Odzyskac depozyt na mieszkanie

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 9 wrz 2011, 09:45 Odzyskac depozyt na mieszkanie

tez mam pytanie odnosnie depozytu

tak w ramach informacji poki co

tak wiec wynajelam mieszkanie przez agencje
moi landlordrzy mieszkaja dom obok

z agencja podpislam kontrakt na 6 miesiecy, a mieszkam tam juz 1.5 roku

nie przedluzalam kontraktu po 6miesiacach (agencja miala sobie z ato policzyc jakas tam kwote, ale nikt sie do mnie nie zglosil)

zdaje sie ze moj lanlord zrezygnowal z uslug agencji i popostu sobie u niego mieszkam... ale z nim nie podpisywalam zadnego kontraktu...
to mnie bardzo nie stresuje, ale zastnawia mnie pewna kwestia:

co sie stalo z moim depozytem????

jak go odzyskac po wyprowadzce.

moj kolega dostal list z tej samej agencji odnosnie depozytu i po wyprowadzce mial sie zglosic gdzies tam aby ten depozyt odzyskac. ja nie dostalam zadengo listu...

do tego z agencja nie przedluzalam kontraktu
a moim "Lorda" place miesiecznie pzrez direct debit czynsz

tak wiec co bedzie jak bede sie chciala wyprowadzic??? podejrzewam ze moge z miesiecznym wypowiedzneiem (dla przyzwoitosci) zrobic to w kazdej chwili, ale co z depozytem? skoro wplacilam go agencji, a agencji juz nie ma? tzn jest ale moi z nia nie wspolpracuja.

moi sa konkretni starzy ludzie- cwaniaki mimo ze starzy, ale mili... dbaja , pomagaja, wspolpracuja, nie robia problemow- pewnie jak sie zpaytam to mi pomoga rozwiazac problem z depozytem- ale nie pytam bo po pierwsze jeszcze sie nie wyprowadzam, a po drugie jak mi nie powiedza prawdy to co? wiec wole sie najpierw was zapytac czy wiecie cos na ten temat :)
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 9 wrz 2011, 09:52 Re: Odzyskac depozyt na mieszkanie

wplacasz depozyt w agencji a agencja przekazuje pieniadze landlordowi wiadomo ze czesc zabieraja dla siebie. wiec w razie czego powinnas odzyskac depozyt od landlorda
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 9 wrz 2011, 09:56 Re: Odzyskac depozyt na mieszkanie

poprostu :grin:

dzieki :)
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 9 wrz 2011, 10:25 Re: Odzyskac depozyt na mieszkanie

malenkagdz, agencja nie przekazuje depozytu landlordowi! W zadnym wypadku! Od 2007 roku bodajze czy to agencja czy landlord ma obowiazek wplacic depozyt na specjalnie konto na ktorym jest on chroniony. Po wplaceniu depozytu na to konto Dorota powinna dostac list mowiacy o tym ze ten depozyt sie tam znajduje. Jesli nie dostala oznacza ze depozyt nie jest chroniony w zwiazku z czym moze podac landlorda do sądu i zadac chyba trzykrotnej wartosci depozytu.
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 9 wrz 2011, 10:31 Re: Odzyskac depozyt na mieszkanie

no listu nie dostalam- tak tez mi agencja to tlumaczyla... ale listu nie dostalam :( mozliwe ze poszedl na inny adres? ale agencja wiedziala gdzie mieszkam bo sami mi wynajmowali dany dom...
jak sie tego wszytkiego dowiedziec, nie bardzo chce pytac w agencji bo tam sa strasznie nie kompetentne osoby... troche mnie oszukali w mieszy czasie w innej sprawie...

a do tego minelo juz troche czasu

no i do tego nie przedluzalam kontraktu z agencja :(
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 9 wrz 2011, 10:43 Re: Odzyskac depozyt na mieszkanie

Nie no skoro wynajelas ten dom i wplacilas za niego depozyt to list automatycznie zostalby wyslany na ten adres :) Wiesz teraz jak nie chcesz pytac landlorda ani w agencji to raczej nie masz mozliwosci dowiedziec sie co z Twoim depozytem. Okaze sie przy wyprowadzce, skoro juz nie korzystacie z posrednictwa agencji to musisz po zwrot depozytu zglosic sie do landlorda. Ja to tak doglebnie na temacie sie nie znam ale z tego co kojarze sa chyba tylko 3 "firmy" w ktorych ten depozyt powinien byc zlozony (aczkolwiek nie jestem pewna), jak landlord zacznie kombinowac ze cos Ci potracal bedzie to odrazu go strasz ze pojdziesz do sądu. Bo ten depozyt sie deponuje tam by pozniej landlord wlasnie nie mogl nie oddac Ci pieniedzy ot tak sobie bo np wydal je na wakacje a Tobie jakas scieme wkleja ze cos uszkodzilas. Oni pelnia funcje takjakby mediatora. Z tego co czytalam to jesli landlord mial obowiazek chronic Twoj depozyt a tego nie zrobil jest na z gory przegranej pozycji
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 9 wrz 2011, 10:51 Re: Odzyskac depozyt na mieszkanie

no to luzik ;) na pewno jets to do odzyskania , mysle ze skoro ja powinnam dostac list to i loandlord aby moc mi na przyklad za straty potracic z deposytu... tak czy siak umowe mialam, rachunki mam wiec jak bedzie trzeba sie ubiegac o zwrot to na pewno dam rade dojsc do tego gdzie ta kasa jest(lub powinna byc) ;) dzieki
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Adrian2712 » 9 wrz 2011, 11:34 Re: Odzyskac depozyt na mieszkanie

malenkagdz napisał(a):wplacasz depozyt w agencji a agencja przekazuje pieniadze landlordowi wiadomo ze czesc zabieraja dla siebie. wiec w razie czego powinnas odzyskac depozyt od landlorda

Żadnych pieniędzy landlord nie dostaje.Po zapłacie przez Ciebie depozytu agencja powinna przesłać te pieniądze do DPS(Deposit Protection Service) i Ty powinnaś dostać od nich list z numerem referencyjnym,który będzie Ci potrzebny do odzyskania depozytu przy przeprowadzce.
Avatar użytkownika
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posty: 195
Dołączył: 18 mar 2011, 15:21
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 18
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 9 wrz 2011, 11:37 Re: Odzyskac depozyt na mieszkanie

no wlansie tego nie dostalam, dlatego sie zastanawiam co dalej...
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 9 wrz 2011, 13:41 Re: Odzyskac depozyt na mieszkanie

dorotajab, wynajmowalam mieszkanie przez rok przez ahgencje po roku zjwawil sie moj landlord, ze rezygnuje z uslog agencji i czy dalej chcemyu mieszkac i przedluzyc z nim umowe. przedluzylismy umowe mam na pismie. odnosnie depozytu landlord wzial list z agencji i nasz depozyt dalej jest w tym banku depozytow.
szczerze to troche ne dobrze ze neim acie zadnej umowy ani zadnego liustu odnosnie depozytu.

czyli mamrozumiec ze mieszkajac tam przez agencje rowniez z agencji nie dostalas listu odnosnie twojego depozytu? jesli tak to agencja bedzie miala problemy, a masz jakis dokument wogole ze ten depozyt wplacalas??
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 9 wrz 2011, 13:50 Re: Odzyskac depozyt na mieszkanie

tak mam dokumnet ze wplacalam depozyt- dlatego nie panikuje ;)

ale nie mam listy z "banku depozytu"

mnie to juz od dawno zastanawialo... bo wiem ze inni taki dostaja.

caly czas nie mam zamiaru sie wyprowadzic, wiec zostawilam to tak jak jest.. ale wydawalo sie to wszytko bardzo dziwne.

bardziej podejrzewam agencje o machlojki niz o moich "lordow"

jezeli kgos naprawde nie lubie to wlasnie agencje nieruchomosci i firmy ubezpieczeniowe!!!!!!!
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez umisiak » 9 wrz 2011, 22:30 Re: Odzyskac depozyt na mieszkanie

Podłączę się pod temat- a czy ktoś wie, co w przypadku wynajmu prywatnie, z umową, gdzie został wplacony depozyt, i tak jak dorotajab żadnej informacji listownej z DPS nie otrzymaliśmy?
Pytam, bo dowiedziałam się, że wcześniejsi lokatorzy mieli problem z odzyskaniem depozytu...

umisiak
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Wiek: 39
Dołączyła: 17 gru 2010, 18:51
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 12 wrz 2011, 09:27 Re: Odzyskac depozyt na mieszkanie

hmm no to wedlug tego co zostalo tu napisane wczesniej wynika ze winny jest landlord i wystarczy to zglosci, bo jezeli landlord zlamal prawo to tak jak Ewela pisala mozna dostac nawet odszkodowanie...

tylko pytanie gdzie to zglosic?

do CAB? do sadu? n policje ? :D gdzie????
Ostatnio edytowano 12 wrz 2011, 11:17 przez dorotajab, łącznie edytowano 1 raz
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 12 wrz 2011, 11:09 Re: Odzyskac depozyt na mieszkanie

Na poczatek mysle ze warto udac sie do CAB i oni dalej powiedza co, jak i gdzie zalatwic :)
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Orchidea » 12 lis 2011, 19:52 Re: Odzyskac depozyt na mieszkanie

Hej, mam do Was pytanie: czy wiecie może gdzie znajdę wzor listu do landlorda, w którym chcę go zapytac gdzie jest przechowywany mój depozyt?

Orchidea
Początkujący
 
 
Posty: 35
Wiek: 37
Dołączyła: 12 cze 2011, 14:19
Reputacja: 1
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE