Wybory 2010

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 26 kwi 2010, 20:38 Wybory 2010

Hej wszystkim,
jak wygladaja wybory prezydenckie w Birmingham? Potrzebna jest rejestracja? Czy trzeba byc zameldowanym w Polsce zeby glosowac za granica?
Dzieki
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wwwENGLANDpl » 26 kwi 2010, 20:54 Re: Wybory 2010

W czasie ostatnich wyborów, wystarczyło się zarejestrować przez internet na stronie internetowej Ambasady Polskiej w Londynie i wskazać w jakim rejonie będzie się głosowało. Wtedy twoje imie i nazwisko było na liście wyborców w tej własnie komisji wyborczej. Nie trzeba byc zameldowanym w Polsce aby głosować za granicą. Bez meldunku nadal jesteś polskim obywatelem

wwwENGLANDpl
Początkujący
 
 
Posty: 16
Wiek: 48
Dołączył: 9 mar 2010, 05:03
Lokalizacja: Stratford-upon-Avon
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 26 kwi 2010, 22:03 Re: Wybory 2010

Wielkie dzieki.
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bugnieszka » 27 kwi 2010, 06:58 Re: Wybory 2010

już też nie mogę się doczekać ażeby móc NIE zagłosować na Jarka!!!!!!!
a po co mi ten podpis niby???

bugnieszka
Raczkujący
 
 
Posty: 74
Wiek: 42
Dołączyła: 8 paź 2008, 18:51
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 27 kwi 2010, 18:22 Re: Wybory 2010

bugnieszka napisał(a):już też nie mogę się doczekać ażeby móc NIE zagłosować na Jarka!!!!!!!


idź już stań w kolejce, bo nie zdążysz...
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez stefan1965 » 27 kwi 2010, 18:24 Re: Wybory 2010

Jarek czy Bronek to tak jakby wybierać między dżumą a ospą
two beer or not two beer

stefan1965
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Dołączył: 10 sty 2009, 17:10
Reputacja: -3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bugnieszka » 28 kwi 2010, 08:20 Re: Wybory 2010

mahol napisał(a):
bugnieszka napisał(a):już też nie mogę się doczekać ażeby móc NIE zagłosować na Jarka!!!!!!!


idź już stań w kolejce, bo nie zdążysz...



NO TO IDE !!!
a po co mi ten podpis niby???

bugnieszka
Raczkujący
 
 
Posty: 74
Wiek: 42
Dołączyła: 8 paź 2008, 18:51
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jed » 7 maja 2010, 20:18 Re: Wybory 2010


jed
Stały Bywalec
 
 
Posty: 366
Dołączyła: 20 mar 2009, 14:58
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wwwENGLANDpl » 17 maja 2010, 09:02 Re: Wybory 2010

Pod poniższym linkiem będzie ogłoszona lista lokali wyborczych. Ma być ich więcej jak w poprzednich wyborach.
http://www.londynkg.polemb.net/index.php?document=169

wwwENGLANDpl
Początkujący
 
 
Posty: 16
Wiek: 48
Dołączył: 9 mar 2010, 05:03
Lokalizacja: Stratford-upon-Avon
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jed » 17 maja 2010, 19:01 Re: Wybory 2010

<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/fbcwteMBvFI&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/fbcwteMBvFI&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>

jed
Stały Bywalec
 
 
Posty: 366
Dołączyła: 20 mar 2009, 14:58
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez babeczka » 21 maja 2010, 11:37 Re: Wybory 2010

Hi! Wiem,że mogę zagłosować w Domu Polskim,wiem,że muszę się zarejestrować i mogę to zrobić online ale czy ktoś z Was może mi podać link do tej rejestracji nie mogę odszukać nigdzie:( Dziękuję serdecznie :wink:

babeczka
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 11 lis 2009, 22:47
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez 21milka » 31 maja 2010, 09:18 Re: Wybory 2010

https://wybory.msz.gov.pl/

Z poprzednich wyborów pamiętam dłuuuuuuugaśka kolejkę przy Millenium House. Kilka godzin spędzonych z rodakami na wspólnych pogawedekach na temat ów wyborów.
W tym roku planuje iśc przed 9, bo poźniej pewnie znów kolejeczka bedzie do Latifa.
Dla przypomnienia głosować możemy bez przerwy, między godziną 6.00 a 20.00 czasu miejscowego.

21milka
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Dołączyła: 22 maja 2007, 11:06
Lokalizacja: Selly Oak
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez public enemy » 1 cze 2010, 16:52 Re: Wybory 2010

ale tam spadajacy krzyz moze zabic

[ Dodano: Wto Cze 01, 2010 17:53 ]
z milenium to ma niewiele wspolnego - dom parafialny ot co,
ale jedzonko serwuja dobre.

a co do wyborow - glosujecie?

public enemy
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 29 maja 2010, 15:39
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jed » 16 cze 2010, 02:04 Re: Wybory 2010


jed
Stały Bywalec
 
 
Posty: 366
Dołączyła: 20 mar 2009, 14:58
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez testowy » 16 cze 2010, 13:18 Re: Wybory 2010

to już ostatni dzwonek, żeby się zarejestrować i głosować,
zachęcam wszystkich do wzięcia udziału*
zarejestrować się jest bardzo łatwo,
o tutaj: https://wybory.msz.gov.pl/Rejestracja.a ... sionId=209
a tak przy okazji zajrzałem na Jed linka,
o i co znalazłem: http://mamprawowiedziec.pl/prezydent
wszyscy parzą prosto w oczy,
tylko dwóch patrzy na prawo, Endrju i Jaruś
:-D
do zobaczenia 20go

*) nie dotyczy zwolenników PiS
:mrgreen:
(zart, że tak na wszelki wypadek)

a na poprzednich rzeczywiście tłok był

[ Dodano: Czw Cze 17, 2010 12:00 ]
jako zwolennik pozwolę sobie zaagitować:

Bronisław Komorowski
Kandydat na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Szanowni Państwo! Drodzy Rodacy!

Dwadzieścia lat temu rozpoczęliśmy wspólnie budowę wolnej Polski. My w kraju i Wy, wielka
polska emigracja na obczyźnie. Ten wysiłek przyniósł nam wolną i suwerenną Ojczyznę. Zawsze będziemy pamiętać, że bez wspaniałych tradycji emigracji niepodległościowej nie byłoby ciągłości istnienia państwa polskiego.

Dzisiaj zwracam się do Was, moich Rodaków, których blisko 20 milionów rozsianych jest po
całym świecie. Do tych z pokolenia zsyłek sowieckich na Syberię, czy emigracji solidarnościowej i do tych, którzy od kilku lat w krajach Unii Europejskiej szukają poprawy swojej sytuacji ekonomicznej. Zwracam się do Was z prośbą o oddanie na mnie głosu w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Przystępujemy do wyborów w obliczu wielkiej tragedii. Śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego i blisko stu znakomitych postaci, w tym wielu moich przyjaciół, pogrążyła w żałobie kraj i diasporę na całym świecie. Ale myślę też, że ten wielki dramat przybliżył nas do siebie, udowodniliśmy, że tworzymy jeden Naród. Pokazaliśmy światu, że Polska jest wszędzie tam, gdzie biją polskie serca.

Chciałbym Was zapewnić, że jeśli zostanę prezydentem, będę starał się budować jeszcze
lepsze relacje Polonii z Ojczyzną. W tym celu powołam stanowisko ministra do spraw emigracji, a moje pierwsze inicjatywy ustawodawcze będą dotyczyły Polonii. Tej wspaniałej Polonii, z której kraj był zawsze dumny. Proszę więc Was, abyście wzięli udział w wyborach i w ten sposób zademonstrowali więź z Ojczyzną.

Niedawno w Londynie ze wzruszeniem odbierałem wiele serdecznych gestów pomocy
i wsparcia dla naszych obywateli dotkniętych klęską powodzi. To jeden z wielu dowodów na to, że Polacy na emigracji, nigdy nie zapominali o Ojczyźnie, kiedy znajdowała się w potrzebie, czy wtedy kiedy tkwiła w niewoli, czy wtedy kiedy trzeba było bronić jej dobrego imienia wśród obcych. Dziękuję Wam za to z całego serca!

W Londynie mieszkali i mieszkają postacie emigracji niepodległościowej, będące dla nas
symbolem, takie jak Pani Irena Anders, wdowa po śp. Generale Władysławie Andersie, która udzieliła mi swojego poparcia. Na londyńskim cmentarzu pochyliłem się nad grobem mojego wuja, Tadeusza Bora-Komorowskiego, Naczelnego Wodza i przywódcy Powstania
Warszawskiego. To właśnie ci ludzie, wielcy patrioci przez wiele lat trwali na posterunku i nigdy nie tracili nadziei, że zobaczą Polskę niepodległą.

Emigracja polska pamiętała o swoich rodakach na Wschodzie. To tam zainicjowano akcję
wysyłania książek i pomocy Polakom, wywiezionym przez Sowietów ze swoich domów. Także tym, którym nie udało się wrócić do kraju, którzy byli u siebie, ale nowe granice spowodowały, że znaleźli się po innej ich stronie, w innym kraju. Będę robił wszystko co w mojej mocy, aby Polacy wszędzie mogli korzystać z praw obywatelskich i praw człowieka; żeby jako Polacy czuli się dobrze i bezpiecznie tam, gdzie mieszkają i pracują.

Teraz Polska jest członkiem NATO i ważną częścią Unii Europejskiej. Dzięki temu pojawiła się możliwość swobodnego podróżowania po świecie, wyjazdu do pracy i osiedlania się naszych rodaków w Wielkiej Brytanii, w Irlandii i w innych krajach Unii. Skorzystało z tej możliwości wiele osób. W ciągu kilku lat znalazła się za granicą potężna, nowa grupa młodych Polaków. Są zdolni, niezwykle pracowici i wnoszą wiele dobrego do krajów, w których mieszkają.

Zwracam się do Polaków mieszkających w krajach Europy i w Stanach Zjednoczonych,
w Ameryce Łacińskiej, Australii i w krajach Azji. Niektórzy z Państwa jesteście tam od lat, inni stanowią emigrację solidarnościową, a jeszcze inni wyjechali z Polski niedawno.

Zapewniam, że jeżeli 20 czerwca obdarzycie mnie zaufaniem i zostanę prezydentem Polski,
będę robił wszystko, co w mojej mocy, aby wspierać naukę języka dla Polaków, gdziekolwiek by oni się nie znajdowali. Będę wspierał Wasze starania o zachowanie polskiej kultury i podtrzymywanie tożsamości narodowej. Ale wszyscy tu w kraju chcemy, by Polska mogła korzystać z Waszych talentów, umiejętności i doświadczeń. Stanowicie dla Polski ogromny kapitał.

Nasz kraj z roku na rok staje się krajem nowocześniejszym i jeszcze bardziej otwartym na świat. Musimy w Polsce eliminować wszystko, co hamuje nasz rozwój. Często, patrząc z zewnątrz widzicie to lepiej, niż my. Mogę Was zapewnić, że jeżeli zostanę wybrany prezydentem, nie będę blokował żadnych posunięć, które pozwalałyby naszemu krajowi unowocześniać się. Będę dbał o silną pozycję Polski w Europie i na świecie. Jesteśmy to winni Polakom, polskiej emigracji. Wtedy nam w kraju i Wam poza jej granicami będzie łatwiej. Zgodnie i razem możemy to osiągnąć.

Z wyrazami szacunku,
Bronisław Komorowski
Załączniki
2007w03.jpg
2007w02.jpg
2007w01.jpg
All tragedies are finished by death; all comedies are ended by a marriage (Bayron).
Avatar użytkownika
testowy
Zaangażowany
 
 
Posty: 1028
Dołączył: 28 wrz 2008, 16:21
Lokalizacja: i owszem, głównie w soboty
Reputacja: 78
Poczciwy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK