Jak się teraz żyje w UK?

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

KobietaPostNapisane przez yoki » 29 kwi 2010, 20:51 Re: Jak się teraz żyje w UK?

FX, napisalabym,ze masz lekko zryty garnek-ale nie napisze :D

yoki
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączyła: 28 cze 2008, 09:39
Reputacja: 3
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 29 kwi 2010, 20:52 Re: Jak się teraz żyje w UK?

FX napisał(a):I didn't study overseas or elsewhere english


o widzisz, dokladnie o tym mowie:

powinno byc:

I didn't study English overseas or anywhere else.....

to twoje to translacje bezposrednia z polskiego: 'ja nie uczylem sie za granica ani nigdzie indziej angielskiego'

co zreszta tez pozostawia sporo do zyczenia stylistycznie, wiec jesli moge Thomas nawiazc... to z ta matura ja bym weryfikowal...................

pozdr

pe

[ Dodano: Czw Kwi 29, 2010 21:53 ]
yoki napisał(a): masz lekko zryty garnek


masz na ten zwrot kopyrajta czy moge go uzywac?

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez FX » 29 kwi 2010, 20:57 Re: Jak się teraz żyje w UK?

Pe Ale ja tak wlasnie chcialem napisac ... chcialem napisac tak :

"nie uczylem sie za oceanem albo gdzieindziej angieslkiego" TAK to wlasnie chcioalem napisac POTOCZNIE >>>NIE POMPATYCZNIE

CZy wy to K rozumiecie ?

elsewhere
In or to a different or another place: has property at the shore and elsewhere.




Jak ktos ma inne zdanie niz wasze ... to od razu jest zly nie zauwazyliscie tego ,ze ...ta strona to nie jest w ogole forum bo nie ma tu wolnosci slowa w ogole ?

to ,ze pisze inaczej ... juz wam sie nie podoba ...a zadnej merytorycxznej dysksji jezykowej tu nie bylo bo w moim tekscie nie popelnilem zadnych powaznych bledow a podsumowaliscie mnie ,ze kali jesc kali spac ...

jak to jeden anglik w krakowie na lotnisku krzyknal na cale BALICE

WHAT tha F IS GOING ON HERE !

kiedy to ryanair odwolal loty a nie bylo na lotnisku nikogo z polakow co mowil po angielsku ... byla jedna babka jakas co powiedziala lamanym ..okrutnie jezykiem ...

i to nie takim lamanych kali jesc ...tylko takim : dziszaj loti zoali odwoliane :D

SEE YA LATER ALIGATOR :D
Ostatnio edytowano 29 kwi 2010, 21:03 przez FX, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
FX
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 37
Dołączył: 20 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: HOCKLEY
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez yoki » 29 kwi 2010, 20:58 Re: Jak się teraz żyje w UK?

Pe nie mam kopyrajta, uzywaj do woli :D
czasami czlowiek musi....inaczej sie udusi....

yoki
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączyła: 28 cze 2008, 09:39
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 29 kwi 2010, 21:00 Re: Jak się teraz żyje w UK?

KA i PE, skończ, dla niego i tak czarne to białe a białe to czarne i tego nie zmienisz...
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez FX » 29 kwi 2010, 21:07 Re: Jak się teraz żyje w UK?

po co sie wtracasz ... ?

nawet nie umiesz zadzwonic telefonem po angielsku a tu sie wypowiadasz co jest dobrze a co zle ....

odbij od blatu ...
Avatar użytkownika
FX
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 37
Dołączył: 20 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: HOCKLEY
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 29 kwi 2010, 21:11 Re: Jak się teraz żyje w UK?

FX napisał(a):ALIGATOR


is spelled

Alligator

a wystarczylo nacisnac 'check' w pasku wujka gugla....

juz. skonczylem. nie bede wiecej. sory.

.........................
.................
........

jeszcze tylko dodam ze na plus szanownego XF, ze pomimo swojego doskonalego angielskiego nie tytuluje sie tlumaczem, i nie kasuje jeszcze mniej ogarnietych rodakow za wypelnianie formularzy i zalatwiactwo w urzedach. chwala mu za to, wiec zawolajmy tak z angielska:

HIP HIP...

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 29 kwi 2010, 21:24 Re: Jak się teraz żyje w UK?

FX napisał(a):po co sie wtracasz ... ?

nawet nie umiesz zadzwonic telefonem po angielsku a tu sie wypowiadasz co jest dobrze a co zle ....

odbij od blatu ...


chłopie, a skąd Ty możesz wiedzieć co ja umiem, a co nie...
a i jeszcze jedno, bo nie wiem czy zauważyłeś (czytając Twoje wpisy chyba jeszcze nie - pewnie za mało biegałeś)... w każdym wpisie na Twój temat jest nutka ironii... :)

a... ja też już skończyłem...
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 29 kwi 2010, 21:37 Re: Jak się teraz żyje w UK?

FX, myślę, że razem z Twoimi kolegami "anglikami" powinniście się udać na jakiś kurs angielskiego, np. ESOL entry 3. To by rozwiało sporo Waszych wątpliwości językowych. :grin:

P.s. Rewelacyjna lektura do poduszki :-D

[ Dodano: Czw Kwi 29, 2010 22:54 ]
Wracajac do tematu głownego:
barteq napisał(a):...zacząć studia na jakimś University. Czytałem w jakimś artykule, że w UK można dostać się na studia w jakiś sposób omijając maturę - to prawda?

Jest to możliwe. Spotykałem ludzi którzy dostali się na studia bez matury. Właściwie często nikogo nie interesuje jakie masz kwalifikacje z PL. Ogólnie dla obcokrajowców jest wymagany Academic IELTS, który jest odpowiednikiem ok. L2/L3 (zależnie od oceny).
Decydująca jednak jest rozmowa kwalifikacyjna. Znałem niegdyś dziewczynę, która się dostała na uniwerek bez matury i bez żadnych certyfikatów językowych. Pokazała tylko list z Brasshouse College, że studiuje Advanced, porozmawiała z rektorem i to wszystko. Ale niestety nie wszyscy maja tyle szczęścia.
Nie zapominaj, że na uniwerku jesteś klientem, który płaci rocznie £3300, wiec dlatego przyjmują całkiem chętnie.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez stefan1965 » 29 kwi 2010, 22:06 Re: Jak się teraz żyje w UK?

Doskonała lektura
Pe ja chciałem tylko pokazać że "turystycznie" też potrafię w trzech językach.
Najlepszy mam francuski ale trochę się brzydzę.
two beer or not two beer

stefan1965
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Dołączył: 10 sty 2009, 17:10
Reputacja: -3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 29 kwi 2010, 22:20 Re: Jak się teraz żyje w UK?

A ja się nie brzydzę :-P
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez jed » 29 kwi 2010, 23:04 Re: Jak się teraz żyje w UK?

KA i PE napisał(a):HIP HIP...

hura

A wielkie G pokazuje hurray. Swoja droga ta strona wg wielkiego wyglada tak: http://translate.google.com/translate?h ... start%3D45
stefan1965 napisał(a):Najlepszy mam francuski ale trochę się brzydzę.

VA napisał(a):A ja się nie brzydzę

Oui

jed
Stały Bywalec
 
 
Posty: 366
Dołączyła: 20 mar 2009, 14:58
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez FX » 30 kwi 2010, 05:02 Re: Jak się teraz żyje w UK?

Od: alfonso
Do: KA i PE
Wys³any: Dzisiaj 8:46
Temat: do cwela
jeszcze raz fajfusie mnie obrazisz publicznie a obiecuje ci ze jakos cie znajde i cie wyprostuje kumasz i zobaczymy jaka wtedy bedziesz mial beke cwelu , jak zes taki inteligentny to to wiesz ze tak niewypada . ja cie ostrzegam nie jestes anonimowy


Ja w moich postach nie obrazam Ciebie natomiast Ty inni poddani tobie mnie obrazacie w bardzo denerwujacy sposob.

musze cie zmarwic jako ze droga przed toba jeszce dluga i trudna, i obecne osiagniecia z boku wygladaja zalosnie

Kolega ma chyba do czynienia z jakimis podrabianymi Anglikami


Ch³opak z nowej emigracji/generacji wbity w ambicje zad³awi³ sie szalonym ¿yciem w duzym mie¶cie w nowoczesnym kraju.
Skoñczy³ technikum rolnicze,zataczaj±æ kolejne ko³o na polu ci±gnikiem postanowi³ spróbowaæ podbiæ zachód. Jako jedyny we wsi nie dosyæ ze zdoby³ mature to jako nieliczny posiad³ podstawow± umiejetno¶æ porozumiewania sie w obcym jêzyku W ramach solidarno¶ci mieszkañcy uzbierali mu wyprawke na podró¿ w ¶wiat.
I oto jest FX


Ja nikogo nie obrazam za to mnie obrzucacie blotem ...

oprocz angielskiego istnieje jeszcze amerykanski w anglii jest sporo akcentow , australijski jest tez zarowno itd. nie prawda jest ,ze to co ja pisze jest niepoprawne i tzw. polamane

a tu macie dowod:

FX wrote:
i am in rush

powinno byc: I am in a rush...

w przeciwnym razie w brzmi to mniej wiecej jak ' ja sie spieszyc', albo 'ja jstem w pospiech'


wklepcie to translate.google.com/#en|pl|i%20am%20in%20rush

Oprocz tego macie jeszcze Filmy ... obejrzcie sobie filmy po angielsku zobaczcie jak tam dbaja o przecinki ...
cheers
Avatar użytkownika
FX
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 37
Dołączył: 20 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: HOCKLEY
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 30 kwi 2010, 05:38 Re: Jak się teraz żyje w UK?

obejrzalem jeden i faktycznie ze zgroza stwierdzam ze nie dosc ze nie bylo przecinkow, to jeszcze pominieto dwa nawiasy i myslnik. mysle ze w swietle powyzszego niedbalstwa drugiego juz nie obejze.

pozdr
pe

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez jed » 30 kwi 2010, 06:33 Re: Jak się teraz żyje w UK?

Z samego rana znowu angielszczyzna, no ale ok.
FX napisał(a):oprocz angielskiego istnieje jeszcze amerykanski w anglii jest sporo akcentow , australijski jest tez zarowno itd. nie prawda jest, ze to co ja pisze jest niepoprawne i tzw. polamane

jed napisał(a):oprocz angielskiego istnieje jeszcze amerykanski. w anglii jest sporo akcentow, jest tez australijski [hide](zarowno)[/hide] itd. nieprawda jest, ze to co ja pisze jest niepoprawne i tzw. polamane

Ni eprzejmuj sie FX, ja tez tu zaczalem od ostrzezenia. Zastanow sie nad tym chcwile, przeciez od paru dni napinasz sie jak tylko mozna.

FX napisał(a):NIE nie ma wiecej ofert pracy w wakacje.Te wiesniaki w Polsce (i tu pojawia sie moja opinia) dalej mysla ,ze tutaj jest ziemia obiecana. Ilosc i JAKA praca bedzie zalezy ogolnie od tego czy bedzie sie dobrze biznes krecil.

Az zapytam w pracy czy spotkal sie ktos z czyms takim zeby wyjezdzac do innego kraju na wakacje zeby pracowac ...? To chyba domena taniej sily roiboczej czy nie mam racji ... ?

Mam gdzies: Kaczynskiego, Sejm, Onet , Rydzyka , Dresow , Katolikow , Beretow, Nacjonalistow i cala Ciemnote i Zascianek ... O zascianku i chamstwie to nawet na j. polskim bylo A juz napewno mam daleko na jakiej wsi ich zakopia ...bo jakie ma to znaczenie ?
ON jest JUZ MARTWY ... chyba on sam ma to juz daleko !

Dzieki za pozywke ocenie twopja wypowiedz:

"Let me guess - studenci na całym świecie z USA na czele? "

O jezu gdzie sie angielskiego nauczyles ?
Czy jestes jedna z tych osob co rozmawiajac z polakami uzywa 90% polskiego a 10% angielskiego

To jest tzw. polskie koltunstwo studiuj dalej ... najlepiej w Toruniu ... Chodzilo mi raczej o kwestie ekonomiczna niz kulturowa ... Prawda jest ,ze studenci z USA pracuja ... ALE U SIEBIE W KRAJU ! To tylko my ze wschodu jezdzimy na zachod ... Nik z zachodu nie pojedzie na wschod bo nie ma tam pracy ... dzieki ... za wysluchanie

zgasilem Cie ... Slepy jestes napisalem ci ... Jestem Trollem ... hehehe i czepiam sie chamstwa ...

jestes jeszcze wiekszym bezmozgiem, nie pozdrawiam

w ogole mam dosyc tego lamerskiego forum ... robicie chamskie docinki ...i w ogole co to za problemy ...

Doszedlem do wniosku ,ze nie bede najezdzal od razu na polakow co przyjezdzaja do anglii... w sumie ja tez kiedys tak przyjechalem...

Nie wazne czy sie jest czy nie w anglii ... tylko co sie tam robi (nie chodzi mi tu o zawod) ...

Mam nadzieje ,ze jestes normalny ... bo wiesniakow tu juz jest za duzo ...
(przewiduje ,ze ktos odbije pileczke ,ze sam jestem wiesniak) Musze ustanowic definicje wiesniaka

a ja uwazam za nie kretynskie.

heheh ... sam pewnie nosisz kilbase w plecaku a na forum udajesz lokwentnego czlowieku n apisz o co ci chodzi a nie "apogeum przypada ...idz na mownice doi kosciola"
skad ty bierzesz przylad ... // nikomu nie ublizam poprostu odpowiadam na posta

Sorry to gdzie Wy pracujecie skoro mowicie ,ze jezyk nie ma znaczenia ? w polskich sklepach ? W mojej pracy ... bez angielskiego ...to w ogole nie ma opcji ... mam wrazenie ,ze coponiektiorzy sobie tu poslke zrobili fabryka+polski sklep+skype z rodzina... i angieslki nie ma znaczenia szkoda ,ze robimy dokladnie tak samo jak azjaci ... nie umiemy sie zasymilowac Anglicy bardzo szanuja osoby co mowia po angielsku a nie sa anglikami ... to taka mala wzmianka o ktorej tu nikt nie powie bo nmawet nie ma pojecia ... apropo ... jezeli jestes architektem np. to faktycznie jezyk angielski to jest dodatek ...
ale jezeli jestes kims kto ma kontakt z businessem z ludzmi z klientami to jest to dduuuzy +
zalezy od branzy ... ale dla mnie to jest w ogole jakis inny swiat zeby znalexc normalna prace w Bham z podstawowym angielskim .... dajcie mi przyjklady moze ...bo mi sie konczy kreatywne myslenie


Mnie bylo dane dopiero teraz poznac te perelki, bo zagladam tylko w tematy ktore mnie interesuja, no ale tutaj musialem az wejsc na Twoje konto. Mam nadzieje, ze widzisz to co ja widze. Mieerniuuuutko.
Mnie obrazasz przez sam fakt, ze wychodzi jakby u Ciebie zawsze byla 6:30 rano i jestes in rush. Poza tym to sie kupy nie trzyma czlowieku, gdzie Ty wczesniej bywales, na e-nastolatki? Tutaj pewnie zagladaja dzieciaki, bo polskie dzieciaki w Anglii istnieja, ale pisza raczej ludzie dorosli, a Ty nie dosc ze zwracasz sie do nas jak do kumpli z forum nt hiphopu, simsow czy pierwszego razu, to jeszcze obrazasz sie jak panienka.
Nikt cie tu nie obraza, tylko nie potrafisz przebywac z ludzmi, ktorzy maja troche wiecej od Ciebie do powiedzenia.... Ok, przepraszam za ta psychoanalize, byla nie tylko nieudana, ale i nikt mi za nia nie placi.

Filmow mamy po angielsku oryginalnych kilkaset i mowia tam z przecinkami, nawet w amerykanskich filmach o getcie. A najwazniejsze to ze stosuja sie w filmach do scenariusza, a nie pindola tak 3po3.
Masz 23 lata chlopie, troche pokory. Wiesz jaki ja bylem glupi w tym wieku? ;)

ps FX, nie jestes przypadkiem niejakim alfonsem? Kim byles w poprzednim wcieleniu?

jed
Stały Bywalec
 
 
Posty: 366
Dołączyła: 20 mar 2009, 14:58
Reputacja: 1
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK