College czy Sixth Form?

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

MężczyznaPostNapisane przez humanistyczny » 13 kwi 2012, 16:43 College czy Sixth Form?

Witajcie! Prawdopodobnie od wakacji będe mieszkał w Birmingham. Mam teraz 16 lat, we wrześniu 17. Kończę I klasę liceum. Czytałem już wiele tematów, ale nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytania. Więc:
Czym się różni College od Sixth Form?
Czy po Collegu można iść na studia?
Czy w Collegu zdaję się A-levels?
Co jest bardziej wymagające College czy Sithx Form?
Do kiedy mozna się zapisywać do szkoły ?
Czy za szkołę coś się płaci?
Czy aby się zapisać muszę mieć minimum FCE?
Jakie dokumenty są potrzebne do zapisania się tam?
Nie ma problmemu jeśli rodzice nie mówią po angielsku, jak to się ma do kwestii wywiadówek, powiadomień itd. ?

humanistyczny
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 13 kwi 2012, 16:35
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 22 cze 2012, 12:45 Re: College czy Sixth Form?

humanistyczny napisał(a):Witajcie! Prawdopodobnie od wakacji będe mieszkał w Birmingham. Mam teraz 16 lat, we wrześniu 17. Kończę I klasę liceum. Czytałem już wiele tematów, ale nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytania. Więc:
Czym się różni College od Sixth Form?
Czy po Collegu można iść na studia?
Czy w Collegu zdaję się A-levels?
Co jest bardziej wymagające College czy Sithx Form?
Do kiedy mozna się zapisywać do szkoły ?
Czy za szkołę coś się płaci?
Czy aby się zapisać muszę mieć minimum FCE?
Jakie dokumenty są potrzebne do zapisania się tam?
Nie ma problmemu jeśli rodzice nie mówią po angielsku, jak to się ma do kwestii wywiadówek, powiadomień itd. ?


College to nazwa bardzo ogólna szkół po tutejszej szkole średniej, czyli po GCSE. Większość kursów to kursy zawodowe, na różnym poziomie trudności.
6th form (też istniejące jako 6th form college, poza tym także jako klasy 6th form w różnych innych szkołach nie nazywanym collegami) to specjalistyczne szkoły/kursy przygotowujące do A-levels - lub IB - i w domyśle do dostania się na studia.
Na większość pozostałych pytań jest jedna odpowiedź - to zależy od sytuacji, najwięcej się dowiesz w wybranym collegu.

Mój syn przeszedł dokładnie taką drogę (i był w tym samym wieku), jeśli masz jeszcze jakieś
konkretne pytania.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 22 cze 2012, 15:14 Re: College czy Sixth Form?

po collegu tez mozna isc na studia :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY