Dobry Kebab? Czy istnieje taki w Birmingham??hmm?

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez prodakszyn » 18 kwi 2010, 12:19 Dobry Kebab? Czy istnieje taki w Birmingham??hmm?

witam.. zastanawia mnie to czy moze ktos wie gdzie mozna zjesc w Birmingham dobrego kebaba?? chodzi mi oczywiscie o turecki kebab z duza iloscia surowki i sosu czosnkowego oraz normalne mieso...prosze o pomoc:) Ogolnie kebab w Birmingham to dla mnie porazka..zazwyczaj daja mieso Chicken-Tikka ( co to wogole ma byc??) surowka to przypomina mi jakas kapuste posiekana:) i smakuje jak wiory o sosie juz nie wspomne, bo jak sie zapytam to oni nie maja sosu czosnkowego i daja mi jakies mayo!!


Zwracam sie o pomoc do wszystkich fanatykow Kebaba:)

Pozdrawiam!!

prodakszyn
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 24 mar 2009, 08:45
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 18 kwi 2010, 13:58 Re: Dobry Kebab? Czy istnieje taki w Birmingham??hmm?

prodakszyn napisał(a):witam.. zastanawia mnie to czy moze ktos wie gdzie mozna zjesc w Birmingham dobrego kebaba?? chodzi mi oczywiscie o turecki kebab z duza iloscia surowki i sosu czosnkowego oraz normalne mieso...prosze o pomoc:) Ogolnie kebab w Birmingham to dla mnie porazka..zazwyczaj daja mieso Chicken-Tikka ( co to wogole ma byc??) surowka to przypomina mi jakas kapuste posiekana:) i smakuje jak wiory o sosie juz nie wspomne, bo jak sie zapytam to oni nie maja sosu czosnkowego i daja mi jakies mayo!!


Turecki? Jest w każdym chips shopie, zwie sie doner kebab lub lamb kebab.

Zapewne chodziło Ci o wiepszowy, czyli bardziej z greckiego giros.
Taki moze uda Ci sie znaleźć w Greckiej restauracji w Arcadian Centre.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

prodakszyn ja wiem o jakiego kebaba ci chodzi i niestety oni chyba czegos tak pysznego tu niemaja to u nas w polsce sa najlepsze,tak samo jest z hamburgerami no a o hot dogoach to nawet niewspomne nie to co u nas surowka,sosy wszystko az wylatuje tak tego pelno na samo mysl az slinka cieknie;) Ale niestety to nie tu :-(

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 18 kwi 2010, 15:35 Re: Dobry Kebab? Czy istnieje taki w Birmingham??hmm?

Najgorsze w Anglii jest to, ze niezależnie gdzie pójdziesz wszystko smakuje tak samo.
W Polsce praktycznie w każdym barze serwują inny kebab, inne hamburgery czy hotdogi.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Powiem Ci szczerze ze jak mieszkalem w dolnej czesci UK w Somerset to kebaby wylacznie robili turasy!! cos pieknego...nie da sie opisac smaku! gdy przybylem do Birmingham to niezle sie rozczarowalem. Fakt faktem 90 % knajp proawdza indiance:) dlatego to nie smakuje tak jak trzeba:(

prodakszyn
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 24 mar 2009, 08:45
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez monique » 18 kwi 2010, 16:03 re

Tutaj takich kebabów się nie kupi. W Polsce na wakacjach jest to dla mnie obowiązkowy zestaw obiadowy. Podobnie ma się tu sprawa z McChickenem. W Polsce pyszny, tutaj w McDonalds tragiczny.
Ps. Takiego kebaba można łatwo samemu zrobić. Wszystkie produkty są do kupienia bez problemu.

monique
Rozeznany
 
 
Posty: 141
Wiek: 43
Dołączyła: 9 mar 2010, 13:31
Reputacja: 34
Pokojowy

monique... co do MacDonalda masz racje..lipa straszna..Wiem, kebaby tez sam robie..ale nie jest to do konca co bym chcial...chodzi szczegolnie o mieso:) ich grillowane na kiju smakuje najlepiej :grin:

prodakszyn
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 24 mar 2009, 08:45
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 18 kwi 2010, 16:12 Re: Dobry Kebab? Czy istnieje taki w Birmingham??hmm?

A ja właśnie obrobiłem 2 szaszłyszki z grilla...wyśmienite:-)
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez FX » 18 kwi 2010, 19:13 Re: Dobry Kebab? Czy istnieje taki w Birmingham??hmm?

Istnieje taki kebab

trzeba go poskladac z nastepujacych czesci w kuchni:

1.pita
2.chrupiaca salata
3.dojrzaly pomidor
4.swiezy sos czosnkowy mniaam
5.mayo (troche)
6.smazona cebulka na olivie z olivek

Vlala :D

GO VEGE :D
Avatar użytkownika
FX
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 37
Dołączył: 20 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: HOCKLEY
Reputacja: 0
Neutralny

No właśnie ja tez czekam na info gdzie można w west midlandach autentyczny turecki doner kebab dostac, ja jak na razie takowe tylko w niemclandzie i austrii widzialem. Wszedzie indziej jakas sieke sie podaje.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 20 kwi 2010, 23:19 Re: Dobry Kebab? Czy istnieje taki w Birmingham??hmm?

hej, a w Tamworth nie robia czasem kebaba Turki? jak sie nie myle to w rio cafe kolo centrum goscie pracuja.... maja zaj.... grillowanego kurczaka :) ale kebaba jeszcze nie jadlem... jak tam bede to sie spytam czy robia prawdziwe tureckie kebaby czy tylko g*wna dla mas.


pozdro
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitty » 21 kwi 2010, 08:27 Re: Dobry Kebab? Czy istnieje taki w Birmingham??hmm?

Najlepsze kebaby sa w Krakowie ;)
Co do Birmingham to nie wiem, bo jestem tutaj od niedawna.Za to w mojej dawnej miescinie bylo kilka take awayow gdzie serwowali naprawde dobre kebaby...duzo pysznego miesa, chrupiace surowki i ogolnie palce lizac :-D

Tak na marginesie, to z kebabami trzeba uwazac, bo szybko odkladaja sie w "boczki" :-P :-P
Avatar użytkownika
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posty: 803
Dołączyła: 7 sty 2010, 16:01
Reputacja: 19
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mehow » 23 kwi 2010, 00:16 Re: Dobry Kebab? Czy istnieje taki w Birmingham??hmm?

Bartsun napisał(a):hej, a w Tamworth nie robia czasem kebaba Turki? jak sie nie myle to w rio cafe kolo centrum goscie pracuja.... maja zaj.... grillowanego kurczaka :) ale kebaba jeszcze nie jadlem... jak tam bede to sie spytam czy robia prawdziwe tureckie kebaby czy tylko g*wna dla mas.


pozdro


jestem z tamworth.... gdzie jest to rio cafe???

mehow
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 6 kwi 2010, 11:25
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 23 kwi 2010, 00:44 Re: Dobry Kebab? Czy istnieje taki w Birmingham??hmm?

dobrze Tamworth nie znam ale google wyplulo mi cos takiego

http://maps.google.com/maps?hl=pl&lr=&u ... CAkQnwIwAA

ah no i ceny tez maja "dobre" znaczy sie za funta to raczej kebaba sie nie kupi...

pozdro
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

PostNapisane przez wili » 23 kwi 2010, 08:35 Re: Dobry Kebab? Czy istnieje taki w Birmingham??hmm?

Kitty napisał(a):Najlepsze kebaby sa w Krakowie ;)
Co do Birmingham to nie wiem, bo jestem tutaj od niedawna.Za to w mojej dawnej miescinie bylo kilka take awayow gdzie serwowali naprawde dobre kebaby...duzo pysznego miesa, chrupiace surowki i ogolnie palce lizac :-D

Tak na marginesie, to z kebabami trzeba uwazac, bo szybko odkladaja sie w "boczki" :-P :-P
kitty najlepsze robia w tychach!! :razz:

wili
 
 

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK