Problem z boilerem

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez Iwona79 » 14 cze 2014, 10:48 Problem z boilerem

Witam! Od jakiś dwóch tygodni mam problem z boilerem Baxi - spada ciśnienie i pojawia się błąd e 119, boiler się wyłącza. Po dobiciu ciśnienia dochodzi maksymalnie do 1,5 bara i stopniowo wskazówka sie obniża, tak, że na następny dzień znów jest mniej niż 0,5 i sytuacja się powtarza. Miałam przeciek w rurze pod zlewem, który odkryłam dopiero po tygodniu ale to zostało naprawione i już jest ok. Wie ktoś może co należałoby zrobić teraz z tym boilerem - może ktoś doradzić? Albo macie namiary na fachowca?

Iwona79
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 14 cze 2014, 09:51
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 15 cze 2014, 19:08 Re: Problem z boilerem

Jeżeli wyciek został naprawiony to co dalej chcesz robić z tym bojlerem? Czy ciśnienie dalej spada?
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Iwona79 » 16 cze 2014, 06:22 Re: Problem z boilerem

Tak ciśnienie nadal spada, nawet szybciej niż przedtem.

Iwona79
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 14 cze 2014, 09:51
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 17 cze 2014, 10:17 Re: Problem z boilerem

czyli nie zostało naprawione.Zrób tak: Włacz ogrzewanie (wiem, że jest cieło) i po zagrzaniu kaloryferów obserwuj wskazanie na manometrze.Jeżeli po rozgrzaniu grzejników ciśnienie spada i wodę wyrzuca rurką na zewnątrz domu (na pewno gdzieś za piecem przewiercona jest ściana i wyprowadzona na zewnątrz rurka przelewowa), to masz problem ze zbiornikiem rozprężnym- pressure vessel.
A to jest wogóle ogrzewanie typu kombi czyli CO+gorąca bierząca woda z jednego pieca?
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez MrowkaBham » 17 cze 2014, 11:41 Re: Problem z boilerem

spadajace cisnienie jest czest spowodowane uszkodzonym zaworem zwrotnym. Wymiana nie jest skomplikowana ale musi byc ktos w miare ogarniety zeby nie zalac mieszkania.

MrowkaBham
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 14 mar 2013, 19:51
Reputacja: 0
Neutralny


Powrót do MIESZKANIE