Gdziej najlepiej/najbezpieczniej mieszkac w Birmingham????

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...
Kitka napisał(a):Interesuje mnie okolica Reservoir Rd...

Jeżeli chodzi Ci o Edgebaston Reservoir, to jest to całkiem przyjemna okolica. Mieszkałem tam ok. 1 rok (Daisy Rd.). Cisza, spokój, nie słyszałem o żadnych rasistowskich zachowaniach, etc. Wieczorami może dochodzić do okien głośna muzyka z nad rezerwuaru. Z parkowaniem może być dość ciężko.
Mój brat miał tam włam do samochodu, ale zostawił na szybie uchwyt od navi.

Ogólnie polecam tą okolicę, jak do tej pory najlepsza w jakiej mieszkałem :-D
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

Koleżanka chyba raczej pyta o Reservoir Rd w okolicach Erdington.
Reservior Road jest kilka w Brum. ;)
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

Zgadza się Luiza :wink:
Reservoir Rd i Marsh Hill, okolice Witton, Short Heath i Stocland Green czyli ogólnie ta część Erdington :wink:
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

mieszkamy juz 5 lat w catle_Vale

potatos
Raczkujący
 
 
Posty: 72
Dołączył(a): 29 maja 2006, 03:50
Reputacja: 0
Neutralny

Przeprowadzam sie do Birmingham i zamierzam mieszkac na Selly Oak.
Co mozecie powiedziec o tej lokalizacji.
Jak wyglada transport publiczny z Selly Oak do Sutton Coldfield. :P
Avatar użytkownika
wojtek73
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 27 mar 2014, 20:20
Reputacja: 5
Neutralny

Selly Oak to jest bardziej studencka dzielnica jezeli studiujesz no to superancko ale jako dla rodziny to nie polecam duzo halasu i jak to ludzie w moim wieku to wiadomo :D a z transportem nie wiem jak wyglada. Tak na marginesie polecam Bartley Green albo Frankley.

maciek109
Rozeznany
 
 
Posty: 132
Wiek: 28
Dołączył: 5 kwi 2013, 21:17
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

niekoniecznie, zaraz obok masz bardzo rodzinne Selly Park, a potem na poludnie Bournville i Northfield, niestety nie sa to najtansze dzielnice, my za 4 bedrooms semi placilismy 725/m i to byla bardzo dobra cena. Tradycyjnie mieszka tam sporo ludzi pracujacych dla NHS i dla Uniwerku, jako ze sa to dwie najwieksze firmy w rejonie. Na poludnie od Selly Oak masz tereny Bournville Village Trust, ktory tradycyjnie ma od ponad 100 lat prohibicje - czyli nie ma pubow i alkoholu w sklepikach. Czyli podsumowanie - dobrze sie tu mieszka, nie jest najtaniej i jezeli nie pracujesz lokalnie, to musisz zamieszkac niedaleko kolejki dojazdowej bo autobusy zawsze stoja w korkach na Bristol Road.

tomtor
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Dołączył: 10 sty 2008, 02:06
Reputacja: 3
Neutralny

A czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat Aldershaw Road, South Yardley, Birmingham.... Patrzę na szkoły naokoło i jakoś wg raportu Ofsed trochę kiepsko to wygląda...

karoline321
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 3 kwi 2014, 19:49
Reputacja: 0
Neutralny

karoline Masz w pobliżu szkoły z 2-jką, nie narzekaj :wink:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

Witam serdecznie,

Niedługo zaczynam pracę na Stratford Rd w Sparkbrook (zdecydowanie nie podoba mi się tam) i w związku z tym muszę się przeprowadzić z Bromsgrove do Birmingham. Samochodu jeszcze się nie dorobiłam, więc poruszam się wyłącznie transportem publicznym i właśnie pod kątem takiego dojazdu do pracy szukam mieszkania w spokojnej okolicy. Przeczytałam cały temat i wypisałam dzielnice, które polecacie, ale może po przeczytaniu moich wytycznych ktoś ma jakiś konkretny pomysł co do dzielnicy, którą poleca i miałabym do pracy blisko autobusem? Dziękuję za wszelkie podpowiedzi :)

MarVmarta
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 28 lis 2014, 19:50
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE