Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

KobietaPostNapisane przez bacardi » 2 sie 2009, 19:18 Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

Czy ktos o tym slyszal?

Znana uczelnia to nielegalna fabryka magistrów
"Gazeta Wyborcza": Największa polska uczelnia niepubliczna to nielegalna fabryka magistrów i licencjatów - wynika ze śledztwa .
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi kształci 35 tys. studentów. Większość młodzieży studiuje bezprawnie i nawet o tym nie wie. AHE bez zgody resortu nauki potworzyła miniagendy zwane punktami informacyjno-rekrutacyjnymi, w których się "studiuje".

Ministerstwo po wielu skargach rozpoczęło już procedurę likwidacji AHE "za bezprawne prowadzenie zajęć poza siedzibą".

Podobno ta szkola chce sie otworzyc w Birmingham!!

bacardi
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 2 sie 2009, 19:11
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez -eMPe- » 10 sie 2009, 20:07 Re: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

Takie tematy o tej szkole wychodzą od czasu do czasu.
Ludzie chcą studiować, uczelnia chce kształcić. AHE wychodzi z otwartymi rękoma do studentów, i otwiera filie gdzie tylko jest na nie zapotrzebowanie. Jednak otwarcie oddziału zamiejscowego to formalności i czas. Uczelnia obchodzi to proponując studia tzw internistyczne. Studenci formalnie uczęszczają na kursy nie zajęcia, a dyplomy otrzymują z siedziby głównej uczelni. Kadra pochodzi z okolicznych uniwersytetów, uznanych i państwowych.
Reasumując - uczelnia robi pieniądze, i komuś to nie w smak - dlatego atak wyborczej.
Obrazek

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posty: 156
Dołączył: 23 sty 2008, 20:09
Reputacja: 19
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bacardi » 11 sie 2009, 19:01 Re: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

No nie wiem... inne źródła tez o tej szkole pisały i to bynajmniej nie w superlatywach.. wiesz zastanawia mnie co to za szkoła, która bez otrzymania wszelkich pozwoleń, rusza z takimi studiami narażając studentów na taki stres.... Uczelnie wyższe powinny być poważne i profesjonalne a nie dobroduszne. Nie prowadzą studiów w UK od wczoraj czy od roku a dłużej, bez zdobycia zezwoleń nie powinni wogóle decydować się na takie otwarcie, gdyż narażają dobre imię uczleni i są w tym momecie instytucją nieuczciwą i ściemniającą i cóż po dyplomie z uczelni krzak? Wszyscy studenci, których ta uczelnia nie poinformowała o braku zezwolenia na prowadzenie wykładów pozamiejejscowych powinni się zebrać i żądać odszkodowania za niedoinfromowanie i narażenie na taką nieprzyjemną sytuacje,

bacardi
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 2 sie 2009, 19:11
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez -eMPe- » 11 sie 2009, 21:11 Re: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

No jednak tak to widzę. Tak się składa że mam dyplom WSHE z Łodzi, i jeśli ktoś stwierdzi że jest on nieważny to go wyśmieję, albo opluję - zależnie od humoru. Tak jak zauważyłaś AHE (WSHE) jest największą uczelnią prywatną w Polsce, stała się taką m.in. zakładając nowe placówki w taki sposób w jaki je zakłada. Placówka w której ja się kształciłem po trzech latach od założenia stała się pełnoprawna.

Czemu uważasz że studenci nie wiedzą na jakich zasadach studiują? Mają umowy, płacą czesne na odpowiednie konta.. nie sadze by cokolwiek przed nimi ukrywano.

Tu pozwolę sobie wkleić tekst ze strony uczelni:

2009-07-31 12:15:24
Raport Ministerstwa. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego chwali AHE za wykorzystanie w procesie nauki metod i technik kształcenia na odległość.


Wbrew ocenie Gazety Wyborczej, która negatywnie pisze o Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi Uczelnia 31 lipca 2009r. otrzymała protokół pokontrolny z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Komisja Kontrolna Ministerstwa przez kilka miesięcy szczegółowo badała AHE w Łodzi pod względem działania zgodności z prawem i jakości kształcenia.

Ogólny wydźwięk protokołu jest pozytywny. Nie ma innej komisji kontrolnej wyższego rzędu, która może podważyć jej ustalenia.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego chwali AHE za wykorzystanie w procesie nauki metod i technik kształcenia na odległość.
"Uczelnia posiada wyraźne wytyczne dotyczące jakości kształcenia tzw. wewnętrzny system zapewniania jakości kształcenia. ... W Uczelni została powołana komisja ds. jakości kształcenia, której zadaniem jest czuwanie nad sprawnym funkcjonowaniem procesu dydaktycznego oraz:
- identyfikowanie problemów mających wpływ na jakość kształcenia i rozwiązywanie ich,
- stymulowanie nowych działań podnoszących jakość kształcenia,
- stymulowanie działań prowadzących do zmiany stylu kształcenia na nauczanie problemowe."


a tutaj w pdf-ie cały raport: http://www.wshe.lodz.pl/upload/29d85f73 ... f41112.pdf
I teraz pytanie, na czym dziennikarzyna oparł stwierdzenie że ministerstwo rozpoczęło procedurę likwidacji AHE? Skąd stwierdzenia o nielegalnej fabryce magistrów?? Ministerstwo przyjechało, obejrzało, wypiło kawkę i napisało raport, w którym to ani się nie zająknęło o nielegalności kształcenia przez uczelnie na odległość. Ba! Nawet pochwaliło za nowatorskość tych rozwiązań.

Czyli co? Wielkie halo o nic! No, ta uczelnia straci, inna uczelnia zyska. Pieniądz krąży. Część pójdzie do dziennikarzy którzy napisali bezpodstawny paszkwil, no może raczej ich redaktora (też bym cwaniakom dyplomy pozabierał ;) )

EDIT:
Teraz tak sobie zerknąłem na artykuły z wyborczej, wspominają że AHE opublikowała fragment nieoficjalnego raportu i że jest to walka o nowych studentów i że jest to nieetyczne. Jeśli atak wyborczej jest etyczny to nie wiem :roll: Ech, walka trwa, ale nie o rację, ale o pieniądze.
(I błąd zrobiłem w poprzednim poście - internistyczne ma być eksternistyczne)
Obrazek

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posty: 156
Dołączył: 23 sty 2008, 20:09
Reputacja: 19
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bacardi » 15 sie 2009, 16:19 Re: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

" jeśli ktoś stwierdzi że jest on nieważny to go wyśmieję, albo opluję - zależnie od humoru." no cóż... nie będe tego komentować, ani nie atakuje Cie czlowieku, ani nic... ale jaka szkołą tacy absolwenci, świetna reklama... nic tylko się zapisac i meic w grupie kolege/kolezanke, ktory za kazdy podjety temat bedzie obluwany na dzien dobry.

bacardi
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 2 sie 2009, 19:11
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez -eMPe- » 15 sie 2009, 23:21 Re: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

Przecież ja Ciebie nie atakuję, nie wyśmiewam, ani nie opluwam. Przytoczyłaś słowa z GW, i spytałaś o zdanie, więc swoje wyraziłem. Jest to bzdura i zasługuje na reakcję. Swoją drogą dziwne że zarejestrowałaś się na tym forum jedynie po to by popisać o AHE.

Jeśli się dobrze zastanowisz to dojdziesz do wniosku że swoim pierwszym postem już mnie obraziłaś. Powtarzasz za gazetą że szkoła jest "lipna", potem stwierdzasz że to "krzak", a na końcu mnie jako absolwenta zrównujesz z tymi epitetami.

Problem w tym, że już masz wyrobione zdanie - O, ważna gazeta napisała to i to, czyli tak to jest. A nie jest :) o pierwsze - wielkie słowo śledztwo - najważniejszego nie dodałaś! Śledztwo było dziennikarskie! Śledztwo było prowadzone przez dziennikarzy. Jako takie nie jest profesjonalne i niczym nie grozi i o niczym nie świadczy, nieprawdaż? No, ale najlepsze na koniec! Jak dziennikarze śledzili?? Weszli sobie na naszą-klasękropkapl i oglądali profile studentów - tyle o "śledztwie". No a kim są panowie detektywi? Ano są miernymi plagiatorami i fantastami :
http://www.dziennik.pl/polityka/article ... atem_.html

Co do twojego stwierdzenia "krzak". Jeszcze niedawno istniała Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna, a teraz istnieje Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna. Szkoła zmieniła nazwę gdyż obecnie ma większe uprawnienia i możliwości.

Szkoła ta ma swoje plusy i minusy, jak każda inna. Co się rzuca w oczy to stawianie na nowoczesność i współpraca z uczelniami ze świata. Nie wiem czy rzeczywiście szukasz jakiejś uczelni, czy tylko chciałaś popisać bzdury za GW nt. AHE, ale jeśli mieszkasz w Bham i chcesz studiować, to osobiście radziłbym studia angielskie. Nie twierdzę że się czegoś nauczysz, wiem tylko że żadna wyborcza nie będzie pisała bzdur nt. tych studiów. Angielscy studenci nie korzystają z naszej-klasy, hehe.
Obrazek

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posty: 156
Dołączył: 23 sty 2008, 20:09
Reputacja: 19
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez gofer85 » 16 sie 2009, 14:34 Sprawa medialna

Ja sądzę, że dziennikarze w wakacje mają mało tematów politycznych do ugryzienia i szukają byle czego aby się pokazać. Szkoła jak szkoła, każdy z nas do niej chodził i wiemy że system nauki w PL nie jest najbardziej profesonalny. Ukończyłem WSHE i nie żałuję. Mam dyplom i nie sądzę aby był on jakiś nie ważny.
Sprawa medialna przez dziennikarzy, którzy nie mają co pisać, to moja interpretacja.
Pozdrawiam.

gofer85
Początkujący
 
 
Posty: 42
Wiek: 38
Dołączył: 2 sty 2008, 14:04
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bacardi » 9 wrz 2009, 08:43 Re: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

Chyba afera z tą uczelnia ma ciag dalszy tym razem Dziennik.

http://biznes.onet.pl/afera-lipnej-ucze ... news-detal

"Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zlikwidowało kierunek informatyka w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Resort wyjaśnił, że po tej dacie, żadne zajęcia nie mogą być prowadzone, a studenci mają się przenieść do innych uczelni.

Dziennik opisuje jak w bydgoskiej filii szkoły na gwałt, z datą wsteczną, wpisywano studentom lipne zaliczenia egzaminów, których nikt u nikogo nie zdawał. Takie postępowanie, to jawne łamanie prawa, czym powinny się zająć organy ścigania, mówi rzecznik resortu."

[ Dodano: Czw Paź 15, 2009 15:54 ]
Ta uczelnia to istny przekret dobrze, ze sie nie zapisalem polecam kolejny artykul i kolejny kierunek jaki zostal zamkniety.... mysle ze to juz jest wybicie wsyztskich argumentow co do studiowania, wpolczuje wszystkim, ktorzy sa postawieni w takiej sytacji i ktorzy maja papiery...
żenujące....

http://wyborcza.pl/1,75478,7146376,AHE_ ... zanie.html

bacardi
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 2 sie 2009, 19:11
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY