Wybory parlamentarne 2011- jak glosowac za granica

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 16 wrz 2011, 12:41 Wybory parlamentarne 2011- jak glosowac za granica

aby zaglosowac za granica nalezy:

  1. Zgłoszenia chęci oddania głosu za granicą należy dokonać pisemnie lub ustnie , za pośrednictwem telefaksu, telefonu lub w formie wiadomości mailowej.
    Powinno ono zawierać :
    • nazwisko i imię (imiona),
    • imię ojca,
    • datę urodzenia,
    • numer ewidencyjny PESEL,
    • oznaczenie miejsca pobytu wyborcy za granicą,
    • numer ważnego polskiego paszportu a także miejsce i datę jego wydania,
    • miejsce wpisania wyborcy do rejestru wyborców - w przypadku obywateli polskich czasowo przebywających za granicą,
    • oznaczenie adresu, na który ma być wysłany pakiet wyborczy.


Osoba chcąca skorzystać z takiej możliwości będzie musiała zawiadomić o tym właściwego konsula do 15. dnia przed dniem wyborów. (czyli do mamy czas na zgloszenie do 24 wrzesnia)


    [2] Konsul musi najpóźniej 10 dni przed wyborami wysłać wyborcy pakiet wyborczy, oczywiście w przypadku dostarczenia mu wypełnionego przedtem zgłoszenia.
    Pakiet zawiera:
    • zaadresowaną kopertę zwrotną,
    • kartę do głosowania,

    • kopertę na kartę bądź karty do głosowania,
    • oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu na karcie do głosowania
    • instrukcję głosowania

    [3] Natepnie wysylamy koperte do konsula

adres konsulatu:
AMBASADA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W LONDYNIE
73 New Cavendish Street
Londyn W1W 6LS



    [4] Koperty, które otrzymuje konsul przekazuje właściwym komisjom wyborczym najpóźniej 3 dni przed wyborami. Koperty te są potem wrzucane do urny wyborczej. Jeśli jakieś koperty zostały dostarczone później niż 3 dni przed wyborami, nie są one otwierane i niszczone.





jest tez mozliwosc rejestracji online tzw EWybory
System e-rejestracji ruszył (15.09.2011) – na rejestrację pozostało 11 dni – do poniedziałku, 26 września 2011.

EWybory – system rejestracji on-line
rejestracja na stronie: https://ewybory.msz.gov.pl/

W tym celu należy przygotować sobie poniższe dane:
  • numer PESEL,
  • ważny polski paszport, a w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz w państwach, na terytorium których można wjechać na podstawie polskiego dowodu osobistego można również dokonać zgłoszenia przy użyciu polskiego dowodu osobistego.
  • Imiona:*
  • Nazwisko:*
  • Imię ojca:*
  • Data urodzenia (RRRR-MM-DD):*
  • PESEL:*
  • Typ dokumentu:
polski paszport lub polski dowód osobisty
  • Seria i numer polskiego dokumentu tożsamości:*
  • Data wydania dokumentu tożsamości (RRRR-MM-DD):*
  • Organ wydający dokument tożsamości:*
  • Data ważności dokumentu tożsamości (RRRR-MM-DD):*

wiecej info na: http://wyboryzagranica.pl/jak-sie-zarej ... ybory-2011

wzor zgloszenia: http://wyboryzagranica.pl/jak-sie-zarej ... -2011-wzor

pisza ze mailem tez mozna..ale nie moge znalezc adresu mailowego


krotki film wiadomosci
http://www.youtube.com/watch?v=2pFq9PGD908
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

Nie mi to oceniac, ale uwazam ,ze ludzie zyjacy kilka lat poza granicami kraju ojczystego nie powinni glosowac.
Czasem trzeba powiedziec Nie , Aby uslyszec wielkie TAK

papuzkaara
Raczkujący
 
 
Posty: 90
Wiek: 39
Dołączyła: 21 sty 2009, 09:37
Reputacja: 4
Neutralny

w polsce nawet na wyborach jest biorokracja i to on-line
obawiam ze nie mozna zaglosowac szybko przez internet..

kentstreet
Rozeznany
 
 
Posty: 124
Dołączyła: 28 cze 2011, 23:13
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez tomtor » 17 wrz 2011, 13:50 Re: Wybory parlamentarne 2011- jak glosowac za granica

papuzkaara napisał(a):Nie mi to oceniac, ale uwazam ,ze ludzie zyjacy kilka lat poza granicami kraju ojczystego nie powinni glosowac.


Z kolei ja uwazam, ze jak placisz podatki to dlaczego nie.
A skoro mi moj Polski bank grzecznie przesyla PIT-a od podatku od oszczednosci, i bierze mnie wtedy cholera, to dlaczego nie..

tomtor
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Dołączył: 10 sty 2008, 02:06
Reputacja: 3
Neutralny

kentstreet napisał(a):w polsce nawet na wyborach jest biorokracja i to on-line
obawiam ze nie mozna zaglosowac szybko przez internet..


ale mozna sie zarejestrowac- wysla Ci wowczas pakiet do glosowania ktory musisz odeslac
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez nautic » 22 wrz 2011, 07:50 Re: Wybory parlamentarne 2011- jak glosowac za granica

Ruch Poparcia Palikota. Zapraszam do glosowania

nautic
Początkujący
 
 
Posty: 33
Dołączył: 19 mar 2009, 23:27
Reputacja: 3
Neutralny

A ja jade 50km aby spełnić swój obywatelki obowiązek jakim jest udział w wyborach i kto wie jeśli się coś zmieni może wrócę do Polski, gdyż obecnie nie ma na to szans a bardzo bym tego chciał.

marian3a
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Wiek: 36
Dołączył: 23 lut 2010, 00:08
Reputacja: 1
Neutralny

ja juz dawno wysylalam swoje glosy :)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 9 paź 2011, 10:25 Re: Wybory parlamentarne 2011- jak glosowac za granica

ja tez jestem zdania ze zyjac na emigracji nie powinienem sie wtrancac w to co sie dzieje w Polsce poprostu mnie to niedotyczy. Poza tym nie wierze, ze cos sie zmieni. Ostatnio widzialem gdzies w internecie fajne zdjecie plakatu, ktore wpelni oddaje moje uczucia do polskich politykow, a wygladalo to tak stoja politycy roznych parti razem i do tego napis "oklamalismy juz tyle razy oklamy jeszcze raz"

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez Toxic » 9 paź 2011, 11:43 Re: Wybory parlamentarne 2011- jak glosowac za granica

Niby dlaczego "nie dotyczy". To iż wyjechałam nie znaczy, że mnie nie dotyczy i nie interesuje co tam się będzie dziać przez najbliższe kilka lat. Może kiedyś tam wrócę, wielu zostawiło tam resztę rodziny, wielu wyjechało "za chlebem" a nie z własnego "widzi mi się". Bądź co bądź wyboru nie ma ale niech chociaż trochę się starają a nie łatwą ręką coś dostają bo "i tak to nic nie zmieni". Jakąś debatę to wywołuje, ktoś zacznie wreszcie kombinować w dobrym kierunku.
Za czasów mojego liceum była taka większa akcja "bojkot wyborów" jakieś ulotki, stronki internetowe młodzi ludzie w większości olali.. przy kolejnych już była nowa "zabierz babci dowód".
http://imageshack.us/photo/my-images/198/1000872t.jpg/
-Koko po co to fotografujesz?
-no stateczek chcę..
-eee.. myślałem, że to gniazda rj45

Toxic
Początkujący
 
 
Posty: 31
Dołączyła: 11 sie 2011, 10:31
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez asia77 » 9 paź 2011, 12:40 Re: Wybory parlamentarne 2011- jak glosowac za granica

a ja tam swoj glos oddalam, moze i nie mieszkam w Polsce, ale to nie znaczy ze kiedys nie wroce, a po za tym nie zawiode swojej rodzinki i jak moj glos pomoze ze u wladzy nie bedzie kompletny idiota, to dobrze
"Mastering others is strength; mastering yourself is true power."
Avatar użytkownika
asia77
Rozeznany
 
 
Posty: 173
Wiek: 43
Dołączyła: 4 mar 2008, 19:51
Lokalizacja: wroclaw
Reputacja: 2
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 9 paź 2011, 12:47 Re: Wybory parlamentarne 2011- jak glosowac za granica

Tak ale wielu ludzi jest takich, ktorzy nie interesuja sie Polska nie byli w kraju przez kilka lat i beda glosowac i o czym oni maja pojecie, a najgorsza jest polonia amerykanska. Moje zdanie jest takie wyjechales/ wyjechalas to nie decyduj o tych, ktorzy tam zostali, a z innej beczki zeby zmienic uklad to obecnym politykom trzeba bylo by dac 10 letni zakaz pelnienia funkcji publicznych moze by pomoglo.

Guest
 
 

xxxx napisał(a):Poza tym nie wierze, ze cos sie zmieni.
duzaczesc osob tak mysli i nie chodza na wybory.. wiec do kogo pozniej pretensje ze nic sie nie zmienia....
xxxx napisał(a):ja tez jestem zdania ze zyjac na emigracji nie powinienem sie wtrancac w to co sie dzieje w Polsce poprostu mnie to niedotyczy
co to znaczy,,niedotyczy?? czesc z nas chce wrocic do kraju... i jak najbardziej to nas dotyczy...nie chcesz nie glosuj twoja sprawa i twoj wybor.
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

ja zawsze głosowałam i szczerze namawiałam wszystkich do głosowania,ale teraz to mi już ręce opadają-osobiście nie mam nadzieji na lepsze jutro.

agnieszka247
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Wiek: 60
Dołączyła: 27 wrz 2011, 15:58
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 9
Neutralny

agnieszka247, jutro to my ..:)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK