Nowe zasady przyznawania socjalu? Pomóżcie

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MężczyznaPostNapisane przez MaziPyda » 20 lip 2013, 15:00 Nowe zasady przyznawania socjalu? Pomóżcie

Witam
W piątek dostałem list z sandwell-a. Zmieniły się zasady przyznawania mieszkań.
Tłumacząc w translatorze wychodzi że nie kwalifikuje się już a biduje już dwa i pół roku!!!

W liście:
English:
In order to remain on the housing register you will need to demonstrate that either:
-You are a current tenant of Housing Assocications Policy within Sandwell.
-You currently live in sandwell and have lived in sandwell continuously for the last five years
-or you have a close family member who currently lives in sandwell and has lived in sandwell continuously for the previous five years.

Polski:
Aby pozostać w rejestrze mieszkaniowym trzeba będzie wykazać, że:
-Jesteś obecnym najemcą Mieszkaniowej Assocications polityki w Sandwell.
-W tej chwili mieszkam w Sandwell i mieszkam w Sandwell nieprzerwanie przez ostatnie pięć lat
-masz bliskiego członka rodziny, który obecnie mieszka w Sandwell i mieszka w Sandwell stale w ciągu ostatnich pięciu lat.

Ja:
-nie jestem najemcą w sandwell, prywatnie dom wynajmuję od lanlorda od 6 lat
-nie mieszkam w sandwell
-nie mam nikogo z rodziny w ogóle w Anglii

Czy dobrze tłumacze i interpretue list który dostałem, że nie mam co liczyć na dom lub flata ?!
Dołączam skany listu i z góry dzięki za odpowiedzi.
SKAN 1:
Obrazek
SKAN 2:
Obrazek
SKAN 3:
Obrazek

MaziPyda
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Wiek: 43
Dołączył: 17 kwi 2007, 04:23
Lokalizacja: Handsworth
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bueno » 20 lip 2013, 15:17 Re: Nowe zasady przyznawania socjalu? Pomóżcie

Gdzie mieszkasz lub mieszkales w ciagu tych 6 lat? Jezeli masz kontrakt z landlordem nie powinno byc problemu z udokumentowaniem 5-ciu lat pobytu tutaj.

bueno
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączyła: 29 cze 2013, 19:17
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dox » 20 lip 2013, 16:01 Re: Nowe zasady przyznawania socjalu? Pomóżcie

ciężko ci pomóc bo nawet nie napisałaś,w którym miejscu mieszkasz,czyli w którym councilu masz największe szanse.Jako local connection czasem akceptują jeśli np.pracuje się w danej miejscowości...ty lub twój partner

dox
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączyła: 17 paź 2011, 08:46
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez MaziPyda » 20 lip 2013, 16:33 Re: Nowe zasady przyznawania socjalu? Pomóżcie

Mieszkam na Handswordzie koło stadionu West Bromwich Albion, a pracuje na Smetwicku w GeoPost, a staram się o mieszkanie w sandwellu na West Bromwich.
Kontakt z lalnlordem bardzo dobry już wcześniej przy składaniu podania 2 i poł roku temu pomógł udokumentować wszytko i rekomendacje też pisał, a teraz przysyłają takie papiery??

Szansa na flat czy dom dalej jest??

MaziPyda
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Wiek: 43
Dołączył: 17 kwi 2007, 04:23
Lokalizacja: Handsworth
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 21 lip 2013, 10:10 Re: Nowe zasady przyznawania socjalu? Pomóżcie

Musisz mieszkać nieprzerwania 5 lat w okręgu Sandwell. Jeśli mieszkasz w Birmingham to twoje szanse niestety ale spadły do 0...
Dla przykładu, ja mieszkałam 3lata w Sandwell , potem ponad 2 lata w Walsall i teraz od ponad 2ch lat znowu w Sandwell , mam już mieszkanie z Sandwellhomes , ale podciągnęłam się na listę jeszcze raz by po jakimś czasie przenieść się na coś lepszego. I przez następne 3 lata nie mam szans na wybidowanie czegoś, bo nie mam ciągłości 5lat i również nie mam rodziny tutaj ,no ale w mojej sytuacji mi się nie spieszy i te 3 lata szybko zlecą natomiast ,ty powinnaś jak najszybciej złożyć papiery gdzieś w okręgu Birmingham bo i tak nie nalicza ci się czas do szans w Sandwellu, więc lepiej niech już papiery leżą tam gdzie jakaś szansa jest. To jest właśnie taka lekka blokada dla emigrantów ...
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez MaziPyda » 22 lip 2013, 10:23 Re: Nowe zasady przyznawania socjalu? Pomóżcie

TAK
WIĘC:
Zadzwoniłem przed chwilą do Sandwell-a 0121 569 6000.
I rzeczywiście nie mam już szans na dom czy flat.
Tak jak w liście napisane, nie spełniam nowych zasad bo mieszkam na Handswordzie, a Handsworth należy do Birmingham, koniec sprawy, na końcu rozmowy pani zapytała
"Are You Allright ?". Chyba mi współczuła, 2 i pół roku bid-owania i czekania Ehhhh.

MaziPyda
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Wiek: 43
Dołączył: 17 kwi 2007, 04:23
Lokalizacja: Handsworth
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE