Studiowanie filologii angielskiej - w Anglii

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

KobietaPostNapisane przez ankusss87 » 10 maja 2009, 13:36 Studiowanie filologii angielskiej - w Anglii

Witam, jak widac na forum jestem nowa. W Anglii mieszkam niedaleko od Birmingham, chcialabym zapytać (napewno ktoś lepiej się w tym orientuje niż ja) jakie są możliwości studiowania w Anglii dla kogoś, kto nie zdawał międzynarodowej matury, z angielskim radzi sobie całkiem nieźle, i najlepiej żeby były to studia, które można by było podzielić z pracą. Tak więc chyba coś w stylu studiów zaocznych albo wieczorowych. Mozecie powiedziec jak wogóle w Anglii wygląda system studiowania, jak to jest w porównaniu do naszych polskich uczelni? Jaki angielski tytuł odpowiada naszemu polskiemu "licencjatowi". A i jeszce jedno pytanie, czym różni się angielski college od uniwersytetów? :wink: :oops:
Temat dosyć obszerny, pytań też sporo, ale liczę bardzo na Waszą pomoc.
A jeszcze tylko dodam, bo może będzie miało to wpływ na cały wątek, że w Anglii chciałabym studiować 'filologię angielską' [czy jak kolwiek się to nazywa po angielsku], tak żebym po powrocie do Polski miała wystarczające kwalifikacje do nauczania języka angielskiego.
:roll:

[ Dodano: Pon Maj 11, 2009 11:03 ]
Dlaczego nikt nie odpowiada? :?: :roll: Będę wdzięczna za jakieś wskazówki. :wink: :-)

ankusss87
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 10 maja 2009, 13:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez paputto » 11 maja 2009, 10:51 Re: Studiowanie filologii angielskiej - w Anglii

http://www.undergraduate.bham.ac.uk/cou ... ckSection2

tu mozesz info znalezc na temat Studiowania Angielskiego na universytecie, profil jest przeznaczony dla ludzi ktorzy chca byc nauczycielami.

http://www.direct.gov.uk/en/EducationAn ... G_10039017

tutaj tez mozesz poczytac o kwalifikacjach itp:)

pozdrawiam
Nie zaluj tego co zrobiles, zaluj tego czego nie zrobiles!

paputto
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Dołączył: 27 gru 2007, 14:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ankusss87 » 11 maja 2009, 14:35 Re: Studiowanie filologii angielskiej - w Anglii

Dziękuje Ci bardzo, bardzo przydatne informacje, mimo, ze bylam na tej stronie wczesniej to nie umialam odnalezc wczesniej tego co trzeba.
A jeszcze mam pytanie o koszty nauki na tym uniwersytecie. http://www.undergraduate.bham.ac.uk/finance/fees.shtml czy dobrze rozumiem, że koszt studiowania tam dla mnie to 3225? Czy to koszt za rok/semestr?
Z gory dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam :-)

ankusss87
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 10 maja 2009, 13:12
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 11 maja 2009, 22:59 Re: Studiowanie filologii angielskiej - w Anglii

a college to cos jak szkola srednia w polsce.. z zawodem
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez paputto » 14 maja 2009, 17:56 Re: Studiowanie filologii angielskiej - w Anglii

tak £3.225, bo jestes z EU ( European Union)

http://www.undergraduate.bham.ac.uk/finance/loans.shtml

tutaj masz link , pomoc finansowa itp :)

mam nadzieje ze pomoglem!!
pozdrawiam
Nie zaluj tego co zrobiles, zaluj tego czego nie zrobiles!

paputto
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Dołączył: 27 gru 2007, 14:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ankusss87 » 19 maja 2009, 08:28 :)

Hmm.... dziękuje za pomoc, tylko tak do konca jeszcze nie wiem od czego wogóle powinnam zacząć w takim razie. Bo czas goni i wypadałoby wreszcie zrobić jakieś kroki, żeby rozpocząć od tego roku naukę w Anglii. Kierunków jest sporo i uczelni też, tylko albo jestem ślepa albo nie widzę tego czego ja potrzebuję. Bo mnie interesują tylko studia odpowiadające naszym zaocznym, czyli spotkania weekendowe co najwyżej, a z tych jakoś nie zauważyłam studiów licencjackich filologii angielskiej. Tak się zastanawiam, czy to wogóle wypali. Nie mogę zdecydować się na studia dzienne, bo muszę pracować i zarobić na jakąkolwiek naukę tam :roll: :neutral: :cry: Może jest ktoś kto już studiuje albo miał doczynienia ze studiowaniem w Anglii? Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki.

A odnośnie tego dofinansowania, to wersja 'grant' czyli jak rozumiem dofinansowanie/darowizna/ czyli pieniążki, których już nie trzeba będzie zwracać jest o wiele bardziej atrakcyjna dla mnie. Bo nawet jeśli wezmę pożyczkę, to i tak trzeba będzie ją kiedyś spłacić. A czy wogóle wszystkie studia tam są tak drogie?

Pozdrawiam i proszę o pisanie czegokolwiek wiecie na ten temat :-)

ankusss87
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 10 maja 2009, 13:12
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY