz sie gubisz :mrgreen: Zdradziles sie paredziesiat postow wczesniej. :wink:
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
Avatar użytkownika
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1682
Wiek: 43
Dołączyła: 15 sie 2006, 19:58
Lokalizacja: Sutton Coldfield
Reputacja: 27
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 14 kwi 2007, 21:54 Re: Rosnaca niechec do Polakow?

u mnie w poprzedniej pracy byli Polacy dyskryminowani, w obecnej nie są, a jak gadałem z murzynem i mnie wypytywał trochę o moja przeszłość to na koniec skwitował: "kurde jak to może być że wszyscy Polacy są tak dobrze wykształceniu i posiadający takie umiejętności" ;]
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez sasiadstar » 14 kwi 2007, 22:43 nigdy nie będziemy u siebie

Ludzie, LUDZISKA nigdy nie będziemy u siebie a czy ktoś nas lubi czy nie to zależy od nas. Niejeden angol słyszał rożne głupoty na nasz temat bądź też mądre rzeczy ale dopiero się dowiedział jak nas poznał.
Mam w pracy około 50 Angoli nas jest 11 i widzę kto nas lubi a kto nie, są też tacy co Nielubią samych siebie.
Ogólnie u mnie jest klimat bardzo dobry ale ostatnio w żartach od kumpla angola (dużo mi pomógł nawiasem mówiąc) w momencie kiedy mu podstawiłem nagraną lekcje angielskiego odparł „rozumiem co tam mówią to rzeczywiście angielski, a jest tam może zwrot JESTEM Z POLSKI PRZYJECHAŁEM ZABRAĆ WAM KOBIETY I PRACĘ” odebrałem to jako żart ale daje do myślenia ?
P.S.
I tak czuje sie lepiej niż u siebie w pOLSCE

sasiadstar
Początkujący
 
 
Posty: 46
Dołączył: 7 lip 2006, 20:26
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mike » 15 kwi 2007, 00:02 Re: nigdy nie będziemy u siebie

sasiadstar napisał(a): JESTEM Z POLSKI PRZYJECHAŁEM ZABRAĆ WAM KOBIETY I PRACĘ”


od kad jestem w anglii poza soba samym nie widzialem jeszcze pary polaka z angielka... widocznie malo widzialem... :mrgreen:
Ofrece tu sonrisa
No cuesta dinero
Intentalo!
Avatar użytkownika
Mike
Zadomowiony
 
 
Posty: 782
Dołączył: 22 cze 2006, 10:14
Lokalizacja: znienacka
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 15 kwi 2007, 00:44 Re: Rosnaca niechec do Polakow?

co nie zmienia faktu ze to nie my jestesmy bezposrednia przyczyna calej zadymy i nie my musielismy otworzyc kraj dla emigracji by wspomoc upadajaca gospodarke
i to nie oni musieli zyc w kraju naszych rodzicow w ktorym polak sprzedawal polaka, ktory oni sprzedali za swoja wolnosc

jestem pewien ze tak jak my zmienilismy ich zeczywistosc (w pozytywmym sesie slowa tego znaczenu nie znienil dotej pory nikt) i niech sie ucza wyjdzie im to tylko na zdowie
bo nauka to potega
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Insanity » 15 kwi 2007, 06:26 Re: Rosnaca niechec do Polakow?

Anek napisał(a):Gubisz sie gubisz



:oops:

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2022
Wiek: 37
Dołączył: 6 sty 2007, 10:32
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Insanity » 15 kwi 2007, 06:31 Re: Rosnaca niechec do Polakow?

Co z tego, że Anglia jest potęgą, jak jest to potęga na którą zawsze pracowała ludność z kolonii albo ludność napływowa.
Oni sami tego chcieli, i sami musieli to zrobić, bo tak to zgineli by. Nie miałby kto na nich pracować.
Co do Kobiet w Anglii, to chyba raczej anglicy pozabierają nasze kobiety... ( Widze to po dziewczynkach mojej znajomej które chodzą do High school ) .

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2022
Wiek: 37
Dołączył: 6 sty 2007, 10:32
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 15 kwi 2007, 08:37 Re: Rosnaca niechec do Polakow?

oj tam tak zawsze było w historii: cudzoziemiec dobry jak trzeba przyjechać zrobić robotę, a potem: murzyn zrobił swoje murzyn może odejść. tak samo było w Niemclandzie z Turkami. poczuli Anglicy że gospodarka się dźwignęła to teraz by chcieli odcinać od niej kupony sami a reszte wysłać won do domów. nic to nowego - mnie to ogólnie zwisa i powiewa ja wiem po co tu przyjechałem i będę robił swoje a jak coś komuś nie pasuje to mogę jedynie współczuć.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 15 kwi 2007, 09:12 Re: Rosnaca niechec do Polakow?

lubia nie lubia, ja do tej pory mialem tylko wybitá szybe w samochodzie na moim podjezdzie (prawdopodobnie specjalnie bo nic nie zginelo) :neutral:
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 42
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK