Polacy i wybory

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 17 sty 2014, 09:49 Polacy i wybory

Hej

Ostatnio się dużo czyta na temat wyjścia Wielkiej Brytami a Unii jak i również wiele negatywnych komentarzy na temat imigrantów z Polski. Wszystko to ze względu na zbliżające wybory politycy prześcigają się w pomysłach aby zdobyć wyborców i obrażając nas zapominają o tym że też jesteśmy wyborcami.

Myślę ze wyjście zapewne będzie niekorzystne dla wszystkich imigrantów z Polski dlatego, powinniśmy wziąć sprawę w swoje ręce i głosować aby partie które tak często wypowiadają przeciwko nam nie doszły do waładzy po następnych wyborach.

Jak myślicie czy nasz głos może coś zmienić? Jest na tu trochę może warto się tym zainteresować teraz niż potem narzekać. co sądzicie?

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez zabaaa » 17 sty 2014, 09:59 Re: Polacy i wybory

Oczywiscie ze ti cos da jest nas tu duzo , ja bede glosowa tylko dlatego zeby cameron zobaczyl ze my tez mamy prawo glosu z tego co wiem moi znajomi rowniez , nastepca camerona mam nadzieje myslal bedzie milion razy zanim nas obrazi w jawny sposob , jest nas to okolo z tego co sie orientuje ( moge sie mylic ) 750 000 Czy to malo ? Tyle glosow mozna oddac na inna partie ze az by byli milo w tak maly sposow takim malym glosikiem odpowiedziec Panu Premierowi Wielkei Brytani gdzie moze isc ..

zabaaa
Początkujący
 
 
Posty: 44
Dołączyła: 20 gru 2012, 15:47
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 17 sty 2014, 10:01 Re: Polacy i wybory

Ostatnio się też nad tym zastanawiałam , nie interesuję się polityką, ale jestem ciekawa która partia nie kala swych ust, złym słowem o emigrantach ,zwłaszcza ,że my chyba nie mamy prawa do głosowania w takich wyborach tylko lokalnych czy jak to się zwie :D ( sorki jestem a polityczna stąd te braki :D )
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 17 sty 2014, 10:08 Re: Polacy i wybory

Z tego co się orientuje możemy oddać swój głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego i w lokalnych wyborach samorządowych, które będą 22 maja 2014 roku.
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez anita1234 » 17 sty 2014, 10:14 Re: Polacy i wybory

Ja tam jestem za tylko nie mam pojęcia na kogo głosować bo kompletnie się. nie interesuje polityką

Fajnie by było jak ktoś kto się interesuje polityką przybliżył temat i napisał kto jest be a kto dobry.

Jakie mamy szanse żeby coś zmienić skoro nie możemy glosować w wyborach do parlamentu?

anita1234
Początkujący
 
 
Posty: 38
Dołączyła: 7 lip 2008, 11:22
Lokalizacja: birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 17 sty 2014, 10:21 Re: Polacy i wybory

adam dzięki za info i za uświadomienie :)
Czyli Jarocin jestem za ,tylko podpowiedz za kim ?
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 17 sty 2014, 10:34 Re: Polacy i wybory

Adam napisał(a):Z tego co się orientuje możemy oddać swój głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego i w lokalnych wyborach samorządowych, które będą 22 maja 2014 roku.


Czyli do brytyjskiego parlamentu nie można, to szkoda.

malaroksi napisał(a):Czyli Jarocin jestem za ,tylko podpowiedz za kim ?


malaroksi ja bym Ci mógł powiedzieć przeciwko komu głosować :)

Tak poważnie, to też za bardzo się nie znam na polityce, otworzyłem temat z nadzieją że znajdzie się ktoś kto się zna na tych sprawach i przybliży co możemy zrobić gdzie i na kogo warto głosować.
Myślę ze na pewno na forum znajdzie się trochę osób , które posiadają taką wiedzę.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez marzenciagdziestam » 17 sty 2014, 10:36 Re: Polacy i wybory

Jak nigdy nie głosowałam tak teraz zagłosuje, tylko ja też mam braki i muszę się trochę wgłębić w temat. Na pewno najpierw muszę poszerzyć swoja wiedzę polityczną - wiec do dzieła.
Avatar użytkownika
marzenciagdziestam
Początkujący
 
 
Posty: 26
Wiek: 39
Dołączyła: 28 paź 2013, 10:25
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 17 sty 2014, 14:49 Re: Polacy i wybory

Poza tym, że nikt Was o zdanie nie zapyta (chyba, że posiadacie brytyjski paszport, dla tak wielu tutaj będący czyms fuj) w tych ważnych wyborach, to jeszcze okaże się, ze jedynie partie/partyjki kolorowych nie sa przeciw emigracji. Przy ostatnich wyborach lokalnych przejżałem listę kandydatów i nie poszedłem. Same brzmiąco z angielska imiona na listach - Mohamed, Mohhamad, Mahommet, Husajn i takie tam rdzennie brytyjskie rody...

Pozdrawiam
PS. Post ten z załozenia jest przyczynkiem w dyskusji po kiego grzyba się starać o brytyjski paszport.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agg » 18 sty 2014, 11:34 Re: Polacy i wybory

Nigdy wczesniej nie interesowalam sie polityka... ani tu, ani w Polsce.
Na pewno nie bede glosowac na Camerona (Lib-Dem) i Farage'a (UKIP). :roll:
Po malu sie doksztalcam, bo jakos ostatnio temat zaczal mnie interesowac.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez rad » 18 sty 2014, 15:05 Re: Polacy i wybory

AdamBoltryk napisał(a):Poza tym, że nikt Was o zdanie nie zapyta (chyba, że posiadacie brytyjski paszport, dla tak wielu tutaj będący czyms fuj) w tych ważnych wyborach, to jeszcze okaże się, ze jedynie partie/partyjki kolorowych nie sa przeciw emigracji. Przy ostatnich wyborach lokalnych przejżałem listę kandydatów i nie poszedłem. Same brzmiąco z angielska imiona na listach - Mohamed, Mohhamad, Mahommet, Husajn i takie tam rdzennie brytyjskie rody...

Pozdrawiam
PS. Post ten z załozenia jest przyczynkiem w dyskusji po kiego grzyba się starać o brytyjski paszport.


Masz rację, byłem w niemałym szoku jak zobaczyłem podobizny, oraz imiona kandydatów w wyborach lokalnych.
Przez chwilę, miałem zagwozdkę, czy aby na pewno regionów geograficznych nie pomyliłem, przy wyborze kraju emigracji...

rad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączył: 28 sty 2008, 21:07
Reputacja: 25
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Monaruss » 18 sty 2014, 16:28 Re: Polacy i wybory

Mysle ze to dobry sposob przypomniec ludziom , ze jesli chcemy cos zmienic tak musimy glosowac, dlatego ze jedynie w ten sposob beda wiedziec ze i my tu jestesmy. Na listach jest duzo HIndusow dlatego ze aniz by ich obchodzila polityka, to wiedza dobrze ze kiedy beda zastepowac ich ludzie ktorych znaja, zawsze to dla tej nacji przyniesie cos dobrego.Nikt przeciez nie bedzie mowil zle o narodzie, jesli jego zastepca zostal wybrany i siedzi z nim w tym samym miejscu. Ostatnio rozmawialam wlasnie z jedna pania ktorej maz jest jednym z kandydatow a ona nie ma ani pojecia co on tam robi dla ludzi, ale doskonale wie ze od tej pory co tam jest oni a ich rodzina i znajomi moga wszystko zalatwic lepiej i bez komplikacji.....i tak to jest od dawna. Dlatego osoby ktore sie glebiej interesuja ta sytuacja moglyby zeczywiscie pomoc przyblizyc jakies nazwiska na ktore by bylo dobrze glosowac, bo jacy by nie byli nie sa to anglicy z krwi a kosci a polityka imigracyjna czy dalsze aspekty o ktorych tu casami piszemy bedzie u nich na pierwszym miejcu.....Wiec powodzenia zycze i mam nadzieje ze kiedys sie to zmieni na lepsze?!!

Monaruss
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączyła: 8 mar 2013, 08:18
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 18 sty 2014, 17:10 Re: Polacy i wybory

Monaruss napisał(a):Mysle ze to dobry sposob przypomniec ludziom , ze jesli chcemy cos zmienic tak musimy glosowac, (...)

a żeby głosować, trzeba mieć brytyjski paszport czyli obywatelstwo.
Proste jak fajka.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez rad » 18 sty 2014, 17:13 Re: Polacy i wybory

Można głosować w samorządach lokalnych.

rad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączył: 28 sty 2008, 21:07
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez giowanni77 » 18 sty 2014, 17:24 Re: Polacy i wybory

rad napisał(a):Można głosować w samorządach lokalnych.


.....Jak również w wyborach do Parlamentu Europejskiego , najbliższe odbędą sie 22 maja 2014 roku.
Jestem tego pewien ,poniewaz otrzymaliśmy wraz z żona formularze rejestracyjne do wypełnienia.
Jeśli ktoś jest w stanie przybliżyc kandydatów myśle że pare osób wzięłoby udział w wyborach...

giowanni77
Raczkujący
 
 
Posty: 55
Wiek: 47
Dołączył: 11 cze 2010, 12:42
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK