czy jest ktos chetny na rozmowe o wierze ,bibli

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

KobietaPostNapisane przez Luiza » 22 kwi 2009, 13:22 Re: czy jest ktos chetny na rozmowe o wierze ,bibli

mieszko napisał(a):Co do jedzenia miesa nie widze przeciwwskazan bo pokarm nie zbliza nas do Boga nic nie tracimy jesli nie jemy i nic nie zyskujemy jesli jemy.

Tu taki fragmencik z Bibli ktory moglby byc interpretowany jako nawolywanie do wegetarianizmu

To lud, co Mnie pobudzał do gniewu
bez ustanku a bezczelnie,
składając ofiary w gajach
i paląc kadzidło na cegłach,
przebywając w grobowcach
i spędzając noce w zakamarkach,
jedząc wieprzowe mięso
i nieczyste potrawy z sosem w swych misach.

Iz 65, 3 i 4

Wilk i baranek paść się będą razem;
lew też będzie jadał słomę jak wół;
a wąż będzie miał proch ziemi jako pokarm.
Zła czynić nie będą ani zgubnie działać
na całej świętej mej górze» - mówi Pan

Iz 65, 25
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez mieszko » 23 kwi 2009, 09:56 Re: czy jest ktos chetny na rozmowe o wierze ,bibli

pozwol luiza ze ja ci tez przedstawie kilka fragmetow z biblii1 moj. 9.3-4" Wszystko, co się rusza i żyje, niech wam służy za pokarm; tak jak zielone jarzyny, daję wam wszystko. (4) Lecz nie będziecie jedli mięsa z duszą jego, to jest z krwią jego.''
ew. mark.7.15.18-23 '' Nie masz nic na zewnątrz poza człowiekiem, co by wchodząc w niego, mogło go skalać, lecz to, co wychodzi z człowieka, to kala człowieka. I rzekł im: Tak więc i wy jesteście niepojętni? Nie rozumiecie, że wszystko, co z zewnątrz wchodzi do człowieka, nie może go kalać. (19) Bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka, i wychodzi na zewnątrz, oczyszczając wszystkie pokarmy. (20) Mówił bowiem: To, co wychodzi z człowieka, to kala człowieka. (21) Albowiem z wnętrza, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, wszeteczeństwa, kradzieże, morderstwa, (22) cudzołóstwo, chciwość, złość, podstęp, lubieżność, zawiść, bluźnierstwo, pycha, głupota; (23) wszystko to złe pochodzi z wewnątrz i kala człowieka. ''
Mozna by tu podac wiele przykladow ale powiedz mi luiza co to Panu Bogu da czy bedziesz jadla mieso czy nie ? niech ten co je nie potepia tego co nie je i na odwrot.

mieszko
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączył: 18 lis 2008, 12:40
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 23 kwi 2009, 10:40 Re: czy jest ktos chetny na rozmowe o wierze ,bibli

Nie probuje nikogo namawiac do niejedzenia miesa. To tylko mala sugestia ze zeby jesc mieso trzeba zabijac, a zabijanie jest zlem.

Po przeczytanui Bibli stalam sie Ateistka, gdyz ta w zbyt wielu miejscach sama sobie przeczy.
Kazdy czlowiek rozumie Biblie inaczej, a jeddnoznaczna interpretacja nie istnieje. Tak wiec kazdy ma racje ;)

[ Dodano: Czw Kwi 23, 2009 11:43 ]
mieszko napisał(a):co to Panu Bogu da czy bedziesz jadla mieso czy nie ?
A to juz Pana Boga trzeba zapytac dlaczego raz mowi NIE ZABIJAJ, a raz jedz wszystko co biega.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez mieszko » 23 kwi 2009, 11:56 Re: czy jest ktos chetny na rozmowe o wierze ,bibli

Luiza biblia nie podlega dowolnemu wykladowi czy interpretacji i sama sobie nie moze przeczyc a wyraznie jest napisane ze wszelkie stworzenie na ziemi jest poddane czlowiekowi ale'' Kto przelewa krew człowieka, tego krew przez człowieka będzie przelana, bo na obraz Boży uczynił człowieka.'' a nie zwierzecia

mieszko
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączył: 18 lis 2008, 12:40
Reputacja: 0
Neutralny

bluebery,
Pokaz mi prosze gdzie przeczytalas, ze skladki koscielne sa na te cele (karmienie afrykanskich wiosek), zebym mogl to zobaczyc na wlasne oczy.
Co do osadu to ani troche sie nie pomylilem, mialem na mysli dokladnie to co napisalem, oczywiscie ze Cie nie znam, nie wiem i nie iteresuje mnie co robisz z pieniedzmi, nie znam tez Twoich doswiadczen, dlatego napisalem jak sprzedasz WSZYSTKO, a nie jak wspomozesz jakas kwota organizacje charytatywna. A wiec jak pozbedziesz sie wszystkiego co masz i pieniadze przeznaczysz na potrzebujacych, bedziesz miala prawo pouczac innych jaka kwota maja wspomoc biednych, inaczej Tobie tez mozna zarzucic, ze moglabys pomoc bardziej niz pomagasz.
Co do sformulowania "nieco jedziesz po bandzie", to nie moge sie do niego ustosunkowac, bo mimo najszczerszych checi nie wiem co ono znaczy.
Jezeli chodzi o koncowke o szatanie i babilonie, to po pierwsze sugerujesz cos czego wcale nie napisalem, ani nie mialem zamiaru napisac, po drugie nawet nie wiem co mialby oznaczac ten "Babilon".
Jezeli chodzi o tolerancje i otwartosc na inne rasy, to jest to temat na osobna dyskusje, pewnie nawet bardziej obszerna niz ta.

[ Dodano: Czw Kwi 23, 2009 17:06 ]
Luiza,
"zeby jesc mieso trzeba zabijac, a zabijanie jest zlem. "
rozumiem wiec, ze wszystkie miesozerne zwierzeta tez sa zle, bo zabijaja. Jezeli chodzi o zabijanie dla zdobycia pozywienia, to nie widze roznicy miedzy czlowiekiem, a zwierzetami.
Avatar użytkownika
Aleksander
Początkujący
 
 
Posty: 36
Wiek: 40
Dołączył: 3 wrz 2007, 16:22
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bluebery » 23 kwi 2009, 20:33 Re: czy jest ktos chetny na rozmowe o wierze ,bibli

Moj drogi,
Aleksander napisał(a):Pokaz mi prosze gdzie przeczytalas, ze skladki koscielne sa na te cele (karmienie afrykanskich wiosek), zebym mogl to zobaczyc na wlasne oczy.

nie widzialam lecz slyszalam na wlasne uszy w czasach kiedy w szkole sredniej chodzilismy na tygodnie misyjne , ksieza wyraznie mowili ze ida na TEN ZBOZNY CEL.
Aleksander napisał(a):bedziesz miala prawo pouczac innych jaka kwota maja wspomoc biednych, inaczej Tobie tez mozna zarzucic, ze moglabys pomoc bardziej niz pomagasz.

Nikogo nie pouczam jak widze to Ty dajesz sobie doskonale rade w tej kwestii. :roll: Grzmisz jak ksiadz z ambony , litosci. :neutral:
Aleksander napisał(a):Co do sformulowania "nieco jedziesz po bandzie", to nie moge sie do niego ustosunkowac, bo mimo najszczerszych checi nie wiem co ono znaczy.

Spokojnie, nie podejrzewam cie o jakiekolwiek checi zrozumienia, swiadczy o tym ton w jakim sie wypowiadasz, nie dopuszczajac do mysli ze sie mozesz mylic :roll:
Co do tego ze nie rozumiesz mojego odwolania do Babilonu to :mdleje: nie skomentuje.
Powodzenia w nawracaniu :-)
P.S.
Forum sluzy do wymiany pogladow, jesli szukasz ,,przytakiwaczy'' to zaloz TWA ( Towarzystwo Wzajemnej Adoracji) :-D
Avatar użytkownika
bluebery
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Dołączyła: 10 mar 2009, 23:25
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anatema6 » 24 kwi 2009, 08:06 Re: czy jest ktos chetny na rozmowe o wierze ,bibli

Biblia to przede wszystkim utwór literacki opisujący baaaardzo odległe czasy!To tak jakby przeczytac Chłopów albo Nad Niemnem i postępowac podobnie.Z jaków czasów pochodzi Stary i NowyTestament ?Teraz mamy XXI wiek czytajac dosłownie biblie to tak jak czytac dosłownie Koran co niektórzy czynią i mamy super fanatyków 'terrorystów' chcących wybijc innowierców!Jest to opis życia pierwszych chrześcijan którzy popełniali błedy co widac w poprawionym nowym testamencie ale opierac życie jedynie na biblii i uznawac to za drogowskaz to jak chodzenie po ciemnku -a moze trafie!
Bardzo polecam PRZEBUDZENIE Anthonnego de Mello skądinąd jezuity chociaż bardzo krytykowanego przez kościół!

Ostatnio widziałm filmik jak sie odbywa zabijanie koszerne zwierząt hodowlanychprzektykowane przez zydów i inn.Tymbardziej odechciało mi sie jeśc miesa.
Polecam bardzo fajną stronke alterkino.org fajna stronka z niezależnymi filmami dokumentalnymi i fabularnymi.
A koniecznie dla wierzących i newierzących POZNAJ SWOJE MIĘSO na youtubie!To me byc humanitarne i chrzescijańskie?Gdzie tu miłośc?Franciszek z Asyżu który kochał nature przewraca sie w grobie.Chrystus szerzący miłośc i pokój a przede wszystkim obrone słabszych pewnie też!Przede wszystkim ci którzy zamieszkujemy Ziemie wszystkie istoty jesteśmy ZIEMIANINAMI.Zwierzeta porozumiewają sie w innym wymiarze o którym tak naprawde my super inteligentni nie mamy pojęcia.Zagarnęliśmy sobie władze nad ziemią,patenty na wszystko i zbijamy na wszystkim super kase.Ten świat chrzescijański czy niechrześcijański schodzi na psy.
Karczuje sie lasy na całym świecie ogromne połacie,sadzi soje genetycznie modyfikowaną potem ta soją karmi masowo hodowane zwierzeta na nasz talerz!A tymczasem 100tys ludzi umiera dziennie na świecie z głodu.Jaka paranoja i paradoks XXI wieku!!!!
I sami wspieramy ten proceder.A zwierzeta w laboratoriach przechodzą ogromne cierpienie!Po to bysmy mogli miec super proszek do prania z etykietką przetestowane dermatologicznie albo super lek przeciwbólowy!Nikt mi nie powie kto obejrzy 'Poznaj swoje mięso' że Biblia na to zezwala!Ale jak powiedział Lew Tołstoj Dopóki istnieją rzeznie dopóki bedą wojny na świecie.Bo człowiek nie szanuje,nienawidzi,ośmiesza drugiego człowieka a co dopiero bezbronne zwierze!Sory zagalapowałam sie i w sumie nie na temat za bardzo;)
Avatar użytkownika
Anatema6
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Wiek: 43
Dołączyła: 2 gru 2008, 09:09
Lokalizacja: skądinąd
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 24 kwi 2009, 09:43 Re: czy jest ktos chetny na rozmowe o wierze ,bibli

Aleksander napisał(a):zeby jesc mieso trzeba zabijac, a zabijanie jest zlem. "
rozumiem wiec, ze wszystkie miesozerne zwierzeta tez sa zle, bo zabijaja. Jezeli chodzi o zabijanie dla zdobycia pozywienia, to nie widze roznicy miedzy czlowiekiem, a zwierzetami.
Nie jest to az takie proste. Czym innym jest zabijanie dla pozywienia. Problem w tym ze 90% miesozercow nie zabija dla pozywienia tylko biegnie do supermarketu inawet przez chwile nie pomysli ze ich kotlet 2 dni temu mial 4 nogi, byl slodki i rozkoszny i mial glebokie ufne spojrzenie.
Kolejny problem to to ze 50% miesa i tak wyladuje w smietniku. Nie wyglada to jak zabijanie dla pozywienia.
Kazdy wegetarianin ma jakas tam filozofie. Moja jest taka ze nie jem tego czego nie bylabym w stanie sama zdobyc (zabic).
Uwazam ze kazdy miesozerca powinien przynajmniej raz w zyciu zobaczyc na zywo jak sie zabija zwierze na mieso. Ja niestety mialam ta nieprzyjemnosc bycia swiadkiem jak Wietnamczycy zabijaja koze. Polski zawodowy rzeznik nie wytrzymal widoku i zwial.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 24 kwi 2009, 13:29 Re: czy jest ktos chetny na rozmowe o wierze ,bibli

Ee tam, zwierzęta też dla zabawy zabijają. Koty na ten przykład.
Ja widziałem zabijanie zwierzątka, a nawet uczestniczyłem, rozumiem że teraz już mogę spokojnie moje mięsko wcinać, jeść jogurciki na żelatynie itd?
Ale generalnie proszę mi tu wracać do tematu, bo nie o smacznych zwierzątkach miało być prawione. O tym lepiej w topiku kulinarnym :)
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

bluebery,
1. nikogo nie nawracam tylko bronię swoich poglądów
2. dokładnie tak jak napisałaś forum służy do wymiany poglądów i właśnie to czynię wymieniam poglądy i dyskutuję, a towarzystwo wzajemnej adoracji czy jakiekolwiek inne możesz sobie sama założyć jak potrzebujesz, bo ja na pewno nie mam takej potrzeby
3. czym jesli nie pouczaniem jest pisanie o tym jak to bogaty jest Watykan i co można by kupić za rzeczy, które sa w jego posiadaniu
4. co do tak zwanej "tacy" to albo udajesz, albo musisz być niesamowicie naiwna, zeby nie użyć mocniejszego sformułowania wierząc komuś kto mówi, że jej jedynym celem jest pomaganie Afryce ( w ogóle to nie wierzę, ze tak mógłby ksiądz powiedzieć bo na pewno ktoś zesłuchajacych słusznie by to zakwestionował, ewentualnie mógł powiedzieć, że jakaś konkretna "taca" idzie np na misje co jest dość prawdopodobne i często się zdarza)

Luiza,
Absolutnie nie mam nic przeciwko temu, że ktoś np nie je mięsa, próbuję po prostu jak to się mówi "naleźć dziurę w całym" w Twoim rozumowaniu;]
Na przykład mam wrażenie, że to zdanie samo sobie przeczy:
"Nie jest to az takie proste. Czym innym jest zabijanie dla pozywienia. Problem w tym ze 90% miesozercow nie zabija dla pozywienia tylko biegnie do supermarketu inawet przez chwile nie pomysli ze ich kotlet 2 dni temu mial 4 nogi, byl slodki i rozkoszny i mial glebokie ufne spojrzenie."
Przecież ludzie kupują mięso w supermarkecie właśnie dla pożywienia, nie po to żeby stało jak dekoracja. Czyli nie ma tu różnicy miedzy ludźmi a zwierzętami. zgodzę sie natomiast, że jeśli nie można by było kupić mięsa, to pewnie jakaś część ludzi zrezygnowałaby z jego spożywania, bo nie byłaby psychicznie w stanie zabić zwierzęcia (nie mówiąc juz o tym, ze po prostu fizycznie nie potrafiłaby).
Ogólnie to myślę, że zabijanie nie jest złem tylko prawem natury i człowiek działa podobnie jak wszytskie mięsożerne zwierzęta, no chyba, że jak juzpisałem w poprzednim poście uznamy, że zwierzęta też czynią źle zabijając, ale to zakrawałoby na dowcip...
Avatar użytkownika
Aleksander
Początkujący
 
 
Posty: 36
Wiek: 40
Dołączył: 3 wrz 2007, 16:22
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mieszko » 24 kwi 2009, 18:16 Re: czy jest ktos chetny na rozmowe o wierze ,bibli

bluebery aleksander jest tym do ktorego sa kierowane slowa maja oczy a nie widza maja uszy a nie slysza

mieszko
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączył: 18 lis 2008, 12:40
Reputacja: 0
Neutralny

No teraz to sie mieszko wysiliłeś z tym cytatem po pierwsze, to on powiedziałbym taki dość obosieczny jest i tak samo albo i nawet bardziej do Ciebie sie odnosi, a po drugie to zauważyłem,ze Twoje czytanie Biblii sprowadza się do rzucania cytatami wyciągniętymi z kontekstu i pasującymi na każdą okazję, tak jakby to na kimś robiło wrażenie.
Avatar użytkownika
Aleksander
Początkujący
 
 
Posty: 36
Wiek: 40
Dołączył: 3 wrz 2007, 16:22
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mieszko » 24 kwi 2009, 20:43 Re: czy jest ktos chetny na rozmowe o wierze ,bibli

Widzisz Aleksander cytuje bibilie bo jezeli rozmawiam na temat wiary to zawsze opieram sie biblii czego nie zauwazylem u ciebie ktory uwaza sie za gorliwego katolika. Bardzo bronisz swoich pasterzy nie widzac albo nie chcac widziec tego co sie powszechnie slyszy i czyta,zadalem ci kilka pytan wczesniej dlaczego nie odpowiedziales na nie? a poza tym na temat nauki kosciola katolickiego ktora nie ma nic wspolnego z biblia napisalem wyzej.

mieszko
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączył: 18 lis 2008, 12:40
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VirusJah » 25 kwi 2009, 01:32 Re: czy jest ktos chetny na rozmowe o wierze ,bibli

Co do wiary:
Mam dopiero 19 lat i co prawda nie modlę się często, a nawet rzadko (np. nad grobem), ale używam modlitw takich jakich nauczyłem się będąc dzieckiem w parafii katolickiej. Lecz gdyby ktoś mnie spytał czy uważam, że Bóg to "Święta Trójca" odpowiedział bym że nie wiem... Jest tyle różnych wiar/parafii, że nie wiem. Więc jak dla mnie Bóg to Bóg nie ważne jak się go nazywa i staram się tego nazewnictwa nie używać. W życiu staram się po prostu być dobrym człowiekiem na swój własny sposób. Chodź głownie opiera się on 10 przykazaniach. Możecie napisać że to co zostało przezemnie napisane się ze sobą kłóci, ale każdy ma swoje poglądy na ten temat.

Co do jedzenia mięsa to nie mam nic przeciwko, pomimo że sam jadam je dość rzadko.
It was my decision to get clean, I did it for me
Admittedly I probably did it subliminally for you
So I could come back a brand new me, you helped see me through
And don't even realise what you did, believe me you

VirusJah
Rozeznany
 
 
Posty: 229
Wiek: 34
Dołączył: 25 sty 2008, 19:06
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anatema6 » 25 kwi 2009, 06:51 Re: czy jest ktos chetny na rozmowe o wierze ,bibli

Filmik -Diabeł cytuje biblie tak jak chce!
A propos zwierząt w biblii!
http://www.youtube.com/watch?v=cSX7tQj43yY

[ Dodano: Sob Kwi 25, 2009 08:00 ]
I o tym ze wszyscy zamieszkujący naszą planete jesteśmy równi jesteśmy poprostu ziemianinami
http://www.youtube.com/watch?v=0aM1lpaz ... re=related
Avatar użytkownika
Anatema6
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Wiek: 43
Dołączyła: 2 gru 2008, 09:09
Lokalizacja: skądinąd
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK