Mieszkanie w spadku w PL, kupno flata UK a podatki

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MężczyznaPostNapisane przez -eMPe- » 16 lut 2013, 18:13 Mieszkanie w spadku w PL, kupno flata UK a podatki

Sytuacja w kilku zdaniach wygląda tak - jestem właścicielem mieszkania w Polsce, dostałem je w spadku. Z różnych powodów najwygodniej byłoby mi je sprzedać, ale nie chcę płacić podatku od wzbogacenia. Aby uniknąć podatku muszę doczekać do końca 5 letniego okresu posiadania, albo sprzedać i wykorzystane pieniądze przeznaczyć na cele mieszkaniowe - zakup nieruchomości, spłata kredytu hipotecznego itp.
Ze sprzedaży miałbym już rozsądnej wielkości depozyt na kredyt mieszkaniowy w UK, ale teraz pytanie czy fiskus w PL uznałby wydatki poniesione w UK? Ktoś to przerabiał?
Obrazek

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posty: 156
Dołączył: 23 sty 2008, 20:09
Reputacja: 19
Neutralny

Nie wiem jak to jest w przypadku sprzedania nieruchomoci, możliwe ze analogicznie jak w przypadku każdego innego dochodu.
Będąc rezydentem UK nie podlegasz opodatkowaniu w PL tylko w UK (jeżeli zgłosiłeś swój wyjazd w urzędzie skarbowym w PL). Jak napisałeś chcesz pięniądze powtórnie zainwestować w nieruchomość-zysku nie będzie.
Pozdrawiam

hereedi
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączyła: 9 kwi 2012, 12:17
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez -eMPe- » 16 lut 2013, 19:50 Re: Mieszkanie w spadku w PL, kupno flata UK a podatki

Dzięki za głos w sprawie. W sumie masz rację, ale nie zgłaszałem wyjazdu w fiskusie. Jestem zameldowany w tym mieszkaniu w PL, z tego co na szybko wyczytałem, jest to korzystne przy sprzedaży z podatkowego punktu widzenia.
W mojej interpretacji, sprzedaję mieszkanie spadkowe w PL, kupuję tutaj flat lub domek przed upływem dwóch lat od sprzedaży, i przedstawiam odpowiedniego pita w polskim fiskusie z przetłumaczonymi dowodami zakupu i nie płacę żadnego podatku. Ale jak to zinterpretuje polski urzędnik? Dlatego z ciekawości pytam tutaj, bo pewnie wiele osób było/jest w podobnej sytuacji.
No i jeszcze pytanie czy fiskus królowej będzie chciał wiedzieć skąd miałem pieniądze, ale to już mniej istotne, bo przy kupnie i tak trzeba będzie korzystać z pomocy miejscowego prawnika.
Obrazek

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posty: 156
Dołączył: 23 sty 2008, 20:09
Reputacja: 19
Neutralny

Najlepiej zapytać u zródła czyli w Polsce w Urzędzie Skarbowym , albo poprosić o poradę prawnika . Na forum raczej nie uzyskasz odpowiedzi , bo będzie ich kilka czyli jak zwykle wrózenie z fusów. Jest w necie forum prawne , wykupujesz czasowy dostęp i możesz zasięgnąć porady .

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez STIF14 » 19 lut 2013, 13:01 Re: Mieszkanie w spadku w PL, kupno flata UK a podatki

Witam,ja takie cos juz przerabialem i tez chciałem sprzedać mieszkanie przed tym wymaganym 5-cio letnim okresem,ale niestety musiałbym zapłacić w Polsce podatek pomimo ze pieniądze przeznaczylem na zakup nieruchomosci tutaj w Birmingham.
Tylko i wyłącznie ponowny zakup nieruchomosci w Polsce zwalnia od zapłacenia podatku !!!
I niestetya aby nie płacić tego,przeczekalem 5 lat ,w tym okresie wynajmowem to mieszkanie w Polsce,następnie je sprzedałem i pieniążki przelalem do Anglii i tutaj kupiłem dom .
Pozdro... :)
STEFAN
Avatar użytkownika
STIF14
Raczkujący
 
 
Posty: 92
Dołączył: 19 sty 2007, 22:53
Lokalizacja: GDYNIA/BIRMINGHAM
Reputacja: 18
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE

cron