Jak wam sie zyje w tym miescie

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez cichy_htp » 26 gru 2009, 10:56 Jak wam sie zyje w tym miescie

Witam serdecznie

Pytanie jest dosc istotne i chcialbym poznac ocene miasta pod roznym katem gdyz niedlugo podejme decyzje odnosnie zmiany miasta z ofordu na jakies o normalnych cenach i w zwiazku z tym szukam czegos dla siebie a szczegolnie dla mojej pani ktora przyleci niedlugo do mnie na stale.

Jak z praca, jak z zyciem, jest ktos kto jezdzi class II ? jak zarobki, jak z praca biurowa itp itd moja pani ma studia w stuttgardzie za soba i niemiecki perfecto wlasnie walczy z angielskim wiec jest ok. Wszelkie komentarze mile widziane.

Jesli mielibyscie zmienic birmingham to na co np??? Manchester? Liverpool?

cichy_htp
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 26 gru 2009, 10:34
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez poszukiwacz » 26 gru 2009, 14:54 Re: Jak wam sie zyje w tym miescie

co smniejszego np Oxford:)))
bham podobno to miasto o jednym z wiekszych wspolczynnikow bezrobocia w Anglii
mieszkanie 1 bedroom mozna znalezc w dosc przystepnych cenach £350-500
wyzyc sie da o ile pracujesz ale tak chyba jest wszedzie. Bham to miasto przemyslowe, fabryki, magazyny itp najwiecej pracy w takich miejscach jest jak z biurowa praca nie wiem
ja sam ostatnio zmienialem kilka razy prace, a i tak wyladowalem w kolejnej norze (moze lepiej niech sie ktos wypowie kto ma wiecej szczescia)
Avatar użytkownika
poszukiwacz
Rozeznany
 
 
Posty: 182
Wiek: 40
Dołączył: 25 gru 2009, 07:46
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez cichy_htp » 26 gru 2009, 16:02 Re: Jak wam sie zyje w tym miescie

w ofordzie jedyne co masz to bmw ktorego sytuacja stoi pod wielkim znakiem zapytania ceny za mieszkania sa jak w londynie i generalnie sami studenci lipa totalna

cichy_htp
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 26 gru 2009, 10:34
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Sandra Z » 26 gru 2009, 21:29 Re: Jak wam sie zyje w tym miescie

Witam
Birmingham miasto wielkie z wielkimi mozliwosciami. Jezeli ma Angielski prace znajdzie od zaraz studia to nie wszystko w tym miescie liczy sie doswiadczenie. Agencji pracy jest bardzo duzo i kazda ma prace, najgorszy okres bedzie w styczniu tak do polowy lutego pozniej juz bedzie ok.

Sandra Z
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 19 paź 2009, 10:56
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez cichy_htp » 26 gru 2009, 22:28 Re: Jak wam sie zyje w tym miescie

ok ktos jeszcze sie wypowie ? panowie panie no dalej :) plizzz:) a tak apropo fajnie ze juz te swieta sa z glowy

cichy_htp
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 26 gru 2009, 10:34
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 26 gru 2009, 22:52 Re: Jak wam sie zyje w tym miescie

czesc cichy... class 2 powiadasz? hmm zarobki mysle ze jakos 1200-1500 dasz rade wyciagnac... nie lepiej na class 1? troche wiecej wyciagniesz a sie nie nadzwigasz i tez zadna paleta Ci z windy nie spadnie (wiem co mowie). jak dlugo masz te prawko? jakies doswiadczenie?

co do samego B'ham to jak to mowia ile d*p tyle opini... jednemu sie podoba drugiemu nie, mi tam akurat lezy takie miasto, sam ze slaska jestem wiec tutaj mam podobnie...


pozdro
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez poszukiwacz » 26 gru 2009, 22:52 Re: Jak wam sie zyje w tym miescie

co roku mam dola w swieta .. przechodzi mi po nowym roku
co do birmingham to fakt co napisala Sandra Z, angielski i doswiadczenie to latwiejsza praca. Agencji jest duzo lecz tylko kilka porzadnych.
Jezli w jakims stopniu na przeprowadzke maja walory estetyczne to Birminghma nie nalezy do najpiekniejszych krajobrazowo miast. Dosc male centrum (drugie co do wilkosci miasto w Anglii, a centrum to kilka ulic wokol Bullringu), monotonny krajobraz industrialny, i mega mieszanka etniczna moze przytloczyc....Mimo to oglonie bham jest ok duze miasto = duzo pracy, duzo ludzi, duzo mozliwosci. NIemal kazdy rodzaj zainteresowan mozna poglebiac znajdujac odpowiednie kursy/lekcje itp. Uniwersytety lub Colleage (koledze?) daja mozliwosc nauki...
Avatar użytkownika
poszukiwacz
Rozeznany
 
 
Posty: 182
Wiek: 40
Dołączył: 25 gru 2009, 07:46
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez cichy_htp » 27 gru 2009, 19:44 Re: Jak wam sie zyje w tym miescie

czyli generalnie mowiac miasto dymem dudniace :) sam juz nie wiem, musze sie tam wybrac i zobaczyc jak to miasto wyglada w rzeczywistosci

Co do class I wiesz, po pierwsze koszta jednego i drugiego to lekko 2 tys funtow, po drugie musze skonczyc najpierw class II robie przez firme ktora gwarantuje mi znalezienie pracy, co do dzwigania itp itd no nikt nie mowil ze poczatki sa latwe, wole dzwigac pare razy dziennie niz stac przy tasmie produkcyjnej za 6 funtow jak robot (przerabialem to i serdeczne dzieki) class I zaczne robic pare miesiecy po class II nie wszystko jestem w stanie uniesc finansowo z jednej tygodniowki.

cichy_htp
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 26 gru 2009, 10:34
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Sandra Z » 27 gru 2009, 19:54 Re: Jak wam sie zyje w tym miescie

Cichy_htp ogladnac mozesz ale sam widok niewiele ci pomoze, jest tyle dzielnic ze jak juz sie zdecydujesz to pytaj gdzie warto mieszkac gdzie nie do konca.

Sandra Z
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 19 paź 2009, 10:56
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez cichy_htp » 27 gru 2009, 20:04 Re: Jak wam sie zyje w tym miescie

wiem wiem zdaje sobie z tego sprawe. Sam juz nie wiem, generalnie patrzac na ta anglie to taka mala i obskurna wyspa ze koniec swiata :) w ktora strone nie patrzysz widzisz koniec.

A jak z praca biurowa sa jakies agencje zatrudniajace do biura??

Zobaczymy co bede mial do wyboru i pojde tam gdzie najlepiej i albo trafie albo kolejna porazka :)

cichy_htp
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 26 gru 2009, 10:34
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 27 gru 2009, 20:06 Re: Jak wam sie zyje w tym miescie

Miasto same w sobie mi sie nie podoba wszytko jest to co wszedzie ale kilka miejsc jest warto zobaczyc. Co do zycia z tego co sie orjetuje to jest 100% tansze od Oxfordu, wiem bo moj kuzyn tam mieszka i ceny mieszkan (wynajmu) maja straszne, za 3 pokoje i jeden pokoj goscinny placil 1000f miesiecznie.
Za to zarobki lepsze niz w bham. Z parca tutaj jest roznie z tego co wiem to agencje pracy np West Bromwich nie chca narazie zapisywac bo pracy nie ma. Teraz co prawda swieta to praca jest ale potem bedzie znowu lipa (przynajmniej tak mi sie wydaje). pozdrawiam i powodzenia
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Acid Drinker » 27 gru 2009, 20:15 Re: Jak wam sie zyje w tym miescie

W Birmingham agencje werbujące do biur chcą jedynie ludzi z doświadczeniem. Minimum to 3 miesiące jak dobrze pamiętam. Niektóre mogą pozwolić ci złożyć papiery, ale w tym momencie szanse są żadne. Sam składam papiery prawie codziennie od paru miesięcy i zero odzewu. Kilka razy byłem osobiście i raz mi powiedziano, że w tym momencie za dużo jest osób z doświadczeniem, którzy byli zwolnieni z powodu kryzysu. Więc ja muszę sobie poczekać, żeby pracodawcy mieli mniejszą liczbę ludzi do wyboru.
Co do samego miasta to jest w zasadzie wszystko, ale nie ma dużego wyboru. Nudzić się nie można. Jak było napisane wyżej zależy gdzie zamieszkasz. Według mnie powinieneś omijać Perry Bar. Lewa dolna ćwiartka miasta jest chyba najlepsza do zamieszkania, ale to sprawa gustu. No i pewnie wszędzie znajdzie się kilka fajnych ulic. A przyjechać i pooglądać powinieneś bo wprowadzanie się w ciemno nie jest dobrym pomysłem, chociażbyśmy tu pisali nie wiadomo ile.
Pozdrawiam.
Andrzej.
Avatar użytkownika
Acid Drinker
Stały Bywalec
 
 
Posty: 420
Wiek: 41
Dołączył: 21 gru 2009, 00:25
Lokalizacja: Erdington/Radom
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez cichy_htp » 27 gru 2009, 20:51 Re: Jak wam sie zyje w tym miescie

Nie wiem czy te zarobki w ofordzie sa tak wysokie. Tutaj mozesz znalesc prace na minimalna. Jak chcesz wskoczyc na cos w granicach 8 funtow to powodzenia i swieczke na droge w prezencie. jedynym dobrym pracodawca jest BMW ktore placi ponad 10 funtow na godzine ale co z tego ?? skoro dzisiaj produkcja idzie pelna para a jutro powiedza ci przepraszamy dowidzenia produkcja sie skonczyla. Jednym slowem lipa. A co pozniej ? z bmw na zmywak a na plecach tysiak za chate ? :) dzieki :)

Mysle jeszcze nad portsmouth, southampton tez slyszalem ze bieda piszczy powoli, chyba najlepsze zarobki na chwile obecna maja mieszkancy NORWEGI :))) z kim nie rozmawiam ze znajomych ktorzy tam siedza szczesliwy po uszy. Tylko norweski :) eh

cichy_htp
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 26 gru 2009, 10:34
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 27 gru 2009, 21:35 Re: Jak wam sie zyje w tym miescie

cichy_htp,
Ja pisze tyle co wiem od kuzyna. On pracuje jako szef kuchni wiec zle nie zarabia.
Jak dobrze sie zakrecisz w Bham to zle nie bedziesz mial, ale ludzie probuja i lipa tym co sie uda to szczesciaze :)
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Acid Drinker » 27 gru 2009, 21:49 Re: Jak wam sie zyje w tym miescie

Jeśli znajdziesz robotę przez agencje, albo samemu, ale też na najniższym szczeblu to nie spodziewaj się 10 funtów. Wykwalifikowani pracownicy w fabrykach zarabiają minimum 8.50. Prace biurowe zaczynają się od 6.8-7.0 funta na godzinę.
Takie porównywanie nie ma sensu bo jeśli mowa o pracach fizycznych to i tu i w Londynie będą ci płacić nie więcej niż 7 funtów. Cały czas mowa o pracach stałych z kontraktem. Są prace tymczasowe, również z agencji, za 7.50 i wyżej, ale nie masz pewności, że jutro będziesz miał gdzie pracować.
Pozdrawiam.
Andrzej.
Avatar użytkownika
Acid Drinker
Stały Bywalec
 
 
Posty: 420
Wiek: 41
Dołączył: 21 gru 2009, 00:25
Lokalizacja: Erdington/Radom
Reputacja: 7
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK