Psy

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez rafal » 24 paź 2015, 08:15 Psy

Hej , jaki macie stosunek do psów ?? Ja myśle ze wielu Polaków kocha te zwierzęta szanuje i edukuje swoje dzieci rodziny do życia w otoczeniu tych wspaniałych pociech . Chciałbym rozwinąć ten temat żeby podyskutować o miejscach gdzie jeździcie z psami parki jakie so najlepsze gdzie jest dużo przyjaznych ludzi dodajcie fotki pupili dzielmy sie doświadczeniem .

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
rafal
Stały Bywalec
 
 
Posty: 545
Wiek: 42
Dołączył: 20 cze 2006, 21:39
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bigspot2 » 24 paź 2015, 14:35 Re: Psy

Mam dwa jeden to typowy angol, przygarnięty w Manchesterze 9 lat temu, pojechał z nami do Polski i po 6 latach powrócił do ojczyzny. Drugi to Polka przygarnięta w Polsce w pierwszy dzień świąt. Biegała za ludźmi na ulicy i jakoś mi się smutno zrobiło to ją zabrałem. Mój staffie nie toleruje innych psów ale ja pokochał od razu, wiadomo bo polka:). Mieszkamy w Walsall miedzy dwoma parkami Reedswood park i mały park przy green lane. Obok biegnie tez kanał którym bardzo miło się spaceruje, można spokojne spuścić pieski ze smyczy bez ryzyka że natrafimy na inne czworonogi, można tak łazić godzinami. Co do stosunku ludzi do piesków hmm... Anglicy kochają moje psy, zawsze jak jesteśmy z nimi na mieście podchodzą głaskają, rozmawiają, natomiast ludzie którzy noszą na co dzień sukienki i dziwne czapki odsłaniające tylko oczy o bujnych brodach, najczęściej przechodzą na druga stronę ulicy lub uciekają do domów. Śmieszy mnie to bardzo. Raz pewien młody ciemnoskóry obywatel powiedział że jeśli pies dotknie jego ubrania będzie musiał je wyrzucić bo będzie nieczyste, oświadczyłem że wybrał sobie zły kraj do życia bo w tym kraju ludzie kochają psy.
Załączniki
pl.jpg

bigspot2
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączył: 22 gru 2014, 11:58
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rafal » 24 paź 2015, 17:07 Re: Psy

Wow widać ze Masz dobre serce dwa przygarnięte psy to nie lada wyczyn zwłaszcza ze nie wiesz co bierzesz nie wiesz co ten pies tak naprawdę przeszedł , jeśli twój pies nie akceptuje innych psów to tylko treńing i przyzwyczajenie go do obcowania z innymi pupilami pewnie był skrzywdzony albo nikt nigdy nie puszczał go ze smyczy wieć nie wie co to zabawa a pies na smyczy zawsze ma nastawienie bardziej bojowe bo kiedy je spuszczamy one ulegają ale cóż na niektóre trzeba poświecić troszkę więcej czasu a pies musi powąchać drugiego przywitać sie "pogadać " lol
Avatar użytkownika
rafal
Stały Bywalec
 
 
Posty: 545
Wiek: 42
Dołączył: 20 cze 2006, 21:39
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bigspot2 » 24 paź 2015, 17:20 Re: Psy

rafal napisał(a):Wow widać ze Masz dobre serce dwa przygarnięte psy to nie lada wyczyn zwłaszcza ze nie wiesz co bierzesz nie wiesz co ten pies tak naprawdę przeszedł , jeśli twój pies nie akceptuje innych psów to tylko treńing i przyzwyczajenie go do obcowania z innymi pupilami pewnie był skrzywdzony albo nikt nigdy nie puszczał go ze smyczy wieć nie wie co to zabawa a pies na smyczy zawsze ma nastawienie bardziej bojowe bo kiedy je spuszczamy one ulegają ale cóż na niektóre trzeba poświecić troszkę więcej czasu a pies musi powąchać drugiego przywitać sie "pogadać " lol

Własnie że nie do końca, pies był u mnie od małego wykupiłem go od hodowcy który jak się później dowiedziałem hodował psy na walki, a że pies był najsłabszy w miocie to go sprzedał, w anglii bawił sie z innymi psami bez problemu. Po przyjeździe do Polski kilkakrotnie został zaatakowany przez osiedlowe burki bez smyczy, od tej pory traktuje każdego psa który na niego zawarczy lub zaszczeka jako wroga. To nie jest tak ze atakuje co popadnie, na większość psów w ogóle nie reaguje.

bigspot2
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączył: 22 gru 2014, 11:58
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rafal » 24 paź 2015, 17:29 Re: Psy

Aha no tak czyli pies z ma traumę zawsze jest tak od pierwszego kontaktu ataku psy sie zmieniają i pamietają , moja suczka przez długi okres była dziwna spokojna bała sie innych psów bała sie otocznia mimo ze kupiłem ja jak miała 3 miesiące jak sie okazało pózniej zaatakował ja inny pies z chodowli rownież teraz ma 5 lat dużo było pracy nad nią teraz ignoruje inne psy tak jak by ich nie było a pozwala podejść niektórym tak samo z ludźmi jak ktoś chce ja pogłaskać a ona nie akceptuje poprostu sie odsuwa odejdzie a jak akceptuje to stoi można ja głaskać do bólu ale i tak nie zwraca uwagi na ta osobę tak jak by jej nie było ale to tylko dlatego ze jest pewna siebie skoncentrowana na właścicielu i tyle ;) , psy wysyłają do siebie bodźce i łatwo zauważyć po języku ciała psa czy będzie jakaś sytuacja i trzeba psa na smycz czy tylko sie powąchała i pójdą dalej ;)

Dodano: -- 24 paź 2015, o 17:49 --

A to moje dwa skarby
Załączniki
image.jpeg
Avatar użytkownika
rafal
Stały Bywalec
 
 
Posty: 545
Wiek: 42
Dołączył: 20 cze 2006, 21:39
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny


Powrót do HYDE PARK