Ogrzewanie

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

PostNapisane przez Guest » 17 gru 2011, 22:56 Re: Ogrzewanie

woblerus, nie doczytalem nigdzie na jakiej podstawie stwierdzasz nadmiar wody? bo tak sie tobie wydaje czy gdzies to odczytujesz? stawiam na zapowietrzenie u ciebie, nic wiecej, ale trzeba to poprawnie odpowietrzyc.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 18 gru 2011, 14:00 Re: Ogrzewanie

Nie nie, to napewno nie jest takie buczenie jak myslisz, trudno to opisac ale to bardzo halasuje przenoszac rezonans na rury. Jak piec zalacza sie w nocy to pobudka murowana. Z reszta woda zmienia swoja gestosc razem ze zmiana temepratury wiec przy osiagnieciu ustawionej przeze mnie temperatury powinien brzeczec tak samo a o brzeczy tylko jak palnik gazowy rozpalony na maxa podgrzewa wode.

Ten dzwiek podobny jest do dzwieku wydobywajacego sie z pustej butelki jak dmuchamy w wylot....naprawde trudno mi opisac.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 42
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 18 gru 2011, 14:39 Re: Ogrzewanie

Thomas napisał(a):dzwieku wydobywajacego sie z pustej butelki jak dmuchamy w wylot

To jest rezonator Helmholtza.

Spróbuj ustawić pompkę na większy wydatek, o ile już nie jest nastawiona.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 18 gru 2011, 14:48 Re: Ogrzewanie

krisbrumm napisał(a):Spróbuj ustawić pompkę na większy wydatek, o ile już nie jest nastawiona.


Jesli uda mi sie tylko znalezc jakies pokretlo to ustawie :D dzieki
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 42
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez woblerus » 18 gru 2011, 20:24 Re: Ogrzewanie

Draco napisał(a):woblerus, nie doczytalem nigdzie na jakiej podstawie stwierdzasz nadmiar wody? bo tak sie tobie wydaje czy gdzies to odczytujesz? stawiam na zapowietrzenie u ciebie, nic wiecej, ale trzeba to poprawnie odpowietrzyc.



Na jakiej podstawie :?: Dzisiaj np. wypuscilem z kaloryferow okolo 3 litrow wody.I tak codziennie.

Narazie poszedlem za rada powyzej i przykercilem zaworki wychodzace na pietrze w kaloryferach ktore grzeja.Efekt,zaczely grzac te na dole na tyle ze nie powinienem zamrznac do przyjscie mechanika.
sleep
eat
go fishing

www.polishanglers.com

woblerus
Rozeznany
 
 
Posty: 113
Dołączył: 5 sty 2011, 21:15
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 18 gru 2011, 21:09 Re: Ogrzewanie

woblerus napisał(a):Na jakiej podstawie :?: Dzisiaj np. wypuscilem z kaloryferow okolo 3 litrow wody.I tak codziennie.

Skąd wiesz, że tej wody masz za dużo.Czy masz problem z ciśnieniem wody, która wyrzucana jest gdzieś, a jeżeli jej nie wylejesz, to coś się może stać?
Ile masz ciśnienia na manometrze?
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez woblerus » 18 gru 2011, 23:01 Re: Ogrzewanie

Cisnienie powinno byc 1.5-2.0 na cieplym piecu tak?Wiec jesli mam 3.0 to chyba juz nie jest bezpiecznie.Pozatym gdybym ja wypuszczal niepotrzebnie to juz dawno jej by tam niebylo.
Mozne domniemac ze to zawor puszcza.Ja natomiast mam jeszcze inna opcje.
Kazde ogrzewanie ma tzw.zbiornik wyrownawczy ktory dba o to co powinien.A co jesli jego dzialanie jest odwrotne?
Wyjasnie o czym mysle.
Kiedys z sufitu zaczela cieknac mi woda,jakies dwa i pol roku temu.Wlazlem wiec na strych i zobaczylem zbiornik wielkosc malej wanny :shock: w ktorym byla jakas tam ilosc wody a odplyw z tegoz zbiornika byl prosto na podloge( moj sufit).Wylalem kilka wiader wody a otwor zabilem drewnianym kolkiem.Woda zanlazla sie tam latem gdy ogrzewanie nie bylo urzywane.Wedlug moich przemyslen woda dostala sie tam w czasie rzywania shawera,uwierzycie w to :?:
Moze teraz z tego zbiornika woda dostaje sie do ukladu grzewczego :?: Czy to mozliwe :?: Bo ja patrzac na Angielskie technologie mysle ze tak.
Teraz nie zagladalem na strych bo nie mam jak sie tam wdrapac,ale chyba powinienem co :?:
sleep
eat
go fishing

www.polishanglers.com

woblerus
Rozeznany
 
 
Posty: 113
Dołączył: 5 sty 2011, 21:15
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 3
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 18 gru 2011, 23:41 Re: Ogrzewanie

bardzo niedbale to opisujesz woblerus, zero zdjec, dokladnych opisow polaczen, napewno dalo by sie to rozwiazac ale twoje opisy zbyt malo mowia, daj zdjecia przede wszystkim polaczen itp. zbyt duze cisnienie w ukladzie moze wskazywac na uszkodzony zbiornik wyrownawczy, albo peknieta membrana albo powietrze po prostu ucielko, na zbiorniku masz napisane jakie ma miec cisnienie, podlacz pompke samochodowa do wentylka i napompuj tyle ile tam masz podane. sprawdz na drugi dzien jakie cisnienie zostalo. zobacz tez czy woda nie leci przez wentyl.

Dodano: -- 18 gru 2011, o 23:43 --

jesli zas zawor to polaczony on jest z piecem zazwyczaj gietka rurka, odkrec ja od pieca i zobaczysz czy bedzie lecialo, nic prostrzego. byc moze wlasnie odlewasz caly czas wode, ktorej w ukladzie jest coraz mniej a zastepujesz ja powietrzem bo tak naprawde manometr to zadne stwierdzenie, ze wody jest zbyt duzo.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 19 gru 2011, 00:59 Re: Ogrzewanie

woblerus napisał(a):Moze teraz z tego zbiornika woda dostaje sie do ukladu grzewczego :?: Czy to mozliwe :?: Bo ja patrzac na Angielskie technologie mysle ze tak.

Ten zbiornik wyrównawczy na strychu jest do starego typu systemu ogrzewania wody do kranów i nie ma nic do rzeczy z obwodem c.o.
Obwód C.o. jest obwodem zamkniętym, pod ciśnieniem.Przyrost ciśnienia nie jest związany z obecnością tego zbiornika na strychu.
twój zbiornik wyrównawczy do instalacji C.O. jest albo wewnątrz pieca albo za piecem.Przyczyn wzrostu ciśnienia jest wiele.
Jeśli ciśnienie rośnie od powiedzmy wartości 1.0 bar na zimnym piecu do wartości 3 bary zaraz po włączeniu ogrzewania i osiągnięciu jego temperatury pracy (Jeśli tak, to przyczyną jest expansion Vessel w piecu lub za nim)
Jeśli ciśnienie rośnie czy piec jest włączany, czy też nie- czyli na zimnym piecu 1.0 bar, na ciepłym powiedzmy 1.5 bara, po ostygnięciu pieca znowu 1 bar, ale za to nazajutrz już na zimnym piecu jest ju 2 lub więcej bar? ( wówczas przyczyną może być zaworek napełniający obwód.
Pamiętaj, że jeżeli wzrost ciśnienia obserwujesz np. nazajutrz, tzn po nocy, gdzie piec nie pracował w nocy, jest to tzw. wyciek wewnętrzny -czyli zaworek napełniający puszcza ciśnienie z sieci wodociągowej do kaloryferów.W nocy sieć wodociągowa ma zawsze wyższe ciśnienie niż w dzień.

Dodano: -- 19 gru 2011, o 01:02 --

A jaki tu jest piec, tzn. marka i model.Pewnie Ferroli?
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 19 gru 2011, 21:23 Re: Ogrzewanie

Moim zdaniem walniety jest zawor, przez ktory dolewa sie wode do obiegu.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 42
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez woblerus » 19 gru 2011, 21:28 Re: Ogrzewanie

Ooo,powoli do czegos dochodzimy.Jesli ta wanna :D na strychu nie ma nic wspolnego z ogrzewaniem to faktycznie trzeba sprawdzic ten zaworek.
Tak jak pisze krisbrumm,cisnienie rosnie nawet w nocy.Jesli piec jest wylaczony kilka godzin,a wczesniej przy uruchamianiu spuscilem wode do 1.5 nie wzrosnie wiecej niz na 2.5.Gdy ostygnie wskazowka opada.
i tak kilka razy,ale nie dlugo.Tak jak pisalem wode wypuszczam dwa razy dziennie,rano i na noc.
Teraz pytanie,jesli ten zawor bedzie uszkodzony to moze zapowietrzac zbiornik w piecu?

Draco,sorry ale nie bede robil zdjec rurek bo jeszcze rok temu wszystko chodzilo OK.Co do zbiornika to gdzie go znajde zeby sprawdzic ten opis?I ten wentyl.Musze chyba rozebrac caly piec :shock:
sleep
eat
go fishing

www.polishanglers.com

woblerus
Rozeznany
 
 
Posty: 113
Dołączył: 5 sty 2011, 21:15
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 3
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 19 gru 2011, 23:05 Re: Ogrzewanie

to, ze cos chodzilo rok temu nie pomoze tobie w zlokalizowaniu usterki jesli nie chodzi teraz a ty nie wiesz nawet co z czym jest polaczone. zbiorniki wyrownawcze zazwyczaj montowane sa w dwoch miejscach, lub najwyzszy punkt ukladu lub okolica lub srodek pieca. rozpoznasz go bardzo latwo, z jednej strony bedzie wejscie rury z woda a z drugiej wentyl samochodowy. wielkosc od malego arbuza po zbiornik srednicy ponad pol metra, ale to raczej w wiekszych domach (kilkurodzinnych).

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 19 gru 2011, 23:24 Re: Ogrzewanie

Jakiej marki masz ten piecyk?
Inaczej ci nie pomogę.to tak, jakbys miał tłumaczyć komuś gdzie w samochodzie jest np, filtr oleju, a obaj wiemy, że może być gdziekolwiek, i jest to sprawa undywidualna.

Dodano: -- 19 gru 2011, o 23:30 --

Draco napisał(a):zbiorniki wyrownawcze zazwyczaj montowane sa w dwoch miejscach, lub najwyzszy punkt ukladu lub okolica lub srodek pieca.
Ok, lokalizacja bang on, tyle, że expansion vessel nie odpowiada za wzrost ciśnienia w czasie gdy piec nie jest uruchamiany.Można by podejrzewać usterkę expansion vesel ale tylko wówczas, jeżeli wzrost ciśnienia jest obserwowany zaraz po zagrzaniu się wody lub wraz z nagrzewaniem się pieca.Kolega Woblerus strwierdził, że nie ma związku przyczynowo-skutkowego z uruchamianiem pieca, lecz z upływem czasu.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez umisiak » 20 gru 2011, 00:20 Re: Ogrzewanie

Widzę, że panowie zorientowani, więc może pomogą. Mamy piecyk Ravenheat. W ciągu ostatnich kilku dni pojawił się problem: piecyk się nie włączał (w ustawionych godzinach), a dodatkowo świeciła się na czerwono dioda z symbolem termometra i płomyka. Ciśnienie wody w tym czasie było 1,5 czegoś tam (no wiecie- kobieta) ;)
Piecyk mogłam uruchomić zdalnie, dopiero po całkowitym wyłaczeniu go i ponownym włączeniu... Czy macie na to jakąś radę?

umisiak
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Wiek: 39
Dołączyła: 17 gru 2010, 18:51
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 20 gru 2011, 11:47 Re: Ogrzewanie

kolego Thomas w sprawie tego buczenia patrz tutaj:
http://www.ultimatehandyman.co.uk/NOISE ... EATING.htm
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE