jak wygląda procedura przyznania mieszkania z Midland Hearts

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...
Nie dawno złożyłam aplikacje o mieszkanie w Midland hearts i na koniec rozmowy powiedziano mi ze do 10 dni przyślą mi papier czy jestem na liście oczekujących na mieszkanie dwu pokojowe. I chciałabym się dowiedzieć jak wygląda u nich cała ta procedura może ktoś ma mieszkanie z tej agencji i mógłby mniej więcej wyjaśnić ? bo gdy zapytałam to nie odpowiedzieli jak to wszystko wygląda . z góry dzieki

agaaa01
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 10 lip 2009, 17:47
Reputacja: 0
Neutralny

Witaj,a mozesz mi powiedziec czy w Birmingham zlozylas ta aplikacje? Bo moj maz dzis tam do nich dzwonil a facet powiedzial ze w Birmingham maja nieczynna agencje juz i polecal nam jakas inna miejscowosc no ale nas to nie urzadzalo.Nie wiem jak to u nich dziala bo my mamy zlozona aplikacje tez w city council w Birmingham,czekamy na mieszkanie juz dwa lata przyslali nam rok temu ze jestesmy na liscie oczekujacych dostalismy 80 jakis punktow i chyba kategorie C ale nie pamietam dokladnie no i od tamtej pory cisza.....slimaczy sie to wszystko strasznie
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

Hej, wiesz ja zadzwoniłam na numer podany na ich stronie w ten sposób złożyłam aplikacje , i powiedziano mi że w Birmingham, west bromwich domów nie mają w tym momencie tylko wolverchampton ja sie zgodziłam na ta miejscowość.

agaaa01
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 10 lip 2009, 17:47
Reputacja: 0
Neutralny

Anastazja strasznie długo czekasz a próbowałaś się z nimi skontaktować..... ja tez składałam aplikację w city council w birmingham i po kilku miesiacach dostałam numer oczekujacych zaznaczałam interesujące nas mieszkania a od nich zero odzewu tak więc zadzwoniłam do urban choice( bo to oni zajmują sie przyznawaniem mieszkań tel 0121 551 5588) to okazało się ze ktoś wpisał zły numer telefonu i nie mogli sie ze mną skontaktować :( więc czekałam na mieszkanie niecały rok od momentu złozenia aplikacji :) Także radziłabym sprawdzić czy w Twoim przypadku tez ktoś nie popełnił błędu:)

A co do Midland heart - to mam mieszkanie właśnie od nich i nic mi nie wiadomo aby ta agencja była nieczynna na wszelki wypadek podam Ci numer do nich który mam 0345 60 20 540.

ŻYCZĘ POWODZENIA :)

monika0107
Początkujący
 
 
Posty: 31
Dołączyła: 7 paź 2008, 20:42
Reputacja: 0
Neutralny

witajcie,
Z tego co mi wiadomo to Urban Choice to jest tylko agencja współpracująca z counsil birmingham, i ponoć gdy uda się wybindować na ich stronie dom i ci go przydzielą to ok , ale na inych zasadach aniżeli dom jeśli dostaniesz bezpośrednio z counsilu. Ponoć różnica jest taka ze dom z counsilu mozesz po iluś tam latach (bodajze 5) wykupić a takiego dom z Urban choice nigdy. Nie mam 100% pewności ale mówię co słyszałam od wielu ludzi, chodź nigdy prawde mówiąc w counsilu nie pytałam o to!
Ja z rodziną też już czekamy ponad 2 lata na dom , dzwonimy do nich ostatnio co tydzien i pytamy sie którzy jesteśmy na liście oczekujących , na obecną chwilę jesteśmy już 16tą rodziną , także mamy nadzieję ze juz tuż tuż. Równiez co tydzień zaglądamy na stronę urban choice z domami do bindowania ale nigdy nie licytowaliśmy żadnego domu, bedąc w przekonaniu że lepiej poczekać na dom bezpośrednio z counsilu.
I jak to jest do końca to już sama nie wiem , opowiadajcie i piszcie co wiecie........
pozdrawiam

Dżastina
Raczkujący
 
 
Posty: 65
Dołączyła: 25 kwi 2007, 09:52
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

a czy jak ja jestem z walsall to też mogę złożyć papiery w council birmngham?

etole_2007
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 7 wrz 2009, 09:39
Reputacja: 0
Neutralny

myślę że jeżeli masz w planach przeprowadzkę do birmingham to chyba masz taką możliwość , a jesli nie to złóż papiery do walsall council
tu masz linka
http://www.walsall.gov.uk/index.htm

Dżastina
Raczkujący
 
 
Posty: 65
Dołączyła: 25 kwi 2007, 09:52
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

Tu macie stronkę do www.midlandheart.org.uk oraz adres 20 Bath Row Park central Birmingham B15 1LZ.

marzena311
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączyła: 12 paź 2008, 18:06
Reputacja: 0
Neutralny

Dzieki dziewczyny za info :) Nie wiem czemu nam tak facet powiedzial ze maja nieczynne w Birmingahm proponowal wlasnie w wolverchampton no ale nas ta miejscowosc nie urzadza bo tu dzieci maja szkoly no i maz prace za daleko na dojazdy,zadzwonimy do tego councilu zobaczymy co powiedza,moze nastepne swieta spedzimy juz na nowym mieszkanku fajnie by bylo.pozdrawiam :)

[ Dodano: Wto Gru 08, 2009 16:39 ]
monika0107 wiesz mialas racje,popierdzielili numer tel.nasz :-|
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

witam
mam pytanie dotyczace otrzymania tak owego mieszkania
ile trzeba miec przepracowane legalnie(HO)aby sie starac o mieszkanie w midlands heart
slyszalam wiele wersji tj.3msc,12msc,24msc?(nawet czytalam artykul na jednym z portali ze teraz bedzie trzeba pracowac min 3msc aby starac sie o benefiety a jak wiadomo to mieszkanie jest jak benefit
z gory dzieki za odpowiedz

Majka09
 
 

hej . Pracuje w bcc i moze uda mi sie na niektore pytania odpowiedziec. Ktos wspomnial o choice based lettings. jest to projekt obejmujacy rozne hsg associations czyli np bcc , midland hearts. Trzeba najpierw zlozyc aplikacje i na jej podstawie beda Wam przydzielone punkty pozniej dostaniecie haslo i login zeby moc sie na stronie zalogowac i licytowac mieszkania. Jesli chodzi o bcc to narazie maja tam tylko 1 pokojowe mieszkania , w pozniejszym czasie bede dodane pozostale kilkupokojowe. Na czas oczekiwania na dostanie mieszkania oczywiscie wplywa wiele np;punkty ktore sa przyznane , dzielnica. Jesli chodzi i midland heart to nie jestem pewna takze mysle ze najlepiej zajrzec na stronke albo zadzwonic.

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE