Bateria w łazience

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez Ivelyn » 17 sie 2012, 22:05 Bateria w łazience

Czy wymieniał ktos z Was baterię w wannie w łazience na europejską? Jest jakiś 'patent' na te idiotyczne osobne krany i brak normalnego prysznica przy wannie?

Ivelyn
Początkujący
 
 
Posty: 25
Wiek: 38
Dołączyła: 7 gru 2010, 19:51
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 17 sie 2012, 22:10 Re: Bateria w łazience

Ivelyn, oczywiscie :) ja mam "normalne" krany :) kup baterie, wymien i po klopocie :)
jesli masz ciepla wode z bojlera przeplywowego, to nie powinno byc problemu. upewnij sie tylko czy macie wystarczajace cisnienie wody.
jesli wynajmujesz dom, to najpierw spytaj landlorda ;)
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Ivelyn » 17 sie 2012, 22:20 Re: Bateria w łazience

Mam dwie opcje ogrzewania wody, korzystamy z gazowego a elektryczne mamy cały czas wyłączone. W sumie nie chodziłam jeszcze porządnie po sklepach z wyposazeniem łazienkowym,ale zastanawiam się czy tu maja europejskie baterie. W poprzednim domu współlokatorka zamontowała na tych dwóch kranach takie smieszne gumowe rurki, które łaczyły się w prysznic :D Myślałam, że po prostu była to jedyna opcja :)
Dzięki za radę :)

Ivelyn
Początkujący
 
 
Posty: 25
Wiek: 38
Dołączyła: 7 gru 2010, 19:51
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mustafa75 » 17 sie 2012, 23:17 Re: Bateria w łazience

Zmierz rozstaw otworów w wannie ja w zlewie mialem jakis duży rozstaw ze nie bylo takiego kranu i musialem wymieniac wszystko.
"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." (Stanisław Lem)

Mustafa75
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 114
Dołączył: 27 lut 2007, 22:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 18 sie 2012, 07:34 Re: Bateria w łazience

Są do kupienia specjalne nakładki z prysznicem. nakłada sie to na krany i skręca i masz swobodną regulację temp wody w słuchawce prysznica.Z tego co wiem to znajdziesz takie "cuś" w markecie budowlanym
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 18 sie 2012, 14:28 Re: Bateria w łazience

Co do baterii, to uważaj przy zakupie, bo są takie co wyglądają jak nasze, a nie są...
Bateria musi być z komora mieszania (nasza). A tutaj mają podobne z wyglądu, ale nie posiadające takiej komory i w rezultacie jak odkręcasz kran to czujesz zimną i ciepłą wodę, pomimo jednego strumienia.
Tutaj nawet mają przegrodę w wylewce, "coby się nie mieszała" :)
Więc najbezpieczniej kupić w Polsce. Zobacz jakiś sklep internetowy i może Ci przyślą? warto zamajlować/zadzwonić/zapytać.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 18 sie 2012, 20:55 Re: Bateria w łazience

AdamBoltryk napisał(a):Co do baterii, to uważaj przy zakupie, bo są takie co wyglądają jak nasze, a nie są...
Bateria musi być z komora mieszania (nasza). A tutaj mają podobne z wyglądu, ale nie posiadające takiej komory i w rezultacie jak odkręcasz kran to czujesz zimną i ciepłą wodę, pomimo jednego strumienia.
Tutaj nawet mają przegrodę w wylewce, "coby się nie mieszała"
Więc najbezpieczniej kupić w Polsce. Zobacz jakiś sklep internetowy i może Ci przyślą? warto zamajlować/zadzwonić/zapytać.


Masz racje ale to raczej tylko w tych tanszych bateriach.
Ja rowniez przywiozlem sobie wszystkie baterie z PL tansze i duzo lepsze.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez agg » 18 sie 2012, 22:19 Re: Bateria w łazience

Ja wszystkie baterie kupowalam tutaj. Tanie i mieszaja wode :D
Na e-bayu jest tego zatrzesienie! W sklepach rowniez, ale ceny powalaja :roll:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 20 sie 2012, 08:44 Re: Bateria w łazience

My kupilsimy czesc w Polsce, a czesc Tu- tutejsze to tandeta straszna- juz popekaly i przeciekaja tu i owdzie. Natomiast "polska" bateria sie trzyma swietnie.
Tez musielismy wymieniac cala umywalke bo rozstaw kranow byl masakrycznie szeroki i zadna bateria nie pasowala.
ale umywlake z bateria kupilsmy w Polsce i wyszlo taniej jak za sama (dobrej jakosci) baterie tutaj :)
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 2 paź 2012, 17:46 Re: Bateria w łazience

system ktory sam znalazlem to:
nie bawic sie w rozstaw otworow, gdyz standardowe 18 cm rozstawu za rzadko sie spotyka. niestety taki rozstaw mam tylko w zlewie w kuchni a same baterie na 2 osobne wejscia z takim rozstawem sa drozsze niz normalne.
wiec zakupilem mixer tap monoblock (czyli bateria na jedna dziure) ktora jest o wiele wiele tansza, plus do tego dokupujemy plastikowa zaslepke z uszczelka na dziure ktora nam zostanie po starym kranie.
pozostala mi do zrobienia umywalka i wanna w taki sam sposob.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE