jak szukać szkoły???

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

KobietaPostNapisane przez wredotka26 » 22 kwi 2009, 12:05 jak szukać szkoły???

witam!!
Mam 16 lat właśnie kończę gimnazjum moja mama od 3 lat mieszka w Birmingham chciałabym być razem z nią i kontynuować naukę w tym mieście czy ktoś mógłby mi napisać jak wygląda sprawa załatwienia szkoły na jakich zasadach to wszystko funkcjonuje po prostu krok po kroku jak moglibyśmy to wszystko załatwić mój angielski jest średni umie to czego nauczyłem się w szkole czyli nie jest super ale szybko się uczę bardzo proszę odpowiedź to dla mnie ważne

wredotka26
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 22 kwi 2009, 11:20
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 23 kwi 2009, 08:23 Re: jak szukać szkoły???

wredotka26 napisał(a):witam!!
Mam 16 lat właśnie kończę gimnazjum moja mama od 3 lat mieszka w Birmingham chciałabym być razem z nią i kontynuować naukę w tym mieście czy ktoś mógłby mi napisać jak wygląda sprawa załatwienia szkoły na jakich zasadach to wszystko funkcjonuje po prostu krok po kroku jak moglibyśmy to wszystko załatwić mój angielski jest średni umie to czego nauczyłem się w szkole czyli nie jest super ale szybko się uczę bardzo proszę odpowiedź to dla mnie ważne


Tutaj nauka nie jest obowiązkowa po ukończeniu 16 lat, więc nie ma chyba żadnej centralnej instytucji zajmującej się "przydziałem" do jakiejkolwiek szkoły.
Tylko tu liczą lata nie kalendarzowo a od 1 września do 31 sierpnia, więc według nich skończyłaś 16 jeśli urodziłaś się przed wrześniem. Jeśli urodziłaś się późnej to chyba jeszcze masz rok obowiązkowej nauki. I pewnie trzeba po prostu znaleźć szkołę najbliżej miejsca zamieszkania i dowiedzieć się o przyjęcia... Być może ktoś mnie poprawi bo nie mam tu żadnych doświadczeń.

A jeśli urodziłaś się przed wrześniem to możesz po prostu znaleźć sobie pracę :-)

Ale jeśli chcesz się dalej uczyć to zależy - chcesz zdobyć zawód? Czy zdać maturę żeby iść potem na studia?
W obu przypadkach chyba możesz iść od razu do college. Te przygotowujące do tutejszej matury (A level) nazywają się Sixth Form College, te zawodowe po prostu college.
I nie ma innej opcji niż znaleźć sobie szkołę i kurs, który Cię interesuje. Może najpierw jakiś kurs angielskiego, jeśli masz z nim problemy...
Mój syn był w takiej sytuacji (ale znał angielski) - znaleźliśmy 6th Form College, złożył aplikację i właśnie kończy 1 rok. Robi akurat międzynarodową maturę, ale są tam też kursy A level.
Natomiast nie uczą tam żadnego zawodu, tego trzeba szukać w zwykłych koledżach.

Naprawdę to tylko od Ciebie zależy jak planujesz swoją przyszłość.

Pozdrawiam
Galadriela

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VirusJah » 23 kwi 2009, 20:13 Re: jak szukać szkoły???

Są biura pomagające znaleźć szkołę. Nie pamiętam jak to się nazywało dokładnie, ale wiem że jedno jest na wprost Lidl'a na West Bromwich. Idziesz tam dostajesz formularz do wypełnienia, wypełniasz i odnosisz do nich. Po czym oni Ci przydzielają szkołę nie daleko Twojego miejsca zamieszkania. Mniej więcej tak to wygląda. Więc problemów nie będziesz miała ze znalezieniem szkoły :)
It was my decision to get clean, I did it for me
Admittedly I probably did it subliminally for you
So I could come back a brand new me, you helped see me through
And don't even realise what you did, believe me you

VirusJah
Rozeznany
 
 
Posty: 229
Wiek: 34
Dołączył: 25 sty 2008, 19:06
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY