ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez mepsi » 19 lip 2012, 03:53 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

zwierzakfm napisał(a):okradnij, zgwalc, zamordujm jakiegos "ci..a" wtedy ludzie Cie docenia !!!


"The pen is mightier than the sword" - Edward Bulwer-Lytton

Mam nadzieje ze rozumiesz to co napisane wyzej choc napisany przez Ciebie post wskazywalby ze z angielskim moze byc kiepsko...

mepsi
Rozeznany
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 gru 2011, 03:42
Reputacja: 8
Neutralny
Góra
-6

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 19 lip 2012, 10:44 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

Zwierzak chyba troche sie zagalopowales, na szczescie nasza kultura i co najwazniejsze prawo pozwala nam powstrzymac islamizacje bez metod terroru i gwaltu jak proponujesz.

I kazdy robi tyle na ile czuje, mozesz nic nie robic ale jak juz Twoj wybor w EU ograniczy sie tylko czy mieszkac w ci..a Niemcowie a ci..a Wawie, wtedy moze sie zastanowisz. Proste obliczenia mowia ze za 20 lat Europejczykow w EU prawie nie bedzie, bo u nasz 2 osob (rodzicow) powstaje najczesciej ! dziecko, z 4 - 2, z 100 - 50 dzieci.
U nich z 2 rodzicow srednio - 8 dzieci, z 100 rodzicow - 800 dzieci :)

Ktore predzej czy pozniej maja prawa wyborcze.

Ja uwazam ze powinnismy byc bardzo ostrozni zanim nasza kulura i cywilizacja zostanie "wrogo przejeta"
nie wspieram ich biznesow na ile to mozliwe
ale wszystkie nasze dzialania MUSZA byc ZGODNE Z PRAWEM,a Tobie jak widac jest blizej do ichniej postawy EXTREMISTYCZNEJ. Nikt nie kaze ci sie zapisywac do EDL. Po prostu dbaj o swoje.


No i nie zapomnij mi powiedziec jakie prawa beda mialy jej dzieci? Beda mialy prawo byc np gejem, czy wybrac ateizm, chrzescijanstwo czy lub tez czy jej corka bedzie miala prawo wybrac sobie np niemuzulmanskiego kolesia?

Poprosze o jasna odpowiedz na zadanie pytania.
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Nada » 19 lip 2012, 11:38 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

Z przyjemnoscia oswiadczam ze zostawiam juz te forum;)
Nasze rozmowy do niczego nie prowadza :cry:

Polecam stronke

http://www.planetaislam.com

Zainteresowani znajda na niej najwazniejsze informacje

A tak na marginesku to na wyspach najwiecej dzieci rodza poleczki az dziwne ze nie muzulmanki prawda?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Wszyscy mnie zaatakowali ze moj maz to pakistanczyk itd.
Moj maz jest niemcem tak tylko dla sprostowania
Wiekszosc pakistanczykow nie wiedza co to jest Islam i praktykuja swoja kulture,czasami az wstyd jest przyznac ze sa muzulmaninami bo daja bardzo zle zdjecie Islamu

Zycze wam jak najlepiej by Bog otworzyl wasze serca i poprowadzil droga prosta;*

Dodano: -- 19 lip 2012, 12:39 --

Z przyjemnoscia oswiadczam ze zostawiam juz te forum;)
Nasze rozmowy do niczego nie prowadza :cry:

Polecam stronke

http://www.planetaislam.com

Zainteresowani znajda na niej najwazniejsze informacje

A tak na marginesku to na wyspach najwiecej dzieci rodza poleczki az dziwne ze nie muzulmanki prawda?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Wszyscy mnie zaatakowali ze moj maz to pakistanczyk itd.
Moj maz jest niemcem tak tylko dla sprostowania
Wiekszosc pakistanczykow nie wiedza co to jest Islam i praktykuja swoja kulture,czasami az wstyd jest przyznac ze sa muzulmaninami bo daja bardzo zle zdjecie Islamu

Zycze wam jak najlepiej by Bog otworzyl wasze serca i poprowadzil droga prosta;*

Dodano: -- 19 lip 2012, 12:39 --

Z przyjemnoscia oswiadczam ze zostawiam juz te forum;)
Nasze rozmowy do niczego nie prowadza :cry:

Polecam stronke

http://www.planetaislam.com

Zainteresowani znajda na niej najwazniejsze informacje

A tak na marginesku to na wyspach najwiecej dzieci rodza poleczki az dziwne ze nie muzulmanki prawda?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Wszyscy mnie zaatakowali ze moj maz to pakistanczyk itd.
Moj maz jest niemcem tak tylko dla sprostowania
Wiekszosc pakistanczykow nie wiedza co to jest Islam i praktykuja swoja kulture,czasami az wstyd jest przyznac ze sa muzulmaninami bo daja bardzo zle zdjecie Islamu

Zycze wam jak najlepiej by Bog otworzyl wasze serca i poprowadzil droga prosta;*

Dodano: -- 19 lip 2012, 12:40 --

aaa i nie ladnie jest tak latke kazdemu przyklejac

to ze sa terorysi i zli ludzie nie znaczy ze sa prawdziwymi muzulmaninami bo prawdziwy muslim nigdy nikogo nie skrzywdzi.

Teraz w Polsce sa 3 straszne przypadki matkobojczyni czy to oznacza ze kazda polka morduje swoje dzieci?
Nie,wiec czasami warto pomyslec zanim sie na kogos naskoczy.

Nada
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 18 lip 2012, 01:50
Reputacja: -5
Neutralny
Góra
-1

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 19 lip 2012, 11:57 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

Nie odpowiedzialas na pytania....

1. czy twoja corka bedzie mogla miec chlopaka niemuzulmanina?
2. czy Twoje dzieci beda mogly wybrac taka wiare jaka im sie spodoba?
3. CZy Twoje dzieci beda zyc jak wszystkie inne dzieci korzystajac z wolnej woli, rownouprawnienia i innych dobr kultury zachodniej ?
4. Czy wg Ciebie muzulmanin i niemuzulmanin ma rowne prawa i sa na rowni?
5. czy wg Ciebie Zyd i Muzulmanin sa warci po rowno?




4. CZy nie jest tak ze koran sie czyta chronologicznie, i czy nie jest tak ze Mahomet sam wielkrotnie zaznaczal ze jesli zmienia zdanie to automatycznie jego wczesniejsze ustalenia sa anulowane?

5. czy w koranie i haddisach nie jest jawnie napisane ze pokojowe nastawienie bylo przez niego ustalone na poczatku podrozy w Mekkce, a potem zostalo to anulowane juz w Medynie gdzie nawolywal do wojny i zabijania niewiernych, kupowania ich i zmuszania do posluszenstwa - co jest aktualna i obowiazujaca wykladnia. Podobnie bylo z wyborem zon. Lamiac zasady odrzekl ze Allah widac tak chcial.

6. Albo sama nie znasz wlasnej religii/kultury albo scieme walisz, co z reszta jest wrecz zalecane przez Mahometa jesli chodzi o niewiernych.


moze najpierw odpowiedz a potem sobie idz gdzie tylko masz ochote. Ahmeds tez moze odpowiedziec oczywiscie jesli sie poczuje. Moze tez strzelic focha jak kolezanka, ktorej nikt tu nie wyzywal jakos szczegolnie a wlaczylo jej sie cierpietnistwo narodow.

Ale na jakas rzeczowa dyskusje nie licze niestety.



PS: W polsce przestepstw wynikajacych bezposrednio z religii w zasadzie nei ma, w uk jest okolo 17000 iglownie dotyczy to srodowisk muzulmanskich.
DO tych statystyk nie byly wliczane przestepstwa wynikajace z patologii niezwiazanych z religia.
A te ktore wymieniasz wynikaja z patologii a nie religii. Mieszasz pojecia, przyczyny. CO daje w Twojej glowie calkowicie zaklmany i niepodparty logika wynik.

Tak sie zastanawiam, czy bredzisz intencjonalnie czy z wlasnej niewiedzy i sprania glowy. Zycze ci tego pierwszego bo moze dasz sobie rade, w razie drugiego - ktorego dnia obudzisz sie w wielkim nieszczesciu.

a tak nawiasem Muzulmanie wlasnie ropierniczyli turystow w Bulgarii.


No i ostateczne: Skoro sie laczy wyprawy krzyzowe itp z KK to czemu mialoby sie nie laczyc zamachow z islamem? Nikt sie nmie wypiera ze kosciol ma za uszami, ale po glebszych rozwazaniach dochodze do wniosku ze cale szczescie ze wyprawy krzyzowe zepchnely islam spowrotem na bliski wschod. Zwlaszcza ze naturan nei znosi prozni, zawsze bylo alby oni albo my. Teraz tez tak jest tyle ze konformizm z leksza przyslania oczy ludziom na prawdziwe zagrozenia.

Dodano: -- 19 lip 2012, o 13:23 --

Nada napisał(a):A tak na marginesku to na wyspach najwiecej dzieci rodza poleczki az dziwne ze nie muzulmanki prawda?


Nie chce Cie martwic ale tez jestes 'poleczka' bo w PL sie urodzilas i Twoi rodzice pewnie tez byli Polakami

No i skad takie dane? Polki nie rodza tu wcale najwiecej dzieci, rodza wiecej niz w PL, ale nie wiecej niz rodziny imigrantow z blisk wschodu. Doczytaj sobie statystyki a nie bzdury gadasz. Dochodze do wniosku ze jestes niezbyt brainy.
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez bawa31 » 19 lip 2012, 15:04 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

Zaperzyłaś się kobieto, że hej. Zapomniałaś pewnie, że religia katolicka w bardziej odległych czasach przejmowała nowe tereny w sposób mało pokojowy i zmuszając całe narody do zmiany wiary nie dając prawa wyboru lub stawiając na szali katolicyzm albo śmierć. Żeby było jasne nie popieram wojującego islamu tak samo jak nie popieram religii katolickiej. Pewnie z 90% religii ma dobre podstawy, ale ich wyznawcy robią z nich broń przeciwko inności zapominając o zasadach miłości i pokoju. Rozumiem niepokój rosnący wokół islamizacji Europy, ale nie wolno popadać w przesadę, bo to pociąga za sobą fanatyzm czyli najgorsze zło. Nie chcesz pracować u muzułmanina to nie pracuj. Nie chcesz kupować w sklepach Pakistańczyków czy innych wyznawców islamu to nie kupuj. Masz prawo wyboru, ale nie namawiaj do nienawiści w stosunku do tych, którzy myślą inaczej, bo trąci fanatyzmem dla mnie. Fanatycy urządzali pogromy Żydów, chrześcijan i innych w zależności od tego z jakiej religii sami byli. Czy nie lepiej szerzyć postawę "miłuj bliźniego swego jak siebie samego"? Uwierz mi, że to naprawdę działa. Pozdrawiam
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Dołączyła: 1 wrz 2008, 13:14
Reputacja: 35
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 19 lip 2012, 15:13 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

wypraszam sobie bycia poleczka. która rodzi dzieci na wyspach ...mam jedno dziecko i więcej miec nie bede
twój maz jest Niemcem muzułmaninem..białym? czy tureckim niemcem? bo tozasadnicza róznica
10 lat mieszkałam w Niemczech...tam to dopiero jest mnogośc muslimów... juz im zakazali nosic turbany czadory iBóg wie co tam jeszcze

jestem ateistka nikomu nc nie nakazuje i nie zabraniam niech se wierza w co cha ale ISLAM to pure evil...czyste zło

równiez odpadam z dyskusji szkoda mojego czasu a zdania nie zmienie pozdrawim
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 19 lip 2012, 15:57 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

moje podejscie do sprawy swietnie opisuje cytat z portalu www.euroislam.pl, chociaz nie jestem czlonkiem zadnej tego typu orgniazacji.
to dla tych ktorzy zarzucaja mi jakas nienawisc albo inne dramatyzmy.

"Misją stowarzyszenia Europa Przyszłości jest powstrzymanie rozwoju islamizmu w Europie, a w szczególności w Polsce.

Uważamy, podobnie jak Bassam Tibi, muzułmański uczony i profesor stosunków międzynarodowych, że islamizm, wraz z jego „umiarkowaną” formą próbującą działać poprzez instytucje, jest ruchem o charakterze totalitarnym i wrogim demokracji. Wszelkie idee związane z wprowadzeniem prawa szariatu jako prawa krajowego lub funkcjonującego do niego równolegle, bez względu na sposób i czas realizacji traktujemy jako zagrożenie. Podobnie traktujemy głoszenie przez islamistów idei godzących w podstawy współczesnej demokracji liberalnej, takie jak prawo wolności wypowiedzi, sekularyzacja, równość płci, wolność wyznania i prawo do jego zmiany.

Popieramy wolność praktykowania religii islamu przez muzułmanów, dopóki nie narusza to wyżej wymienionych zasad. Z drugiej strony uważamy, że islam może zostać poddany otwartej krytyce, w podobny sposób jak podważane są idee innych religii.


Nasza krytyka islamizmu wychodzi nie z pozycji ochrony tożsamości , czy konkurencji jednej religii wobec innej, ale z pozycji liberalnych. W myśl analizy przeprowadzonej przez duńskich socjologów Jensa-Martina Eriksena i Frederika Stjernfeltjesta to „krytyka ruchu politycznego pozostającego w sprzeczności z otwartym społeczeństwem i podstawowymi zasadami demokracji. Krytyka ta nie jest skierowana wprost przeciwko islamowi, raczej skupia się na ideologicznych, politycznych i społecznych barierach, które odcinają jednostki od ich praw”.

Otwarci jesteśmy na współpracę z ruchami wywodzącymi się z innych postaw ideowych, jeżeli nie są one sprzeczne z otwartym społeczeństwem, demokracją i prawami człowieka."
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez hanka78 » 19 lip 2012, 19:31 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

Poczytalam teraz troche z tej stronki planetaislam i powiem tylko tyle - masakra, takie bzdury, ze obrzydzenie mnie bierze. Poczytajcie sobie szczegolnie Ci, ktorzy maja pozytywne nastawienie do islamu. Powodzenia Nada !!!! Nic dodac, nic ujac.

hanka78
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączyła: 4 mar 2011, 16:32
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez -eMPe- » 19 lip 2012, 19:37 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

Thesignerka, jedynym sposobem na zapobieżenie dominacji Islamu w Europie, Twoim lękom o kobiety zapędzone do domów by zajmować się grupką potomstwa, jest... No pomyśl.

Zapędzenie kobiet europejskich do domów by się zajmowały grupką potomstwa! No wybaczcie, ale pisanie na forach o Islamie, bojkot ich interesów - nic nie zmieni. Przy obecnym przyroście naturalnym wśród rdzennych Europejczyków, za kilka pokoleń obudzimy się w kalifatach. Muzułmanów będzie po prostu więcej i sobie demokratycznie wprowadzą co zechcą. "Nowoczesne społeczeństwo", zateizowane, zgejone, zsinglowane, z pierworódkami po 40tce - spokojnie sobie wymrze, a Islam zapanuje w Europie.

Ot, najwyżej będzie drugie średniowiecze. Analogiczna historia wg mnie. Światła Pogańska Starożytność zgnieciona prymitywnym Chrześcijaństwem.
Obrazek

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posty: 156
Dołączył: 23 sty 2008, 20:09
Reputacja: 19
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bawa31 » 20 lip 2012, 10:39 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

Świetny cytat Thesignerka. Wyważony i konstruktywny podobnie jak wypowiedzi z filmu, do którego link zamieściłaś na samym początku dyskusji. Chcesz oświecić ludzi na temat zagrożenia jakie niesie ze sobą islamizacja Europy to super, ale można to zrobić w dwojaki sposób. Kulturalnie i rzeczowo lub stosując personalne wycieczki w stosunku do osób, które podejmują wątek. Każdy ma prawo nie zgodzić się z tobą tak jak ty nie zgadzasz się z nim/nią. Jeśli ktoś chce przejść na islam mimo oczywistych dowodów, że jest to religia wojująca to nic na to nie poradzisz. Czasami wynika to z jednostronnego potraktowania tematu, czasami z zasugerowania się wypowiedziami znanych im osób tego wyznania. Film, który zamieściłaś na początku zawiera w sobie stwierdzenie kilku osób znających się na rzeczy, że są wśród osób wyznania muzułmańskiego ludzie nastawieni pokojowo. Wtopili się w nasza kulturę, żyją na sposób europejski, mają przyjaciół wśród nas i nie w głowie im dżihad. Jest to sprzeczne z fundamentalnym przekazem islamu, ale oni zrezygnowali z tej części doktryny świadomie. Tak jak w innych religiach są ludzie stosujący się ściśle do jej praw i tacy, którzy stosują tylko do części doktryny, tak samo jest w islamie. To co prawda mały odsetek, ale zawsze. Nie możesz twierdzić, że każdy muzułmanin jest w stanie zabić dla swojej religii, bo krzywdzisz tym tych, którzy tacy nie są a mogą trafić na to forum. Udzielaj informacji, tłumacz, odpowiadaj na pytania, ale bez zacietrzewienia. Jak ktoś nie chce dociec prawdy to twoja postawa zadziała jak płachta na byka i skutek będzie wręcz odwrotny. Życzę ci powodzenia w tym co robisz, bo widać, że to ważny temat dla ciebie. Pozdrawiam
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Dołączyła: 1 wrz 2008, 13:14
Reputacja: 35
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 20 lip 2012, 19:45 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

A gdzie ja napisalam ze kazdy jest w stanie zabic, czytajcie ludzie was prosze dokladnie jak juz komentujecie.
A film wklejony dla informacji tych co sie tym interesuja a sadzac po privach jest 'nas' sporo :)

Dodano: -- 20 lip 2012, o 21:00 --

KOlejna dobre filmy, polecam szczegolnie dla kobiet, klotnia Bylej islamistki ktora teraz zajmuje sie ochorna praw kobiet z imamem w TV al dzazira (jakby to sie tam nie pisalo) rewela!
http://www.youtube.com/watch?v=3t5f_bOZn1o

i jej wzruszajace wystapienie dotyczace kobiet...

http://www.youtube.com/watch?v=of1-Ocwr ... re=related

zwierzak fm mozesz sobie mnie minusowac az do zera jesli poprawia ci to nastroj i to jest jakas wykladnie wartosci dla Ciebie, widac tylko tyle mozesz mi skoczyc :* , mam nadzieje ze wiele panien to sobie obejrzy i sie zastanowi zanim poleca w balety z pakistancem.
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez martaf5 » 22 lip 2012, 23:07 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

Pewnie wystawiam się na odstrzał ale chcę wetknąć swoje 3 grosze, uwazam że islamiści jest tak samo obłudni jak i katolicy. Mam przykład że swojego życia. Mój mąż mieszkaniec Wybrzeża Kości Słoniowej modlił się kilka razy dziennie nie jadł wieprzowiny, cały ramadan chodził jak suchar bez wody jedzenia z boku wygladał na porządnego muzułmanina co oczywiście nie przeszkadało mu w innych nie etycznych zachowaniach choć jak juz zauważyłam typowych dla tej wiary takich jak- grożenie mi śmiercią, odebraniem dziecka przez służby socjalne jesli nie zgodzę sie na obrzezanie, wykradaniem moich dokumentów od pracodawcy bez mojej wiedzy i zgody, ciągłymi szantażami, typu nie zrobimy dziecku paszportu i nie pojeziecie na urlop do pl jesli nie to czy tamto.Mimo szybko sie wyprowadziłam i zyłam juz tylko z synem problemy się nie skonczyły poniewaz mial sadową decyzję do widzen mial powód dalszych zagrywek , ublizanie , szarpanie w miejscach publicznych na oczach dziecka, golenie głowy dziecka do 0, prawnik mi mówił zgłoś na policję , policją z kolei idz do prawnika. Powiedział mi kiedyś że mam szczęścię ze zyjemy w UK bo tu mnie nie uderzy. Byłam bliska by wysiąść pychicznie. Zosawiłam ten cyrk wróciłam do Pl.Nie wiem co mnie jeszcze czeka, bo nie wierzę że ONI sobie odpuszczają.Czy o tych porządnych muzułmaninach mówicie???

martaf5
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączyła: 23 lip 2010, 21:55
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mepsi » 22 lip 2012, 23:41 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

martaf5, Ja tego nie rozumiem jak mozna sobie wziac muslima za meza kiedy sie wszedzie dookola trabi o tym jacy oni sa. Teraz w Polsce jako samotnej matce z czarnym muzulmanskim dzieckiem tez rozowo nie bedzie, po co tak sobie zycie komplikowac

mepsi
Rozeznany
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 gru 2011, 03:42
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 23 lip 2012, 09:35 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

Zalezy jak te porzadnosc rozumiec, prawo koraniczne jest w duzej opozycji do demokracji, wiec im "lepszy i porzadniejszy" muzulmanin tym gorzej dla np europejki, europy....
Ja natomiast nei rozpatrywalabym tego z puntu widzenia wiary, bo na bank sa muzulmanie ktorzy niezle leja na koran, co lepsze - pewnie znaja go szczatkowo, ale ale

jesli taki ktos dorastal w kulturze i spolecznosci muzulmanskiej on i tak przejmie zasady tego spoleczenstwa, sie to zwie socjalizacja pierwota + wtorna, i niestety ale tego nie da sie zmienic pozniej w zaden sposob (zainteresowanym polecam te zagadnienia w psychologii i socjlogii)
Podobnie jak nie mozemy 'wyleczyc' ludzi dorastajacych np w patologiach, nie da sie koniec kropka, jeden na nie wiem ile czasem sam z siebie jesr zdeterminowany zeby sie zmienic, ale ogolnie nie da sie.

Stad oni nie zmieniaja swojego podejscia wUE
a to dlatego ze :
1. Dorastali w np Pakistanie, Bangla czy Iraku gdzie taka postawa byla obowiazujaca spolecznie
2. Dorastali w UK w hermetycznym srodowisku w ktorym takze rzadzi postawa muzulmanska
3. Ich zasady sa dla nich bardzo wygodne (mowie o mezczyznach) wolno im klamac, krecic, wykrecac sie, wszystko tmumaczyc na swoja korzysc, ma nieograniczona wladze nad zona/dziecmi, kazdy swoj blad czy niewlasciwe zachowanie moze uznac za boj o swoj honor itp.

Widzisz moj szef mimo ze mam dowody niezbite klamie w zywe galy, sadzac chyba ze wszyscy sa debilami jak on, co lepsze polowa jego ziomow ktorzy wpadali do firmy tez klamala i tak godzinami wzajemnie probowali sie orznac :)

Rozumiem ze babeczki troche zaslepione zakochaniem rzadko naprawde czytaja opinie, a jak czytaja to odrzucaja bez zadnej refleksji. Trudno - nic sie nie poradzi, jedyne co mozna robic to wiecej trabic, opisywac, zeby panny zrouzmialy ze to nie jest rzadki problem.
DO tego najczesciej (nie mowie zawsze) orientalny facet ma tym kobitkom wynagrodzic pewne braki, przerozne, konczy sie czesto niestety dramatem.

Polki nie rozumieja ze nigdy nie beda warte dla Pakistana tyle co rodzona muzulmanka, ze malzenstwo to tylko pretekst zeby miec staly wjazd do EU, po czym predzej czy pozniej polka zostanie wymieniona na rodzima podwladna. Ale my lubimy sie czyc wyjatkowe i k0ochane, a oni tak pieknie wyznaja milos, bez zahamowan... a Polacy - coz chlodniejszy wychow i mimo ze szczerze to dla wielu mniej atrakcyjnie.

TU nalezaloby sie zastanowic czy te panny oczekuja milosci, czy tez adoracji, jesli chodzi oto ostatnie araby sa mistrzami, chociaz kwestia gustu bo ja np nie trawie slimaczenia sie i egzaltowania.


POlecma stronki lokalne
http://www.vacoventry.org.uk/coventry-womens-voices

ODwracanie sie od babek ktore przeszly na islam sprawia tylko ze sa bardziej wyobcowane i rzadziej poprosza o pomoc,a niedajboze wlaczy im sie poczucie winy i zechca sie ukarac)

Z drugiej strony kontakt jest i tak trudny bo mazus i rodzina sama bedzie dazyc do odizolowania jej w mysl zasady ze w kulturze muzulmanskiej to co sie dzieje w domu nie ma prawa poza dom wychodzic. NAwet jesli to sa pobicia, okaleczenia i znecanie sie.

Mentalnosc typowego Araba porownalabym do takiedo stereotypu prostaka chama, zacofanego emocjonalnie picera, klamcy, takiego co wykreca sie jak alkoholik, wiec drogie panie co za roznica czy siedzicie pod butem takiego osobnika znad Wisly czy z Pakistanu? Jeden pies.

Tyle ze w PL wiekszosc facetow jest naprawde ok, zdarzaja sie elementy ale sa traktowane jako patologia i slusznie,
A jesli chodzi o muzulmanow, zdecydowana wiekszosc wywodzi sie wlasnie zt akich patologicznych rodzin, bo kultura Islamu a zwlaszcza uprawiany model rodziny wg wszelkich wytycznych psychologii jest patologia juz z zalozenia (brak rownych praw).


Kolezance zycze sily zeby zaczac nowe zycie, Araby nie odpuszczaja jednakze w PL nie maja takiego pola do popisu jak tutaj, i jest im zdecydowanie trudniej poszalec.
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez martaf5 » 23 lip 2012, 10:06 Re: ISLAM - co powinnismy wiedziec - dokumentalny

O Pakistanie i tym podobnych miałam juz wyrobione zdanie, ale nie wiedzieć czemu czarnota wydawała się dla mnie do zaakceptowania. Ani mnie nie bajerował , pięknych bajek nie mówił, raczej zjawił sie w fatalnym momencie mojego zycia kiedy zmarł mi ktoś bardzo bliski.Często nie wiedza i wydające sie z pozoru błache pomyłki życiowe, komplikują nie odwracalnie życie a kosekwencje tych błędów ponosi się latami jeśli nie całe życie...


Ps. w Polsce jest mi różowo, a moje dziecko nie jest muzułmańskie .

martaf5
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączyła: 23 lip 2010, 21:55
Reputacja: 6
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK

cron