Flat czy domek w UK

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 11 wrz 2013, 12:42 Re: Flat czy domek w UK

xxxx napisał(a):Podejscie do tematu jest w stylu Hiacynty Bucket czytaj Bukey z mojego ulubionego serialu co ludzie powiedzą. :)

super byl ten serial:)) juz o nim zapomnialam


jak ja slysze,ze ktos lubi mieszkac w bloku ,to przed oczami mam zawsze ten wierszyk :D

"CZEGOŻ płaczesz?" staremu mówił czyżyk młody,
Masz teraz lepsze w klatce, niż w polu wygody";
"Tyś w niej zrodzon, rzekł stary, przeto ci wybaczę;
Jam był wolny, dziś w klatce, i dla tego płaczę."
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 11 wrz 2013, 13:07 Re: Flat czy domek w UK

Każdy lubi mieszkać tam, gdzie mu dobrze i wygodnie, i gdzie czuje się jak w domu.
Wychodząc z domu nie mam poczucia , że jestem klasą robotniczą czy socjalem . Większość napotykanych osób nie wie gdzie mieszkam czy w bloku , w namiocie czy w willi na przedmieściach , ktoś szybciej oceni mnie po wyglądzie , czy jestem schludna , zadbana, "modna" czy brudna, zaniedbana ,śmierdząca ,tak więc nawet nigdy nie zastanawiałam się, czy wynajmując flat w bloku, będę stracona w oczach innych... Zresztą nawet nie zależy mi na ludziach, którzy oglądają tylko okładki i od razu szufladkują...
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 11 wrz 2013, 15:18 Re: Flat czy domek w UK

ewanowakowska napisał(a):mowimy o flatach z socjalu - (...)


Gdybyś nie wiedziała - socjal posiada nie tylko flaty w blokach, ale domki też. Jak równeż i w szeregowcach. I to nie wiem, czy tych drugich nie jest więcej niż lokum w blokowiskach...

A i klasyfikacja klasa robotnicza, ziemianie, kapitaliści jest na dzień dzisiejszy nie do przyjęcia.
Kim - według tej skali - jest powiedzmy inzynier IT zarabiający 40-50 tys funtów rocznie i więcej? Czy klasa robotniczą jest sprzedawca w agencji nieruchomości dostający prowizje od sprzedanych domów? To co było dobre w przeszłych wiekach nijak się ma do sytuacji dnia dzisiejszego.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewanowakowska » 11 wrz 2013, 15:40 Re: Flat czy domek w UK

przypominam Adamie ze temat dotyczyl czegos innego. Nie wiem dlaczego komentujesz sarkastycznie wszystko co napisze? Ja uwazam temat za zakonczony. Mowa byla o blokach - flatach socjalnych w ktorych mieszka sporo osob a jak wiadomo skupiska ludzi zawsze przyciagaja najwiecej uwagi. Uwazam temat za zamkniety.
Rownouprawnienie konczy sie wraz z pierwsza ciaza.
Prawdziwe rownouprawnienie bedzie, kiedy ciaze bedzie mogl sobie zaaplikowac mezczyzna.

ewanowakowska
Raczkujący
 
 
Posty: 61
Dołączyła: 3 lut 2012, 17:33
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 11 wrz 2013, 15:55 Re: Flat czy domek w UK

ewanowakowska napisał(a):przypominam Adamie ze temat dotyczyl czegos innego.(...)

Temat - o którym już Ty zapomniałaś, nie ja - jest jak wół wypisany na górze i brzmi Flat czy domek w UK. To, że później wtrąciłaś wątek opinii anglików na temat socialu we flatach i dyskusja poszła w tą stronę, to już zupełnie inna bajka.

Dla przypomnienia post otwierający (pozwoliłem sobie zaznaczyć główne pytanie wątku):
ewanowakowska napisał(a):Jestem ciekawa na temat Waszych opinii: czy mieszkac w bloku ( flat ) czy jednak wybrac domek. Wedlug anglikow w blokach mieszkaja glownieimigranci i klasa robotnicza. Dom natomiast jest juz oceniany "wyzej " w ich opiniach. Jak to jest naprawde? Czy mieszkania w blokach naprawde maja tak kiepska opinie?


Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewanowakowska » 11 wrz 2013, 16:01 Re: Flat czy domek w UK

brawo, Adam bawi sie w detektywa:) moze poszukaj jakiejs literowki - dobrze Ci to wychodzi:) temat uwazam za zakonczony bo tak naprawde kazdy mieszka gdzie mu pasuje. Kazdy wypowiedzial sie ile mogl w tej kwestii, jednak jesli nadal boli Cie lub odczuwasz niedosyt informacji mozesz oczywiscie kontynuowac. pozdrawiam
Rownouprawnienie konczy sie wraz z pierwsza ciaza.
Prawdziwe rownouprawnienie bedzie, kiedy ciaze bedzie mogl sobie zaaplikowac mezczyzna.

ewanowakowska
Raczkujący
 
 
Posty: 61
Dołączyła: 3 lut 2012, 17:33
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 11 wrz 2013, 19:21 Re: Flat czy domek w UK

ewanowakowska napisał(a):Pojęcie klasy społecznej wprowadził brytyjski filozof. Zauważył on, że po przeprowadzeniu analizy dochodów można podzielić społeczeństwo na trzy klasy: ludzie żyjący z dochodów uzyskanych z ziemi, przedsiębiorcy (klasa kapitalistów) i klasa robotnicza, która żyje z otrzymywanego najnizszego wynagrodzenia. Sa to osoby majace za glowne zrodlo dochodu prace w fabrykach, robotnicy itd.

to bardzo nieaktualne pojecie.
w dzisiejszych czasach w fabryce mozna wiecej zarobic niz filozofowac za biurkiem :roll:

a tak wogole, to wezcie sie juz nie sprzeczajcie :twisted:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 11 wrz 2013, 21:06 Flat czy domek w UK

Bo jak ktos zadaje pytanie, na ktore sam sobie odpowiada, a pozniej mowi ze o cos zupelnie innego chodzilo... Poczym nie pozwala dyskutowac bo rzekomo temat zostal wyczerpany(ten albo ten o ktory chodzi)... To jak tu sie nie sprzeczac, co? :D
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewanowakowska » 12 wrz 2013, 06:11 Re: Flat czy domek w UK

...nie odpowiada ale robi podsumowanie:) a to roznica:)

Dodano: -- 12 wrz 2013, 06:13 --

obalamy mity czy nadal bedziemy krecic sie w kolko?
Rownouprawnienie konczy sie wraz z pierwsza ciaza.
Prawdziwe rownouprawnienie bedzie, kiedy ciaze bedzie mogl sobie zaaplikowac mezczyzna.

ewanowakowska
Raczkujący
 
 
Posty: 61
Dołączyła: 3 lut 2012, 17:33
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez czajonik » 12 wrz 2013, 15:30 Re: Flat czy domek w UK

Mi tam wygodniej mieszkac w bloku ( flacie ) . I innym raczej tez bym to polecal , zreszta znam naprawde sporo osob mieszkajacych na flatach i rowniez sobie chwala .Pozdrawiam .

czajonik
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 6 wrz 2012, 20:43
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krzysmad » 13 wrz 2013, 09:05 Re: Flat czy domek w UK

malaroksi napisał(a): . Co do najgorszych dzielnic, to nawet na osiedlu strzeżonym, może dojść do jakiegoś wypadku, zabójstwa , kradzieży , głośnej imprezy interwencji policji i już traci reputacje. Wystarczy , że wśród stałych mieszkanców jeden dom będzie do wynajęcia i już nie wiadomo na kogo się trafi, zresztą ludzie którzy są właścielami domów też nie są idelani... Ja mam dom socjalny, czekałam ponad 3 lata , wystarczyło wypełnić papiery,pokazać wyciągi z banku, umowę najmu, rachunki, pay slipy. Potem bidować. Sytuacja rodzinna i materialna ulegała zmianie w ciągu tych lat, ale jakoś nikt nie weryfikował moich dochodów . Obok mnie w Bungalowie mieszka starsze małżeństwo , obydwoje pracują w służbie zdrowia , mają dochód ponad 50tyś a chata z socjalu i nie są patologią :)
Za 3 lata będę mogła wykupić mój dom, i wtedy on będzie lepszy od tego obok czy jak? i mój status społeczny też ulegnie zmianie, będę lepszym człowiekiem ?


Może tam gdzie Ty mieszkasz jest inaczej.

W Walsall w domach socjalnych nie mieszkają ludzie zarabiający ponad 50 tys, w councilowskich dzielnicach interwencje policji są częstsze niż w dobrych dzielnicach, a domek owszem możesz wykupić ale po wartości rynkowej w dniu wykupu tan. dostajesz domek za 70 tys (oczywiście gołe betony na podłogach itd...) przez te kilka lat które tam mieszkasz inwestujesz żeby jakoś żyć,tzn, panele, kafelki itd.. i podnosisz wartość domku do 100tys... ale masz 30% upustu z councilu więc kupujesz za 70 tys. dokładnie za tyle za ile mogłaś kupić 3 lub 5 lat temu.
Jeśli w socjalnych dzielnicach mieszka się tak samo jak w dobrych dzielnicach, to dlaczego podobny dom tzn, wielkość, stan, kosztuje w councilu 60-70 tys a w dobrej dzielnicy 160tys???
Wszyscy co kupują ten za 160 tys to idioci? a ci co w councilu to spryciarze?

Oczywiście każdy ma swoje zdanie na ten temat, ale jak piszemy o councilowskich dzielnicach to piszmy wszystko ,a nie tylko plusy.

krzysmad
Raczkujący
 
 
Posty: 62
Dołączył: 29 sty 2009, 13:04
Reputacja: 14
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 13 wrz 2013, 09:50 Re: Flat czy domek w UK

krzysmad, powtórzę jeszcze raz, na każdym jednym osiedlu są domy ,flaty,bungalowy socjalne. Ktoś kto buduje np 100 apartamentów musi oddać państwu np 10 i tak 90 jest wykupionych pod własność, pod wynajem itp a te 10 jest przyznane z miasta "klasie robotniczej" co nie oznacza , że ci którzy wynajmują dom przez miasto będą gorszymi mieszkańcami , niż ci którzy wynajmą od agencji mieszkaniowej czy prywatnej osoby.
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez krzysmad » 15 wrz 2013, 10:13 Re: Flat czy domek w UK

malaroksi napisał(a):krzysmad, powtórzę jeszcze raz, na każdym jednym osiedlu są domy ,flaty,bungalowy socjalne. Ktoś kto buduje np 100 apartamentów musi oddać państwu np 10 i tak 90 jest wykupionych pod własność, pod wynajem itp a te 10 jest przyznane z miasta "klasie robotniczej" co nie oznacza , że ci którzy wynajmują dom przez miasto będą gorszymi mieszkańcami , niż ci którzy wynajmą od agencji mieszkaniowej czy prywatnej osoby.


No tak, ale ja nic nie pisałem o tym ile deweloper mieszkań/domów musi oddać państwu, bo nie wiem, nie mam wglądu do kontraktów(pewnie Ty też), więc jest to pisanie o niczym.

Jeśli nawet tak jest, to wolę mieszkać w dzielnicy gdzie jest 10 domów kupionych a jeden z councilu niż odwrotnie.

Jeśli piszesz że w councilowskich dzielnicach mieszkają ludzie zarabiający ponad 50tys (może się tak zdarzyć ale będzie to wyjątek-o czym nie napisałaś) i że w tych dzielnicach mieszka się tak samo jak w dobrych dzielnicach-to ja się z tym nie zgadzam.
No i pozostaje bez odpowiedzi kwestia ceny, tu 60 tys a tam 160 tys, czyżby wszyscy się mylili?

Ale-powtórzę jeszcze raz, to jest moje zdanie.

krzysmad
Raczkujący
 
 
Posty: 62
Dołączył: 29 sty 2009, 13:04
Reputacja: 14
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitka » 15 wrz 2013, 23:45 Re: Flat czy domek w UK

Mieszkałam prawie 3 lata w bloku, który podzielony był na kilka klatek. W jednej klatce 9 mieszkań. Miałam naprawdę fajnych sąsiadów! Nad nami mieszkał facet we własnym mieszkaniu, obok ojciec z synem też we własnym. Na piętrze starsza para wynajmowała o reszcie nie wiem, ale ludzie na patologie nie wyglądali i był spokój. Klatka sprzątana, trawniki i roślinność na około bloku bardzo pielęgnowana, było bardzo ładnie!
Mieszkanie ma swoje zalety, patrząc teraz z perspektywy czasu. Łatwiej ogarnąć :D , niższe opłaty i ten jeden wygodny poziom eh :wink:

Od prawie dwóch lat mieszkamy we własnym domu. Najbliższych sąsiadów mamy fajnych, ale patrząc na całą ulicę mam co do poniektórych zastrzeżenia :roll: Także czy w bloku czy w domu nie ma znaczenie w każdym miejscu może mieszkać patologia i porządni ludzie.

BTW bungalowy to fajne domy, nawet oglądaliśmy takie, jak szukaliśmy dla nas domu. Jednak większość z nich ma dość mały metraż to nas odwiodło od pomysłu kupna.

a i jeszcze jedno podział klasowy w UK jest aktualny, jak najbardziej. To nie ważne ile robotnik zarabia ważne, że jest robotnikiem...tak będzie postrzegany przez klasę średnią.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 16 wrz 2013, 08:14 Re: Flat czy domek w UK

Bo robotnik to stan umyslu :grin:
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE