Witam Nauczyciel(k)i

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

KobietaPostNapisane przez karjo » 6 mar 2010, 19:19 Re: Witam Nauczyciel(k)i

Nie zazdroszcze, bo wcale nielatwa to praca, zreszta jakies przeklenstwo mowilo "Obys cudze dzieci ..." :-P .
Napisalam z wlasnych obserwacji, wcale nie jest tak latwo sie przestawic z realizowania programu na nauczanie, by nauczyc.
Zreszta dosc ciekawa dyskusja, wprawdzie w duzej mierze z pozycji rodzicow, ale masa info o szkolnictwie od srodka:
http://www.mojawyspa.co.uk/forum/78/247 ... kaa-polska
Przy czym nie uwazam, by polski nauczyciel byl potrzebny dzieciom idacym do szkoly, bardziej ich rodzicom, by wytlumaczyc pewne zasady i reguly.

Zycze powodzenia tym wszystkim, co chca rozwinac skrzydla, a tym, co dzialaja na zasadzie nozyc, szybkosci w przystosowaniu do nowych realiow :grin: !

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kahna77 » 15 maja 2010, 14:35 Re: Witam Nauczyciel(k)i

Ja ucze angielskiego w Anglii od ok 5 lat teraz w roznych collegach Stourbridge, Halesowen, Sandwell a teraz prywatnie i jest mi bardzo fajnie. Szczegolnie teraz w prywatnym ;) Wszystko zalezalo od moich kwalifikacji ktore teraz sa jednymi z najwyzszych jaki nauczyciel ang moze miec w tym krauju, mam QTS (na bazie Licencjata z Jagiel. Uni w Polsce) i Mgr z Aston university z TESOL; tylko ze wybralam dluzsza droge, wiekszosc nauczycieli tu robi CELTA czy jakies tego typu kursy ale najlepiej byc wlasnie w 100% kwalifikowanym. Zaczelam jako learning assistant w collegu (pomagajac 16-18 anglikom z matmy i angielskiego :-D ) ale w przeciagu miesiaca wkrecilam sie w ESOL i tak mi juz zostalo.. Teraz ucze na calego w collegach/szkolach prywatnych albo tez prywatnie w domku i jest cool :-)
Avatar użytkownika
kahna77
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączyła: 23 wrz 2009, 07:49
Lokalizacja: Halesowen
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez magdam151280 » 30 cze 2014, 10:40 Re: Witam Nauczyciel(k)i

[/quote]

Nie jestem nauczycielem a tteaching assistan ;) .A obecnie opiekuje sie swoim synkiem, czyli jestem na macierzynskim ;) .Wogule skad takie pytanie i tak "wielkie" zainteresowanie moja osoba :-) :?: :?: :!:[/quote]

Kitty nie wiem czy zaglądasz tu na forum, ma pytanko ile zarabia Teaching Assistant
netto?
napisałam na priva,ale jakoś nie wysyła mi poczta wiadomości,cały czas mam jako do wysłania

magdam151280
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączyła: 20 mar 2013, 08:29
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 30 cze 2014, 15:29 Re: Witam Nauczyciel(k)i

magdam151280, nie sadze by kitty tu jeszcze zagladala. Wiadomosc pozostanie "do wyslania" do momentu przeczytania jej przez odbiorce.
A jesli chodzi o place TA to prosze.... google pokazuje.
https://nationalcareersservice.direct.g ... stant.aspx
Poszukaj ofert w Twojej okolicy I bedzie podane wynagrodzenie.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 30 cze 2014, 18:15 Witam Nauczyciel(k)i

Zarobki zależą od ilości godzin, a także tzw. grade. Fakt jest taki, że szkoły nie zawsze zatrudniają TA na pełen etat. TA max może dostać chyba ok. £18k rocznie (brutto), ale to jest za 40h/tydzień.
Dodatkowo wakcje i inne ferie nie są płatne, czyli Twoja roczna wyplata jest pomniejszona o kwote równą zarobkom przez 12 tygodni. Często okazuje się, że TA zarabia coś pomiędzy £6k - £10k brutto rocznie.
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY