Pierwszy raz samochodem do Anglii

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez Danielos » 29 sie 2011, 07:15 Pierwszy raz samochodem do Anglii

Macie jakies wskazówki i rady odnośnie wyjazdu do Anglii swoim uatem ? Jadę pierwszy raz więc wszystko jest dla mnie nieznane:)
Albo jeśli ktoś często jeździ trasą Polska-Anglia niech się wypowie czy są jakieś problemy z objazdami na trasie itp. jakieś przebudowy dróg itd.

Danielos
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączył: 16 lip 2010, 21:55
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 29 sie 2011, 13:21 Re: Pierwszy raz samochodem do Anglii

Naucz się holenderskiego, żeby zrozumieć tablice "Wyłącz GPS" i "Włącz GPS" :) Ja ostatnio ponad półtorej godziny jechałem przez Antwerpię, tak była zakorkowana. A reszta po drodze spoko. No i miej ze sobą atlas drogowy Europy - tak na wszelki wypadek :)
Ja jak jechałem pierwszy raz autem (Anglia-Polska) to też z duszą na ramieniu. Ale się udało.
Jest trochę stresu, ale dasz radę.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Danielos » 29 sie 2011, 14:13 Re: Pierwszy raz samochodem do Anglii

i nie bylo problemow po drodze zadnych ? gps mnie wszedzie poprowadzi czy w niektorych miejscach trzeba patrzec na znaki informacyjne gdzie jechac, ja francuskiego i holenderskiego nie znam :D dlatego pytam jak jest :)
Kiedy ostatnio jechales ?

Danielos
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączył: 16 lip 2010, 21:55
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez andzia24 » 29 sie 2011, 15:30 Re: Pierwszy raz samochodem do Anglii

my bylismy juz 2 razy jest spoko tylko strasznie daleko najgorsza do przejechania jest Polska reszta to pikus jesli ktos jedzie na wschod polski polecam udac sie na Katowice byle nie na poznan bo tam fatalne drogi a jak sa lepsze to drogie nie zdarzysz sie rozpedzisz a tu bramki i trzeba placic.dalej Europa to zalezy od nawigacji 3 razy poprowadzil nas dobrze za 4 przez wsie w niemczech pomimo nowych map mielismy problem na jednym duzym skrzyzowaniu w chyba holandii nie jestem pewna bynajmniej zostalo ono przebudowane i nawigacja zglupiala ale wted to jedyny ratunek to znaki.dasz rade.powodzenia.a i jesli wybierasz sie promem to pamietaj by sie nie spuznic bo musisz nowy bilet kupowac jesli przyjedziesz wczesniej jest mozliwosc poplyniecia wczesniejszym pod warunkiem ze nie jest pelny ;)

andzia24
Raczkujący
 
 
Posty: 68
Dołączyła: 11 sty 2011, 22:44
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Danielos » 29 sie 2011, 16:34 Re: Pierwszy raz samochodem do Anglii

wlasnie slyszalem od kogos o tym skrzyzowaniu w holandii :) ze zostalo przebudowane, ja jade pierwszy raz wiec na pewno nie zczaje w ktora strone mam jechać :D tymbardziej że po holendersku nie umiem nic :(

Danielos
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączył: 16 lip 2010, 21:55
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez andzia24 » 29 sie 2011, 17:51 Re: Pierwszy raz samochodem do Anglii

my tez nie znamy holenderskiego po zabladzeniu wrocilismy na dane skrzyzowanie i na nawigacji spojrzelismy jakim numerem drogi powinnismy jechac znalezlismy ten numer na tablicy nad droga i bylismy na wlasciwej trasie ale jesli masz nowa nawigacje lub wgrane najnowsze mapy to nie bedziesz mial problemow ale przejzyj sobie trase na mapie i wez dobry atlas do samochodu :)

andzia24
Raczkujący
 
 
Posty: 68
Dołączyła: 11 sty 2011, 22:44
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Danielos » 29 sie 2011, 18:49 Re: Pierwszy raz samochodem do Anglii

andzia, jeszcze jakbys mi napisala jesli wiesz w jakiej miejscowosci spodziewac sie tego skrzyzowania to juz bym mial z glowy praktycznie problem :D

Danielos
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączył: 16 lip 2010, 21:55
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 30 sie 2011, 06:03 Re: Pierwszy raz samochodem do Anglii

Lepiej kup atlas, zaplanuj trasę na GPSie, Zobacz/zaznacz w atlasie, spróbuj zapamiętać ważniejsze miasta po drodze i jakby co, to się kierujesz na te miasta. Chociaż w Niemczech potrafiły być tablice do małych dziur a nie było do głównych dużych miast...
Ale, dasz radę :)
No i jakbyś miał pilota, to już w ogóle byłoby super.

Pozdrawiam
PS. Z jakiej miejscowości w Polsce będziesz jechał? Ja znam trasę północną - Szczecin->UK

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Danielos » 30 sie 2011, 06:15 Re: Pierwszy raz samochodem do Anglii

z Lublina, myśle pojechać trasą koło Katowic bo ponoć kiepska droga jest kierując się na Łódź i Poznań

Danielos
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączył: 16 lip 2010, 21:55
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mordorzg » 30 sie 2011, 06:31 Re: Pierwszy raz samochodem do Anglii

Danielos,
Bez paniki ja pokonuję tą trasę 4-6 razy w roku na trasie Birmingham-Zielona Góra i z powrotem od 5 lat. Za pierwszym razem sprawdziłem tylko na jakie miasta mam się kierować i teraz nawet nie używam GPS ani mapy.
Oto moja trasa w kierunku Anglii:
Zielona Góra
Świecko
Berlin
Magdeburg
Hannover
Dortmund
Duisburg
Venlo
Eindhoven
Antwerpia
Sint-Niklaas
Gent
Brugge
Dunkierka-Calais (prom jest w Dunkierce, tunel w Calais)
z tunelu wyjezdzasz w Folkstone
z promu w Dover
potem kierunek na Londyn, Oxford, Birmingham.
Cały przejazd z 2 godzinna przeprawą promem zajmuje mi 17 godzin.
Z Zielonej Góry do Dunkierki liczę 10 godzin + 2-3 godziny na postoje i ewentualne korki, przy takim założeniu zawsze jestem z 2 godziny przed moim promem ale zawsze wpuszczają mnie wcześniej.
Teraz co do samej trasy punkty newralgiczne i paliwo:
W razie małej ilości paliwa przed Dortmund tankuj na pierwszym CPN, później następne CPNy są dopiero w Holandii jest dość spory kawałek bez stacji i może być zonk.

W okolicach Dortmund jest taki manewr na autostradzie, że w pewnej chwili będziesz myślał, że zawracasz, bez paniki tak ma być.

Najczęściej w Antwerpii na Ringu są dość spore korki, uważaj żebyś nie wjechał do centrum interesują cię zjazdy na Gent-Brugge (kierunek pośredni Sint-Niklaas Oostende).

To by było chyba na tyle, jak masz jakieś pytania to wal.
Jeśli masz GPS to zaktualizuj mapy i nie będziesz miał żadnych problemów.
Ja osobiście używam Garmina XT-Mobile na Nokii N8 i jestem zadowolony.
Pozdrawiam i miłej drogi życzę Sebastian.
"Prius quam exaudias, ne iudices"-nie sądź zanim nie wysłuchasz.

Mordorzg
Raczkujący
 
 
Posty: 82
Wiek: 48
Dołączył: 28 sie 2006, 10:06
Lokalizacja: Rowley Regis, Birmingham
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Danielos » 30 sie 2011, 08:30 Re: Pierwszy raz samochodem do Anglii

Dzieki Ci bardzo za tak obszerną odpowiedź ! Napewno sie przyda ;)

Danielos
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączył: 16 lip 2010, 21:55
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 30 sie 2011, 10:37 Re: Pierwszy raz samochodem do Anglii

Kup sobie Tom Toma i po kłopocie , tak jak inni pisali trzeba uważać przy Antwerpii i w okolicach Eindhoven gdzie przebudowano autostradę na nowych tom tomach już te zmiany sa naniesione zreszta masz 2 darmowe aktualizację w cenie oraz na ringu Berlina mogą być małe problemy . Tam na jednym ze zjazdów czatuja cyganie , bądz inna nacja i chcą tombak wcisnąć zamiast złota po prostu ich zignoruj i jedz dalej heheheh. Ja z Krasnegostawu jezdzę krajowa 7 do Świecka.

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK