jak starać się o mieszkanie

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez zanii » 27 sie 2009, 20:50 jak starać się o mieszkanie

Witam Troche czytałam o mieszkaniach z konsiulu Może ktoś wie jak się o nie starać Mam taką sytuację że mąż jest w birmingham od tygodnia i niewiele pracuje Mamy troje dzieci dwoje w wieku szkolnym podstawowym i chcemy w połowie pażdziernika do niego dołczyć ale najgożej jest z domem bo dużo kosztuje Może jest jakaś możliwość załatwienia mieszkania z konsiulu albo tańszego Proszę o pomoc :mad: :mad: :mad:

zanii
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Wiek: 44
Dołączyła: 19 sie 2009, 21:41
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 27 sie 2009, 21:50 Re: jak starać się o mieszkanie

aby starać się o mieszkanie z Councilu należy mieć przepracowany legalnie rok(liczy się od wyrobienia Wrs,jak sie nie mylę) , i wynajmować legalnie czyli mieć umowe na siebie jakieś mieszkanie,pokój,dom,flat co kolwiek. Troche dziwie ci się że skoro mąż nie ma stałej pracy decydujesz się przyjeżdzac tu z dziećmi utrzymanie niestety ale kosztuje państwo na dzień dobry wam od tak nie pomoże starając się o jakie kolwiek benefity czeka się po kilka miesięcy nawet, musi mieć wyrobiony WRS. No ale może jesteście w takiej sytuacji że mąż już pracował tu wczesniej i wszystko ma pozałatwiane, jeżeli nie kwalifikujecie sie jeszcze do mieszkania z councilu to możecie starać sie o dofinsowanie do mieszkania czyli housing benefit ale nie wiem czy można tak od razu czy należy mieć już coś przepracowane.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Katik » 28 sie 2009, 20:37 Re: jak starać się o mieszkanie

malaroksi napisał(a): housing benefit ale nie wiem czy można tak od razu czy należy mieć już coś przepracowane.

Jak sie dowiadywalam, to trzeba bylo przebywac w Uk co najmniej od 2 lat...

A co do mieszkania... znajomy jak to mowi dostal mieszkanie z Konsulu. Mozesz tez sprobowac, moze Konsul ma na stanie jeszcze jedno dla Was.
Who said the past is finished
Who said the future is before me ...
Avatar użytkownika
Katik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 316
Dołączyła: 27 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: tu... i tam...
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 28 sie 2009, 21:34 Re: jak starać się o mieszkanie

Tutaj na forum ostatnio dolaczyla wiolaMSO,ktora wlasnie napisala ze wspolpracuje z agencja ktora dziala charytatywnie i pomga rodzina nowo przybylym do UK,wiec moze do niej zwroc sie z zapytaniem,jakie Twoj maz moze podjac kroki,zeby Was tu jak najszybciej sciagnac.Wydaje mi sie,ze troszke krotko tu jest Twoj maz,ale tez rozumie ze tesknicie...Moze akurat da sie cos zrobic.Zycze powodzenia!
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agg » 28 sie 2009, 22:16 Re: jak starać się o mieszkanie

Katik napisał(a):A co do mieszkania... znajomy jak to mowi dostal mieszkanie z Konsulu. Mozesz tez sprobowac, moze Konsul ma na stanie jeszcze jedno dla Was.

Katik babe, czy udzielasz sie jeszcze na innym forum moze :?: jesli tak to wiesz, o ktore chodzi ;)
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 29 sie 2009, 17:15 Re: jak starać się o mieszkanie

Jak sie dowiadywalam, to trzeba bylo przebywac w Uk co najmniej od 2 lat...



My hausing benefit dostalismy po 7 miesiacach pobytu w UK,jestesmy tu juz prawie 5 lat i nadal go otrzymujemy raz jest wyzszy raz nizszy to zalezy ile maz zarobi,bo co jakis czas trzeba im zarobki przedstawiac,nie wiem dlaczego niektorym w ogole go nie przyznaja znam kilka takich rodzin ktore sa w bardzo podobnej sytuacji co my i hausingu im nie przyznali,albo zabrali.... No ale to troche nie na temat.zlozylismy tez o mieszkanie z consilu czekamy na nie juz 3 lata przyslali nam niedawno pismo ze przyznali nam wiecej punktow i tak na dzien dfzisiejszy mamy ich 81... nie mam pojecia czy to malo czy duzo wydaje mi sie ze bardzo malo i chyba jeszcze troche sobie na to mieszkanko poczekamy....a slyszalam tez o innej instytucji ktora przydziela mieszkania nie podam nazwy bo nie pamietam ale z tego co mi mowiono to skladajac tam aplikacje mieszkanie dostaje sie szybciej i mieszkanka sa o wiele w lepszym stanie pojecia nie mam ile w tym prawdy....
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Katik » 29 sie 2009, 21:42 Re: jak starać się o mieszkanie

agg napisał(a):Katik babe, czy udzielasz sie jeszcze na innym forum moze :?: jesli tak to wiesz, o ktore chodzi ;)

i badz tu w globalnym internecie anonimowym :razz:

Udalo sie, udalo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Who said the past is finished
Who said the future is before me ...
Avatar użytkownika
Katik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 316
Dołączyła: 27 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: tu... i tam...
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Afryka » 4 wrz 2009, 17:39 Re: jak starać się o mieszkanie

Witam,mieszkamy w Szkocji ale chcielibysmy sie przeniesc do Birmingham.
Probowalismy zalatwiac mieszkanie z agencjami ale nie mamy sznas poniewaz nie mamy jeszcze tam pracy. Kazdy Normalny wie,ze aby dostac prace trzeba najpierw sie osiedlic w danym miejscu,i sie kolo zamyka... czy sa jakies agencje nie wymagajace tylu formalnosci?

Afryka
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 4 wrz 2009, 17:34
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 4 wrz 2009, 17:59 Re: jak starać się o mieszkanie

moze na poczatek wynajmicie jakis pokoj? a jak juz znajdziecie prace to z wynajeciem mieszkania czy domu nie powinno byc problemu :-)
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Afryka » 4 wrz 2009, 18:15 Re: jak starać się o mieszkanie

Myslelsimy o pokoju ale mamy male dziecko,i pelno wlasnego staffu,ktore sie do jednego pokoju nie zmiesci, takze jest to niemozliwe :wink:

Afryka
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 4 wrz 2009, 17:34
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 4 wrz 2009, 18:39 Re: jak starać się o mieszkanie

A mi sie wydaje,ze zalezy od agencji,bo niektore nie wymagaja zadnych referencji od poprzedniej agencji czy tez wlasciciela.Jezeli masz na depozyt i na czynsz z gory za miesiac,to raczej nie powinienes miec problemu.A tak to juz jest,ze niektorzy niestety ale nawet jesli by chcieli z kims zamieszkac,to i tak mozliwosci nie maja bo za duzo swoich rzeczy no i tez nie wszyscy chca wynajac pokoj malzenstwu czy tez parze z dzieckiem,bo chca miec "cisze" w domu.Pozdrawiam i zycze powodzenia w nowym miejscu :)
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez kamalena » 5 wrz 2009, 01:24 Re: jak starać się o mieszkanie

na gumtree znajdziecie sporo ogłoszeń od landlordu, czyli bez pośrednictwa agencji, nie wymagają często referencji, ale zazwyczaj depozytu. Jeżeli interesuje Was na początek mieszkanie z 1 pokojem i kuchnią razem z pokojem gościnnym, moge podać Wam namairy na kolesia na Ascoc Green. chce za to 450 funtów, opłaty wliczone. Mieszkanie ok, na start, jeśli nie macie dużo mebli ze sobą. Dlatego ja misiałam odmówić (ze względu na ilość posiadanych przeze mnie mebli :/). Pozdrawiam i zycze powodzenia.

kamalena
Początkujący
 
 
Posty: 49
Dołączyła: 2 wrz 2009, 00:36
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lomax20 » 5 wrz 2009, 09:47 Re: jak starać się o mieszkanie

"jak starać się o mieszkanie"?? Moze na poczatek wezcie sie do pracy i zapracujcie na swoj dom :) ale i tak pewnie zdecydujecie sie splodzic jeszcze dwojke dzieci i dostac cos za darmo.

lomax20
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Wiek: 111
Dołączył: 1 cze 2008, 17:40
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Katik » 5 wrz 2009, 09:51 Re: jak starać się o mieszkanie

lomax20 napisał(a):"jak starać się o mieszkanie"?? Moze na poczatek wezcie sie do pracy i zapracujcie na swoj dom :) ale i tak pewnie zdecydujecie sie splodzic jeszcze dwojke dzieci i dostac cos za darmo.

:evil: ale z Ciebie kretyn....
Who said the past is finished
Who said the future is before me ...
Avatar użytkownika
Katik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 316
Dołączyła: 27 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: tu... i tam...
Reputacja: 3
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 13 wrz 2009, 18:39 Re: jak starać się o mieszkanie

Katik napisał(a): ale z Ciebie kretyn....


jaki kretyn? takie są realia tutaj. co druga polka chodzi z brzuchem. plegną się na potęgę a później lecą po dofinansowania.

Guest
 
 

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE