College jak przebiega

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

KobietaPostNapisane przez niebieska12345 » 26 lut 2013, 21:36 College jak przebiega

Chciałabym się dowiedzieć na temat college w Birmingham.Co pózniej jeśli chcę iść na studia.Proszę o odpowiedz osób które wiedzą dużo na ten temat i doświadczyły tego oraz są pewne tych informacji.Chcę wiedzieć wszystko ale głownie mnie interesuje.

-Do którego roku życia nauka jest za darmo
-Czy można chodzić do dwóch różnych college (w tym samym czasie)
-Co jest lepsze biznes czy administracja
-Ile jest dokładnie tych (level)
-Czy można przejść z 1 na 3
-Czy można się zapisać do collegu w lato na angielski ( podajcie jakiś college , za darmo )
-Do jakich college warto iść
-Ile najdłużej jest dni w college

Mój angielski nie jest perfekcyjny , potrzebuje go podszlifować
Mam ostatni rok w secendary school jestem w Angli 1 rok.

Chciałabym iść na biznes level 1.2.3 lub administracja w ten sam sposob
Także pozniej zrobić biznes managment level 3 jeśli mi się uda

niebieska12345
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 26 lut 2013, 20:49
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 26 lut 2013, 23:10 Re: College jak przebiega

tu jest tak ze college to od 2 do 4 dni tygodniowo
z level 1 na 3 nie przeskoczysz musisz miec level 2 ukonczony badz 5 gcse grade C albo wyzej . nauka jest darmowa do 19 roku zycia chyba ze nigdy level 3 nie mialas ukonczonego w tym kraju . jezeli zrobisz jeden level 3 to juz za drugi kurs level 3 to juz musisz placic a cena jest indywidualna dla kazdej osoby.
raczej do 2 college'ow nie bedzie szans bys chodzila bo kurs jest full time
level 1 to 1 rok
level 2 to 1 rok
level 3 to 2 lata

co nieco wiem bo sama jestem na ostatnim roku w collegu i we wrzesniu na studia smigam a co do biznesu czy administracji to niewiem bo ja robie calkiem cos innego :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez K4mi1 » 27 lut 2013, 15:59 Re: College jak przebiega

Dokładnie to co malenkagdz powiedziała. Od siebie mogę dodać że dobrze jest mieć na papierze potwierdzenie że liczyć i posługiwać się angielskim możesz bez problemu.
Nie wiem jak to teraz załatwiają w college'ach ale 6 lat temu kiedy zaczynałem to sami zaproponowali mi dodatkowo angielski i matematyke - żebym jak skończe kurs miał papierek - bez niego jest trochę trudniej na studia.

K4mi1
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Wiek: 33
Dołączył: 20 paź 2012, 21:47
Lokalizacja: Bham/Walsall
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sadifanka1 » 2 mar 2013, 19:18 Re: College jak przebiega

Witam ja tez chcialbym zapisac sie do Colleagu

sadifanka1
Początkujący
 
 
Posty: 14
Wiek: 38
Dołączyła: 12 lis 2011, 18:35
Lokalizacja: Smethwick
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 2 mar 2013, 23:36 Re: College jak przebiega

a na co i gdzie ?
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez bija » 6 mar 2013, 14:45 Re: College jak przebiega

malenkagdz- a powiedz mi czy orientujesz się jak to jest w collegu w Walsall, bo w czerwcu zamierzam przyjechać do Anglii do Walsall i moj syn chce tam iść- w Polsce skonczy 1 kl Technikum Informatycznego a angielski u niego nie za dobry- czy ma się czego bać??Czy będzie miał jakieś problemy z przyjęciem?? Dziękuję i pozdrawiam :) :grin:

bija
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 26 lut 2013, 11:55
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Ossey » 2 kwi 2013, 14:47 Re: College jak przebiega

w kwestii przyjęć najważniejsze są miejsca i czas aplikacji, jak zaplikujecie szybko to sie załapie - nie powinien sie bać, może czuć sie niekomfortowo, ale to minie jak znajdzie kolegów... Potem bedzie sie cieszył, bo taki skok na głęboką wode zawsze procentuje dobrym językiem..
Tak ubarwiwszy nagą mą niecnotę, zbutwiałym pierzem z Biblii wyskubanym, świętym sie wydam, gdym w gruncie szatanem.
Avatar użytkownika
Ossey
Raczkujący
 
 
Posty: 89
Wiek: 34
Dołączył: 20 mar 2010, 11:48
Lokalizacja: Z znikąd...
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mam37 » 2 kwi 2013, 15:05 Re: College jak przebiega

moje dziecie jest na etapie zmiany szkoły ale po głebszych przemyśleniach wybrałyśmy nei colege a sixform tam nauka jest 5 dni w tygodniu nie jak w colegu 2 dni
myślę że ten coleg to troche jak unas licea zawodowe czy technikum przygotowują do zawodu i mozna po nich studiować a sixform to taki ogólniak nasz polski takie mam wrazenie moje dziecię zapisało się już w wrzesniu do kilku szkół i potem mogła sobie przebierać
bija nie ma co się bać jak mówiłam wszystko Ci opowiem coleg w Walsall nie wiem jaką ma opinię ale wygląda ładnie ale nie o to tu chyba chiodzi haha

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Ossey » 2 kwi 2013, 15:07 Re: College jak przebiega

pochwalam wybór ! Łatwiej jest sie dostać na univerek i wchodzi sie w tzw "wyższe kręgi" po sixformie ..
Tak ubarwiwszy nagą mą niecnotę, zbutwiałym pierzem z Biblii wyskubanym, świętym sie wydam, gdym w gruncie szatanem.
Avatar użytkownika
Ossey
Raczkujący
 
 
Posty: 89
Wiek: 34
Dołączył: 20 mar 2010, 11:48
Lokalizacja: Z znikąd...
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 2 kwi 2013, 19:02 Re: College jak przebiega

Niewiem jak wyglada walsall college bo tam jeszcze nie trafilam. Chodzilam tylko do George dixon 6th form, birmingham metropolitan college I teraz ostatnie miesiace do sandwell college .dla mnie college lepszy mam 4 dni w tyg I robie wszystko samodzielnie a nie wisi mi ktos nad glowa I we wszystkim chce wyreczyc jak to bylo w 6th form. To ze ktos ukonczy 6th form nie znaczy ze latwiej dostac sie na uniwersytet mozna niewiem skad te informacje
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Ossey » 2 kwi 2013, 22:51 Re: College jak przebiega

jasne, że łatwiej - tam kładą większy nacisk na naukę... Sam zaliczałem college na solihull i różnice dało sie odczuć...
Tak ubarwiwszy nagą mą niecnotę, zbutwiałym pierzem z Biblii wyskubanym, świętym sie wydam, gdym w gruncie szatanem.
Avatar użytkownika
Ossey
Raczkujący
 
 
Posty: 89
Wiek: 34
Dołączył: 20 mar 2010, 11:48
Lokalizacja: Z znikąd...
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 3 kwi 2013, 09:20 Re: College jak przebiega

Jakos ja mialam latwiej w 6th form dlatego po roku poszlam do collegu :) I znam wiele inny h osob co mysla tak samo. Ale kazdy 6th form I college jest inny. pod jakim wzgledem jest latwiej I tu I ttu jestes oceniany za swoja prace . Ja mam wiecej do zrobienia w collegu niz mialam w 6th form
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez bija » 2 cze 2013, 07:52 Re: College jak przebiega

Witam, wszystkim ślicznie dziękuje za podpowiedzi i miłe słowa, serdecznie pozdrawiam :-) :grin: :roza:

bija
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 26 lut 2013, 11:55
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Nusiakowa » 18 lip 2013, 20:22 Re: College jak przebiega

A ja mam pytanie jakie dokumenty są potrzebne aby złożyć aplikację do szkoły i bez czego nie przyjmą?
Przylatuję do Wv za 2 tygodnie i za cholerkę nie wiem co mam przetłumaczyć u przysięgłego..
Chodzi mi o college dokładniej. I czy są jakieś testy sprawdzające umiejętności?
Musisz stale, dalej iść - bo bez walki nie ma nic!

Nusiakowa
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Dołączyła: 10 lip 2013, 20:00
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez JAGODA J » 29 lip 2013, 21:28 Re: College jak przebiega

Czy ktoś się orientuję,w jakich dni tygodnia odbywa się kurs j.angielskiego w Brasshouse
Language Centre? czy można chodzić w weekendy? w tygodniu pojadę się spytać ale może wcześniej mi ktoś napisze i jak to wygląda finansowo i ogólnie.

JAGODA J
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączyła: 21 cze 2013, 11:55
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

Powrót do SZKOŁY