gry fabularne

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez poszukiwacz » 26 gru 2009, 22:59 gry fabularne

dla tych co wiedza - nie musze tlumaczyc
dla tych co nie wiedza 0 gry rpg lub fabulrne to przygody tworaone na biezaco przez mistrza gry i graczy. Zabawa jest prosta i podobna do czytania ksiazki lub sluchania opowiesci tyle ze mamy wplyw na kolejne zdarzenia...
Lubicie Wladnce Pierscieni lub WIedzmina? Wcielajac sie w postac rodem z Tolkiena mozemy przezywac przygody w krainach miecza i magii. POlowac na demony i smoki. Uczestniczyc w przygodach tworzonych na zywo z Waszym udzialem.
Potrzeba tylko troche wyobrazni kartka i dlugopis....


Taaaaak
Ma ktos ochote? Obojetne zasady(obojetny system podreczniki mozna sciagnac z netu mam kilka juz)
Avatar użytkownika
poszukiwacz
Rozeznany
 
 
Posty: 182
Wiek: 40
Dołączył: 25 gru 2009, 07:46
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 27 gru 2009, 09:07 Re: gry fabularne

ja z chcia sie pisze. Uwielbiam tego typu gry. Lecz nie jestem dobra jako mistrz gry (nie mam na tyle dobrej wyobrazni), a zeby gra byla dobra do tego potrzebna dobra historia.
Gralam kiedys w CyberPunka i chyba Worcraft (nie wiem jak to sie pisze) jestem bardziej za garmi w czasach ogrow, efow itd...
Pozd jak cos to z mila chcia
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez poszukiwacz » 27 gru 2009, 09:21 Re: gry fabularne

ok super potrzeba jeszcze kilku osob najlepiej tak 4-5 w sumie.
O prowadzenie rozgrywki sie nie martw bo Mistrz Gry sie znajdzie..
Bede w kontrakcie.. :-D
Avatar użytkownika
poszukiwacz
Rozeznany
 
 
Posty: 182
Wiek: 40
Dołączył: 25 gru 2009, 07:46
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 27 gru 2009, 09:36 Re: gry fabularne

przypomnialam sobie to byla gra Warhammer najlepsza pod sloncem. Zagrala bym sobie w nia jeszcze raz

[ Dodano: Nie Gru 27, 2009 09:38 ]
ps. to jest opis do gry
http://www.fantasy.dmkhost.net/gry_rpg/ ... 6&strona=1

tylko bym musiala jej poszukac, zeby ja sciagnac.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VirusJah » 27 gru 2009, 10:08 Re: gry fabularne

Juz kiedys pisałem na ten temat... Mam staż jakieś 4 lata głównie - Warhammer, troszkę DnD i Neroshimy oraz jeden z moich ulubionych systemów Wampir Maskarada...

Jak coś to się piszę do ekipy :) Zwłaszcza na zimę

Ogólnie nie pamietam dokladnej nazyw, ale najlepszym rozwionzaniem byl by system 3 edycji warhammera (darmowy/fanowski)
It was my decision to get clean, I did it for me
Admittedly I probably did it subliminally for you
So I could come back a brand new me, you helped see me through
And don't even realise what you did, believe me you

VirusJah
Rozeznany
 
 
Posty: 229
Wiek: 34
Dołączył: 25 sty 2008, 19:06
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez poszukiwacz » 27 gru 2009, 10:14 Re: gry fabularne

mam do tego podreczniki wiec spoko...
zobaczymy jakie bedzie zainteresowanie (mysle ze mam jeszcze kogos to juz byloby nas 3)
Teraz kazdy mysli o sylwestrze wiec pewnie szczegoly obgadamy dopiero po nowym roku.
Wstepnie napisze ze planowalem grac raz na tydzien lub dwa( wiadomo nie kazdy ma duzo czasu) po okolo 3 h. Czas pokaze
Avatar użytkownika
poszukiwacz
Rozeznany
 
 
Posty: 182
Wiek: 40
Dołączył: 25 gru 2009, 07:46
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Acid Drinker » 27 gru 2009, 11:48 Re: gry fabularne

Jakby to było w Polsce to bym podrzucił kilka osób. ;) Sam trochę sceptycznie do tego podchodziłem. Zawsze wolałem figurki. Sam je składasz, malujesz, tworzysz świat i grasz. Chyba bardziej wizualnie mi odpowiadało. Ale poczytam, popatrzę i dam znać. Jak na razie piszę się na 50%.
Avatar użytkownika
Acid Drinker
Stały Bywalec
 
 
Posty: 420
Wiek: 41
Dołączył: 21 gru 2009, 00:25
Lokalizacja: Erdington/Radom
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez poszukiwacz » 27 gru 2009, 13:03 Re: gry fabularne

Acid Drinker - ok nic na przymus... Ogarnij i daj znac pozdrawiam
VirusJah - spoko dla mnie system nie taki wazny.. zabawa sie liczy. Ok jest juz pare osob mysle ze po sylwku mozna by obgadac szczegoly
Avatar użytkownika
poszukiwacz
Rozeznany
 
 
Posty: 182
Wiek: 40
Dołączył: 25 gru 2009, 07:46
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VirusJah » 27 gru 2009, 15:04 Re: gry fabularne

poszukiwacz,
Tak to prawda że zabawa jest najważniejsza, ale dobrze rozbudowany system zapewnia więcej przyjemności, ale oczywiście system trzeba dobrać pod graczy... .
marzencia2333, na przykład preferuje elfów itd... wiec klimat fantasy.
Mi też odpowiada klimat fantasy, chociaż bardzo chętnie pograł bym w Wampira - jako iż myślę że dorosłem w końcu do niego.

Ps. Najpopularniejsze systemy to: Warhammer FRP, Neuroshima, Dangeons and Dragons, Wampir Maskarada...

Wypisałem je jakby ktoś się interesował i chciał by poczytać na ten temat
It was my decision to get clean, I did it for me
Admittedly I probably did it subliminally for you
So I could come back a brand new me, you helped see me through
And don't even realise what you did, believe me you

VirusJah
Rozeznany
 
 
Posty: 229
Wiek: 34
Dołączył: 25 sty 2008, 19:06
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Acid Drinker » 27 gru 2009, 15:32 Re: gry fabularne

Jak na razie byłbym za D&D lub Warhammer. Reszta jest mi kompletnie obca. Postaram się jeszcze wczytać dokładniej, jak już wybierzemy system.
Pozdrawiam.
Andrzej.
Avatar użytkownika
Acid Drinker
Stały Bywalec
 
 
Posty: 420
Wiek: 41
Dołączył: 21 gru 2009, 00:25
Lokalizacja: Erdington/Radom
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez poszukiwacz » 27 gru 2009, 16:16 Re: gry fabularne

ja rowniez gralem w d&d glownie a potem troche w systemy autorskie. Z doswiadczenia wiem ze czasem sie zasady i tak pomija w trakcie rozgrywki bo liczy sie klimat - sam tak robilem np nie chcac zabic graczy ulatwialem im ucieczki ale wszystko czas pokaze(wieczor, swieczki itp .. dobre stare czasy:)) wiec powtorze ze system dla mnienie ma znaczenia... Co do swiata to wiekszosc chyba zgodzi sie na fantasy based rpg czyli elfy, krasnale miecze i magia...
Zanim zaczniemy grac wszystko sie ustali ...
Co do terminow to wiecej szczegolow po sylwestrze teraz nie bardzo jest czas.. pozniej wybierzemy system

P.S. jestem mile zskoczony odzewem .... przyznam ze mialem okolo 7 letnia przerwe w takiej zabawie ale przeciez tego sie nie zapomina prawda... pierwsze sesje to i tak zawsze poznanie sie a potem juz sama zabawa
pozdrawiam wszystkich :))
Avatar użytkownika
poszukiwacz
Rozeznany
 
 
Posty: 182
Wiek: 40
Dołączył: 25 gru 2009, 07:46
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pinsleepe » 27 gru 2009, 17:54 Re: gry fabularne

ale najlepiej to z figurkami i calym otoczeniem :] nie mam duzego stazu (tylko RPG na PC i PS1/2 i troche 3), ale duzy entuzjazm 8}
The main stumbling block in the way of any progress is and always has been unimpeachable tradition.

pinsleepe
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 40
Dołączyła: 6 lis 2007, 19:55
Lokalizacja: Manchester
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Acid Drinker » 27 gru 2009, 18:23 Re: gry fabularne

pinsleepe napisał(a):ale najlepiej to z figurkami i calym otoczeniem :] nie mam duzego stazu (tylko RPG na PC i PS1/2 i troche 3), ale duzy entuzjazm 8}


Wszystkiego trzeba kiedyś spróbować ;)
Ja też grałem wyłącznie figurkami tyle, że nie na kompie. Problem w tym, że zostawiłem wszystkie w Polsce. Do takiej gry dołączyłbym bez zastanowienia, ale potrzeba sporo 'rekwizytów'.
Pozdrawiam.
Andrzej.
Avatar użytkownika
Acid Drinker
Stały Bywalec
 
 
Posty: 420
Wiek: 41
Dołączył: 21 gru 2009, 00:25
Lokalizacja: Erdington/Radom
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez poszukiwacz » 27 gru 2009, 18:37 Re: gry fabularne

figurki to super sprawa... bardziej sie przywiazujesz do postaci... spedzasz mnostwo czasu dopracowujac kazdy szczegol... ta figurka to ty:)
W polsce mialem graczy ktorzy mieli figurki przedstawiajace swoje postacie jak kto lubi..
Zaczalem temat gier fabularnych zeby zebrac chetnych ludzi. CIesze sie z odzewu... dziekuje i pozdrawiam was wszystkich bo z doswiadczenia wiem ze ludzie o takich zainteresowaniach maja fantastyczne osobowosci..
osobiscie uwazam ze pierwsze sesje beda nastawione raczej na poznanie siebie i wczucie sie w klimat.. reguly stana na dalszym planie.. wszystko rozegra sie pozniej kiedy zaczniemy bardziej swobodnie sie bawic...
z reszta nie ma co planowac wszystkich szczegolow.. umowimy sie kiedys razem pogadamy zobaczymy co kto lubi, ustalimy system, pomyslimy nad postaciami bedzie fajnie.
Co do figurek to wydaje mi sie ze nie warto inwestowac w to na poczatku najpierw sie wgrajmy...
Dobra po sylwestrze zabieramy sie do roboty. niech kazdy przemysli na jaki swiat i system mialby najbardziej ochote
Avatar użytkownika
poszukiwacz
Rozeznany
 
 
Posty: 182
Wiek: 40
Dołączył: 25 gru 2009, 07:46
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Acid Drinker » 27 gru 2009, 18:46 Re: gry fabularne

Dokładnie, trzeba najpierw zobaczyć jak nam się będzie grało. Nie ma co szarpać się z kosztami, bo robienie tego wszystkiego tylko dla siebie, żeby stało na półce to nie dla mnie. Kiedyś już kilka razy byłem w sklepie i miałem parę pudełek w ręku, ale doszedłem do wniosku, że nie ma co inwestować takiej kasy w rzeczy, które będzie tylko trzeba czyścić.
Miejmy nadzieje, że się zgramy i pogramy figurkami. Więc teraz do lektury i wracamy do tematu gry za jakiś czas.
Pozdrawiam.
Andrzej.
Avatar użytkownika
Acid Drinker
Stały Bywalec
 
 
Posty: 420
Wiek: 41
Dołączył: 21 gru 2009, 00:25
Lokalizacja: Erdington/Radom
Reputacja: 7
Neutralny

Następna strona

Powrót do HYDE PARK