Wynająć pokój i

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez pomassage » 16 lis 2011, 17:55 Wynająć pokój i

Witam
To samo co w temacie wynająć pokój i co trzeba wiedzieć aby nie zostać pospolicie mówiąc zrobionym w konia? Czy na pokój też się spisuję umowę o co pytać gdy się go ogląda itd itp.

pomassage
Początkujący
 
 
Posty: 39
Wiek: 35
Dołączyła: 15 lut 2011, 23:12
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez roslinka_zielona » 16 lis 2011, 19:43 Re: Wynająć pokój i

w prawdzie nie mam doswiadczenia w wynajmowaniu mieszkania od osob prywatnych ale moge podpowiedziec jak to bylo z agencja. otoz bardzo przydatne i zobowiazujace obie strony bylo podpisanie listy rzeczy ktore znajduja sie w mieszkaniu w dniu wynajecia. przy kazdej rzeczy okreslalismy wspolnie z panem z agencji stopien 'nowosci' przedmiotu/elementu. poniewaz mieszkanie ktore wynajmowalismy bylo odnowione i odremontowane swiezo no to wszedzie ustalilismy ze stan jest idealny. pozniej ustalilismy ze normalne slady uzytkowania nie beda potracane z depozytu no i podpisalismy umowe na okres jednego roku. po uplywie tego czasu z przyjemnoscia powrocilismy do podpisanej umowy i odebralismy w calosci swoj depozyt.

opisalam Ci ten nasz przypadek poniewaz uwazam ze to ulatwia zycia zarowno na poczatku jak i na koncu wynajmu.

jeszcze jedna wskazowka ktora przychodzi mi do glowy jest taka zebys dokladnie obejrzal mieszkanie i jesli jest cokolwiek co wzbudzi Twoje watpliwosci (nie wiem jakis grzyb, cokolwiek pytaj wlasciciela a on niech udzieli Ci wszelkich wiadomosci).


jesli bede mogla jakos jeszcze pomoc polecam sie k.
Avatar użytkownika
roslinka_zielona
Rozeznany
 
 
Posty: 102
Wiek: 39
Dołączyła: 7 cze 2009, 21:30
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pomassage » 16 lis 2011, 23:47 Re: Wynająć pokój i

ale ja chcę pokój wynająć nie mieszkanie;/ u Polaków co wynajmują pokoje to inna zasada, a co do agencji to też na ten temat wiem co nie co nom ale nie o to pytałam;/

pomassage
Początkujący
 
 
Posty: 39
Wiek: 35
Dołączyła: 15 lut 2011, 23:12
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bellaip6 » 18 lis 2011, 19:18 Re: Wynająć pokój i

Oczywiście że spisać umowę i pytać o wszystko co przyjdzie do głowy,np. czy w czynsz wliczone są rachunki za media i council tax.Tak samo jak bys wynajmowała dom lub mieszkanie.

bellaip6
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 16 wrz 2011, 15:25
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DiiiiL » 19 lis 2011, 00:50 Re: Wynająć pokój i

Wlasnie o co chodzi z tym taxem bo dzis bylem ogladac pokoj i gosciu mowil ze jesli nie jestem studentem to bede musial placic rax ????

DiiiiL
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 18 lis 2011, 23:24
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bellaip6 » 19 lis 2011, 09:41 Re: Wynająć pokój i

Tax a nie rax.z tego co ja wiem,jeśli ktoś wynajmuje pokój płaci zazwyczaj 50-60 funtów i nic go nie interesuje. Żadne inne opłaty a tax płaci właściciel domu lub najemca,nie Ty.Oczywiście on powinien zgłosić do councilu że ktoś z nim mieszka i wtedy faktycznie będzie płacił więcej taxu,ale jeśli tego nie zgłosi to czy jesteś studentem czy nie,nie powinieneś mu tego płacić.

bellaip6
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 16 wrz 2011, 15:25
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 19 lis 2011, 11:37 Re: Wynająć pokój i

to czy jest sie studentem czy nie , nie ma znaczenia. jezeli jest sie studentem to jest 25% znizki . to tyle :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 19 lis 2011, 12:33 Re: Wynająć pokój i

wynajmujac pokoj u Polakow najczesciej (tak jak przy wynajmie calego mieszkania) trzeba placic depozyt, wiec dobrze jest spisac jakas umowe, w ktorej beda zawarte warunki wynajmu.
mysle ze na wstepie warto sie dogadac o takie sprawy jak:
wspolne czesci mieszkania, takie jak lazienka, kuchnia, salon, ogrod... z ktorych mozna korzystac? czy istnieje jakis grafik ich sprzatania?
uzywanie sprzetow, takich jak lodowka, pralka, do kogo naleza? co jesli jakis sprzet sie popsuje, kto placi za naprawe/wymiane, wlasciciel czy mieszkancy i na jakich zasadach? (jedna osoba moze mieszkac 2 lat, inna 2 miesiace a jeszcze inna 2 tygodnie, wiec w wypadku skladania sie na nowy sprzet kwoty nie powinny byc takie same)
czy jest w pokoju mozliwosc podlaczenia tv, komputera, czy trzeba to zrobic na wlasna reke?
jakie rachunki sa zawarte w kwocie wynajmu a jakie ewentualnie trzeba oplacac samemu?
jaki jest okres wypowiedzenia?
...
i w sumie wszystko to, co przyjdzie do glowy a moze ulatwic zycie obu stronom.
no i dobrze jest tez spisac wszelkie mankamenty (podrapane sciany, popsute kontakty itp...) i ogolnie stan pokoju i wszystkich pomieszczen do ktorych ma sie dostep, zeby w czasie wyprowadzki nikt nie mogl sie do niczego przyczepic.
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez DiiiiL » 19 lis 2011, 13:36 Re: Wynająć pokój i

Taxu nie raxu sory . No wlasnie ja tak teraz mam place 300f. Za pokoj i nic mnie nie obchodzi ale place langlordowi a tamten pokoj o ktorym wspomnialem wczesniej byl przez agencje. Ale ok postaram sie poprostu znalezc cos innego chcialbym z polakami mieszkam caly czas z Anglikami i juz mi czasami brak rozmowow po polsku w domu.

DiiiiL
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 18 lis 2011, 23:24
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 19 lis 2011, 16:48 Re: Wynająć pokój i

Full Time Students nie płaca council tax. Także jeśli w domu mieszkają sami studenci dzienni to jest exemption from council tax.
Jeśli mieszka się z nie-studentami to trzeba płacić tax. A w zależności od sytuacji można dostać zniżkę. Np za studenta w domu można dostać 25% zniżki.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez pomassage » 20 lis 2011, 00:24 Re: Wynająć pokój i

Dzięki gaba bardzo pomogłaś rozmowa się udała i na obecną chwilę wygląda okej dzięki twoim radą ;)

pomassage
Początkujący
 
 
Posty: 39
Wiek: 35
Dołączyła: 15 lut 2011, 23:12
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 20 lis 2011, 09:29 Re: Wynająć pokój i

pomassage, alez prosze bardzo :) ciesze sie ze moglam pomoc :)
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez xxxx30 » 15 kwi 2012, 12:46 Pokój na West Bromwich.

Hejho. Dziś zaczęliśmy poszukiwania pokoju no i pierwsza oferta to pokój na West Bromwich za 80F/week. To dużo czy mało? Mnie się osobiście wydaje, że sporawo ale moge się mylić. Pokój umeblowany no i ponoć duży. Tax, @ itd. w cenie. A co powiecie o innych dzielnicach? Handsworth? Erdington? Acocs szukaliśmy ale ofert brak... Gdzie szukać żeby się nie wpierdzielić w jakiś syfek?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
xxxx30
Rozeznany
 
 
Posty: 146
Wiek: 12
Dołączył: 14 kwi 2012, 10:03
Lokalizacja: Szczecin/Bham/Erdington
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez carolq27 » 15 kwi 2012, 13:26 Re: Pokój na West Bromwich.

Wydaje mi sie ze to normalna cena jak za pokoj dwuosobowy, a macie juz prace czy szukacie w jakiejkolwiek dzielnicy?

carolq27
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 18 cze 2011, 17:18
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez xxxx30 » 15 kwi 2012, 13:46 Re: Pokój na West Bromwich.

Szukamy na dobrej dzielnicy. W miarę. Pracy nie mamy zorganizowanej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
xxxx30
Rozeznany
 
 
Posty: 146
Wiek: 12
Dołączył: 14 kwi 2012, 10:03
Lokalizacja: Szczecin/Bham/Erdington
Reputacja: 6
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE